ورزشی

قهرمانی پارتکواندوکاران با کسب چهار سهمیه بازی های پاراآسیایی – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو؛ مسابقات بین المللی پاراتکواندو امارات با عنوان قهرمانی بازی های پاراآسیایی در گروه های مردان و زنان امروز پنجشنبه 25 خردادماه با حضور 46 تکواندوکار از 14 کشور ایران، امارات متحده عربی، بحرین، قزاقستان، فیلیپین، ازبکستان، عراق، تایلند، ژاپن، هند، نپال، اندونزی، مغولستان و لائوس در تالار شهر شارجه برگزار شد.

تیم پاراکواندو بانوان کشورمان متشکل از مریم عبدالله پور دروزان در وزن 47 کیلوگرم، سحر قنبری در وزن 52 کیلوگرم، رزا ابراهیمی در وزن 57 کیلوگرم و لیلا میرزایی در وزن 65 کیلوگرم در این رقابت ها حضور داشتند. در نهایت هر چهار نماینده ایران موفق به کسب مدال طلا و سهمیه حضور در بازی های پاراآسیایی هانگژو شدند.

مریم عبدالله پور در وزن 47 کیلوگرم در دور اول در اولین تساوی قرار گرفت و در دور آخر به مصاف حریف قزاقستانی رفت که موفق شد با نتیجه 45 بر 6 تیم تکواندو قزاقستان را شکست دهد و مدال d طلای این وزن را از آن خود کند. کلاس .. رضا ابراهیمی دیگر نماینده شایسته کشورمان در وزن 57 کیلوگرم در تنها دیدار خود به مصاف “کانیکا خونکاوی” از تایلند رفت و با نتیجه 47 بر 14 پیروز شد و بر سکوی قهرمانی این رقابت ها قرار گرفت. .

همچنین سحر قنبری در وزن 52 کیلوگرم فریدا خان حبیبلایف نماینده ازبکستان در وزن 19 کیلوگرم را شکست داد و سومین مدال طلای ایران را در این مسابقات کسب کرد. لیلا میرازی نیز در وزن 68+ کیلوگرم به مقام قهرمانی دست یافت. تا قهرمانی تیم ملی پاراکواندو کشورمان در بازی های پاراآسیایی چهار شانسه.

هدایت تیم ملی بانوان کشورمان را عاطفه کشاورز به عنوان سرمربی و زهرا حسینی به عنوان سرپرست تیم برعهده دارند.

در بخش مردان نیز تیم ملی کشورمان با دو نماینده حضور داشت که مهدی دتلی بیگی، جوان ترین بازیکن تیم ملی پاراکواندو کشورمان که اولین تجربه حضور در رده سنی بزرگسالان را دارد، با نتیجه 20 بر 26 حریف هندی خود “موهیت سینگ” را شکست داد. در مرحله یک چهارم نهایی تسلیم می شود و از دور رقابت ها حذف می شود.

سجاد جوانبخت دیگر نماینده وزن 70 کیلوگرم ایران که با وزنه بالاتری مبارزه می کرد با نتیجه قدرتمند 31 بر یک ختری کاتریک از هند را شکست داد و سپس در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 26 بر 16 راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی مقابل حریف ازبکستانی شکست خورد و به مدال برنز این مسابقات بسنده کرد.

هدایت تیم ملی پاراکواندو کشورمان بر عهده مرتضی سلطانی به عنوان سرمربی و علی کریمی صابر به عنوان سرمربی است.

گفتنی است رقابت های بین المللی امارات آخرین مرحله این رقابت ها برای کسب سهمیه بازی های پاراآسیایی هانگزو است.