اجتماعیکسب و کار ایرانی

دلایل نیاز به اجرای خدمات کف سابی

کفسابی و نگاهی به آن

دلایل کفسابی چیست ؟ کفسابی یکی از خدمات پر کاربرد می باشد که امروزه در صنعت ساختمان سازی به کار می رود. کفسابی  و سنگسابی یکی از خدمات می باشد که در حال حاضر کارایی زیادی دارد. این خدمات با استفاده از دستگاه کفسابی انجام می شود و در آن یک سری نکات مهم باید رعایت شود که کیفیت خوبی داشته باشد. در کارهای کفسابی بهتر است یک سری موارد در نظر گرفته شود، این کار برای لایه برداری سنگ ها انجام می شود تا جرم و آلودگی های سنگ را برداشت کرد و همین طور برای درخشان شدن سنگ، کف آن را کاملا تراز می کنند.

دلایل انجام خدمات کفسابی

یکی از دلایلی که شما نیاز به داشته باشید، این است که سطح صاف و یکدست باشد. صاف و یکدست نبودن سطح کف ساختمان به این شکل می باشد که از حالت تراز خارج شده و دچار پستی و بلندی می شود و این سبب شده تا شما به دلیل عدم توجه کافی در ساخت و ساز سبب ایجاد نشست خفیف ساختمان می گردد که سبب شده تا رفت و آمد و جابه جایی خیلی راحت می شود.

از بین نرفتن از مصالح ساختمانی روی کف

یکی دیگر از دلایل انجام کفسابی ساختمان از بین نرفتن مصالح باقی مانده روی سنگ یا موزاییک می باشد. شما زمانی که بخواهید مصالح ساختمان سازی را ایجاد کنید سبب شده تا کف روی آن مواد بریزد. از بین بردن آن با متدهای معمولی تمیزنمی شود و در این زمان، بهترین روش این است که کفسابی بتن انجام شود.

شکستگی بخشی از سنگ

این مشکل به دلیل سقوط اجسام سنگین روی سطح می باشد که سبب شده شکستگی و یا آسیب دیدن مصالح به کار می رود و در کف ساختمان تمیز شده و حالت زشتی برای محیط ندارد.

کفساب کیست و چه کاری انجام می‌دهد ؟

در عملیات کفسابی در تهران، کفساب فردی می باشد که تخصص و مهارت آن اهمیت زیادی دارد. وجود اپراتور و کفساب های با تجربه اهمیت زیادی داشته و تاثیر بسیاری در روند کار می گذارد. این عامل سبب شده تا شما بتوانید کفسابی را به نحو احسن انجام دهد.  تجربه اپراتور نقش خیلی مهمی ایفا می کند. اپراتور اگر تجربه خوبی نداشته باشد نمی تواند مشکلات زیادی را حل کند و آن ها را تمیز کند و یک سری مشکلاتی هم می تواند ایجاد شود. شما برای کفسابی هم به تجربه و هم به ابزار نیاز دارید و هم این که از مجموعه تخصصی بهره بگیرید تا همه چیز به نحو احسن انجام شود.

مزایای کفسابی

کفسابی نقش زیادی دارد و شما می توانید با استفاده از آن ها کف و پستی و بلندی های آن را برطرف کند و سطح سنگ ها همتراز شود. کفسابی نقش زیادی در کیفیت کف ساختمان و راه پله ها می گذارد و همین سبب شده تا شما بتوایند این کارها را پیاده سازی کنید. کفسابی سبب افزایش دوام و عمر مفید سنگ شده و چون که با پوشاندن لایه سنگ ها بتوان از نفوذ آب و آلودگی به درون آن ممانعت کرده و سبب تا سنگ مقاومت بالایی داشته باشد. همین سبب شده تا شما بتوانید از آن کفسابی راه پله استفاده کنید.

مراحل کفسابی و سنگسابی

بهترین کار در نخستین مرحله کفسابی از بین بردن ناهمواری ها موجود در کف ساختمان است کفساب در این زمان نقش پر رنگی ایفا می کند. کفسابی باید با استفاده از دستگاه های زبر این جرم و مصالح ساختمانی را روی کف از بین ببرد و با استفاده از آن شروع کرده تا سطح کف ساختمان را صاف کند. از جنس مصالح مصرفی در کف ساختمان رابطه مستقیمی با اجرا مراحل آن دارد به همین دلیل این مرحله از دقت و اهمیت برخوردار است.

برای کفسابی کار دیگری که باید انجام دهید این است که خطوط به جا مانده از کفسابی قبلی را هم از بین ببرید که اگر کفساب با تجربه باشد این کار را به نحو احسن انجام می دهد. از طرفی شما می توانید برای کفسابی راه پله ها هم از آن بهره بگیرید و طول عمر کف ساختمان را کاملا بیشتر کنید

کفسابی سنگسابی سنگ کف منزل آپارتمان

دلایل بسیاری برای ساب سنگ کف و انواع کفپوش ها وجود دارد که هر یک از افراد بخاطر یکی از ان ها این کار را انجام می دهند. برخی از افراد بعد از نقاشی ساختمان بر روی سنگ های پله و پایگرد و واحد مسکونی رنگ میریزند که برای پاکسازی رنگ ها باید ساب زنی سنگ انجام شود.

