اجتماعیکسب و کار ایرانی

بهترین زمان برای اجرای خدمات نماشویی

زمان مناسب نماشویی ساختمان چه زمانی است؟

ساختمان های تمیز اولین تاثیر فوق العاده را بر جای می گذارند. با این حال ، یکی از قسمت های نادیده گرفته شده از ساختمان تجاری ، نمای ساختمان است. نما اولین جلوه ساختمان شماست ، وضعیت نما انعکاس قابل توجهی در برند شما دارد. نماهای کثیف یا ضعیف ، پرچمی قرمز هستند که باعث می شود مشتریان مسیر خود را عوض کنند. بنابراین ، اطمینان از نظافت منظم ساختمان شما بسیار مهم است. سوال این است که چه زمانی ، زمان مناسب نماشویی ساختمان می باشد و مهمتر اینکه چند بار باید آن را انجام دهید ؟!

بهترین زمان برای نماشویی و کفسابی ساختمان به فاکتورهای زیادی بستگی دارد. اما مهم نیست که تجارت شما در چه زمینه ای قرار دارد یا چه عواملی بر نمای ساختمان شما تاثیر می گذارد ، بهتر است نظافت منظم نمای ساختمان را در دفتر کار با توجه به مزایایی که برای کارکنان و مشاغل کلی شما فراهم می کند ، در اولویت قرار دهید. عوامل متعددی دفعات نظافت نمای ساختمان را تعیین می کنند ، مانند :

  • میزان رفت و آمد : شما باید اندازه ساختمان ، تعداد کارکنان حاضر در روز و تعداد مشتریانی که از تسهیلات شما بازدید می کنند را جهت تعیین بهترین زمان نماشویی در نظر بگیرید. این جزئیات می تواند بر تمیزی نمای ساختمان شما اثر بگذارد.
  • محل { موقعیت قرار گرفتن ساختمان } : اگر تاسیسات شما نزدیک بزرگراه است یا در یک خیابان شلوغ قرار دارد ، احتمالا پنجره های شما خیلی سریعتر کثیف می شوند و به نظافت مکرر نیاز دارند.
  • شرایط آب و هوا : در مشخص کردن بهترین زمان برای نماشویی ساختمان ، آب و هوای بارانی یا برفی بدیهی است که یک شرکت تجاری برای تمیز کردن پنجره ها به شستشوی مکرر پنجره ها نیاز دارد تا خاک و رسوبات معدنی باقی مانده از آب را از بین ببرد.
  • هدف ساختمان
  • محوطه سازی
  • نوع کسب و کار
  • بودجه
  • سبک ساختمان
  • تصویر کسب و کار
  • ساختار ساختمان

تاسیسات پزشکی ، رستوران ها و فروشگاه های خرده فروشی انواع مشاغلی هستند که به خدمات مکرر نظافت نما نیاز دارند ، زیرا صنایع آنها نیاز به ارائه تصویری تمیز دارند.

مزایای نماشویی ساختمان

علاوه بر تمیزتر به نظر رسیدن ، تجارت شما از نظافت منظم نمای تجاری مزایای قابل توجهی به دست خواهد آورد. برخی از رایج ترین مزایای شستشوی نمای ساختمان به شرح زیر می باشد :

بهره وری کارکنان را افزایش می دهد

محیط کاری که در آن هستید تاثیر به سزایی در بهره وری شما دارد. یک فضای کاری کثیف و شلوغ ممکن است کارکنان را منحرف کرده و بهره وری شما را به خطر بیاندازد. از سوی دیگر در محیط دفتری که تمیز است ، کارکنان بهتر می توانند تمرکز بیشتری بر کارهای انجام شده داشته باشند.

