علمی و پزشکیکسب و کار ایرانی

محصولات لیفت دور چشم

در واقع لیفتینگ دور چشم یک متد زیبایی برای از بین بردن افتادگی است. روش های مختلفی برای لیفت ناحیه پلک و اطراف چشم وجود دارد، مانند لیفت با تزریق ژل و چربی، عمل جراحی، لیفت با نخ و استفاده از محصولات لیفتینگ دور چشم. در ادامه به صورت تخصصی تر به معرفی محصولات لیفتینگ دور چشم خواهیم پرداخت.

کرم لیفتینگ دور چشم

کرم های لیفتینگ، این روزها یکی از محبوب ترین محصولات زیبایی و درمانی در میان مردم محسوب می شوند.

در واقع لیفتینگ همان سفت کننده یا محکم کننده پوست صورت است تا مانع از افتادگی و شل شدن پوست به طور موقت یا در طول زمان شود.

کرم های لیفتینگ، با افزایش سنتز کلاژن قابلیت ارتجاعی و کشسانی پوست را افزایش و باعث سفت شدن پوست صورت، بدن و دور چشم می شوند.

برای اطلاعات بیش تر در مورد کرم های لیفتینگ و راهنمای خرید محصولات لیفت می توانید به گروه مراجعه و اطلاعات لازم و مرتبط با محصولات را در ذیل آن مطالعه بفرمایید.

یکی از محصولات بیز پلاس، کرم ترمیم کننده جای جوش است، یکی از راهکارهای پیشگیری از جوش و کاهش آن است.

کرم لیفتینگ دور چشم در بهترین حالت، پیشگیری کننده از افتادگی، افزایش حالت کشسانی و قوام پوست این ناحیه و باعث کاهش خطوط ریز دور چشم و شل شدن پوست می شود.

حتی از بهترین محصولات دور چشم هم نمی توان انتظار محو کردن کامل خطوط و بازگردندان پوست به دوره آغازین جوانی را داشته باشیم. این حقیقتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

بنابراین توصیه می شود در دهه بیست و سی سالگی استفاده از کرم های دور چشم آغاز شود تا فرآیند پیری و افتادگی پوست در این ناحیه کاهش یافته و شادابی و نشاط پوست حفظ شود.

ترکیبات کرم لیفتینگ دور چشم

از مهم ترین ترکیبات کرم لیفتینگ دور چشم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

– انواع مختلف پپتیدها
– هیالورونیک اسید
– رتینوئیدها
– ویتامین C
– ویتامین E
– روغن جوجوبا، شی باتر، گلیسیرین و …

ویژگی محصولات لیفتینگ دور چشم

مهم ترین ویژگی محصولات لیفتینگ روز چشم حفظ رطوبت و افزایش کلاژن سازی و استحکام پوست به منظور کاهش روند ایجاد چین و چروک و افتادگی پوست هستند.

یکی دیگر از ویژگی های محصولات لیفتینگ دور چشم خاصیت آنتی اکسیدان بودن و حفاظت از پوست حساس این ناحیه در برابر عوامل مخرب محیطی است.

دلایل ایجاد چین و چروک دور چشم و افتادگی پلک‌ها

قرار گرفتن در معرض نور آفتاب، عوامل محیطی، مانند آلودگی و رادیکال های آزاد، مواد آرایشی و از همه مهم تر افزایش سن، به مرور باعث ایجاد چین و چروک و افتادگی پلک ها می شوند.

مزایای استفاده از کرم لیفتینگ دور چشم

سفت کننده یا لیفتینگ در جوانی و شادابی پوست تاثیر بسزایی دارند. رفع خطوط ریز چین و چروک، سفت تر شدن و افزایش حالت ارتجاعی پوست دور چشم از جمله مزایای این نوع کرم هاست.

کرم لیفتینگ دور چشم، هم چنین در فرآیند بازسازی سلولی و جایگزین کردن سلول های جدید با سلول های پیر و فرسوده موثر است.

نحوه ی مصرف انواع  ، چه لیفتینگ باشد یا آبرسان و یا ضد چروک، مشابه یکدیگر است. توصیه می شود استفاده از این محصولات در شروع دهه سی آغاز شود تا مانع از افتادگی حداکثری پوست باشند.

یکی از کرم های خوب و پرفروشی که برند گاتیو به بازار عرضه کرده است، کرم گاتیو روشن کننده  نام دارد که مناسب از بین بردن لک یا تیرگی های پوستی است. بطور معمول تیرگی یا لک پوستی به هر نوع تغییر رنگ ناحیه ای پوست به رنگ قهوه ای (متوسط، تیره، روشن) گفته می شود که در اثر عواملی چون آفتاب، تغییرات هورمونی، سیاهی بعد از اصلاح یا ژنتیک بر روی سطح پوست ایجاد می شوند و زیبایی و اعتماد به نفس شما را تحت شعاع قرار می دهد.

