اقتصادیکسب و کار ایرانی

معایب خرید ملک در دبی

خرید ملک در دبی با شرایط اخذ اقامت کشور امارات به همراه تمام شرایط و هزینه ها را در سال 2021 به طور کامل در این مقاله توضیح داده ایم. اگر شما هم می خواهید اقامت کشور امارات را از طریق خرید ملک در مناطق دبی دریافت کنید تا انتهای مقاله همراه ما باشید. در ابتدا توضیح مختصری در مورد کشور امارات خواهیم داد.

درباره کشور امارات

امارات، کشوری کوچک اما ثروتمند در حوزه خلیج فارس است. دبی یکی از زیباترین، پرجمعیت ترین و گران ترین شهرهای امارات است که در سال های اخیر مورد توجه سرمایه گذاران خارجی قرار گرفته است. خرید ملک در دبی یکی از راه های سرمایه گذاری در این شهر است. در سال ۲۰۲۰، دولت امارات اجازه خرید ملک در دبی توسط خارجی ها را صادر کرد.

با توجه به اقتصاد در حال پیشرفت امارات، خرید ملک در دبی، یک سرمایه گذاری مطمئن محسوب می شود. اگر مایل به سرمایه گذاری در دبی هستید؛ توصیه می کنیم که به خرید ملک در مناطق ساحلی و توریستی مانند جمیرا، دبی مارینا و مرکز دبی نگاه ویژه ای داشته باشید. صرفنظر از بحث سوددهی، هدف بسیاری از افراد از سرمایه گذاری خارجی، اخذ اقامت کشور مقصد است. اگر می خواهید در مورد امکان اخذ اقامت از طریق خرید ملک در دبی بدانید؛ با ما همراه باشید.

اخذ اقامت دبی از طریق خرید ملک

خرید ملک در دبی منجر به اخذ اقامت دبی می شود. اما این اقامت به گرفتن اقامت دائم و پاسپورت امارات ختم نمی شود. پس اگر قصد دریافت پاسپورت کشور مقصد را دارید؛ بهتر است از سرمایه گذاری در دبی صرفنظر کنید. در غیر این صورتی می توانید برای خرید ملک اقدام کنید. شما به عنوان یک فرد خارجی مجاز به خرید هر نوع ملکی اعم از خانه، ویلا و آپارتمان در دبی هستید. اما برای اینکه اقامت دبی را بگیرید؛ ارزش ملک باید حداقل یک میلیون درهم باشد. بعد از خرید ملک می توانید ویزای اقامتی دبی را دریافت کنید. به واسط خرید ملک و مستغلات، دو نوع ویزای اقامتی ۶ ماهه یا ۲ ساله به شما تعلق می گیرد.

1. شرایط دریافت ویزای ۶ ماهه عبارت است از:

 • ارزش ملک خریداری شده بیشتر از یک میلیون درهم باشد.
 • ملک را پیش خرید نکرده باشید.
 • ملک دارای پایان کار باشد.

2. شرایط اخذ ویزای ۲ ساله عبارت است از:

 • ارزش ملک بیشتر از یک میلیون درهم باشد.
 • ملک در رهن یا وثیقه نباشد.

تحت چنین شرایطی اگر ارزش ملک بین ۱ تا ۵ میلیون درهم باشد؛ ویزای ۲ ساله به شما تعلق می گیرد. بعد از ۲ سال می توانید برای تمدید ویزا اقدام کنید. اگر ملک را نفروخته باشید و حداقل هر ۶ ماه یک بار به دبی سفر کرده باشید؛ ویزا تمدید می شود. اما اگر ارزش ملک بین ۵ تا ۱۰ میلیون درهم باشد؛ ویزای ۵ ساله به شما اختصاص می یابد. ولی اگر ارزش ملک بیش از ۱۰ میلیون درهم باشد می توانید ویزای ۱۰ ساله دبی را دریافت کنید.