به کاهش آسیب کمک می کند

نمای بتنی متخلخل است ، بدین معنا که قرار گرفتن مداوم آنها در معرض عناصر طبیعی مانند آلاینده ها و گرد و غبار می تواند بر مقاومت نما در طول زمان تاثیر بگذارد. هنگامی که نمای بیرونی ساختمان ضعیف شود ، می تواند خسارت های سنگینی را در پی داشته باشد. نگه داشتن نمای ساختمان در بهترین حالت ممکن باعث کاهش آسیب می شود و به شما این امکان را می دهد که بیشترین بهره را در زمینه کاری خود ببرید!

موقعیت ساختمان تاثیر زیادی بر میزان تمیز کردن آن خواهد داشت. ساختمان هایی که که نزدیک بزرگراه ها یا در یک منطقه صنعتی قرار دارند ، بیشتر در معرض آلودگی قرار داشته و تجمع خاک بیشتر در مدت زمان کوتاه تر قابل مشاهده خواهد بود. با این حال ، همه ساختمان ها باید به عنوان بخشی از برنامه نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه هر چند وقت یکبار سطوح بیرونی تمیز شوند.

هنگامی که خاک یا رسوبات روی نمای ساختمان جمع می شوند ، می توانند محیطی را ایجاد کنند که در آن رطوبت ایجاد می شود. رطوبت زیاد محیطی ایده آل برای شکوفایی برخی از انواع جلبک ها ایجاد می کند. این رشد بیولوژیکی ، اگر به آن توجه نشود ، می تواند بر یکپارچگی سطحی که روی آن رشد می کنند تاثیر منفی بگذارد. متاسفانه ، برای نظافت کافی ساختمان نمی توانید به باران اعتماد کنید. آب باران بسیار تمیز نیست.

این آلاینده های زیست محیطی را که روی دیوار ساختمان ها رسوب می کند حمل می کند. با خشک شدن آب ، این نمک ها باقی می مانند و در آنجا با گذشت زمان ، می توانند باعث خوردگی و سایر اشکال آسیب شوند. برای نماهای شیشه ای ساختمان ها ، تمیز کردن پنجره ها حداقل هر شش ماه یکبار باعث می شود شیشه به خوبی نگهداری شود و لکه نگیرد.

بهترین زمان نماشویی ساختمان های تجاری شیشه ای

ما به شدت از مشتریان شرکتی خود می خواهیم که بیشتر پنجره های خود را تمیز کنند. به ویژه ، برای مناطق پرجمعیت ، جایی که ترافیک زیادی وجود دارد ، به دلیل تردد وسایل نقلیه ، خاک و عناصر ترکیبی ، شیشه ها می توانند لکه دار شوند. گرد و غبار و خاک عمومی اجتناب ناپذیر است ، اما می توان با تعمیر و نگهداری منظم آن را مدیریت کرد. هنگامی که لکه ها به سطح خود راه پیدا می کنند ، فرآیند تمیز کردن بسیار بیشتر درگیر می شود که منجر به هزینه بیشتر کار می شود.

با پنجره هایی که رنگ آمیزی زیادی دارند ، ما معمولا نیاز به استفاده از پاک کننده های سنگین با ترکیب برش داریم که سه تا چهار برابر گرانتر از تمیز کردن معمولی است. نمای واقعی ساختمان نیز عاملی است که باید در نظر گرفته شود. هر قسمت که بیش از حد برآمدگی داشته باشد می تواند منجر به جریان آب ناخواسته روی پنجره های نمایان شده شود که می تواند به مرور زمان منجر به چربی و لکه دار شدن بیشتر شود.

 لازم به ذکر است که آب کثیفی که از طاقچه عبور می کند در نهایت روی خود رنگ و روی ساختمان حک می شود. هنگامی که این اتفاق می افتد ، معمولا شستشو با فشار کامل و در برخی موارد به طور کلی رنگ آمیزی مجدد ساختمان مورد نیاز است.

