اجتماعی

هنوزگزارش‌ مکان یابی«ورزشگاه جدید تهران»به شورای شهر ارائه نشده/لزوم بررسی مطالعات ساخت ورزشگاه

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران بر لزوم ارائه مطالعات برای ساخت ورزشگاه جدید پایتخت به شورای شهر تهران تأکید کرد.

مهدی عباسی در گفت‌وگو با گیلونا، در مورد وضعیت ساخت ورزشگاه جدید تهران گفت: اگر محل ساخت ورزشگاه جدید تهران در داخل محدوده شهر تهران و یا حریم آن باشد، حتما می بایست پیوست های مطالعاتی آن در اختیار شورای شهر قرار گیرد تا نسبت به انجام بررسی‌ها اقدام کنیم و اگر خارج از محدوده شهر تهران باشد نیازی به بررسی شورای شهر ندارد.

هنوز گزارشات مکان یابی برای ورزشگاه جدید تهران به شورای شهر ارائه نشده است

وی با بیان اینکه هنوز گزارشات مکان یابی این ورزشگاه به شورای شهر ارائه نشده، اما در خبرها آمده است که زمینی در محدوده جنوب تهران انتخاب شده است، افزود: بررسی‌ها و اطلاعات موجود نشان می‌دهد که میزان فرونشست زمین در محل یاد شده بیشتر از سایر نقاط تهران است؛ اما از آنجایی که پروژه‌ها نیازمند مطالعات جامع هستند تا مدیران بر اساس مطالعات، طرح را اجرایی کرده یا مورد بازنگری قرار دهند، لذا باید منتظر مطالعات ساخت ورزشگاه باشیم.

عباسی با بیان اینکه ما مخالف احداث ورزشگاه جدید در تهران نیستیم؛ اما می‌بایست قبل از ورود به اجرای این پروژه، مطالعات و پیوسته‌های آن تکمیل شود، تأکید کرد: بعد از آنکه اطلاعات دقیق جانمایی محل احداث ورزشگاه جدید در اختیار ما قرار گرفت، اظهارنظر دقیق تری در مورد وضعیت فرونشست و گسل‌هایی که می تواند در این محل باشد؛ داشته باشیم.

وی اضافه کرد: وقتی ما صحبت از انجام مطالعات می کنیم منظورمان صرفا مطالعات اقتصادی نیست؛ بلکه با توجه به شرایط استان تهران باید اثرات احداث این ورزشگاه بر روی جمعیت، مباحث اجتماعی، فرهنگی و …. بررسی شود و باید مطالعات جامع صورت گیرد؛ چراکه باید ادله کافی پروژه را در مسیر طراحی قرار دهیم و ما تا نتایج مطالعات را نبینیم نمی‌توان اظهارنظر دقیقی کرد.

به گزارش گیلونا، در اوایل مهرماه امسال نیز خبری از سوی معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران منتشر شد که بر اساس آن محسن منصوری معاون اجرایی رییس جمهور برای ساخت یک مجموعه ورزشی بزرگ و مجهز در اطراف تهران، جلسه‌ای با حضور توکلی زاده معاون امور اجتماعی فرهنگی شهرداری تهران، نماینده آستان حضرت امام خمینی(ره)، رییس سازمان ورزش و مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران برگزار و به بررسی ظرفیت‌ها، امکانات و توانمندی‌ها برای تحقق این دستور پرداختند.

در این جلسه همچنین مقرر شد پس از انجام هماهنگی‌های لازم با مسئولین ذی‌ربط و پس از انجام تشریفات قانونی، ظرف مدت معین شده جانمایی زمین مناسب برای این مجموعه به مساحت بیش از ۳۵۰ هکتار در اراضی اطراف شهر آفتاب انجام یا پیشنهاد بهتر ارائه شود. شهرداری تهران نیز مکلف شد تا مدل مشارکت در انجام این پروژه را ظرف مدت ۲ هفته پیشنهاد دهد.

انتهای پیام

تیم خبری مقالات اجتماعی

پژوهشگر اجتماعی با نگاهی منطقی و نوآورانه. ارائه دیدگاه‌های تازه درباره تفاوت‌های فرهنگی و مسائل اجتماعی.