ورزشی

پنج چهره، پنج پیام – گیلونا

فوتبال برای بازنده و برنده تمام می شود و فراموش می شود ، اما برخی پیام ها باقی می مانند.

به گزارش گیلونا ، این روزنامه دنیای اقتصاد وی نوشت: “مسابقات بیستمین لیگ فوتبال ایران به پایان رسید و اکنون آنچه از خاطرات این دوره از مسابقات باقی مانده است. فوتبال برای بازنده و برنده به پایان می رسد و فراموش می شود ، اما برخی پیام ها باقی می ماند. ما پنج مورد را برای شما انتخاب کرده ایم چهره های لیگ بیستم ؛ پنج شخصیت ، هر کدام دارای داستانی برای بیان پیام هستند.

ادبیات انسان “جام” اوست

محرم نویدکیا

بدون شک ، برترین پدیده اخلاقی برای فوتبال ایران در لیگ بیستم محرم نویدکیا بود. از روز اول ، مدیر سپاهان تفاوت های خود را با بسیاری از همکارانش نشان داد و نشان داد که می توان در طول قهرمانی در بالاترین سطح این فوتبال شرکت کرد ، اما مهربانی و اخلاق را از دست نداده است. نویدکیا در اولین فصل حضورش در پست ریاست جمهوری فراتر از رکورد قهرمانی گل زد ، اما مایه تاسف بود که پرسپولیس خیره کننده همه رکوردها را شکست و دست تیم را از جام کوتاه کرد. در فوتبال ، معمولاً همه ستایش ها به برندگان تعلق می گیرد ، اما این بار شرایط متفاوت بود و “بازنده” بخش عمده ای از تشویق را به خود اختصاص داد. نویدکیا در تمام دوران سخت قهرمانی رفتار و نجابت خود را حفظ کرده است و البته این میراث ارزشمند تری از قهرمانی است. امیدواریم نویدکیا تا پایان دوران مربیگری خود تا این حد نجیب و محترم بماند.

اسامی فوتبال بازی نمی کنند

دیابت شیخ

اجازه دهید به ابتدای فصل برگردیم. در زمانی که شایعه قطع همکاری شیخ دیابته با استقلال به اوج خود رسیده بود. اگر آن روز شیخ از استقلال جدا می شد و تیم به همان نتایج می رسید ، امروز گروهی از حامیان نویسندگان فرار دیابت نفرین می شدند و ادعا می کردند که اراده خارجی مانع موفقیت آنها شده است. قبلاً چنین فضایی بر مامه تیام وجود داشت و از آنجا که او فصل گذشته آقای گل شد ، پیامدهای جدایی او می توانست بیشتر باشد. از سوی دیگر مهاجم مالی باقی ماند ، اما ماندن در پایان بدتر از صد نفر بود. دیابت با زدن تنها دو گل در دیدار مقابل تراکتورسازی به کمترین بازیکن استقلال در لیگ بیستم تبدیل شد. امسال هزینه ها و سردردهای اضافی را فقط برای استقلال ایجاد کرده است. در نتیجه ، باید یاد بگیریم که اینها اسامی نیستند که فوتبال بازی می کنند. گاهی یک سرباز گرسنه بهتر از هزار ستاره کامل است.

ما شریک نیمه راه نیستیم

رسول خطیبی

داستان او در لیگ بیستم بسیار غم انگیز و در عین حال آموزنده بود. به رسول خطیبی که خود آلومینیوم اراک را بالا برد و نیمه اول بسیار درخشانی را با این تیم داشت ، بین دو نیمه تراکتور پیشنهاد شد. در نتیجه ، قادر به غلبه بر وسوسه حضور روی این نیمکت زیبا ، آلومینیوم را رها نکرد و به تبریز رفت. نتایج او روی نیمکت تراکتورسازی قابل قبول نبود. او سوپرجام و جام حذفی را از دست داد و شرایط بدی در لیگ داشت. سرانجام مدیریت باشگاه تصمیم گرفت او را کنار بگذارد. به زبان ساده ، شخصی که در نیمه اول مورد تمجید عمومی قرار گرفت و بسیار محبوب بود ، به ویژه در اراک ، در نیمه دوم قافیه مهد کودک را از لحاظ فنی و اعتباری از دست داد و برچسب “نیمه همسر” را خرید. گاهی اوقات باید بر وسوسه ها غلبه کرد. لزوماً همه موقعیت های جذاب خوب نیستند. گاهی نسیم ملایم همان سقوط در دیگ است.

شما همچنین می توانید در میان ستاره ها بدرخشید

یاسین سلمانی

این تصور غلط دیرینه در فوتبال ایران وجود دارد که تیم های بزرگ محلی برای جوانان و پدیده های جدید نیستند. حتی برخی مربیان و پیشکسوتان به صراحت می گویند که مثلاً پرسپولیس و استقلال باید بهترین ها را بخرند و این مکان برای کشف و آموزش بازیکنان گمنام نیست. چنین چیزی ، به هر حال ، به هیچ وجه درست نیست و اگر مدیر به اندازه کافی تدبیر داشته باشد ، حتی در میان کهکشان بازیکنان نامزد ، سوسوی یک ستاره جدید و با استعداد قابل تشخیص است. این کاری است که محرم نویدکیا امسال در سپاهان انجام داد و زمینه را برای برخی بازیکنان جوان فراهم کرد. بزرگترین کشف محرم یاسین سلمانی بود. بازیکن 20 ساله زاده گرگان که بعد از نویدکیا در سپاهان مورد توجه ویژه قرار گرفت و مهارت های خود را نشان داد. هافبک تهاجمی امسال 4 گل برای سپاهان به ثمر رسانده است و مطمئناً در آینده حرف های بیشتری برای گفتن خواهد داشت.

تسلیم وسوسه نشوید

محمود فکری

در پایان فصل گذشته ، محمود فکری نقش ناجی و قهرمان را در قائم شهر بازی کرد. او در نیمه راه به نساجی اضافه شد ، او نه تنها توانست تیم را در لیگ برتر نگه دارد بلکه هیچ باختی هم متحمل نشد. در نتیجه ، همه او را دوست داشتند و به او احترام می گذاشتند. محمود همچنین با نساجی قرارداد داشت و همه چیز برای شروع یک فصل درخشان در لیگ بیستم آماده بود. با این حال پیشنهاد باشگاه استقلال به مربی برای هدایت آبی پوشان او را وسوسه کرد. فکری تنها دو ماه قبل در مصاحبه ای گفت: “زمانی که سرمربی استقلال شوم ، تجربه کافی خواهم داشت.” اما با پیشنهاد تیم آبی پایتخت نتوانست احساسات خود را کنترل کند و این پیشنهاد را پذیرفت. بقیه را می دانید ؛ جنجال و فسخ قرارداد با صنعت نساجی به شکل نامناسب ، ورشکستگی در استقلال ، اتهام بازیکنان این تیم ، حضور حاشیه ای در نفت مسجدسلیمان و بقای سخت در هفته گذشته. در روز اول ، اگر ایده ای تشنه استقلال روی نیمکت باشد ، قداست آن در قائمشهر حفظ می شود و همچنان می تواند گزینه ای بالقوه و قابل احترام برای هدایت آبی ها در آینده باشد. وسوسه زودرس گاهی اوقات می تواند چیزهای زیادی را از شما بگیرد. این درس کوچکی نیست.

انتهای پیام