تاثیر موقعیت در تعیین زمان مناسب نماشویی ساختمان

موقعیت ساختمان یکی دیگر از عوامل مهمی است که ما هنگام ارزیابی بهترین زمان برای نماشویی ساختمان به آن توجه می کنیم ، زیرا سطوحی وجود دارند که بیشتر از سایرین لکه می گیرند. به عنوان مثال ، اگر ساختمان در نزدیکی یا درست در ساحل واقع شود ، تمایل وجود دارد که نمک شیشه را لکه دار کند و در نهایت به رنگ وارد شود. هر دو ساختمان هایی که در نزدیکی ساحل و ساختمان هایی که در شهرهای شلوغ واقع شده اند ، احتمالا دارای لکه های شدید می شوند.

اما ساختمان های نزدیک ساحل به دلیل ترکیبات نمک و شن و ماسه در هوا تمایل بیشتری به کثیف شدن دارند. ساختمان های داخلی شهر نیز به دلیل دی اکسید ناشی از آلودگی لکه دار می شوند ، اما این به اندازه ساختمان آسیب نمی رساند و لک کمتری دارد. ما معمولا توصیه می کنیم که املاک کنار ساحل یا آبراهه ها حداقل سه بار در سال تمیز شوند.

خدمات نماشویی 

نمای ساختمانها در گذر زمان و بنا به دلایل مختلفی از قبیل : آلودگی هوا،گرد و خاک ،باران های اسیدی ، نور آفتاب ، عملیات ساختمانی و بی توجهی ساکنین ساختمان آلوده و کثیف می گردد که برای تعمیر و نگهداری نما و زیبا سازی و تمیز کردن باید شستشو داده شود و نماشویی صورت گیرد که این کار باید توسط تیم و پرسنل متخصص نماشویی و کفسابی در تهران انجام شود که به این کار نماشویی یا شستشوی نمای ساختمان گفته می شود.

روش های نماشویی

 باید توسط تیم مجرب و متخصص انجام شود که این کار با روش ها و راهکارهای مختلف و ابزار و تجهیزات مختلفی صورت می گیرد، در شرکت تابناک خدمات مربوط به کفسابی سرامیک نیز انجام می شود. البته هر ساختمان و نمایی را به یک روش و متد نمیتوان تمیز کرد بلکه در هر ساختمان و نما یک روش یا ترکیبی از روشها را میتوان به کار برد..

 روشهای مورد استفاده برای نماشویی عبارت اند از :

داربست،جرثقیل ،بالابر،طناب (Rope access)، کلایمر

داربست:

در روش داربست لوله های فلزی داربست در جهت نمای مورد نیاز بسته می شوند و سازه مورد نیاز رو پوشش میدهند و تخته های داربست روی سازه داربست قرار می گیرد و پرسنل نماشویی باید با استفاده از کلاه و هارنس بر روی سازه قرار بگیرند و با رعایت نکات ایمنی فعالیت خود رو انجام دهند .

جرثقیل:

جرثقیل های سبدی در اندازه و ارتفاع مختلفی وجود دارد که در این روش هم متصدی جرثقیل در محیط حاضر شده و با رعایت موارد ایمنی جرثقیل را جا به جا می نماید و نفر پرسنل نماشور هم باید در داخل سبد قرار بگیرد و با پوشیدن لباس مخصوص نماشویی و استفاده از تجهیزات ایمنی فعالیت خود را انجام می دهد.

بالابر:

بالابر ها در دو نوع دستی و برقی موجود می باشند که در این روش نیز بالابر در محل ایمن و مشخص شده قرار می گیرد و نفر پرسنل در داخل کابین یا سبد قرار می گیرد که باید با رعایت نکات ایمنی فعالیت مورد نظر صورت می گیرد.

طناب(Rope access):

روش دسترسی با طناب یکی از جدیدترین و بهترین و سریع ترین روشها برای انجام نماشویی می باشد ، این روش نیازمند گذارندن دوره و آموزش می باشد که افراد پرسنل ابتدا باید آموزشهای لازم را موسسات آموزشی سپری کنند و مهارت لازم را بدست بیاورند و سپس به ارائه خدمات در ارتفاع بپردازند.