استفاده از این محصولات حتی در کنار لیفت به روش های دیگر برای حفظ و ماندگاری آن نیز توصیه می شود.

توصیه می شود برای شروع از دهه بیست سالگی از کرم آبرسان دور چشم، ضد چروک های ملایم و سپس در شروع دهه ی سی سالگی از ضد چروک ها و کرم های لیفتینگ قوی تر استفاده شود.

روش استفاده از کرم لیفتینگ دور چشم

استفاده به مقدار زیاد از یک کرم دور چشم دلیل بر تاثیر بیشتر آن نیست. در کرم های ضد چروک دور چشم و یا لیفتینگ، کافی است از کرم به اندازه یک عدس برداشته و به دو قسمت تقسیم کنیم، و آن را از روی استخوان گونه تا قسمت رویش ابرو به صورت ضربه ای می زنیم.

لازم به ذکر است ناحیه زیر رویش مژه و پشت پلک ها نیازی به زدن کرم نیست. بلکه ممکن است در چشم ایجاد حساسیت کند و باعث ریزش اشک شود.

بهتر است برای تاثیر بیشتر، این عمل دوبار در روز تکرار شود.

انواع محصولات لیفتینگ دور چشم

محصولات مرتبط با لیفتینگ دور چشم به شکل سرم، کرم و ژل موجودند.

ژل بافت سبک تری نسبت به کرم داشته و جذب سریع تری دارد.

سرم ها به صورت مایع تغلیظ شده اند و نسبت به کرم و ژل دارای جذب سریع تر و اثر بخشی بالاتری هستند. سرم ها یا بر پایه آب هستن یا روغن.

توصیه می شود افراد با پوست چرب و مستعد میلیا (دانه های چربی سفید رنگی) در اطراف چشم از سرم ها استفاده کنند، همچنین سرم ها با پایه روغن مناسب برای پوست های خشک و نرمال توصیه می شوند. سرم لیفت گاتیو یکی از روش های زیبایی برای سفت شدن پوست صورت، رفع چین و چروک و جوانسازی است.با استفاده از سرم لیفتینگ صورت، پوست شل و افتاده ی صورت بالا کشیده می شود تا پوست سفت و جوانی برای شما به ارمغان بیاورد.

کرم لیفتینگ دور چشم

کرم های لیفتینگ دور چشم بافت چرب تر و سنگین تری نسبت به و ژل های دارند و استفاده از آن ها برای پوست های چرب و مستعد میلیا توصیه نمی شود.

کرم لیفت دور چشم مناسب برای افرادی است که ناحیه دور چشم خشک و  شکننده ای دارند و پوست آن ها در این ناحیه در معرض ایجاد خطوط عمیق و پنجه کلاغی است.

از بهترین کرم های لیفتینگ دور چشم می توان موارد زیر را نام برد:

کرم دور چشم ژاندارسل

کرم دور چشم سی گل

کرم دور چشم درمال فوکوس

کرم دور چشم پرودرما

کرم دور چشم دکتر ژیلا

سرم لیفتینگ دور چشم

سرم ها به عمق پوست نفوذ می کنند و ترکیبات فعال را با غلظت بالا به پوست می رسانند. به همین دلیل اثر بخشی و جذب بالاتری نسبت به سایر اشکال دارند.

اثربخشی و احساس سبکی، سرم ها را به یکی از محبوب ترین محصولات پوستی تبدیل کرده است.

اکثر سرم های دور چشم دارای خاصیت لیفتینگ همراه با ضد چروک هستند. این سرم ها علاوه بر سفت کنندگی و کاهش چین و چروک، بدلیل وجود مواد موثره هیالورونیک اسید و روغن ها و عصاره های گیاهی دارای خاصیت آبرسانی هم هستند.

در ادامه به ذکر چند نمونه از بهترین برندها در مورد سرم های لیفت دور چشم می پردازیم.

– سرم دور چشم اکسپرتیج آردن

– سرم دور چشم سیلکر

– سرم دور چشم راکوتن

– سرم دور چشم پوست حساس ویتالیر

– سرم دور چشم لافارر

ژل لیفتینگ دور چشم

به طور کلی ترکیبات کرم ها و ژل ها مشابه یکیدیگر هستند. در واقع تفاوت در غلظت آن هاست. ژل ها غلظت کم تر و بافت سبک تری نسبت به کرم ها دارند و زیرساز های مناسب تری برای آرایش و استفاده روزانه هستند.

