علمی و پزشکیکسب و کار ایرانی

درمان زود انزالی در مردان 100% تضمینی

چرا زود انزالی مسئله ای مهم است؟

زود انزالی مردان متاهل مشکلی است که بسیاری از مردان درگیر آن هستند که ضرر ها و تاثیرات بدی روی روابط زناشویی زوجین دارد. امروزه در ایران درصد بالایی از طلاق ها به خاطر نارضایتی های جنسی است که زود انزالی درصد بالایی از این نارضایتی های جنسی را شامل می شود. اصلی ترین نکته در هر رابطه ای رضایت جنسی بین طرفین است  که اگر این رضایت وجود نداشته باشد بعید است که آن رابطه به نتیجه ای برسد و حتما مشکلاتی به وجود می آید.

به وجود آمدن مشکل زود انزالی در مردان به خصوص جوانان دلایل مختلفی دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم. زود انزالی بدون درمان نیست و راه هایی برای درمان زود انزالی وجود دارد که این مشکل را برطرف می کنند پس نیاز نیست ناامید شوید یا نگرانی داشته باشید زیرا به سادگی و با روش های موثری می توانید درمان زود انزالی موثری داشته باشید و روابط خود را پایدار تر کنید. برای هر درمانی ابتدا باید دلایل آن بیماری را بدانید پس ابتدا دلایل زود انزالی را در ادامه این مطلب هلث لاین بخوانید و سپس روش های درمان زود انزالی را یاد بگیرید.

دلایل و عواملی که باعث بروز زود انزالی می شود

دلایل فراوانی وجود دارد که باعث بروز زود انزالی در مردان می شود که این دلایل به چندین دسته تقسیم می شوند. یک سری دلایل روحی و روانی هستند که باعث زود انزالی در فرد می شوند وضعیت روح و روان یک شخص تاثیر زیادی در عملکرد جنسی دارد و از دلایل ثابت شده مشکلات جنسی هستند که البته قابل درمان هستند و شما با یک سری تکنیک های درمانی می توانید وضعیت روحی خود را برای رابطه جنسی قوی کنید تا درگیر مشکلاتی مانند استرس یا زود انزالی نشوید.

از دیگر عوامل نیز می توان به مصرف مواد مضر و خطرناک برای بدن اشاره کرد که جنبه فیزیکی دارد و بدن شما را تحت تاثیر قرار می دهد و مشکلاتی را برای شما به وجود می آورد که شما با دانستن این مواد خطرناک می توانید استفاده از آنها را متوقف کرده و از مشکلات ناشی از آن جلوگیری کنید. و در اخر دلایلی مانند مشکلات بدن و بیماری ها نیز هستند که موجب اختلال در عملکرد جنسی شده و به نوعی شما را زود انزال می کنند. در ادامه تمامی این دلایل را می خوانید تا روش های درمان زود انزالی را نیز یاد بگیرید.

1.استرس عامل تخریب درمان زود انزالی

استرس کلمه ای آشنا برای اکثر مشکلات روزمره و ساده زندگی است. همه ی اشخاص در مسائل و مشکلات زندگی خود درگیر استرس هستند و رابطه جنسی نیز از این قضیه مستثنی نیست.استرس و فشار های وارده به یک شخص در حین رابطه جنسی باعث کاهش عملکرد در رابطه می شود که در نهایت به زودانزالی می انجامد. این فشار و استرس حتما مربوط به رابطه جنسی نیست و می تواند مربوط به محیط کار یا مشکلات خانواده ای یا دیگر مسائل باشد ولی همه این ها جمع میشوند و وضعیت روحی فرد را دچار اشفتگی می کنند که علاوه بر کاهش عملکرد جنسی باعث کاهش لذت جنسی نیز می شود. استرس زیاد هنگام رابطه جنسی می تواند مشکلات اخلاقی و عصبانیت هایی را نیز بین زوج ها بوجود آورده که باعث مشکلاتی بین آنها می شود. استرس با تکنیک هایی ساده ولی کاربردی به راحتی برطرف می شود و نگرانی بابت زود انزالی و راه های درمان زود انزالی در رابطه با استرس نداشته باشید.

