ورزشی

پاسخ باشگاه پرسپولیس به اظهارات مدیران عامل فجرسپاسی و سپاهان

باشگاه پرسپولیس به اظهارات مدیران عامل فجرسپاسی و سپاهان واکنش نشان داد.

به گزارش گیلونا، باشگاه پرسپولیس در واکنش به اظهارات عبدالرسول فلاح، مدیرعامل باشگاه فجرسپاسی و محمدرضا ساکت، مدیرعامل باشگاه سپاهان، بیانیه ای منتشر کرد.

در این بیانیه آمده است: طی یکی دو روز گذشته مدیران عامل دو باشگاه فجرسپاسی و سپاهان اظهارات کذب و مطالعه نشده ای درباره پرسپولیس کردند که نیاز به توضیحات روشنگرانه را اجتناب ناپذیر کرد.
البته باشگاه پرسپولیس مفتخر است که در اقصی نقاط ایران از جمله شیراز و اصفهان هواداران زیادی دارد.
قبل از هر چیز باید نظرات مدیرعامل فجرسپاسی در مورد بازی جوانمردانه را به خاطر داشت. این مشاهدات در حالی صورت گرفت که در واقعیت از سوی برخی بازیکنان تیم فجرسپاسی این اصل رعایت نمی شد. مثل زمانی که بازی متوقف نشد، آنها به بازی خود ادامه دادند و مشخص بود که سوء استفاده صورت گرفته است.
از سوی دیگر، رفتار صحیح و حرفه ای حکم می کند که هیچ اظهارنظر مداخله جویانه ای در مورد مسائل داخلی سایر تیم ها صورت نگیرد. در حالی که انتظار نداشتیم ارزش یک مدیر عامل ارزشمند باشگاه وارد چنین بحثی شود; در حالی که سقوط بازی فجر شهیدسپاسی را متوقف کرد، بازیکنان پرسپولیس پس از تماشای چند صحنه متوجه شدند. بدون شک مدیرعامل این باشگاه نمی تواند در مورد پرسپولیسی ها و مدیر محترم آنها اظهار نظر کند.
اما مشکل دیگر اظهارنظر مدیرعامل سپاهان در تلویزیون بود. قبل از هر چیز سوالی را که از وی در مورد استفاده از تصاویر برخی بازیکنان با سابقه حضور در پرسپولیس پرسیده شد را یادآوری می کنیم: این تیم بود که این حرکت را غیرحرفه ای و نادرست تعریف کرد.
با توجه به اظهارات نادرست آقای ساکت در دفاع از اقدام غیرحرفه ای، غیراخلاقی و غیرقانونی حذف ستاره از لوگوی باشگاه پرسپولیس، باید به اطلاع ایشان برسانیم که این باشگاه لوگوی رسمی یک باشگاه را تغییر داده است که قابل پیگیری است.
مدیرعامل سپاهان در دفاع از اقدامی که می‌توان آن را رفتار بدخواهانه نسبت به پرسپولیس تعریف کرد، عدم رعایت قوانین درج ستاره روی لوگوی پرسپولیس را در حالی که این علامت تجاری با ستاره در ثبت شرکت‌ها به ثبت رسیده است، تاکید کرد. و علائم تجاری
این نشان با تمام اجزای آن مورد تایید فدراسیون، سازمان لیگ و کنفدراسیون آسیاست.
چطور ممکن است آقای ساکت ادعا کند باشگاهش یک حرفه است اما اصل ساده و ابتدایی حرفه ای را رعایت نکند که به لوگوی باشگاه دیگری که نماد اصلی هویت اوست احترام بگذارد؟! دنبال کردن چند هوادار زشتی که در چند سال اخیر مقابل پرسپولیس قرار گرفته اند، نشان می دهد که آنها حرفه ای هستند؟!
باشگاه پرسپولیس همچنان منتظر عذرخواهی رسمی آن باشگاه و مدیرعامل آن به صورت جداگانه است.
امیدواریم فوتبال ایران به فضای احترام متقابل تبدیل شود و رویه ای که از اوایل دهه 80 با ظهور عده ای و اقدامات آنها حاکم شده است، از بین برود. در پایان تاکید می‌شود که باشگاه پرسپولیس صیانت از حقوق معنوی باشگاه، اعضای محترم تیم و هواداران را با جدیت پیگیری خواهد کرد و قدم کوتاهی در این راستا برنخواهیم داشت.»

انتهای پیام/