در هر حال، خرید ملک در دبی منجر به اخذ اقامت دائم و پاسپورت دبی نمی شود؛ حتی اگر ۲۰ سال در این شهر زندگی کنید. همچنین اجازه کار کردن در دبی را نخواهید داشت. اما سرمایه گذاری در دبی مزایای خاص خود را دارد که در بخش بعدی به آنها اشاره می کنیم.

مزایای خرید ملک در دبی

همانطور که گفتیم؛ خرید ملک و سرمایه گذاری در دبی مطمئن و سودآور است. همچنین مزایای مختلفی دارد که در این بین می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • امکان اجاره دادن ملک موردنظر
 • دریافت ویزای اقامتی دبی
 • دریافت ویزا برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال
 • زندگی در محیط مدرن دبی
 • تحصیل فرزندان در مدارس با استانداردهای جهانی
 • امنیت اجتماعی بالا
 • امکان سفر به ۱۲۱ کشور بدون اخذ ویزا
 • بهره بردن از فرودگاه بین المللی دبی که دارای خطوط هوایی به تمام نقاط دنیا است.
 • معافیت از پرداخت مالیات بر درآمد

اگرچه سرمایه گذاری در دبی مزایای مختلفی دارد اما معایب خاص خود را نیز دارد. در بخش بعدی در مورد معایب خرید ملک در دبی صحبت می کنیم.

معایب خرید ملک در دبی

معایب خرید ملک و سرمایه گذاری در دبی عبارتند از:

 • بالا بودن میزان سرمایه گذاری
 • عدم دریافت اقامت دائم و پاسپورت امارات
 • گران بودن دبی
 • آب و هوای گرم و شرجی دبی
 • بالا بودن حق بیمه
 • خصوصی بودن مدارس و دانشگاه ها و هزینه بالای تحصیل
 • نداشتن حق کار در دبی

البته می توانید خانه خریداری شده را اجاره دهید و از این طریق سود کسب کنید. اگر خانه یا ویلا در مناطق ساحلی و توریستی باشد؛ بسیار سودآور است. با این تفاسیر اگر مایل به خرید ملک در امارات هستید؛ لازم است که استانداردهای سرمایه گذاری در این کشور را بررسی کنید. در بخش بعدی به این موضوع می پردازیم.

استانداردهای سرمایه گذاری و خرید ملک در دبی

برای اینکه بتوانید تصمیم بهتری بگیرید؛ بهتر است که استانداردهای سرمایه گذاری در امارات را بررسی کنید. در این بخش با بعضی از استانداردها و شاخص های اقتصادی آشنا می شدیم.

نرخ ریسک مصادره اموال: نرخ ریسک مصادره اموال با عددی بین ۱ تا ۷ بیان می شود. هرچه این عدد کمتر باشد؛ احتمال مصادره اموال سرمایه گذار توسط دولت کمتر است. نرخ مصادره اموال در امارات ۲ است.

نرخ کنترل فساد: نرخ کنترل فساد با عددی بین منفی دو و نیم تا مثبت دو و نیم بیان می شود. هرچه این عدد بزرگتر باشد؛ فساد در دستگاه های اجرایی و قضایی کمتر است. نرخ کنترل فساد در امارات حدود مثبت ۱ است.

تولید ناخالصی داخلی: رشد تولید ناخالصی داخلی، رشد اقتصاد را نشان می دهد. تولید ناخالصی داخلی در امارات رو به افزایش است.

نرخ مالیات: نرخ مالیات یکی از شاخص های موثر بر سرمایه گذاری است. نرخ مالیات خرید و فروش ملک در امارات ۵ درصد است.

استانداردهای سرمایه گذاری به نوعی خرید ملک در دبی را تایید می کند. برای انجام این امر لازم است که قیمت خانه و آپارتمان در دبی را بررسی کنیم. در ادامه به این بحث می پردازیم.

