اجتماعیکسب و کار ایرانی

زیباترین گل آرایی در باغ تالار های تهران

گل آرایی تالار عروسی

یکی از بخش های جدایی ناپذیر برای مراسم عروسی گل آرایی تالارعروسی، محل عقد، میز پذیرایی میهمان ها و… می باشد. بنابراین باید در انتخاب گل برای شب عروسیتان دقت بسیاری داشته باشید. در انتخاب گل برای تزئینات باغ تالار باید موارد مختلفی را در نظر داشته باشید مثلا باید با توجه به فصلی که می خواهید جشن خود را برگزار نمایید گل های مناسب آن فصل را انتخاب کنید. با ما همراه باشید تا بیشتر درباره گل آرایی تالار عروسی اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

ایده گل آرایی تالار عروسی

انتخاب گل برای عروسی یکی از مهیج ترین و هیجان انگیز ترین کارهایی است که باید برای آن زمان کافی بزارید. شما به سادگی نمی توانید گل مورد نظرتان را انتخاب کنید. انقدر که تنوع گل ها زیاد می باشد کمی انتخاب مناسب ترین آن ها برای گل آرایی تالار عروسی کار سختی می باشد. از آنجایی که عروس خانم های امروزی به گل آرایی مراسم عروسی خود علاقه بسیاری دارند بنابراین شما در جایگاه مدیر تالار و یا تشریفات عروسی باید گل هایی را انتخاب کنید که هم به زیبایی تالار بیافزاید و هم رضایت خاطر عروس خانم را جلب نماید.

برای اینکه کارتان در انتخاب گل مورد پسند عروس خانم راحت شود می توانید از عروس و داماد سوال کنید که تم عروسی آن ها چگونه است تا راحتر بتوانید گل هایی را انتخاب کنید که با تم آن شب هماهنگی داشته باشند. برای گل آرایی تالار عروسی ایده های مختلف بسیاری وجود دارد مثلا شما می توانید برای زیباتر جلوه دادن میزهای میهمان از گلدان های کریستال و یا ظروف چینی که آن ها را با گل های مناسب فصل تزئین کرده و پُر کرده اید تزئین کنید.

نکات لازم برای گل آرایی تالار عروسی

مهم ترین مسئله که در گل آرایی تالار باید به آن توجه داشته باشید جایگاه عروس و داماد می باشد. خوب در آن شب این عروس و داماد هستند که نقطه توجه میهمان ها قرار می گیرند بنابراین باید جایگاه آنها به زیباترین شکل ممکن تزئین شده باشد. مسئله بعدی اینکه حتما باید گل هایی که می خواهید برای مراسم از آن ها استفاده کنید را صبح همان روز تهیه کنید تا سرزنده و سالم باشند.

انتخاب گل های مناسب با فصل سال را نباید فراموش کنید.

رنگ بندی متنوع گل ها نکته دیگری است که باید به خاطر داشته باشید. هر چه تنوع رنگبندی گل ها بیشتر باشد بدون شک گل آرایی تالار نیز جلوه زیباتری به خود خواهد گرفت.

در گل آرایی مراسم عروسی نباید از گل‌های معطر استفاده کرد چون ممکن است موجب حساسیت، میگرن و دیگر بیماری‌ ‌های مهمان‌ها برانگیزد

گل آرایی تالار عروسی (نکات تکمیلی)

در ابتدای این مقاله اشاره کرده ایم که گل آرایی تالار عروسی یکی از موارد بسیار مهمی می باشد که باید به آن توجه بسیاری داشته باشید. استفاده از گل های رنگی و زیبا هنوزم از بهترین راه های تزئین تالارهای عروسی می باشد. گل ها با رنگ بندی ها و شکل های متنوعی که دارن حس آرامش خوبی را می توانند به شما انتقال دهند.

اگر در تالار و باغ تالار خود افرادی که در زمینه طراحی و گل آرایی تجربه و مهارت داشته باشند ندارید می توانید از موسساتی که از افراد خبره در این زمینه بهرهمند هستند راهنمایی و مشورت بخواهید. دقت داشته باشید که تمام محوطه داخلی و خارجی تالار نباید گل آرایی یکسانی داشته باشند و باید برای هر بخش از طرح های مختلف استفاده کنید تا زیبایی تالار را چند برابر کند.

معروفترین گل های مناسب گل آرایی تالار

برای تزئین و گل آرایی تالار می توانید از گل هایی که در ادامه معرفی کرده ایم انتخاب نمایید. گل های نام برده شده مجموعه گل هایی هستند که بیشتر از آن ها برای تزئین دسته گل عروس و گل آرایی تالار استفاده می شود. معروفترین گل های مخصوص گل آرایی عبارتند از:

 • گل رز
 • گل شیپوری
 • کاکتوس
 • گل ادریسی
 • گل گارنیا
 • گل مینا
 • گل ساکولنت
 • گل میخک
 • گل ارکیده
 • گل آنمون
 • گل کوکب
 • گل لاله
 • گل نخودی

در نظر داشته باید که برای انتخاب گل های مربوط به گل آرایی تالار حتما از چند مختلف در رنگبندی های مختلف استفاده نمایید زیرا که جلوه زیباتری خواهند داشت.

هزینه متوسط گل های عروسی چقدر است؟

خب با توجه به نوع گلی که شما برای گل آرایی مراسم عروسی خود انتخاب می کنید بدون شک هزینه می تواند متغییر باشد. اما به صورت تقریبی می توان گفت که هزینه متوسط گل آرایی تشریفات عروسی چیزی بین 3.000.000 تا 5.000.000 تومان می باشد. شاید این مبلغ در نگاه اول خیلی زیاد باشد اما باید در نظر داشته باشید که شما برای چه کارهایی می خواهید از گل های طبیعی استفاده کنید.

