ورزشی

مشاوره ستاره سابق تیم‌ملی پرتغال به طارمی

مهدی طارمی به لطف عملکرد خوب وی در تیم ریووا توجه چند تیم پرتغالی و سایرین را به خود جلب کرد. به نظر می رسد که مهاجم مطمئناً در پایان فصل توسط این باشگاه به یکی از تیم های ریو فروخته می شود ، زیرا اگر در پایان فصل آینده در این تیم بماند ، یک نماینده آزاد اعلام می شود و انتقال وی به نفع تیم فعلی وی نخواهد بود.

بسیاری از افراد می خواهند بدانند مقصد بعدی تیم ملی به جلو کدام تیم است؟ مخصوصاً رسانه های پرتغال و هر روز گزارشی منتشر می شود. البته با توجه به ماه های باقیمانده تا پایان فصل جاری و این واقعیت که به نظر می رسد در فوتبال اتفاق می افتد چیزی اتفاق می افتد ، اکنون نمی توان دقیقاً به این سؤال پاسخ داد ، اما با این وجود مهدی طارمی استراتژی خود را تا حدی تعریف کرده است.

نه به پیشنهاد چینی ها و روس ها
دو باشگاه بزرگ روسی ، CSKA و Lokomotiv ، برای رای گیری از مهدی طارمی مذاکراتی با ریو آوا انجام داده بودند ، که پاسخ این باشگاه پرتغالی منفی بود. انتقال مهدی طارمی به هر تیمی در ابتدای فصل بعد باید با رضایت این بازیکن انجام شود. طارمی به باشگاه خود گفت که علاقه ای به پیوستن به تیم های روسیه ندارد. مبلغی که روسها برای خرید این بازیکن در نظر گرفتند 5 میلیون دلار بود. جالب اینجاست که ریو آوو قبلاً پاسخ منفی به یک باشگاه چینی داده بود. با این حال ، صحت این خبر هنوز تأیید نشده است. رسانه های پرتغالی گزارش دادند که پیشنهاد باشگاه چینی برای خرید طارمی به حدی بود که مهاجم تیم ملی اعلام کرد که علاقه ای به بازی برای تیم های چینی ندارد.

پیام مهمی در مورد کاستا برای طارمی
به احتمال زیاد طارمی فصل آینده نیز در فوتبال پرتغال بازی خواهد کرد ، زیرا او با شرایط بازی در این لیگ آشنا است و مهمتر از همه ، از زندگی در پرتغال راضی است. روی کاستا ، بازیکن سابق تیم ملی پرتغال ، که اکنون مدیر ورزشی تیم باشگاهی اش بنفیکا است ، با مهدی در این باره صحبت کرد و به او گفت که بنفیکا بهترین انتخاب برای شما است. در پرتغال علاوه بر بنفیکا ، طارمی دو نامزد دیگر نیز دارد. اسپورتینگ لیسبون که مانند بنفیکا برای پایتخت و براگا است. طبیعی است که مهدی نهایتا یکی از تیم های بنفیکا و اسپورتینگ لیسبون را برای بازی انتخاب کند و بازی براگا بعید است مثل این دو تیم برای مهاجم تیم ملی فوتبال ما جذاب باشد.

با این حال ، قیمت این بازیکن در بازار نقل و انتقالات به 7 میلیون دلار رسید ، در حالی که روس ها برای خرید مهدی 5 میلیون دلار به این باشگاه پیشنهاد دادند. البته این پولی است که به باشگاه ریو آویو داده می شود و دستمزد طارمی شماره دیگری خواهد بود. باشگاه های پرتغالی در گفتگو با همتایان خود اظهار داشتند که مشکلی برای تأمین نیازهای مالی این باشگاه و همچنین مهدی ندارند.

توصیه مدیر برنامه؛ زود است
مهدی طارمی ، مدیر برنامه ، که در خارج از کشور زندگی می کند و اصالتاً اهل بوشهر است ، در انتخاب تیم جدید عجله ای ندارد. وی همچنین از خیابان ریو خواست تا هفته های باقی مانده از لیگ برتر پرتغال صبر کند. به گفته وی ، طارمی با به ثمر رساندن چند گل دیگر در هفته های باقیمانده لیگ پرتغال می تواند برای خودش و باشگاه ریو آویز درآمد بیشتری کسب کند. به پیشنهاد وی ، ژوئن بهترین زمان برای تصمیم گیری است. مهدی طارمی که قبل از ورود به خیابان ریو برای الغرافه در قطر بازی کرده بود و به اتهام پولشویی در خارج از کشور متهم شد ، هیچ نظری نداد و به باشگاه خود گفت که این مهمتر از مبلغی است که وی خریداری می کند. از تیم جدیدش این هزینه دارد زیرا نام تیم برای او مهم است زیرا او می خواهد در فوتبال اروپا به جلو حرکت کند.

جالب اینجاست که پیشنهاد باشگاه چینی برای ریو آویز وسوسه انگیز بود و علاقه زیادی به فروش مهدی داشت ، اما طارمی صریحاً به باشگاه خود گفت که می خواهد به فوتبال خود ادامه دهد. در همین حال ، تلاش های کاستا برای متقاعد کردن مهدی طارمی برای بازی در بنفیکا به خودی خود جالب است. بازیکن سابق این باشگاه معتقد است که مهاجم تیم ملی ایران ممکن است یکی از امضای خوب تابستان این تیم باشد. به نظر می رسد برای روشن شدن شرایط طارمی باید چند ماه دیگر صبر کنیم.