قیمت آپارتمان در دبی

سرمایه گذاران خارجی می توانند در مناطق آزاد دبی ملک بخرند. قیمت آپارتمان در دبی به منطقه موردنظر بستگی دارد. در ادامه با قیمت ملک در محبوب ترین مناطق آزاد دبی آشنا می شویم.

·         قیمت آپارتمان در منطقه پالم جمیرا دبی

پالم جمیرا یکی از لوکس ترین مناطق دبی است. سرمایه گذاران نگاه ویژه ای به پالم جمیرا دارند. قیمت آپارتمان و ویلا در پالم جمیرا به صورت زیر است:

قیمت آپارتمان یک خوابه: ۱۴/۲ میلیون درهم

قیمت آپارتمان دو خوابه: ۵۸/۲ میلیون درهم

قیمت ویلای سه خوابه: ۶/۲ میلیون درهم

قیمت ویلای چهار خوابه: ۹/۳ میلیون درهم

قیمت ویلای پنج خوابه: ۱۶/۵ میلیون درهم

·         قیمت آپارتمان در منطقه مارینا دبی

سواحل مارینا جایگاه و محبوبیت ویژه ای نزد سرمایه گذاران دارد. متوسط قیمت آپارتمان در سواحل مارینا برابر است با:

قیمت آپارتمان یک خوابه: ۵/۱ میلیون درهم

قیمت آپارتمان دو خوابه: ۹/۱ میلیون درهم

·         قیمت آپارتمان در مرکز شهر دبی

مرکز شهر دبی در بین سایر مناطق دبی از نظر جذب سرمایه گذار، رتبه سوم را دارد. مرکز شهر به اکثر مناطق تفریحی و توریستی دبی دسترسی دارد. قیمت آپارتمان در مرکز شهر دبی برابر است با:

قیمت آپارتمان یک خوابه: ۴۵/۱ میلیون درهم

قیمت آپارتمان دو خوابه: ۷/۲ میلیون درهم

با توجه به قیمت ویلا و آپارتمان در دبی اگر مایل به خرید ملک هستید؛ باید با مراحل انجام این امر آشنا شوید. در بخش پایانی مقاله مراحل خرید ملک در دبی را بررسی می کنیم.

مراحل خرید ملک در دبی

مراحل خرید ملک در دبی عبارتند از:

 • انتخاب ملک به صورت آنلاین یا از طریق مشاورین املاک معتبر
 • دریافت ویزای توریستی دبی و سفر به دبی
 • کسب اطمینان در مورد توسعه دهنده، منطقه موردنظر و…
 • مذاکره با فروشنده و ایجاد یک قرارداد
 • تنظیم توافق نامه فروش یا MOU (توافق نامه فروش در دبی تحت عنوان قرارداد F نیز شناخته می شود. فرم توافق نامه فروش در سایت سرزمین دبی موجود است. در این مرحله باید حداقل ۱۰ درصد ودیعه پرداخت کنید.)
 • دریافت گواهی عدم اعتراض یا NOC (در این مرحله، خریدار و فروشنده برای دریافت گواهی عدم اعتراض از توسعه دهنده باید به دفتر توسعه دهنده مراجعه کنند.)
 • انتقال مالکیت (در این مرحله، فروشنده و خریدار برای انتقال مالکیت و سند باید به دفتر دپارتمان دبی مراجعه کنند. قیمت ملک نیز در این مرحله باید به طور کامل پرداخت شود.)

بعد از خرید و ثبت ملک در دبی می توانید ویزای سرمایه گذاری دبی را دریافت کنید. اگر قصد شما از خرید ملک در دبی جدی است؛ حتماً از وکلا و کارشناسان مجرب در این زمینه کمک بگیرید. برای دریافت مشاوره در این زمینه می توانید از راه های ارتباطی موجود در وب سایت با ما در ارتباط باشید. همچنین می توانید فرم ارزیابی را تکمیل نموده و منتظر تماس مشاوران موسسه باشید.