2.مورد انتظار بودن و استرس در عملکرد

مورد انتظار بودن در هر کاری به شما وارد می کند زیرا ترس از اشتباه انجام دادن یا غلط انجام دادن کار مورد نظر دارید. همین مسئله در رابطه جنسی نیز وجود دارد به طوری که مرد ترس از عملکرد خود دارد و همین به او استرس وارد می کند و عملکرد جنسی اش کاهش می یابد. این مشکل باید بین زوجین حل شود تا با خیال راحت و روانی آرام رابطه بر قرار کنند ولی صحبت با مشاور نیز کمک بسزایی در درمان زود انزالی می کند.

3.تاثیرات افسردگی روی عملکرد جنسی

افسردگی یکی از مشکلات روحی و روانی شایع بین مردان است که تاثیرات منفی روی عملکرد زندگی و مخصوصا عملکرد جنسی دارد. افسردگی علاوه بر کاهش میل جنسی و تمایل به ایجاد رابطه در عملکرد هورمون ها نیز تاثیر دارد و باعث بی در نظمی عملکرد جنسی می شود که زود انزالی یکی از این بی نظمی های ایجاد شده است. برای درمان زود انزالی ناشی از افسردگی می توان از دارو هایی برای تنظیم هورمون ها و دارو های ضد افسردگی استفاده کرد ولی صحبت با یک روان شناس نیز فواید بسیاری دارد.

4.دلایل اختلال در نعوظ

اختلال در نعوظ و نداشتن نعوظ مناسب هنگام برقراری رابطه جنسی یکی از عمده دلایل زود انزالی است. نداشتن اعتماد به نفس هنگام رابطه جنسی و استرس زیاد و فشار روحی و نگرانی از دلایل روحی اختلال نعوظ هستند. البته اختلال در گردش خون و انقباط ماهیچه ها نیز از عوامل نداشتن نعوظ مناسب هنگام رابطه جنسی است. اگر شما دچار مشکل در نعوظ هستید قبل از مصرف قرص های کمک کننده جنسی یا انواع اسپری ها ابتدا به سراغ درمان زود انزالی بروید زیرا اکثر این مشکلات به راحتی برطرف می شوند و درمان زود انزالی ناشی از نعوظ را به راحتی برطرف می کنید و نیازی به استفاده از دیگر موارد کمک کننده نیست.

5.نداشتن رابطه جنسی کامل

رابطه جنسی فقط امیزش نیست بلکه مجموعه ای از عمل هایی است که برای شما یک رابطه لذت بخش را به عمل می آورد. قبل از ایجاد امیزش سعی کنید حرف بزنید معاشقه کنید تا هر دو طرف برای رسیدن به لذت اماده باشید تا یک رابطه جنسی لذت بخش و با انزال همزمان را تجربه کنید.

6.بی تجربه بودن در درمان زود انزالی

بی تجربگی در رابطه جنسی از عمده دلایل زود انزالی است به طوری که اولین رابطه جنسی به بهترین شکل پیش نمی رود و مسائل خیلی سریع اتفاق افتاده و انزال سریعی را شاهد هستیم. پس هرچه در رابطه جنسی تجربه بیشتری داشته باشید بهتر خود را کنترل کرده و انزال بهتری را تجربه می کنید. و مهم ترین نکته این است که بعد یک یا دو بار برقرار کردن رابطه جنسی فکر نکنید که زود انزال هستید و باید به دنبال درمان زود انزالی باشید بلکه با گذشت زمان این مشکل برطرف می شود ولی اگر بعد از گذشت چندین مرتبه رابطه جنسی هنوز دچار زود انزالی باشید حتما باید به دنبال درمان زود انزالی باشید.

7.تجربه های تلخ گذشته

اتفاقات تلخی که در گذشته اتفاق اقتاده می تواند باعث ایجاد زود انزالی و مشکلاتی در رابطه جنسی شود. از این اتفاقات تلخ می توان به تجاوز و استفاده ابزاری در گذشته مخصوصا در دوران کودکی اشاره کرد. این اتفاقات تلخ اگر در روح و روان شخص باقی بماند می تواند او را دچار مشکلاتی از قبیل زود انزالی و ترس از رابطه جنسی کند. اگر دچار این مسائل شده اید قبل از اینکه زمان زیادی را با فکر آنها بگذرانید به روان شناس ها و مشاور ها مراجعه کنید تا روان خود را پاک کنید و درمان زود انزالی خود را با ساده ترین روش عملی کنید.

