علمی و پزشکیکسب و کار ایرانی

چرا مردان جواهرات نقره را ترجیح می دهند؟

چرا استفاده از مردان جواهرات نقره را ترجیح می دهند؟

گذشته

جواهرات نقره مردانه در اعماق تاریخ جا خوش کرده است. در ملل مختلف، مردان اقدام به بستن بازوبند، دستبند، گردنبند یا انگشتر با اغراض خاص می کردند .برخی معتقد بودند، این لوازم جانبی برای صاحبان خود شانس و محافظت از چشم بد به ارمغان آورد.در دنیای مدرن امروزی بسیاری از مردم هنوز مطمئن هستند که برخی از جواهرات دارای این معنای باطنی هستند. اما نه تنها یک جنبه مرموز در پشت پوشیدن جواهرات پنهان است؛ بلکه از جنبه تاریخی، اکثر مردان فقط برای نشان دادن موقعیت اجتماعی خود از لوازم جانبی استفاده می کنند. قدرت و موقعیت و بالطبع رفاه با پوشیدن جواهرات و فلزات گرانبها از جمله طلا، نقره، پلاتین و غیره به نمایش گذاشته می شود.

مقاله پیشنهادی: اسم پماد حساسیت به بدلیجات و طرز مصرف آن

دنیای امروز

دلایل بالا امروزه نیز در میان جامعه مردانه مدرن معتبر است. امروزه استفاده از زیورآلات مردانه به امری معمولی تبدیل شده است. حلقه‌ها، دستبندها، ساعت‌ها، گردن‌بندها از اجزای ضروری استفاده آقایان می باشد. این لوازم جانبی برای تأکید بر شخصیت دارنده نیز در نظر گرفته شده است. شایان ذکر است که مد نقره در جواهرات در حال محبوبیت است.

دلیل استفاده از جواهرات نقره توسط مردان + قیمت دستبند نقره

در این مقاله از مقالات مجله نوا استایل چند دلیل استفاده از جواهرات نقره توسط مردان آورده شده است. در واقع، نقره به عنوان یک فلز گرانبها نسبتاً مقرون به صرفه شناخته شده است، چیزی که آن را بالاتر از سایر مواد قرار می دهد. بنابراین، جواهرات نقره به یک سرمایه گذاری استثنایی تبدیل می شود.

علاوه بر این، مردان در استفاده از لوازم جانبی جواهر منحصر به فرد و شیک، از حلقه های نقره تا گوشواره نقره احساس محدودیت نخواهند کرد. طیف وسیعی از اقلام مد نقره خود گویای این موضوع است: از حلقه‌ها و گوشواره‌های نقره‌ای گرفته تا گردنبندها و بازوبندهاو سایر اکسسوری ها که باعث جذابیت هر چه بیشتر می شود. طرح های منحصر به فرد زیادی برای انتخاب وجود دارد که اگر به درستی انتخاب شوند، به ایجاد تصویر جذاب کمک می کنند. این یک راز کوچک برای مردان است!

یکی دیگر از مزایای جواهرات نقره، استحکام و دوام لوازم جانبی است. در مقایسه، اقلام طلایی در برابر ضربات فیزیکی بسیار حساس هستند، آنها به راحتی با یک فشار خفیف خم میشوند. بنابراین، در رابطه با مزیت قبلی، جواهرات نقره مردانه نه تنها زیبا، بلکه یک انتخاب کاربردی به نظر می رسد.

از دیگر ویژگی‌های سودمند، رنگ طبیعی آن است که به همین دلیل جواهرات نقره با هر تُن لباسی مطابقت دارند و در هیچ ترکیبی ناهماهنگ به نظر نمی‌رسند وبه خوبی ست می شوند. به عنوان مثال ، انگشترهای نقره ای مردانه و ساعتهای استیل یا دستبند نقره ای مطمئناً مناسب خواهد بود و برای هر نوع لباس پوشیدن (dress code)مناسب خواهد بود. جواهرات نقره ای با توجه به قوانین سختگیرانه و محدود در مورد ظاهر، بهترین انتخاب است. به عنوان مثال، حلقه های ساده نقره ای مردانه توجه زیادی را به خود جلب نمی کنند، اما در عین حال به عنوان یک فوکوس زیبا عمل می کنند.