کلایمر:

روش کلایمر هم از روشهای خوب و مناسب برای برج های بلند و بزرگ می باشد که در این روش سازه کلایمر توسط ریل های مخصوص دور تا دور نمای تعبیه شده و فرد با قرار گرفتن در داخل کابین یا سبد کلایمر و با استفاده از کلید های جهت نما می تواند در جهت بالا و پایین ،چپ و راست حرکت کند و با عمل به توصیه های ایمنی فعالیت شستشوی نما را انجام دهد.

گروه ساختمانی کفسابی ایران با اتکا به دانش و مهارت فنی لازم و بهره گیری از پرسنل مجرب و متخصص توانسته در تمامی روشهای کار در ارتفاع به درستی ایفای نقش کند و خواسته های لازم و مورد نیاز مشتریان خود را تامین کند و همیشه خدمت رسان و خدمتگزار مشتریان خود بوده و هست .

نماهای مختلف و روشهای شستشوی هر نما 

بر چسب نوع سنگ و نوع و مقدار آلودگی و کثیفی موجود بر روی نما میتوان از روش های واتر جت ،واتر سندبلاست و دیسکیلر شویی (اسید شویی) استفاده کرد تا نمای ساختمان ظاهر خوبی پیدا کند و تمیز شود.

نماهای آجری را فقط با یک روش تخصصی یعنی با روش سند بلاست کاری میتوان شستشو داد و تمیز کرد که در این روش از مواد ساینده سیلیس که در اندازه و مش های مختلفی موجود است استفاده می شود و با این روش نماهای آجری به خوبی تمیز می شود ،
بهتر است که هنگام استفاده از سیلیس از مش درجه یک استفاده نمود زیرا با کیفیت و مرغوب تر می باشد و بازدهی کار بهتر و بیشتر میشود و درصد احتمال آسیب به نما کمتر میشود که تشخیص این که شستشوی نما به چه سایز از سیلیس نیاز دارد نیازمند تجربه و دانش می باشد.

نماهای شیشه ای و کامپوزیت :

برای تمیز کردن و شستشوی دادن این نوع نماها ابتدا باید از روش واتر جت کمک گرفت یعنی سرتاسر نما را واتر جت کرده ،سپس از ابر و تی استفاده می کنیم تا به طور کلی و دقیق نما تمیز شود و لک حاصل از واتر جت باقی نماند.

نماهای سیمانی

برای شستن نماهای سیمانی از روش واتر جت استفاده می شود اگر که میزان نفوذ آلودگی در داخل نمای سیمانی بیش از اندازه باشد باید پس از شستشو و خشک شدن نما ،نما را با رنگ نمای مخصوص رنگ آمیزی کنیم تا سیاهی و کثیفی که در دل سیمان نفوذ کرده را پوشش دهیم و از بین ببریم و نما جلوه ای زیبا پیدا کند و کل سطح یک شکل و یکنواخت گردد.

نماهای مدرنیته

نماهایی هستند که ترکیبی از چند نوع نما کی باشند که هر قسمت نما را باید با روش مخصوص خودش شستشو داد و تمیز کرد تا آسیبی به قسمت های دیگر نما وارد نشود .

نماهای چوبی و ترموود

در این نوع نما ابتدا باید کل سطح نما را با واتر جت شستشو داد سپس با ابر و تی و دستمال جادوئی باید نما را پرداخت داد تا لک و کثیفی روی سطح باقی نماند و کل سطح طاهری زیبا و تمیز پیدا کند .

