ورزشی

پورتو – لیون با قضاوت داوری که گل طارمی را مردود کرد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، تیم فوتبال پورتو پرتغال از ساعت 23:30 پنجشنبه هفته جاری در دیدار برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا به مصاف لیون فرانسه می رود.

طبق اعلام یوفا، قضاوت این دیدار بر عهده هاتگان داور رومانیایی خواهد بود. هاتگان در دیدار پورتو و اتلتیکو مادرید در فصل جاری لیگ قهرمانان اروپا عملکردی خبری داشت که باعث دلخوری و اعتراض هواداران پورتو شد.

در آن دیدار مهدی طارمی مهاجم ایرانی پورتو در دقیقه 80 توانست دروازه اتلتیکو را باز کند اما داور پس از مشورت با داوران، گل را به دلیل برخورد توپ به دست مهاجم ایرانی رد کرد. هاتگان نیز در دقیقه 95 پورتو امببا را از زمین بازی اخراج کرد و خاطره تلخی را برای پورتو به یادگار گذاشت.

پس از آن دیدار انتقادات زیادی به عملکرد هاتگان و تیم داوری در آن دیدار وارد شد و نپذیرفتن گل های پرتغال و اسپانیا توسط طارمی مورد بحث بسیاری از کارشناسان قرار گرفت.

پرتغال - لیون با رد گل طارمی توسط داور

برای مثال، کیم دومنک، کارشناس هواداران بارسلونا، سرسخت‌ترین منتقد بود و استدلال می‌کرد که تأثیر خل مارین، معاون اتلتیکو، ناصر الخلیفه، نایب رئیس یوفا، در اینجا آشکار شد. دومنک معتقد بود که پس از جنجال سوپرلیگ، یوفا نگاه ویژه ای به پاری سن ژرمن و اتلتیکو داشت و لطف بیشتری به هر دو باشگاه اعمال خواهد شد، در حالی که رئال مادرید و بارسلونا دیگر نباید امیدی به داوری داشته باشند.

انتخاب مجدد هاتگان برای بازی حساس مقابل لیون باعث اعتراض برخی از صفحات هواداران پورتو در توییتر شد.