عمومیکسب و کار ایرانی

تميز كردن انگشتر نقره با نگین فیروزه

مراقبت از سنگ نگین فیروزه هنگام استفاده از آن امری ضروری و اجتناب ناپذیر است. در این مقاله آموزشی قصد داریم تا مخاطبان عزیز دکوریکور را با روش های تمیز کردن انگشتر نقره و همچنین طرز نگهداری از آن ها آشنا کنیم. اگر شما هم علاقه مند به استفاده از زیورآلاتی مانند انگشتر نقره با نگین فیروزه هستید، با ما تا پایان مقاله تمیز کردن انگشتر نقره زنانه همراه باشید تا اطلاعات با ارزش در مورد تمیز کردن و مراقبت از نگین فیروزه به دست آورید. فروشگاه اینترنتی دکوریکور بزرگترين مرجع ساخت اكسسوری و زیورآلات دارای انواع ، دستبند نقره، پابند نقره و با نازل ترین قیمت ها در سطح بازار می باشد.

مراقبت از تماس نگین فیروزه با کرم های آرایشی و عرق بدن

 • تماس با کرم های آرایشی، عطر و ادکلن، صابون و چربی و همچنین تیرگی و آلودگی هوا باعث تغییر رنگ فیروزه میشود پس سعی کنید فیروزه را از این گونه مواد دور نگه دارید.
 • در بعضی موارد می توان رنگ فیروزه را برعکس کرد، اما در برخی موارد به خصوص زمانی که فیروزه برای مدت طولانی با مواد شیمیایی خود تماس پیدا می کند و رنگ آن تغییر می کند، رنگ آن قابل تغییر نیست.
 • عرق بدن نیز می تواند رنگ فیروزه را تغییر دهد و اگر در حین استفاده از انگشتر فیروزه عرق کردید، بلافاصله عرق را از دستان خود پاک کنید تا با فیروزه برخورد نکند.

تمیز کردن انگشتر فیروزه از مواد شیمیایی

فیروزه سنگی است که به مواد شیمیایی، مواد قلیایی و اسیدی، پاک کننده های قوی و شوینده هایی مانند آنزیم های پاک کننده یا وایتکس بسیار حساس است. پس تا حد امکان فیروزه را از این گونه مواد دور نگه دارید و از تماس مستقیم آن با مواد شیمیایی خودداری کنید. حتی بهتر است هنگام کار با چنین موادی یا استفاده از دستکش، فیروزه را از دستان خود در بیاورید.

روش های تمیز کردن انگشتر فیروزه

با استفاده از پارچه نخی

اگر مردانه فیروزه ای یا انگشتر زنانه فیروزه شما با مواد قلیایی یا اسیدی رنگ آمیزی نشده است، می توانید از یک پارچه نخی نرم برای تمیز کردن آن استفاده کنید. پارچه را کمی نمدار کنید و روی نگین بکشید با این کار ناخالصی ها از سنگ فیروزه پاک می شود.

تمیز کردن انگشتر فیروزه با استفاده از پارچه چرمی

اگر پارچه چرمی در خانه دارید، می توانید از آن برای تمیز کردن سنگ فیروزه استفاده کنید. یک تکه پارچه چرمی بردارید و روی فیروزه بکشید پس از تمیز کردن فیروزه با پارچه چرمی، شاهد درخشش بیشتر سنگ فیروزه خواهید بود.

از آب ولرم استفاده کنید

استفاده از آب ولرم در تمیز کردن سنگ فیروزه تنها زمانی پیشنهاد می شود که فیروزه با مواد شیمیایی تماس داشته باشد. در این صورت باید فیروزه را به آرامی با آب ولرم بشویید و سپس در اولین فرصت با یک حوله نرم کاملا خشک کنید.

تمیز کردن انگشتر عقیق

روش های زیادی برای تمیز کردن سنگ عقیق یا حتی سنگ های دیگر در طبیعت وجود دارد که با استفاده از هر یک از این روش ها می توانید انگشتر عقیق خود را تمیز کرده و به اصطلاح آن را شارژ کنید تا تمام قدرتی که دارد برگردد.

