ورزشی

نظر سرپرست کمیته داوران فدراسیون فوتبال درباره گل قهرمانی پرسپولیس

آفتاب‌‌نیوز :

 دانیال مرادی درمورد صحنه گل منجر به قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر فوتبال کشورمان، اظهار دلشت: با زوایای موجود نمی‌توان به ضرص قاطع گفت بازیکن پرسپولیس در شرایط آفساید است یا خیر. به نظر می‌آید پای مدافع مس رفسنجان آفساید را پر کرده مگر اینکه زاویه جدیدی به دست ما برسد که واضح نشان بدهد این صحنه آفساید است.

وی افزود: پروتکل آنالیز داوری در کل دنیا به این شکل است که اگر صحنه‌ای وضوح نداشته باشد که داور یا کمک داور تصمیم اشتباهی گرفته است، باید تصمیم داور یا کمک در آن صحنه را تایید کرد.

سرپرست کمیته داوران تصریح کرد: برخی گفته‌اند گولسیانی در وضعیت آفساید است. وقتی چنین چیزی عنوان می‌شود باید به وضوح نشان بدهیم بخشی از بدن او جلوتر از توپ و مقدم‌تر به خط دروازه حریف است. به دلیل همین مسائل است که فیفا در حال اصلاحاتی است تا برای اعلام آفساید، باید کل بدن بازیکن کامل در آفساید باشد تا چنین شائباتی پیش نیاید.

مرادی ادامه داد: برای قطعی نظر دادن درمورد این صحنه هم باید تکنولوژی VAR در اختیار داشته باشیم تا با خط‌کشی بگوییم بازیکن میلی‌متری یا سانتی‌متری در وضعیت آفساید هست یا نیست؟ با این وجود آنچه ما می‌بینیم به نظر می‌آید پای مدافع آفساید را پر کرده و ۲ بازیکن در شرایط برابر با هم هستند. به همین دلیل گل در شرایط سالم به ثمر رسیده است.

گروه تحریریه مقالات ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با انگیزه‌ای برای به اشتراک گذاری آگاهی خود از دنیای ورزش. با استفاده از تحلیل‌های دقیق و روند داستان‌سازی شیوا، من سعی می‌کنم خوانندگان را در دنیای ورزشی همراهی کنم و آن‌ها را به سمت تجربه‌ی هیجان‌انگیز ورزش ببرم.