ورزشی

مانچینی: هدف ما هم صعود به جام جهانی و هم قهرمانی است

سرمربی تیم ملی ایتالیا ابراز امیدواری کرد که این تیم به جام جهانی صعود کند و قهرمان شود.

به گزارش گیلونا به گزارش تایمز، روبرتو مانچینی، سرمربی ایتالیا با ابراز خوش بینی به صعود به جام جهانی، از قهرمان یورو 2020 خواست تا سوءظن خود را ثابت کند. آتزوری از راهیابی به جام جهانی 2018 ناکام ماند، اما سال گذشته کار بزرگی انجام داد و قهرمان اروپا شد. ایتالیا با سرنوشتی آشنا روبروست.

با این حال، آنها پس از ناکامی در مسابقات مقدماتی جام جهانی و از دست دادن سهم مستقیم جام جهانی، مجبور شدند در نیمه نهایی جام جهانی به مصاف مقدونیه شمالی بروند.

مانچینی سپس در فینال به مصاف پرتغال یا ترکیه خواهد رفت، اما سرمربی سابق منچسترسیتی قبل از جدال با مقدونیه شمالی در پالرمو با خوش بینی صحبت کرد.

او روز دوشنبه در نشست خبری به خبرنگاران گفت: ما نباید بازی اول را ساده بگیریم. کار آسانی نخواهد بود و اگر برنده شویم، چهار روز فرصت داریم تا برای فینال آماده شویم.

او گفت: ما تیم قوی و خوبی هستیم و باید فکر کنیم که همه چیز خوب خواهد شد. دو بازی سخت در پیش داریم. ما قرار نبود اینجا باشیم، اما گاهی اوقات همه چیز آنطور که انتظار می رود پیش نمی رود. تا زمانی که بازی می کنیم باید ادامه دهیم. ما تصادفی به اهدافمان نرسیدیم. ما نمی خواستیم این بازی ها را انجام دهیم، اما بچه ها احساس خوبی دارند و این مهم است. من خوشبین هستم زیرا بازیکنانی دارم که یورو 2020 را از صفر شروع کردند در حالی که هیچ کس آن را باور نکرد. باید به این فکر کنیم که چه کار کرده ایم تا اعتماد به نفس بیشتری داشته باشیم، ما تیمی قوی و با کیفیت هستیم. هدف ما صعود به جام جهانی است و برای این کار باید دو بازی آینده را ببریم و می خواهیم برای پیروزی به جام جهانی برویم.

مانچینی ابتدا لوئیز فیلیپه و ژائو پدرو را صدا زد، در حالی که لورنزو اینسینیه و نیکولو بارلا علیرغم عملکرد ضعیف دعوت شدند. جانلوئیجی دوناروما که اشتباهش در بازگشت پاری سن ژرمن در بازگشت از مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا مقابل رئال مادرید، یکی دیگر از چهره های آشنای تیم ملی ایتالیا است که مانچینی از بازیکنان مورد نظر خود حمایت می کند.

مانچینی در پاسخ به این سوال که آیا فرم دوناروما نگران کننده است، گفت: “البته که نه، بهتر است او را در کنار خود داشته باشیم تا جلوی خودمان.” مانچینی همچنین دومینیکو بردی و جیانلوکا اسکاماکا را در خط حمله دارد.

او در پایان گفت: برادی و اسکاماکا عملکرد خوبی دارند، اما من نمی توانم ترکیب امروز را فاش کنم. از فردا ارزیابی های خود را انجام خواهیم داد. به غیر از مدافعان، بقیه احساس خوبی دارند. فکر نمی کنم مشکلات بزرگی در خط هافبک و حمله وجود داشته باشد.

انتهای پیام