ورزشی

منافع ایران و روسیه در گرو تلاش دو کشور برای اجرای توافقات فیمابین است

مخبر در دیدار با دستیار رئیس جمهور روسیه:

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر لزوم اجرای دقیق توافقات تهران و مسکو، گفت: منافع دولت ها و ملت های ایران و روسیه در گرو تلاش برای اجرای توافقات انجام شده بین دو کشور است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، محمد مخبر عصر امروز (چهارشنبه) در دیدار با ایگور لویتین، دستیار رئیس جمهور روسیه بر گسترش همکاری های دو کشور در زمینه های مختلف تاکید کرد و گفت: مسیر رشت – آستارا و توسعه همکاری‌های بانکی برای تسهیل فعالیت‌های بازرگانان و بخش خصوصی نقش موثری در ارتقای سطح همکاری‌های تهران و مسکو خواهد داشت.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه سازوکار خوبی برای اجرای توافقات فیمابین در نظر گرفته شده است، گفت: برای توسعه همکاری های بانکی باید برنامه دقیق و به موقع تدوین و با جدیت دنبال شود.

این افشاگر همچنین بر توافقات انجام شده برای همکاری دو کشور در حوزه انرژی تاکید کرد و افزود: توافقات بسیار خوبی در حوزه انرژی بین ایران و روسیه انجام شده است اما باید نسبت به زمان اجرایی شدن این توافقات حساس باشیم و پیگیری کنیم. آنها به طور جدی اجرای خود را ببینند. هر پروژه طبق برنامه است.
در این دیدار ایگور لویتین، دستیار رئیس جمهور روسیه نیز با بیان اینکه مدیران بزرگ ترین شرکت های تجاری روسیه برای مذاکره با هیات عالی رتبه ایرانی برای توسعه همکاری های تجاری و اقتصادی گرد هم آمدند، از تلاش جدی مسکو خبر داد. برای اجرای توافقات با تهران

وی با اشاره به تمایل شرکت‌های فعال در حوزه انرژی برای سرمایه‌گذاری و همکاری در ایران، افزود: رئیس‌جمهور روسیه نیز بر اجرای توافق‌های دو کشور تاکید دارد و تمامی توافق‌های گذشته به قوت خود باقی است.

انتهای پیام/4129/

انتهای پیام/