تعرفه و هزینه نماشویی 

عوامل مختلفی در تعرفه و قیمت نماشویی و شستشوی نمای یک ساختمان تاثیر دارد از جمله میتوان به متراژ نما ،نوع و جنس نما ،روش مورد استفاده ،میزان آلودگی و کثیفی سطح اشاره کرد که برای تعیین قیمت دقیق و واقعی باید کارشناس مربوطه در محل حاضر شود و با بررسی های لازم قیمت و تعرفه خدمات را به کارفرما اعلام نماید و در صورت توافق قرارداد کاری بین کارفرما و پیمانکار یا شرکت مربوطه عقد می شود.

گروه ساختمانی کفسابی ایران با استفاده از استانداردها و ابزار و تجهیزات به روز و پرسنل مجرب توانسته خدمات شستشوی نما ساختمان را به بهترین شکل ممکن و با مناسب ترین قیمت به مشتریان محترم خود ارائه دهد و در این زمینه کاری همیشه جز بهترین ها می باشد.

 دلیل اجرای نماشویی ساختمان

ساختمان ها با گذشت زمان به دلیل وجود آلودگی ها و گرد و غبار بر روی سطحشان دچار کثیفی شده و بر روی نمای ساختمان ها جرم گرفته می‌ شود. نماشویی در جهت نظافت ساختمان ها به کار گرفته شده و شستشوی ساختمان ها در بازه های مناسبی از زمان انجام می‌ شود تا در نهایت ساختمانی زیبا داشته باشیم.

ظاهر ساختمان ها بسیار مهم بوده و مورد توجه افراد واقع می شود، افراد در زمان مراجعه به یک ساختمان در ابتدا با ظاهر آن روبه‌رو می‌ شوند و بنابراین ظاهر ساختمان‌ ها می‌ تواند تاثیرات بسیار زیادی بر روی مراجعه کنندگان و نظر آنها درباره آن مکان داشته باشد.

امروزه افراد به دکوراسیون ساختمانشان بسیار اهمیت می‌دهند و از انواع طراحی های داخلی بهره می گیرند اما همانطور که دکوراسیون داخلی ساختمان بسیار اهمیت دارد، توجه به نمای ساختمان ها نیز مهم بوده و باید به آن توجه شود.رسیدگی به ظاهر نمای ساختمان مانند استفاده از نماشویی،  علاوه بر زیبایی ساختمان ها ، دارای مزایای دیگری هم می باشد.

در واقع زمانی که جرم بر روی مصالح به کار رفته در نمای ساختمان ها قرار می گیرند این مصالح دچار پوسیدگی شده و در زمان کوتاهی تخریب می گردد و علاوه بر داشتن هزینه‌های بسیار برای ترمیم نما، ممکن است با افتادن مصالح دچار ضررهای جانی و مالی شوید.بنابراین ضرورت نماشویی برای افراد آشکار بوده و امروزه بسیاری از ساختمان‌ها مورد نماشویی قرار می‌گیرند.

نماشویی انواع ساختمان ها

نماشویی ساختمان ها باید توسط افراد حرفه ای و مجرب انجام گیرد، افرادی که در زمینه ارائه خدمات نماشویی ساختمان ها فعالیت می کنند و دارای تجربه فراوان بوده و تبحر لازم را برای اجرای کار دارند بنابراین این افراد با استفاده از تجهیزات مختلف نماشویی ساختمان را انجام میدهند.

نماشویی ساختمان های مختلف با توجه به مصالح و متریال به کار رفته در آن ساختمان ها دارای تفاوت هایی می باشد و هر یک از ساختمان ها با استفاده از مواد متفاوت و مخصوص و همچنین ابزار کار مناسب انجام می گیرد.گروه نما روز یکی از مراکز تخصصی ارائه دهنده خدمات نمای ساختمان مانند نماشویی شستشوی نمای ساختمان، نصب پیچ و رولپلاک ساختمان و غیره می باشد که این مرکز معتبر خدمات نمای ساختمان را با کمترین هزینه برای شما انجام می دهد.