بعضی دیگر افراد پس از انجام گچ کاری گچ های اضافی روی سنگ یا سرامیک و یا هر کفپوش دیگری میریزد که برای تمیز کردن گچ ها باید ساب سنگ انجام شود. برخی از مشتریان هم برای یکدست شدن و زیبا شدن سنگشان و انعکاس لامپ ها از سنگسابی استفاده می کنند. بعضی دیگر از مشتریان در اثر بنایی و نوسازی واحد های قدیمی روی سنگ هایشان سیمان و مواردی از این قبیل میریزد که برای پاکسازی ان از سابزن کف استفاده می کنند.

دلیل و کاربرد در ساختمان  کاربرد سنگ سابی چیست؟

پس از اجرای کف موزاییک یا سنگ ممکن است سنگها در یک تراز قرار نگرفته باشند در چنین حالتی میتواند به بهبود این روند کمک کند. در حین اجرای کف ممکن است ملات یا … بر روی کف بریزد، کفساب میتواند کثیفیهای بنایی و یا کثیفیهای ایجاد شده در مرور زمان را برطرف کند

شیشه ای کردن سنگ در عملیات کف سابی چگونه است؟

نحوه شیشه ای کردن سنگ در عملیات سنگ سابی ساب ایتالیایی برای شفافیت و براق نمودن فوق العاده سنگ استفاده میشود، بطوری که اگر روی سنگ بایستید خود را روی سنگ میبینید… کفسابی کف های سنگی خود را به ما بسپارید کف سنگ را مثل شیشه از ما تحویل بگیرید.

 به هیچ عنوان روی سنگهایتان اسید، جوهر نمک، وایتکس، حتی چای، نوشابه ، آبلیمو و….نریزید زیرا باعث مات شدن سنگ و کدری و مات شدن سنگ می شود و سنگ را میسوزاند و اولش سنگ را سفید میشود افراد فکر میکنند که تمیز شده است که بعد از حداکثر 72 ساعت به مرور زمان و رفت آمد افرد زمین کاملا سیاه میشود. سنگسابی سنگ کف ساختمان ها به منظور نو و تمیز شدن کف منازل و البته برای زیبا و براق شدن انها انجام میشود.

کفسابی چیست؟

 کفسابی و سنگسابی همانطور که از نامش پیداست به معنای سابیدن سنگ، برداشتن لایه ای از سنگ به منظور براق نمودن، آینه ای کردن و از بین بردن ایرادات سنگ کف ساختمان می باشد. در عملیات کفسابی از دستگاه های مخصوص در این زمینه استفاده می شود که به وسیله آن 1 الی 4 میلی متر لایه برداری سنگ صورت می گیرد تا جرم ها و آلودگی های موجود بر روی سنگ کف از بین بروند و علاوه بر درخشان شدن سنگ، سطح آن نیز کاملا صاف و هم تراز شود .

عملیات سنگسابی مختص به یک نوع کف نمی باشد، بلکه برای تمامی مصالح به کار رفته در کف ساختمان اعم از انواع سنگ ها مانند سنگ دهبید، مرمر، گرانیت و همچنین بتن و سایر مصالح قابل اجرا می باشد.

مهمترین دلایل انجام خدمات کفسابی

۱: صاف و یکدست نبودن سطح کف ساختمان

یکی از اصلی ترین زمان های نیاز به عملیات کفسابی ساختمان هنگامی است که سطح کف ساختمان از حالت تراز خارج شده و دچار پستی بلندی شود. این مشکل می تواند به دلیل عدم توجه کافی در ساخت و ساز ساختمان های نوساز و یا نشست خفیف ساختمان ایجاد شود که باعث عدم سهولت در هنگام رفت و آمد ساکنین و جابجایی وسایل می شود.

۲: از بین نرفتن جرم ها و مصالح ساختمانی تثبیت شده بر روی سنگ کف ساختمان

در مواقعی پس از نصب موزاییک، سنگ و یا … سیمان، ملات، چسب و یا هر نوع مواد خارجی دیگر بر روی سطح کف ریخته می شود که با روش های ساده و معمولی قابل پاکسازی نمی باشند، در این هنگام عملیات کفسابی بهترین راه حل برای از بین بردن این مواد از روی کف ساختمان می باشد.

3-شکستگی قسمتی از سنگ و یا آسیب دیدن کف ساختمان

این مشکل معمولا به دلیل سقوط اجسام سنگین بر روی سطح سنگ ایجاد می شود که باعث شکستگی و یا اسیب دیدن مصالح به کار رفته در کف ساختمان شده و حالت زشتی را برای محیط ایجاد می کند.

کفساب به چه کسی گفته می شود؟

فردی که از دانش و تخصص بالایی در زمینه کفسابی برخوردار است و به تمامی ابزارها و دستگاه های مخصوص و کفسابی و سنگسابی نحوه صحیح استفاده از آن ها تسلط کامل داشته باشد کفساب نام دارد.