قیمت گل های عروسی چقدر است؟

در متن بالا به قیمت تقریبی که باید برای گل آرایی جشن عروسی خود در نظر داشته باشید اشاره کرده ایم. در ادامه می خواهیم قیمت گل ها برای خدمات مختلف را شرح دهیم.

 • دسته گل عروس
 • دسته گل ساقدوش های عروس
 • دکوراسیون مراسم و پذیرایی

دسته گل عروس

برای دسته گل عروسی باید چیزی بین 500.000 تا 2.000.000 تومان را در نظر داشته باشید. این هزینه با توجه به نوع گلی که عروس خانم ها برای دسته گل خود انتخاب می کنند متغییر می باشد. برخی از عروس خانم ها به جای دسته گل دوست دارند از دستبند های گل برای جشن عروسی خود استفاده کنند که بدون شک هزینه آن ها کمتر از دسته گل می باشد. برخی دیگر هم ترجیحمی دهند که از گل های مصنوعی برای تزئین دسته گل خود استفاده کنند که طبعا هزینه کمتری خواهد داشت.

دسته گل ساقدوش عروس

پیشنهاد می کنیم برای دسته گل هایی که برای ساقدوش های خود می خواهید انتخاب کنید تقریبا بین 250.000 تا 1.000.000 تومان را رد نظر داشته باشید. اگر شما دوست دارید که از دوستان خود به عنوان ساقدوش دعوت کنید که از ساعات ابتدایی روز عروسی همراه شما باشند و نقش ساقدوش را برای شما ایفا کنند پس باید برای آن ها نیز دسته گل مناسب و شبیه به هم را تهیه کنید. نیاز نیست که برای دسته گل ساقدوش های خود از گل های گران قیمت استفاده کنید. همچنین هزینه عنوان شده درباره دسته گل ساقدوش ها هم باز به نوع گل و طبیعی یا مصنوعی بودن آن ها بستگی دارد.

دکوراسیون مراسم و پذیرایی

برای دکوراسیون مراسم، مکان برگزاری جشن عروسی تاثیر بسیار زیادی دارد. اگر بخواهید عروسی خود را در تالار برگزار کنید معمولا برای دکوراسیون از گل های مصنوعی استفاده می شود البته این موضوع سلیقه ای است و بسته به نظر شما میتوان از گل های طبیعی نیز استفاده کرد. اگر بخواهید برای تزئین میز میهمان ها، جایگاه عروس و داماد، از گل های طبیعی استفاده کنید باید هزینه زیادی را در نظر داشته باشید. چرا که افرادی که در زمینه تشریفات عروسی فعالیت دارند با توجه به بودجه ای که شما برای گل آرایی مراسم در نظر گرفته اید گل های مناسب را انتخاب می کنند. اندازه محل برگزاری و تعداد میزها را هم باید در نظر داشته باشید.

مواردی که روی هزینه گل آرایی تاثیر دارند

قبل تر به این موضوع اشاره کرده ایم که هزینه گل آرایی تشریفات عروسی متغییر می باشد و نمیتوان یک قیمت مشخص را برای آن عنوان کرد. اما می توان این هزینه را به درستی مدیریت کرد. موارد مختلفی وجود دارند که می توانند به کاهش یا افزایش هزینه گل آرایی تاثیر بگذارند و این شما هستید که به عنوان عروس و داماد باید این مسئله را مدیریت کنید تا بودجه اضافه ای پرداخت نکنید. مواردی که بر هزینه گل آرایی تشریفات عروسی تاثیر زیادی دارند عبارتند از:

    مکان برگزاری جشن عروسی

خب، این امرکاملا طبیعی است که اگر شما در یک تالار سرپوشیده بخواهید جشن عروسی خود را برگزار کنید برای تزئین و دکوراسیون تالار به تعداد بیشتری گل نیاز دارید. حتی در برخی از مواقع برای دکوراسیون میز پذیرایی از میهمانها نیز از گل های غیر طبیعی می توانید استفاده کنید. اما اگر خواستار برگزاری جشن عروسی در باغ تالار هستید چون فضا کاملا باز است استفاده از گل های زیبا کمتر نیاز می باشد. زیرا که فضای سبز و طبیعی باغ خود یک دکوراسیون کاملا زنده و طبیعی می باشد.

    تاریخ عروسی شما

اینکه شما بخواهید در چه فصلی از سال چشن عروسی خود را برگزار کنید میتواند بر هزینه گل آرایی تشریفات نیز تاثیر داشته باشد. در زمستان یک سری گل های زیبا وجود دارند که شما میتوانید برای دسته گل و دیزاین سالن عروسی خود از آن ها استفاده کنید و در بهار و تابستان از یک سری گل های زیبا که هریک دارای قیمت های مختلفی می باشند.

    سبک عروسی

 برخی از طرح های گل با سبک های خاص عروسی بهتر از سایرین مطابقت دارند. اگر در یک سالن مجلل پر زرق و برق عروسی خود را برگزار می کنید، ممکن است گل آفتابگردان و گل مروارید خیلی نامناسب به نظر برسند. پس با راهنمایی گرفتن از افرادی که در زمینه طراحی و دکوراسیون های مربوط به جشن عروسی تجربه و داشن لازم را دارند می توانید مناسب ترین گل ها را انتخاب کنید.

منبع: باغ تالار میرزایی