ورزشی

نقش واقعه غدیر خم در سرنوشت مسیر اسلام

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا بیرجند، حجت الاسلام محمد حاجی زاده در نشست اتاق فکر با موضوع «مهدویت در آیینه غدیر» که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند برگزار شد، گفت: ، غدیر واقعه خم نقش تعیین کننده ای در تعیین مسیر آینده اسلام داشت. چون ادامه راه پیامبر بود و رسول گرامی اسلام(ص) در روز عید غدیر، حضرت علی(ع) را به جانشینی و جانشینی خود برگزید و در واقع مهمترین رسالت پیامبر خود را به انجام رساند. ، و به همین دلیل است که این رویداد بزرگ بسیار مهم است، مهم است.

عید غدیر با همت جمهوری اسلامی ایران به جایگاه واقعی خود دست یافت

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی همچنین گفت: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، عید غدیر که برترین و عالی ترین عید بود، به جایگاه واقعی خود نزدیک شد و اسلام در دانشگاه آزاد در سالهای اخیر توجه و توجه ویژه ای به ترویج و تعمیق آموزه های دانشگاه آزاد اسلامی که دارای اعتقاد معنوی و دینی مشترکی است داشته است.

سید حسن هاشمی با تاکید بر پیگیری مسئولان دانشگاه در خصوص مسائل معنوی، دینی، اخلاقی، تربیتی و ابلاغ سند تحول و تعالی دانشگاه بر اساس ابلاغیه بسیار مهم گام دوم انقلاب از جمله بیانیه تربیت اجتماعی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی در سال جاری و در ابتدای ورود خود در پنجمین دهه فعالیت خود دومین رویداد ملی «دوران امید» را با حضور 3 هزار شرکت فناوری خلاق برگزار کرده است. تحقیقات زیرساختی و ایده ها و استارت آپ ها. با عنایت خداوند متعال و تلاش خالصانه اساتید، کارکنان و مسئولان و تلاش و درخشش دانشجویان و فارغ التحصیلان، واحد دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند به یکی از واحدهای جامع و قابل اعتماد در سطح ملی و بین المللی تبدیل شده است.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی با 35 رشته دکتری تخصصی و بالغ بر 200 رشته کارشناسی ارشد، کاردانی و کارشناسی به انتخابی مطلوب برای متقاضیان تحصیلات عالی تبدیل شده است. این دانشگاه همچنان که با برنامه های فرهنگی، معرفتی و بصیرتی خود نقش و سهم مؤثری در روند رشد علمی کشور داشته است، در تبیین دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی و ترویج معارف مکتب مجدانه می کوشد. وحی است و به تأیید گام دوم انقلاب توجه ویژه دارد.

عید غدیر خم نقطه عطفی در تاریخ تحولات اجتماعی و سیاسی جامعه مسلمانان است

کارشناس شبکه جهانی ولی عصر (عج) در ادامه بیان کرد: در روز عید غدیر خم صیانت از مولای متقیان امیرالمومنین علی (ع) توسط رسول مکرم اسلام حضرت خاتمی به مسلمانان ابلاغ شد. -مرتبت محمد مصطفی (PBSL).

علی شریفی با تشریح احادیث و روایاتی که در منابع معتبر شیعه و سنی در این باره آمده است و با استناد به آیه شریفه و تکمیل آیه قرآن کریم، گفت: عید غدیر خم نقطه عطفی در تاریخ جامعه و تحولات سیاسی جامعه است. جامعه مسلمانان و ادامه خط نبوت به شمار می رود. اساساً اکمال دین خود حجت خداست و تکلیف امت اسلامی در عرصه رهبری و حکومت در واقعه غدیر مشخص شد.

وی به سوالات حاضران در جلسه پاسخ داد و تاکید کرد: باید مراقب بود که دشمنان و مخالفان با طرح شبهات واهی باعث سقوط ایمان نشوند.

انتهای پیام/4121/4062/