صرف نظر از قیمت ارزان ، اکسسوری های نقره از مواد با کیفیت بالا ساخته شده اند. در تولید معمولاً از نقره استرلینگ و مقداری مس استفاده می شود ومحصول نهایی از 92.5٪ نقره خالص تشکیل شده است و به عنوان 925k مشخص شده است. به این دلیل جواهرات نقره مردانه به عنوان شاخصی از اهمیت اجتماعی دارنده آن عمل می کنند.

نتیجه اینکه، استفاده ار لوارم ساخته شده ازنقره هم برای موقعیت مالک و هم برای او مفید است. اعتقاد بر این است که محصول نقره به کمک می کند. در این رابطه توجه شما را به در جلب می نماییم.ممکن است عجیب به نظر برسد، اما تحقیقات پزشکی اخیر اثر شفابخش نقره را تایید کرده است. در مجموع ، جواهرات نقره مردانه نه تنها میتواند جذابیت و جلوه خاصی به شما ببخشد، بلکه ممکن است هدیه ای سخاوتمندانه و بسیار خوشایند نیز باشد.

از دیرباز استفاده از انواع زیورآلات بین آقایان وجود داشته است. در نتیجه علاقه به زیورآلات همیشه در آقایان بوده است. فلز نقره نیز از سالیان دور در بین اقوام مختلف جایگاه ویژه ای داشته است. همانطور که می‌دانید استفاده از فلز نقره در بسیای از ادیان مختلف از جمله اسلام نیز توصیه شده است. برای مثال در دین اسلام استفاده از انگشترهای نقره مزین به سنگ‌های قیمتی نظیر فیروزه و عقیق پیشنهاد می‌شود. به طور کلی، خواص انگشتر نقره برای آقایان بر هیچکس پوشیده نیست. در این مقاله نیز به خواص این فلز گرانبها پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

زیبایی، کیفیت و استقامت، قیمت مناسب و خواص درمانی، فلز نقره را تبدیل به یکی از محبوب‌ترین فلزات کرده است. در این مقاله به بررسی خواص درمانی این فلز زیبا برای آقایان خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

نقره استرلینگ

فلز نقره به طور کلی عیارهای مختلفی دارد. عیارهای مرسوم در زیورآلات نقره عبارتند از عیارهای ۷۵۰، ۸۵۰، ۹۰۰، ۹۲۵، ۹۵۰، ۹۵۸ و ۹۹۰. برای آشنایی بیشتر با انواع عیارها به مقاله‌ی مراجعه کنید. نقره با عیار 925 از پرکاربردترین انواع عیارها است. از این عیار به عنوان نقره استرلینگ نیز یاد می‌شود. این نقره به واسطه‌ی درخشش و استحکامی که دارد کاربرد زیادی در طراحی زیورآلات دارد. در مقاله‌ی به تمامی ویژگی‌های این عیار پرداخته ایم. ویژگی‌های نقره استرلینگ باعث شده که آن‌ها کاربرد زیادی در ساخت جواهرات مردانه و زنانه داشته باشند. از مهم‌ترین خواص این فلز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کمک به سوخت ساز بدن آقایان

فلزات نقره برای بهبود سوخت و ساز بدن فرد می‌توانند بسیار مفید باشند. بسیاری از افراد در طی روز احساس بی حالی و کسلی دارند. این افراد با استفاده از زیورآلات نقره متوجه تفاوت در روند عادی خود خواهند شد. جواهرات نقره سوخت و ساز بدن فرد را متعادل کرده و افزایش انرژی را در پی دارد. این ویژگی یکی از خواص انگشتر نقره برای آقایان است. البته لازم است این نکته را بدانید که این ویژگی هنوز به اثبات قطعی نرسیده است. با این حال، تئوری‌های زیادی در رابطه با تأثیرگذاری نقره روی افزایش توانایی درمانی داروهای مختلف وجود دارد.

خاصیت ضد میکروبی

خاصیت آنتی باکتریال در فلز نقره به شکل چشمگیری وجود دارد. این ویژگی به اثبات اساتید و دکترهای مختلفی در سراسر جهان نیز رسیده است. دکتر هاری مارکراف از اساتید دانشکده‌ی پزشکی دانشگاه سنت دوبس، یکی از اساتیدی می‌باشد که این ویژگی را در نقره اثبات کرده است. یکی از نکات جالب در رابطه با این ویژگی این است نقره عوارض آنتی باکتریال را در پی ندارد. این خاصیت نقره یکی از مهم‌ترین خواص انگشتر نقره برای آقایان می‌باشد.

