عمومیکسب و کار ایرانی

بازی گلشیفته در دزدان دریایی کارائیب

گلشیفته فراهانی در قسمت جدید سری فیلم های «دزدان دریایی کارائیب» با عنوان «مردان مرده قصه نمی گویند» بازی خواهد کرد. تولید این فیلم مدتی است که در استرالیا آغاز شده است.

به گزارش هالیوود ریپورتر، همانند چند قسمت قبلی باز هم جانی دپ نقش «جک گنجیشکه» را در این فیلم ایفا خواهد کرد و البته خاویر باردم نیز عهده دار نقشی در «دزدان دریایی کارائیب 5» خواهد بود.

جفری راش، کایا اسکودلاریو، برنتون توایتز و استفن گراهام نیز دیگر بازیگران این فیلم دنباله دار هستند و لوکیشن های آن هم در کویینزلند استرالیا خواهد بود.

اسپن سندبرگ و یواخیم رانینگ کارگردانی پنجمین قسمت از این مجموعه را به عهده دارند. «دزدان دریائی کارائیب» تاکنون 3.7 میلیارد دلار در دنیا درآمد داشته است و در زمره پرفروش ترین آثار سینمای جهان به شمار می رود.

«نفرین مروارید سیاه»، «صندوق مرد مرده»، «پایان جهان» و «سوار بر امواج ناشناخته» قسمت های دیگر این مجموعه هستند که بین سال های 2003 تا 2011 به نمایش درآمده اند.

هنوز مشخص نشده که گلشیفته فراهانی در فیلم جدید این مجموعه ایفاگر چه نقشی خواهد بود.

از این بازیگر جوان ایرانی که چندی پیش انتشار عکس های برهنه او در نشریه فرانسوی «اگوئیست» بازتاب های متفاوتی را به خصوص در فضای مجازی و رسانه های ایرانی برانگیخت، در ماه های گذشته فیلم سینمایی «اکسدوس؛ خدایان و پادشاهان» به کارگردانی ریدلی اسکات در بسیاری از کشورهای دنیا به اکران عمومی درآمد.

این فیلم که گلشیفته در آن نقش بسیار کوتاهی را عهده دار بود، روایتی تازه از ماجرای «موسی» و خروج او و قوم بنی اسرائیل از مصر را به تصویر می کشید.

فیلم ریدلی اسکات توفیق چندانی در گیشه به دست نیاورد و با فروش 64 میلیون دلاری در سینماهای آمریکای شمالی، در قبال تولید 140 میلیونی اش با یک شکست تجاری روبرو شد.

از دیگر فعالیت های گلشیفته فراهانی در سال یکی دو سال اخیر می توان به بازی در نقش کوتاهی در فیلم فرانسوی «بهشت»، ایفای نقش در یک فیلم فرانسوی دیگر با نام «نفس من»، بازی در فیلم «گلاب» ساخته «جان استوارت» بر مبنای خاطرات مازیار بهاری در کنار «گائل گارسیا برنال» و شهره آغداشلو اشاره کرد.

او همچنین در فیلمی با عنوان «آلتامیرا» در کنار آنتونیو باندراس هم ایفای نقش کرده است. این فیلم محصول مشترک فرانسه و اسپانیا است و به زبان انگلیسی تولید می شود.

«آلتامیرا» یک درام تاریخی است که کارگردانی آن را «هیو هادسن» بر عهده داشته است. آقای هادسن پیش از این، چند فیلم سینمایی از جمله «ارابه های آتش» را کارگردانی کرده که برای آن نامزد دریافت اسکار بهترین کارگردانی هم شده است.

در فیلم جدید «هیو هادسن»، گلشیفته فراهانی در نقش «کانچیتا»، همسر آنتونیو باندراس بازی کرده است؛ این فیلم، داستان واقعی کشف تعدادی از نقاشی های پیش از تاریخ را در یک غار توسط دختری 9 ساله به نام ماریا و پدرش (آنتونیو باندراس) که یک باستان شناس آماتور است، روایت می کند.

