اجتماعی

لزوم بهره گیری از ظرفیت‌های دیپلماسی شهری در جهت رونق اقتصاد شهری

سخنگوی شهرداری تهران با اشاره به برگزاری نمایشگاه خواهرخواندگی و ظرفیت مدیریت شهری در تیرماه، بر لزوم استفاده از مهارت های دیپلماسی شهری برای رونق اقتصاد شهری تاکید کرد.

به گزارش گیلونا، عبدالمطهر محمدخانی در نشست امروز (چهارشنبه) با موضوع نمایشگاه خواهرخواندگی و ظرفیت مدیریت شهری، گفت: این نمایشگاه با اولویت اقتصاد شهری از جمله جذب سرمایه گذاری و جذب سرمایه از 12 لغایت 17 تیرماه در پارک گفتگو برگزار می شود. صادرات خدمات فنی و مهندسی

وی افزود: در حال حاضر پیشنهادهایی در زمینه استفاده از ظرفیت فنی شهرداری تهران و یا حتی ایجاد فروشگاه شهری به پیشنهاد شهرهای کشورهای همسایه داریم. در این نمایشگاه علاوه بر ارائه مهارت های مدیریت شهری، به دنبال تقویت تعاملات اقتصادی به ویژه با جذب سرمایه با شهرهای خواهرخوانده هستیم.

محمدخانی ادامه داد: در بخشی دیگر از این نمایشگاه از اسناد تاریخی شهر و شهرداری تهران رونمایی می شود که بخش قابل توجهی از این اسناد برای اولین بار رونمایی می شود و همچنین در قسمت دیگر نمایشگاه تخصصی تابلوهایی برای مدیران شهرداری و افراد خارج از مجموعه.” در صورت تمایل برگزار و پس از نهایی شدن لیست پنل ها امکان ثبت نام وجود دارد.

سخنگوی شهرداری تهران با اعلام اینکه شهرداران یا مدیران، معاونین و سفیران 17 شهر خواهرخوانده تهران به این نمایشگاه دعوت شده اند، افزود: غرفه های نسبی به خواهرشهرها ارائه می شود که در اختیار خواهرخوانده ها قرار می گیرد. سفارتخانه ها، کلانشهرهای کشور غرفه هایی در این نمایشگاه خواهند داشت.

وی تاکید کرد: هدف از برگزاری این نمایشگاه این است که نخبگان، رسانه ها، تصمیم گیران و تصمیم گیران بتوانند بگویند چه اقداماتی انجام شده و چه اقداماتی در دستور کار است. با برگزاری این نمایشگاه سعی کرده ایم کمترین هزینه را داشته باشیم و از اسپانسر برای برگزاری آن استفاده کنیم. اما از سوی دیگر بدون شک یکی از اقداماتی که در افزایش درآمدهای شهرداری موثر خواهد بود، برپایی همزمان همین نمایشگاه بین المللی و همایش فرصت های سرمایه گذاری در تهران خواهد بود.

انتهای پیام/