تعداد زیادی از کشورها از نقره به واسطه‌ی خواص آنتی باکتریالی که دارد جهت ضدعفونی کردن محیط داخلی هواپیما استفاده می‌کنند. علاوه بر این، از ذرات نانو موجود در نقره برای ماده ضدعفونی کننده‌ی آب به کار گرفته می‌شود. آقایان نیز با استفاده از زیورآلات نقره مانند انگشتر و دستبند می‌توانند از خاصیت آنتی باکتریال آن‌ها استفاده کنند.

بهبود عملکرد گردش خون

به طور کلی آقایان در طور روز بیشتر مستعد افزایش گردش خون و بیماری‌های قلبی- عروقی هستند. استفاده از زیورآلات نقره می‌تواند برای این افراد بسیار کمک کننده باشد. یکی دیگر از مهم‌ترین ویژگی‌ها و خواص انگشتر نقره برای آقایان بهبود عملکرد گردش خون است. نقره با کاهش میزان گردش خون در بدن فرد موجب بهبود فشار خون می‌شود. کاهش فشار خون در این فلز به واسطه میدان مغناطیسی مناسب آن است. میدان مغناطیسی نقره موجب گردش مناسب خون و بهبود کارکرد سایر ارگان‌های بدن می‌شود. برای گرفتن نتیجه بهتر پیشنهاد می‌شود انگشتر را در انگشت چهارم دست چپ یا راست استفاده کنید.

کاهش و آرام شدن درد

از سالیان دور از فلز نقره برای کاهش درد استفاده شده است. افراد معتقدند استفاده مداوم از زیورآلات نقره موجب کاهش درد و تسکین فرد می‌شود. این ویژگی به واسطه نفوذ ذرات مختلف نقره در پوست فرد می‌باشد.

آرامش اعصاب؛ خواص انگشتر نقره برای آقایان

استفاده از زیورآلات نقره به آقایان تندخو و عصبی توصیه می‌شود. یکی دیگر از خواص این فلز برای آقایان، کاهش استرس و ایجاد آرامش است. جواهرات مردانه نقره انتخاب بسیار مناسبی برای آقایانی است که مقداری عصبی‌تر هستند.

دلایلی که آقایان را جذب زیورآلات نقره می‌کند

1- زیورآلات نقره به واسطه‌ی رنگ خنثی‌ای که دارند مورد توجه آقایان قرار گرفته اند. اکسسوری‌های نقره به سادگی با هر رنگ لباسی ست می‌شوند. علاوه بر این انگشترهای نقره به واسطه‌ی رنگ خاکستریشان قابلیت ست شدن با حلقه‌ی عروس را نیز دارند. در نتیجه، هیچ ناهماهنگی را بین عروس و داماد ایجاد نمی‌کند.

2- علاوه بر این، زیورآلات نقره در طرح‌ها و سبک‌های متنوعی ساخته می‌شوند. آقایان برای انتخاب اکسسوری مورد نظر خود گزینه‌های زیادی را پیش رو دارند.

3- زیورآلات نقره به دلیل قیمت مناسبی که دارند افراد زیادی را جذب کرده‌اند. البته در مواردی این زیورآلات نیز می‌توانند گران‌تر شوند. برای مثال زمانی که نقره به انواع سنگ‌های قیمتی مزین می‌شوند قیمت بیشتری خواهد داشت.

4- فلز نقره جدای از خواص انگشتر نقره برای آقایان، هیچ حساسیتی ایجاد نمی‌کند. بر خلاف بسیاری از فلزات و زیورآلات که برای برخی از افراد حساسیت‌هایی را به دنبال دارند این فلز هیچ حساسیتی را با خود ندارد.

جمع بندی

انگشترهای نقره از انواع زیورآلات هستند که بین آقایان محبوبیت زیادی دارند. در طول روز افراد زیادی را می‌بینیم که از انواع انگشترهای نقره استفاده می‌کنند. خواص انگشتر نقره برای مردان از دلایلی است که آقایان زیادی را جذب این فلز می‌کند. ما در نیز به سلیقه‌ی آقایان خوش ذوق نیز توجه کرده ایم. در نتیجه، انگشترهای نقره ای را با طراحی و سبک مختلف، مناسب سلیقه‌ی افراد مختلف ساخته‌ایم.