8.سیگار و دخانیات

سیگار و دخانیات عامل اصلی خیلی از بیماری ها و مشکلات بدن هستند که در افراد سیگاری دیده میشوند. سیگار به دلیل اینکه قلب و سیستم گردش خون را دچار اختلال می کند باعث می شود گردش خون درستی در نواحی جنسی نداشته باشید و دچار اختلال در نعوظ شوید. سیگار علاوه بر اختلال در نعوظ ممکن است هورمون های شما را نیز تحت تاثیر قرار بدهد که از عوامل زود انزالی است. برای درمان زود انزالی اگر سیگاری هستید بهترین کار ترک سیگار است و مطمعن باشید که بدن شما بعد از چند وقت به حالت اول برگشته و به سلامتی گذشته خود می رسد.

9.الکل و نوشیدنی های الکلی

بر خلاف تصور مردم نوشیدنی های الکلی باعث افزایش زمان رابطه جنسی نمی شوند و در طولانی مدت باعث کاهش لذت و زمان آن می شوند. بسیاری قبل از رابطه جنسی الکل مصرف می کنند زیرا فشار گردش خون را کاهش داده و حساسیت پوست و اعصاب در ناحیه جنسی کاهش یافته و طول مدت زمان رابطه افزایش می یابد، این افزایش زمان به صورت موقتی است و از بین می رود ولی پس از گذشت زمان به دلیل مصرف الکل مواد مغذی به بدن نمی رسد یا از بین می رود و هورمون ها بی نظم می شوند و همه این دلایل باعث اختلال در نعوذ و در نهایت زود انزالی می شوند.

به جای استفاده از الکل می توانید از اسپری های تاخیری یا قرص های تاخیری که حاوی الکل هستند و طول زمان رابطه را افزایش می دهند استفاده کنید تا اینکه خود الکل را مصرف کنید زیرا هم برای بدن ضرر دارد هم در طولانی مدت باعث مشکلات جدی برای کبد و همچنین اختلال در نعوظ می شود درحالی که اسپری های تاخیری و قرص ها عوارضی مثل مصرف الکل ندارند و راه حل بهتری نسبت به نوشیدن الکل هستند.

10.بیماری پروستات

پروستات نیز یکی از عواملی است که تاثیر مستقیم روی کیفیت رابطه جنسی دارد. در افرادی که دارای بیماری پروستات بوده اند ولی آن را برای مدت زمان طولانی بدون درمان گذاشته اند زود انزالی دیده شده که  بسیار شایع نیز بوده است. پروستات بیمار باعث کاهش عملکرد عضله های اندام های جنسی شده و حتی در نعوظ نیز اختلال ایجاد می کند پس اگر پروستات شما سالم نیست بهتر است هرچه زودتر آن را درمان کنید تا دچار این مشکلات در رابطه جنسی نشوید. درمان پروستات رابطه مستقیم با درمان زود انزالی دارد پس آن را جدی بگیرید.

11.خودارضایی اصلی ترین عامل زود انزالی

خودارضایی دلیل اصلی زود انزالی است به طوری که اکثر افرادی که به تعداد زیاد خودارضایی می کنند دچار زود انزالی می شوند. خودارضایی به تعداد کم برای بدن مفید است ولی اگر تعداد آن به هر چند روز یک بار یا هر روز برسد علاوه بر کاهش عملکرد جنسی و زود انزالی کیفیت اسپرم ها را نیز کاهش می دهد و برای بدن و عضله ها زیان های شدیدی به عمل می آورد.

خودارضایی بسیار اعتیاد آور است مخصوصا اگر در سنین پایین درگیر آن شوید امروزه اکثر نوجوانان درگیر خودارضایی هستند و متاسفانه امکانات و برنامه هایی برای رفع آن وجود ندارد و این مشکل در اکثر جوانان بدون درمان ادامه پیدا می کند و در آینده نه چندان دور آنها را درگیر مشکلاتی مانند زود انزالی و مشکلات جنسی می کند. درمان زود انزالی که ناشی از خودارضایی باشد نیز سخت تر از دیگر عوامل زود انزالی است پس اگر درگیر خودارضایی  روزانه یا هفتگی در زندگی خود هستید سعی کنید با روش های موجود برای این عادت بد را کنار گذاشته تا از سلامتی جنسی و جسمی خوبی بهره ببرید.