اجتماعی

دادگاه تجدید نظر پرونده پاساژ علاءالدین در منطقه۱۱ برگزار شد

شهردار منطقه 11 از تشکیل دادگاه تجدیدنظر جهت نقض رأی ماده 38 آئین نامه تسویه حساب شهرداری تهران در مورد احقاق حقوق شهروندی در دعوای مالک مجتمع تجاری علاءالدین و دادگاه تجدیدنظر خبر داد. منطقه 11.

به گزارش گیلونا، سید محمد موسوی در راستای احقاق حقوق شهروندی و حقوق پایمال شده مردم در پرونده درخواست مجوز ساخت طبقه هفتم مجتمع علاءالدین ضمن حضور در دادگاه برای دفاع از این پرونده گفت: حقوق شهروندی است. سازش نیست و ما در این موضوع شکست نخواهیم خورد. .

وی افزود: پس از حکم صادره بر اساس ماده 38 آئین نامه معاملات شهرداری تهران مبنی بر الزام شهرداری به صدور پروانه ساختمانی طبقه هفتم مجتمع علاءالدین، برای عمل به وعده های صادقانه در دادگاه حاضر شده ایم. به مردم دادیم و به این حکم اعتراض کردیم».

شهردار منطقه 11 گفت: پس از دستور اکید شهردار تهران مبنی بر شفافیت و پیگیری حقوق مردم در مجموعه علاءالدین، با تلاش و پیگیری مجدانه همکاران مرکز حقوقی شهرداری تهران و منطقه. 11 اداره حقوقی، ما درخواست لغو رأی ماده 38 را ارائه کردیم. ما در سطح قضایی خواستار حفظ حقوق مردم هستیم.

موسوی خاطرنشان کرد: ساخت طبقه هفتم این مجموعه هیچ یک از ضوابط شهرسازی از جمله تراکم، سطح اشغال، تعداد طبقات و … را رعایت نمی کند و در حال حاضر این مجموعه یکی از شلوغ ترین مراکز خرید ایران است. و روزانه هزاران نفر به این مجموعه می روند. با توجه به شرایط این مجموعه قطعا اجرای طبقه هفتم حقوق عمومی شهروندان را به خطر می اندازد لذا با عزم جدی پیگیر این امر خواهیم بود.

شهردار منطقه 11 ضمن اشاره به درخواست های مکرر مردم و شرکت های این پاساژ در خصوص ایمنی و پیشگیری از کار در مجموعه علاءالدین گفت: نمی خواهیم حادثه تلخ پلاسکو تکرار شود و نباید اجازه دهیم. امنیت شهروندان به خاطر منافع شخصی به خطر می‌افتد.»

وی افزود: در شهرداری تهران با تکیه بر اصول عدالت و شفافیت، حق مردم را نمی بخشیم.

به گزارش روابط عمومی منطقه 11، موسوی تاکید کرد: حق مردم و امنیت آنها خط قرمز ما در شهرداری تهران است و با حمایت وکلای شهرداری تمام تلاش خود را برای لغو رای و جلب رضایت شهروندان به کار خواهیم گرفت. “.

انتهای پیام/