این غار که «آلتامیرا» نام دارد تاریخ بشریت را دگرگون می کند و البته این کشف بزرگ، مخالفین زیادی از جمله برخی متولیان کلیسا را با خود به همراه دارد.

اما غیر از بازی در فیلم «آلتامیرا»، گلشیفته فراهانی یک فیلم فرانسوی دیگر را هم در نوبت دارد تا در آن بازی کند. او قرار است در فیلم «دو دوست» به کارگردانی «لوئیس گارل» به عنوان بازیگر حضور پیدا کند.

این فیلم، اولین ساخته «لوئیس گارل» خواهد بود که پیش از این به عنوان بازیگر در تعداد زیادی فیلم از جمله «رویایی ها» ساخته «بفیلم فانتزی «دزدان دریایی کاراییب: مرده ها قصه نمی گویند» با بازگشت جانی دپ در نقش شخصیت «کاپیتان جک گنجشکه» از جمعه گذشته (26 مه) در سینماهای امریکای شمالی روی پرده رفت و با 62.2 میلیون دلار فروش افتتاحیه، رکورد پرفروش ترین فیلم گیشه آخر هفته را به نام خود ثبت کرد.

این در حالی است که طبق پیش بینی کارشناسان، کف فروش افتتاحیه جدیدترین دنباله این فرنچایز پرطرفدار دست کم 75 میلیون دلار برآورد شده بود. اکشن کمدی «گارد ساحلی» با بازی دواین جانسن و زک افرون هم بیش از 18 میلیون دلار فروخت و بعد از «نگهبانان کهکشان 2»، در رده سوم جدول پرفروش ها قرار گرفت.

اگرچه، جدیدترین محصول استودیوی «دیزنی» عنوان پرفروش ترین فیلم گیشه آخر هفته را به خود اختصاص داد اما برای فیلمی که با بودجه 230 میلیون دلار مقابل دوربین رفته و از محبوبیتی گسترده نزد تماشاگران سراسر دنیا برخوردار است، کسب چنین نتیجه ای چندان چنگی به دل نمی زند.

واقعیت این است که «مرده ها قصه نمی گویند» کم ترین فروش افتتاحیه را در میان دنباله های قبلی این فرنچایز پرطرفدار داشته است. اگر این محصول نزد تماشاگران سراسر دنیا تا این حد محبوب نبود، یک چنین افتتاحیه ای ناامیدی کامل سازندگانش را به دنبال داشت.

فیلم اصلی «دزدان دریایی کاراییب» (2003) که با استقبال گسترده منتقدان روبه رو شد، در سه روز نخست اکرانش در گیشه امریکا 46 میلیون دلار فروخت. در طول 14 سال گذشته، محبوبیت این مجموعه فانتزی به قدری نزد عامه تماشاگران افزایش یافت که فروش بلیت های افتتاحیه چهارمین بخش «دزدان دریایی کاراییب» با عنوان «سوار بر امواج ناشناخته» (2011)، در مدت سه روز به بیش از 90 میلیون دلار رسید.

با این حال، هنوز هم «صندوقچه مرد مرده» به عنوان اولین دنباله این فرنچایز با 135.6 میلیون دلار فروش افتتاحیه رکورددار به شمار می رود. بعد از آن، دنباله «پایان جهان» با 114.7 میلیون دلار، پرفروش ترین افتتاحیه «دزدان دریایی کاراییب» را به نام خود ثبت کرده است.

جدیدترین دنباله فیلم علمی-تخیلی «بیگانه» هم با 10.5 میلیون دلار فروش آخر هفته، در رده چهارم جدول پرفروش ها قرار گرفت و بعد از دو هفته اکران در گیشه امریکا، مجموع فروش داخلی خود را به بیش از 57 میلیون دلار رساند.

با همه این احوال، استودیوی «دیزنی» فعلا فرمانروای بی چون و چرای گیشه امسال است. جمعه گذشته، مجموع فروش محصولات این استودیو در سال 2017 از مرز یک میلیارد دلار عبور کرد و رکوردشکن شد. سال گذشته هم، دیزنی تنها استودیویی بود که توانست فروش محصولاتش را با چنین سرعتی به یک میلیارد دلار برساند.

منبع: حاشیه نیوز