چگونه انگشتر عقیق را با آتش تمیز کنیم

آتش یکی از راه هایی است که می توانید انگشتر عقیق خود را با آن تمیز کنید.

روش انجام این کار به شرح زیر است:

 • ابتدا تعدادی شعله شمع آماده کنید.
 • سنگ را برای چند ساعت دور آتش ایجاد شده توسط شمع در 4 جهت مختلف بچرخانید.
 • مرحله سوم را تا زمانی که شمع ها کاملا ذوب شوند انجام دهید.
 • پس از انجام مراحل فوق، خواهید دید که انگشتر عقیق شما تمیز شده است.

روش دیگر این است که عقیق خود را به سرعت از روی شعله ایجاد شده توسط شمع رد کنید. این روش فقط زمانی کاربرد دارد که عجله دارید زیرا ممکن است سنگ انگشتر شما ترک بخورد. البته برای اینکه انگشترتان آسیبی نبیند به شما پیشنهاد می کنیم از این روش برای تمیز کردن انگشتر عقیق استفاده نکنید.

تمیز کردن انگشتر عقیق با گل

پاسخ دیگر به این سوال که چگونه انگشتر عقیق را تمیز کنیم استفاده از گل است.

روش تمیز کردن سنگ عقیق با گل به شرح زیر است:

 • اول گلبرگ های گل را در ظرفی بریزید.
 • سپس انگشتر عقیق خود را دست کم به مدت 24 ساعت بین گلبرگ ها بگذارید.
 • برای تکمیل پیشرفت تمیز کردن انگشتر عقیق، بهتر است آن را برای چند ساعت زیر نور ماه بزارید، مخصوصاً زمانی که ماه کامل است و حتی می توانید آن را زیر نور خورشید قرار دهید.
 • پس از انجام تمامی مراحل فوق سنگ عقیق شما تمیز میشود.

لازم به ذکر است با استفاده از گیاه اسطوخودوس می توانید انگشتر عقیق خود را تمیز کنید. به این ترتیب می توانید انگشتر عقیق خود را با استفاده از گیاه اسطوخودوس بخور دهید و منتظر بمانید تا این فرآیند تمام شود بعد از گذراندن این مراحل خواهید دید که حلقه شما تمیز شده است.

تمیز کردن انگشتر عقیق با برنج

پاسخ دیگری که می توانیم به این سوال بدهیم که چگونه انگشتر عقیق خود را تمیز کنیم، تمیز کردن آن با برنج است.

در این روش تمیز کردن باید مراحل زیر را سپری کنید:

 • ابتدا باید یک کاسه را با برنج خام پر کنید و حلقه عقیق خود را در وسط آن بگذارید.
 • بعد از 24 ساعت انگشتر عقیق شما عاری از هر گونه انرژی منفی می شود و انگشتر شما قدرت جدیدی پیدا می کند.

لازم به ذکر است پس از تمیز کردن انگشتر عقیق خود با این روش، برنجی که برای این منظور استفاده کرده اید قابل خوردن نخواهد بود زیرا دارای انرژی مضر و منفی است و حتی طعم برنج نیز تغییر کرده است.

چگونه انگشتر عقیق را با خاک تمیز کنیم

روش دیگری که می توانید برای تمیز کردن انگشتر عقیق خود استفاده کنید خاک است.

برای تمیز کردن انگشتر عقیق با این روش باید مراحل زیر را انجام دهید:

 • ابتدا باید انگشتر عقیق خود را حداقل 24 ساعت زیر خاک باغچه قرار دهید. اگر خاک باغتان اسیدی است یا اصلا باغ ندارید می توانید انگشتر عقیق خود را در خاک گلدان بگذارید.
 • پس از مدت زمان ذکر شده انگشتر خود را از خاک خارج کرده و با آب طبیعی بشویید و بگذارید خشک شود.
 • پس از انجام مراحل بالا انگشتر شما تمیز می شود.