هزینه نماشویی ساختمان

هزینه نماشویی ساختمان با توجه به ساختمان مورد نظر و شرایط آن دارای هزینه های متفاوتی می باشد ، در واقع فاکتور های زیادی در برآورد قیمت نماشویی تاثیر گذار هستند مثلاً متراژ ساختمان ها و تعداد طبقات در هزینه موثر خواهد بود و همچنین اجرای روند کار و یا تجهیزات و لوازم مورد نیاز برای نماشویی در هزینه نماشویی تاثیر می گذارد.گروه نماروز از مراکز معتبر ارائه دهنده ی انواع خدمات مربوط به نمای ساختمان است،این مجموعه سال ها فعالیت کرده و می تواند انواع خدمات نمای ساختمان را به صورت با کیفیت انجام دهد، همچنین این مرکز انواع خدمات را با ارزان ترین قیمت به شما ارائه می کند و به همین جهت افراد می توانند با کمک از نماروز نمایی زیبا داشته باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی هزینه ها و همچنین ددیافت مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم را داشته باشید و بتوانید به درستی تصمیم گیری نمایید.

اجرای نماشویی با طناب و داربست

زیبایی ساختمان تاثیرات بسیار زیادی را در دید افراد خواهد گذاشت بنابراین صاحبین ساختمان‌ها در جهت زیباسازی علاوه بر استفاده از نماهای زیبا از نماشویی بهره می‌گیرند تا نمایی تمیز و زیبا را داشته باشند.برای اجرای نماشویی از تجهیزات مختلفی مانند بالابر، داربست ،طناب و کلایمر استفاده می‌شود.

استفاده از هر یک از این روش ها در جهت شستشوی نمای ساختمان با توجه به شرایط و موقعیت قرارگیری ساختمان و ارتفاع و غیره تعیین می گردد. نماشویی با طناب یکی از رایج ترین نوع نماشویی ساختمان می باشد که با استفاده از طناب، افرادی که دارای تخصص هستند و شستشوی نمای ساختمان را با آزادی عمل بیشتر انجام می دهند.این روش برای همه ساختمان ها قابلیت اجرایی دارد.گروه نماروز با استفاده از تجهیزات کامل و بهره گیری از نیروی کار متخصص نماشویی ساختمان را با کیفیت بسیار عالی ارائه می کند.

ارائه خدمات نماشویی ساختمان در تهران

 در تهران ساختمان های متعددی وجود دارد و با توجه به آلودگی های شهری، ساختمان ها به سرعت دچار آلودگی می شود بنابراین اهمیت به نمای ساختمان ها در تهران بسیار مهم بوده و به همین جهت مراکز ارائه دهنده خدمات نماشویی در تهران فعالیت گسترده ای دارند.سرویس به این مراکز با کیفیت های مختلفی انجام می گیرد به همین جهت انتخاب مرکز معتبر بسیار مهم است بنابراین ما به شما گروه نما روز را پیشنهاد میکنیم، این مرکز معتبر با سال ها فعالیت در زمینه ارائه خدمات نماشویی در تهران می تواند بهترین خدمات را به شما ارائه کند.بنابراین جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره اجرای نماشویی ساختمان و هزینه ها با ما تماس بگیرید.

روش های نماشویی ساختمان

 در نماشویی ساختمان از روش‌ های مختلف استفاده می‌شود و افراد فنی که در این حوزه فعالیت دارند با بررسی موقعیت ساختمان و شرایط آن تصمیم به تعیین روش های مورد نظر کرده و همچنین در جهت اجرای صحیح و بی نقص تلاش می کنند.پیش از انجام نماشویی ساختمان بسیار مهم است که زیر ساخت های ایمنی را در نظر گرفته باشیم همچنین افرادی که اجرای نماشویی را ارائه می کنند باید حتما از ابزار آلات کار در ارتفاع و همچنین تجهیزات ایمنی استفاده نمایند. امروزه نماشویی با طناب از روش‌ های دیگر بیشتر استفاده شده و راحت تر انجام می گیرد.