اجتماعیکسب و کار ایرانی

خطای به سقف مجاز رسیدید در تلگرام

خطای به سقف مجاز رسیدید تلگرام و روش های رفع آن

با دانلود تلگرام و اپدیت های آن تا به امروز در حال حاضر عضویت در کانال ها و گروه های تلگرامی تا سقف ۵۰۰ عدد مجاز است و اگر بیش از این تعداد شود شما باید برای رفع این خطا و مشکل از کانال های خود خارج شوید تا بتوانید در کانال های جدید عضو شوید. همانطور که گفته شد، این خطا در تلگرام زمانی ظاهر می شود که شما قصد داشته باشید در یک کانال یا سوپرگروه جدید عضو شوید. هنگامی که با این خطا مواجه شدید، باید بدانید که تعداد کانال ها و یا گروه هایی که در آن ها عضو شده اید به عدد 500 رسیده اند و از این پس امکان اضافه کردن کانال یا گروه جدیدی را در اکانت خود ندارید.

البته یک روش دور زدن این محدودیت وجود دارد و آن ایجاد یک اکانت دیگر در تلگرام می باشد. در بروز رسانی های اخیر تلگرام به این اپلیکیشن امکانی اضافه شده است که می توان به طور همزمان 3 اکانت مختلف را تنها با یک دستگاه مدیریت نمود. اگر شما از هر سه اکانت خود در یک اپلیکیشن استفاده کنید، می توانید محدودیت 500 عددی عضویت در کانال ها و گروه ها را به 1500 افزایش دهید و به این ترتیب خطای Channels too much را در تلگرام دور بزنید.

مشکل به سقف مجاز رسیدید در تلگرام

تلگرام یک برنامه پیام رسان است که تمرکز زیادی روی سرعت و امنیت دارد. این برنامه ویژگی های بسیاری را ارائه می دهد و رمزگذاری سرتاسری را برای چت ها ارائه می دهد. تلگرام دارای ویژگی ایجاد کانال  است که با استفاده از آن میتوانید هر تعداد که خواستید به آن عضو اضافه کنید و ویژگی گروه تلگرام  هم با ظرفیت 200000 عضو است.

مشکل محدودیت عضویت در کانال های تلگرام

با اپدیت های تلگرام تا به امروز در حال حاضر عضویت در کانال ها و گروه های تلگرامی تا سقف ۵۰۰ عدد مجاز است و اگر بیش از این تعداد شود شما باید برای رفع این خطا و مشکل از کانال های خود خارج شوید تا بتوانید در کانال های جدید عضو شوید. اخیرا بعضی از کاربران به ما گزارش کرده اند که زمانی که قصد عضویت در کانال تلگرامی دارند با خطای به سقف مجاز رسیدید در تلگرام روبه رو میشوند. در حالی که تعداد کانال و گروه های این افراد حتی به 10 عدد هم نمیرسد.

روش های رفع مشکل به سقف مجاز رسیدید در تلگرام :

1- اگر با مشکل به سقف مجاز رسیدید در تلگرام روبه رو شدید . حتما از نسخه رسمی تلگرام استفاده کنید.چون اخیر برنامه های غیر رسمی تلگرام با مشکلات و باگ های زیادی روبه شده اند و بهتر است که شما از نسخه اصلی تلگرام استفاده کنید تا مشکل به سقف مجاز رسیدید هنگام عضویت در کانال تلگرام شما رفع شود.

2- یکی دیگر از دلایلی که باعث میشه هنگام پیوستن به کانال تلگرام با خطای به سقف مجاز رسیدید روبه رو شوید آپدیت نبودن تلگرام شماست.اگر از برنامه رسمی تلگرام استفاده میکنید حتما تلگرام خود را به آخرین نسخه بروزرسانی کنید تا مشکل عضویت در کانال تلگرام شما حل شود.

3- اگر دو روش قبلی را انجام دادید و باز هم با خطای Channels Too Much تلگرام روبه رو بودید شما باید از نسخه وب تلگرام به این آدرس https://web.telegram.org/z/  استفاده کنید. و وارد حساب کاربری تلگرام خود شوید. در نسخه وب تلگرام شما میتوانید به راحتی مشکل محدودیت عضویت در کانال تلگرام خود را رفع کنید.

4- پر شدن حافظه گوشی ها می‌تواند مشکل ساز شود و گاها مشکلات خیلی عجیبی را به وجود آورد . بنابراین حافظه داخلی گوشی خودتان را بررسی کنید و مطمئن شوید که فضای خالی مناسبی در آن وجود دارد. اگر حافظه گوشی پر بود، فایل های غیرضروری آن را حذف نمایید. بعد از آزاد کردن حافظه گوشی دوباره عملکرد تلگرام را بررسی کنید. احتمالا مشکل محدودیت عضو تلگرام برطرف شده است و می‌توانید به راحتی در کانال تلگرام عضو شوید.

