ورزشی

معاون حقوقی باشگاه پرسپولیس: حداقل قوانین خود فدراسیون را نادیده نگیرید!

معاون حقوقی باشگاه پرسپولیس گفت: نمی توان فدراسیون قانونی تشکیل و تصویب کرد و بخشی دیگر از همان فدراسیون نادیده گرفته شود. بازیکن استقلال واجد شرایط دریافت جواز حضور در لیگ ایران نیست و ما همچنان پیگیر هستیم.

به گزارش گیلونا و به نقل از باشگاه پرسپولیس، حسین دوام در پی رای صادره به شکایات باشگاه پرسپولیس از استقلالی ها، اظهار کرد: واقعیت این است که نمی دانیم بر اساس صحت موضوع چه می توان گفت. در مورد برخی از آرای صادره: “برای ما این یک شگفتی، یک سوال و یک سوال است که آیا از این پس همه ادعاهای خود را رد می کنیم؟ به عنوان مثال، در موردی مانند آن مربوط به حضور غیرقانونی رافائل سیلوا در … لیگ فوتبال ایران، استدلال باشگاه پرسپولیس، قوانین فدراسیون فوتبال و سوابق استقلال و باشگاه سابقش به اندازه کافی روشن است، هیچ دلیل قانونی قانع کننده ای در رد این دعوا وجود ندارد، از طرف دیگر هواداران پرسپولیس که طبیعتاً از مشکلات و قوانین و عملکرد باشگاه و سایر جهات بی اطلاع هستند به باشگاه حمله می کنند واقعاً چه چیزی نیاز به پاسخ دارد حالا که این سؤالات را مطرح می کنیم برای spi است. شرایطی که ما خود را مسئول آن می دانیم و قطعاً این به معنای موضع گیری در قبال عوامل انضباطی و نادیده گرفتن صلاحیت های اعضای کمیسیون انضباطی نیست.

وی ادامه داد: در پرسپولیس همه باشگاه ها و همه اعضای فدراسیون باید مجری قوانین، مقررات و دستورالعمل های مربوط به همه امور باشند. رد و تداوم اعتراض پرسپولیس که به منظور صحت و احترام به تصمیم فدراسیون فوتبال که در قالب آیین نامه جذب بازیکن و مربی خارجی ابلاغ شده و هدف از این آیین نامه این بود که با جذب بازیکنان باکیفیت لیگ ایران را تقویت کنیم. این اساسنامه در 8 آگوست 1400 تصویب شد و استانداردها را تعیین کرد. شکایت باشگاه پرسپولیس هم مستند است.

به عنوان مثال در مورد رافائل سیلوا که سال گذشته در لیگ عربستان بازی می کرد، باید تاکید کنیم که برای گرفتن جواز حضور در فوتبال ایران باید حداقل ششم لیگ عربستان با تیمش در عربستان باشد. گفت: می‌گرفت، خب این قانون را خود فدراسیون وضع کرده است، هیچ بخش دیگری از فدراسیون نمی‌تواند آن را نادیده بگیرد، الفیصلی هم فصل گذشته نهم بود و شکایت ما صریحاً با این موضوع مخالفت کرد، با توجه به همه این جوانب طبیعی است که در دفاع از حق قانونی پرسپولیس از حداکثر ظرفیت قانونی برای شکایت در این پرونده و موارد دیگر استفاده خواهیم کرد. این موضوع را به صورت ویژه به کمیته استیناف جهت تجدید نظر می‌رسانیم.

وی افزود: به عنوان نمونه دیگر باید به شکایت محمد دانشگر و تبرئه وی توسط کمیسیون انضباطی اشاره کرد. خب ما مدارک را فرستادیم و معلوم است چه حرکتی کرده است. حالا که او تبرئه شده یعنی از این به بعد انجام آن حرکت در فوتبال ایران جایز است؟ بنابراین شاید بشود او را تشویق کرد که حرکت جدیدی به فوتبال ایران اضافه کند. دوست دارم مصادیق، حد و حدود و حد اقل رفتار توهین آمیز را بدانیم. آیا واقعاً رفتاری که انجام می شود توهین آمیز تلقی نمی شود و قابل قبول است؟! به هر حال صدور حکم بازدارنده جزو انضباط کاری کمیته انضباطی است اما وقتی به آن رسیدگی نمی شود دیگران هم تشویق می شوند.

حسین دوام در پایان تاکید کرد: زمانی که در یکی از سخت ترین دوران پرسپولیس در سال های اخیر مسئولیت پذیرفتیم برای این مشکلات آماده بودیم. فقط تاکید می کنم که سهم کمی در دفاع از حق پرسپولیس نخواهیم داشت اما آفرین! کسی که نداند در چه شرایط سختی هستیم.

انتهای پیام/