ورزشی

چراغپور: لیگ فوتبال ایران از جام ملت‌ها ضربه بدی خورد

به گفته پیشکسوت فوتبال، لیگ برتر ایران از جام ملت‌های آسیا ضربه روحی بدی خورد و این ضربه با کارشناسی‌های بعد از بازی عمیق‌تر شد.

جلال چراغپور در گفت‌وگو با گیلونا اظهار کرد: لیگ فوتبال ایران از سمت جام ملت‌های آسیا ضربه روحی بدی خورد و این ضربه با کارشناسی‌هایی که بعد از آن صورت گرفت عمیق‌تر شد. اگر راجع به موضوعی قضاوت و دفاع درستی نداشته باشید و مسائل را درست مطرح نکنید، سبب می‌شود فوتبال لطمه بدی بخورد. هنوز هم شاهد این ترکش‌ها هستیم. به عنوان مثال بازی سپاهان برابر الهلال که سه بر یک شکست خورد اثر همین ترکش‌ها بود. این نوع شکست‌خوردن تحلیل تاکتیکی دارد و فاجعه بزرگی برای فوتبال است.

او ادامه داد: در جام ملت‌های آسیا دیدیم تیم‌هایی همچون عراق، ویتنام، سوریه، ازبکستان، قطر، امارات، اردن و … نیز حرفی برای گفتن داشتند و فوتبال آسیا تنها در تیم‌هایی همچون ژاپن، استرالیا، کره و عربستان خلاصه نمی‌شود و نسل جدیدی در فوتبال آسیا در حال ظهورکردن است. اگر به این فکر باشیم که هشت تیم به جام جهانی می‌رود باید یادمان باشد که سپاهان نماینده جدید تیم ملی است و در چهره این تیم تمام فوتبال ایران را می‌بینید و حتی اگر در پستی بازیکنی نداشته از بازیکنان خارجی استفاده کرده است. بنابراین اگر تعداد گل‌های خورده این تیم با یک تیم عربی بیش از یک گل می‌شود باید فکر اساسی کرد که چرا عقبگرد داشتیم. آیا واقعا کیفیت لیگ ما توان تغذیه تیم ملی را از دست داده و دیگر شرایط بازیکن‌سازی برای تیم ملی را ندارد.

چراغپور در پایان تصریح کرد: چکیده بهترین تیم لیگ ما سپاهان است استقلال و پرسپولیس هم خیلی تلاش می‌کنند تیم خوبی را ببندند و از این سه تیم باید تیم ملی را درست کنیم. اگر چکیده لیگ ما در یک بازی باشگاهی در رفت و برگشت پنج گل می‌خورد باید به این فکر باشیم که لیگ ما توان تولید بازیکن خود را دارد از دست می‌دهد. اگر لیگ نتواند برای تیم ملی بازیکن درست کند باید چه راهکاری اندیشیده شود؟

انتهای پیام

گروه تحریریه مقالات ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با انگیزه‌ای برای به اشتراک گذاری آگاهی خود از دنیای ورزش. با استفاده از تحلیل‌های دقیق و روند داستان‌سازی شیوا، من سعی می‌کنم خوانندگان را در دنیای ورزشی همراهی کنم و آن‌ها را به سمت تجربه‌ی هیجان‌انگیز ورزش ببرم.