عمومیکسب و کار ایرانی

بهترین کارخانه تولید کننده میلگرد جهت پروژه های عمرانی

یکی از مهمترین تصمیماتی که هنگام برنامه ریزی برای شروع یک پروژه باید گرفته شود، بهترین انتخاب برند میلگرد برای پروژه های عمرانی است. در ایران تولیدکنندگان زیادی میلگردهای ساختمانی و صنعتی تولید می کنند. هر یک از این تولیدکنندگان استانداردها و معیارهای تولید متفاوتی را در نظر می گیرند.

بنابراین محصولات تولید شده از نظر فنی، مکانیکی و حتی کیفیت با یکدیگر تفاوت دارند. این امر انتخاب پیمانکاران و مهندسان را دشوار می کند.در میان سازندگان یکی از نام های معروف کارخانه فولاد آناهیتا گیلان است. در ادامه به بررسی روش های تولید، کیفیت و مشخصات این کارخانه معروف می پردازیم. اگر سوالی در مورد اینکه آیا  آناهیتا بهترین گزینه برای پروژه شماست یا خیر، این مقاله بهترین گزینه برای انتخاب شماست.

شرایط ساخت محصولات کارخانه فولاد آناهیتا گیلان
کارخانه فولاد آناهیتا از سال 1392 به تولید میلگرد در شهر رشت پرداخته است. این شرکت محصولات خود را با تکیه بر متخصصین و با استفاده از پیشرفته ترین تکنولوژی های بین المللی تولید می کند.

پس از تولید، با کمک تجهیزات آزمایشگاهی مناسب، مشخصات فنی و شیمیایی محصولات خود را کنترل می کند تا استانداردهای ملی و بین المللی را به طور کامل رعایت کند. به همین دلیل اگرچه زمان زیادی از راه اندازی این صنعت نگذشته است، اما توانسته خود را به عنوان یکی از بهترین تولیدکنندگان ایران معرفی کند.

جالب است بدانید که کیفیت محصولات فولادی این کارخانه بسیار بالا است و به همین دلیل به کشورهای دیگر صادر می شود. بنابراین اگر تصمیم به خرید میلگرد از این کارخانه که یکی از پرکاربردترین مقاطع فولادی در صنعت ساختمان است را دارید، می توانید از بابت کیفیت محصول مطمئن باشید.

مشخصات فنی محصولات کارخانه فولاد آناهیتا گیلان
کارخانه فولاد آناهیتا تمامی محصولات خود را مطابق با استاندارد ملی ISIRI 3132 تولید می کند. این محصولات در نسخه های زیر موجود هستند:

 

میلگرد مارپیچ آج 340 یا همان گرید A2
میلگرد جناغی آج 400 و 420 یا همان گرید A3
میلگرد مرکب آج 500 و آج 520 یا همان گرید A4

خواص فنی و مکانیکی این مقاطع فولادی برای استفاده در اکثر پروژه های صنعتی و ساختمانی مناسب تلقی می شود. طراحی آج و تمام مشخصات هندسی مانند ارتفاع، گام، عرض و زاویه آج با حساسیت بالا تعیین می شود.در نهایت این ویژگی ها تاثیر بسزایی بر میزان گیرایی میلگرد در بتن دارد. علاوه بر این، خواص مکانیکی محصول مانند تنش تسلیم، استحکام کششی و درصد ازدیاد طول مطابق با استانداردها است.

ابعادمیلگردآناهیتا
تا اینجا با کیفیت و تکنولوژی محصولات کارخانه فولاد آناهیتا آشنا شدید; اما همچنان برای انتخاب این مقاطع فولادی باید معیارهای دیگری را هم در نظر بگیرید. یکی از مهم ترین ویژگی های این محصول ابعاد آن است. بدون شک ابعاد این مقاطع فولادی باید متناسب با کار شما باشد. خوشبختانه، این محصولات در ابعادی گسترش یافته اند که نیازهای صنعت ساختمان را برآورده می کنند.
این کارخانه میلگرد آج 340 با علامت اختصاری A.G.J.U در سایزهای 8 و 10 میلی متر تولید می کند. در مقابل آج 400 و آج 420 در سایزهای 12 تا 32 تولید می شوند. شما می توانید این گرید را با علامت اختصاری A.G.C.T  که روی آن حک شده است شناسایی کنید. در نهایت میلگرد های آج 500 و آج 520 در سایزهای 12 تا 32 و با علامت اختصاری A.G.S.T موجود است.

وزن محصولات آناهیتا گیلان
ویژگی بسیار مهم مقاطع فولادی وزن آنهاست. زیرا به کمک این قابلیت می توانید از استاندارد بودن میلگرد  مطمئن شوید. باید بدانید که این مقاطع فولادی پایه و اساس پروژه ساختمانی هستند و باید استحکام ساختمان را تضمین کند. همچنین وزن نباید کمتر یا بیشتر از حد مجاز باشد. علاوه بر این، در مواقع اضطراری آسیب بیشتری وارد می کنند.

همانطور که گفته شد محصولات آناهیتا طبق استانداردهای مشخص تولید می شوند. به همین دلیل وزنی معادل با حداقل وزن مجاز مندرج در جدول اشتال را دارند. وزن میلگرد این محصولات به ازای هر شاخه محاسبه خواهد شد. توجه داشته باشید که هر شاخه 6 یا 12 متر طول دارد و عرضه این محصولات بستگی به این ابعاد دارد. بنابراین، اگر کسی می‌خواهد سایز کوچک‌تری بخرد، باید به فروشگاه‌های خرده‌فروشی مراجعه کند.جهت آشنایی بیشتر با جدول اشتال و وزن خواندن این مطالب به شما کمک خواهد کرد.

قیمت محصولات آناهیتا گیلان
قیمت میلگرد آناهیتا آخرین فاکتوری است که هنگام خرید این مقاطع باید بررسی کنید. همانطور که اشاره کردیم میلگردهای آناهیتا بر اساس حداقل وزن مجاز در استانداردها تولید می شوند. از آنجایی که قیمت مقاطع فولادی بر اساس وزن آنها محاسبه می شود، میلگردهای سبک وزن آناهیتا قیمت مناسب و مقرون به صرفه ای دارند.

البته قیمت محصولات این کارخانه و همچنین برندهای دیگر بر اساس قیمت جهانی فولاد تعیین می شود و بر این اساس طبیعی است که نوسان داشته باشد. می توانید نرخ جهانی فولاد را در سایتsteelorbis مشاهده کنید. این سایت یکی از معتبرترین منابع برای اعلام قیمت مقاطع فولادی در دنیا می باشد.

چرا میلگرد آناهیتا را برای پروژه خود انتخاب میکنید؟
در این مقاله با ویژگی ها و مشخصات فنی فولاد آناهیتا آشنا شدید. اگر این مشخصات، ابعاد و گریدهای محصولات مورد نیاز پروژه شما را برآورده می کند، می توانید آنها را خریداری کنید. به خصوص اگر قصد دارید در شهرهای شمالی کشور پروژه ای انجام دهید.زیرا در این صورت باید هزینه حمل و نقل بسیار کمتری بپردازید. اگر هنوز مطمئن نیستید که مقاطع فولادی آناهیتا بهترین انتخاب برای پروژه شماست یا خیر، می توانید با با دریافت مشاوره رایگان متخصصین تصمیمات آگاهانه بگیرید.