ژل ها سریع تر از کرم در پوست نفوذ می کنند و چربی بسیار کم تری بر سطح پوست باقی می گذارند. اگر پوست بسیار خشک و شکننده ای دارید بهتر است سراغ کرم های دورچشم با چربی بیش تر بروید.

پوست ناحیه دور چشم برخی افراد مستعد میلیا یا دانه های چربی سفید رنگی است که برای برخی آزار دهنده است و ممکن است زیبایی و پوست شفاف و  نازک دور چشم را با مشکلاتی مواجه کند.

توصیه می شود این افراد به جای کرم های چرب با بافت روغنی، از ژل و یا سرم هایی بر پایه آب با جذب سریع و بدون ایجاد چربی استفاده نمایند.

در زیر به چند نمونه از ژل های لیفتینگ دور چشم اشاره می کنیم. لازم به ذکر است برخی از این محصولات علاوه بر خاصیت سفت کنندگی و لیفتینگ، خاصیت ضد تیرگی، ضد پف و ضد چروک دارند.

– ژل کرم سفت کننده دور چشم پریم

– ژل دور چشم آنژه سل

– ژل کرم دور چشم رزاکتیو

– ژل دور چشم درماسیف

– ژل ضد افتادگی دور چشم بلفامد

ضد چروک و لیفتینگ دور چشم

اکثر کرم، سرم و یا ژل های سفت کننده پوست دور چشم، دارای خاصیت ضد چروک هم هستند.

ترکیباتی مانند هیالورونیک اسید، رتینول ها، پپتاید ها، ویتامین E، سرامید و نیاسینامید ها از ترکیبات مشترک میان کرم های لیفتینگ و ضدچروک هستند.

به معرفی تنها چند نمونه از بهترین محصولات در این زمینه، صرفا جهت معرفی می پردازیم:

– کرم دور چشم اریکه

– کرم دور چشم سینره

– کرم دور چشم لامینین

– کرم دور چشم متکس پریم

– کرم دور چشم ورونیک

– کرم دور چشم اورین

استفاده از کرم دور چشم برای صورت

علاوه بر به صرفه نبودن اقتصادی استفاده از کرم های دور چشم برای صورت، مشکلات دیگری وجود دارد که مختصرا به آن اشاره می کنیم.

در پوست حساس ناحیه اطراف چشم بر خلاف صورت، غدد چربی وجود ندارد. در ضمن این ناحیه از پوست صورت به دلیل پوست نازک و حساس، روند پیری پوست و شکنندگی را زود تر تجربه می کند.

بنابراین طبیعی است که حاوی ترکیباتی است که متابولیسم سلولی را افزایش می دهند، مانند ویتامین ها و لیپیدها. استفاده از این ترکیبات برای پوست صورت، در افراد با سنین جوان تر که پوست آن ها متابولیسم بالایی دارد، ممکن است باعث شکستگی و پیری زودرس شود.

هم چنین این ترکیبات ممکن است باعث انسداد منافذ و در نتیجه ایجاد جوش های زیر پوستی و سرسیاه شوند.

مزایای استفاده از کرم لیفتینگ دور چشم

به طور کلی، سفت کننده یا لیفتینگ در جوانی و شادابی پوست تاثیر بسزایی دارند. رفع خطوط ریز چین و چروک، سفت تر شدن و افزایش حالت ارتجاعی پوست دور چشم و پیشگیری از ایجاد خطوط از جمله مزایای این نوع کرم هاست.

کرم لیفت دور چشم، هم چنین در فرآیند بازسازی سلولی و جایگزین کردن سلول های جدید با سلول های پیر و فرسوده موثر است.

آیا کرم لیفتینگ تاثیر دارد؟

اگر از این دسته از محصولات در زمان مناسب شروع به استفاده شود میتوانند به طرز چشمگیری مانع از افتادگی پوست ناحیه دور چشم در سنین بالاتر شوند.

لازم به ذکر است که نمی توان در سنین بالا از کرم لیفتینگ انتظار معجزه داشت. کرم لیفتینگ دور چشم در کاهش افتادگی و قوام پوست اطراف چشم تاثیر گذارند، اما نباید انتظار تاثیر صددرصد و بازگشت پوست به دوره جوانی را داشته باشیم.

با این حال، در سنین بالاتر نیز، استفاده از این محصولات ظاهری شاداب تر، جوان تر و  زیباتری را به پوست شما هدیه می دهند.