5- اگر تاریخ و ساعت شما دستی تنظیم شده است، آن را به حالت خودکار تبدیل کنید. همچنین در صورتی که 24 ساعته است، آن را به 12 ساعته و اگر 12 ساعته است آن را به 24 ساعته تبدیل کنید.یکی از روش های حل مشکل به سقف مجاز رسیید تلگرام تنظیم تاریخ و ساعت موبایل هست.

6- یکی دیگر از روش های رفع مشکل عضو نشدن در کانال های تلگرام  این است که اینترنت خود را قطع کنید بعد یکبار گوشی خود را خاموش و مجدد روشن کنید. احتمالا با انجام این کار مشکل شما حل میشود.

 دلیل  پیغام “به سقف مجاز رسیدید” در تلگرام

تلگرام یکی از پیامرسان های محبوب در ایران است که کاربران زیادی دارد. کاربران ایرانی این پیامرسان بعد از فیلترینگ به سراغ تلگرام های غیر رسمی مانند موبوگرام، تلگرام طلایی، سانگرام و… رفتند. تلگرام های غیر رسمی به دلیل ارائه امکانات بیشتر از جمله پروکسی درون برنامه ای محبوب هستند اما این برنامه ها آثار زیانباری برای گوشی شما دارند همچنین اطلاعات شخصی مانند شماره موبایل و نام و نام خانوادگی شما را به سرقت می برند. اگر شما هم جزو کاربران این نوع تلگرام ها هستید احتمالا با مشکل “به سقف مجاز رسیدید” یا “Too Many Communities” مواجه شدید. در این مطلب قصد داریم نحوه حل این مشکل را به شما عزیزان ارائه دهیم.

ممکن است شما هنگام عضویت در کانال ها و یا گروه های تلگرام با پیغام “به سقف مجاز رسیدید” مواجه شوید که دلیل این اتفاق این است که شما توسط تلگرام غیر رسمی که از آن استفاده می کنید در تعداد بسیار زیادی کانال یا گروه به طور ناخواسته عضو شدید.

حل مشکل “به سقف مجاز رسیدید” یا “Too Many Communities” در تلگرام

برای حل این مشکل مراحل زیر را باید طی کنید.

۱- ابتدا تلگرامی را که از آن استفاده می کنید باز کنید.

۲- روی تصویر پروفایل خود در گوشه بزنید تا منوی تلگرام را مشاهده کنید.

۳- روی قابلیت های ویژه بزنید.

بعد از زدن روی قابلیت های ویژه لیستی مانند تصویر زیر باز می شود. در این لیست روی گزینه کانال های محبوب بزنید.

توجه!

اخیر برخی از تلگرام های غیررسمی قسمت کانال های محبوب را حذف کردند. تا شما نتوانید کانال هایی که در آنها اد اجباری شده اید را ببینید. تنها راه برای دیدن این کانال ها ثبت نام در تلگرام اصلی است.

هنگامی که روی گزینه کانال های محبوب بزنید، پنجره ای برای شما باز می شود که می توانید کانال هایی که در آنها به طور ناخواسته عضو شدید را ببنید. مانند تصویر زیر با زدن روی گزینه سطل زباله بالای پنجره تمام این کانال ها حذف می شوند.

در صورتی که در تلگرام شما گزینه سطل زباله وجود نداشت مانند تصویر زیر کانال ها را یکی یکی انتخاب کنید و سپس روی علامت سطل زباله بالا بزنید تا کانال ها حذف شوند.

توجه کنید بعد از حذف کانال ها، تلگرام غیر رسمی چند روز یا حتی چند ساعت بعد دوباره شما را در کانال های دیگر عضو می کند و باید باز هم این مراحل را انجام دهید تا با خطای به سقف مجاز رسیدید مواجه نشوید.

همه روش ها رو امتحان کردم ولی جواب نداد چه کار کنم؟

بسیاری از کاربران می گویند که با وجود استفاده از تلگرام رسمی همچنان با محدودیت روبه رو هستند. راه حل پیشنهادی استفاده از نسخه وب تلگرام است. اگر بعد از ثبت نام در تلگرام وب همچنان با مشکل روبه رو شدید یکبار حساب خود را حذف و دوباره ثبت نام کنید. توجه داشته باشید که بعد از حذف حساب کاربری (دیلیت اکانت) تمامی اطلاعات و گفتگو های شما پاک خواهد شد.

به نقل از: سایت رسمی تلگرام