عمومیکسب و کار ایرانی

زیباترین آجر قزاقی برای نما ساختمان کدام است؟

شاید در گذشته استفاده از مصالح باکیفیت و دارای ویژگی های ظاهری اهمیت زیادی نداشت، اما امروزه زیبایی ظاهری ساختمان ها و ویلاهای مدرن بسیار موردتوجه قرار می گیرد به همین خاطر است که امروزه هنگام استفاده از نمای آجری یا سایر نماهای دیگر به کیفیت و ظاهر آن ها توجه می شود. همین امر هم باعث شده تا نماها و متریال دیگر تولید شوند تا بتوانند برای هرچه زیباتر کردن منظره ساختمان ها و جلوه کلی شهرها مورداستفاده قرار بگیرند.

نماهای آجری از گذشته تا امروز جزو پرطرفدارترین نماهای ساختمان بوده اند که با گذشت سالیان سال هنوز هم طرفداران خاص خود را دارند و به خاطر ویژگی هایی مانند زیبایی، دوام و کیفیت بالا، همچنان مورداستفاده قرار می گیرند. ما هم در تصمیم گرفتیم با معرفی ایده های زیبا و انواع نمای آجری ساختمان، شما را با نماهای آجری جدید آشنا کنیم.

انواع نمای آجری ساختمان

انواع نمای آجری ساختمان شامل نمونه های سنتی، کلاسیک و مدرن می شود که امروزه کاربرد بسیاری پیداکرده اند. نماهای سنتی که با آجرهای قدیمی و خشت های گلی ساخته شده اند، هنوز هم جذابیت ویژه ای دارند. ولی حالا با پیشرفت تکنولوژی و امکان ساخت نمای اجری زیبا، آجر نماهای جدیدی ساخته شده اند که دارای رنگ های مختلف و طرح های جدیدی هستند تا بتوانند ظاهر ساختمان های ما را در شهرها هرچه زیباتر کنند.

نمای آجری سنتی

 1. نمای آجری سنتی

نمای آجری سنتی یکی از قدیمی ترین نمونه های آجر نما است که با گذشت زمان هم طرفداران خاص خود را دارد. یکی از نمونه های آجر نما سنتی، است که به خاطر دارا بودن مقاومت بالا در مناطقی که دارای شرایط آب و هوایی بدی هستند هم مورداستفاده قرار می گیرد. این آجرها که در رنگ های زرد، گلبهی، ابلق و قرمز تولید می شوند. آجر قزاقی دارای ابعاد مختلفی بوده و پلاک های آن ها قیمت های گوناگونی دارند. آجرهای قزاقی علاوه بر استفاده در نمای ساختمان، برای تزیین دیوارهای داخلی مانند دیوار پشت تلویزیون، دیوارهای داخلی هم مورداستفاده قرار می گیرند. حتی از این آجرها برای کف پوش هم استفاده می شود؛ بنابراین نمی توان گفت که آجرهای قزاقی مختص نمای ساختمان هستند. چراکه کیفیت بالا و ظاهر خاصی که دارند باعث شده تا در تمام بخش های ساختمان بتوان از آن ها استفاده کرد. آجر سنتی نما قزاقی به شکل های مختلف مانند دور ستونی، ساده، مناسب کف و نیمه در بازار موجود هستند. شکل ظاهری متنوع این نوع از آجر نما، نشان از این دارد که در تمام قسمت های ساختمان قابل استفاده هستند.

پینترست نام وب سایت شبکه اجتماعی شناخته شده برای اشتراک گذاری تصاویر است که به کاربران اجازه می دهد بر اساس علاقهٔ خود به اصطلاح «پین» کنند و سایر اعضا این تصاویر را لایک زده یا در صورت لزوم «ریپین» کنن

 1. نمای آجری مدرن

نمای آجری مدرن هم یکی دیگر از نمونه های آجر نما است که بسیار ساده است و ویژگی های قابل توجهی دارد. این آجر نماها هنگام استفاده نظم خاصی در دکوراسیون ایجاد می کنند و دیگر خطوط منحنی ندارند. به همین خاطر با استفاده از خطوط عمودی و افقی آن ها امکان چیدنشان با تکنیک های خاص وجود دارد.

بنابراین اگر به اصول مهندسی پایبند هستید و ترجیح می دهید چینش آجرها دارای خطوط منظمی باشد، می توانید از آجرهای مدرن استفاده کنید. یکی از نمونه های معروف نمای آجری مدرن، آجر هلندی است که می توان آن را با سایر نماهای دیگر مانند آجرهای دکوراتیو، کامپوزیت، چوب و حتی سنگ ترکیب کرد.

تصور کنید برای اجرای نمای آجری مدرن ویلا نیاز به یک آجر مناسب دارید، آجر هلندی که جزو نمونه های مصنوعی محسوب می شود، می تواند در عین مقاومت و استحکام بالا به شما این امکان را بدهد تا از انواع رنگ های کرم، سفید، گلبهی، طوسی و … استفاده کنید و علاوه بر نمای ظاهری ساختمان در دیوارهای داخلی نیز از آن استفاده کنید اگر محل کار شما دارای یک دیوار خاص باشد می توانید با استفاده از آجرهای دکوراتیو مدرن آن را پوشش دهید.

حتی دیوارهای داخلی ساختمان که منتهی به راه پله می شوند یا پشت میز آرایش و تلویزیون قرار می گیرند، محل مناسبی برای استفاده از این آجرها هستند. در بسیاری از کافه ها و رستوران ها نیز از نمای آجری مدرن استفاده می شود که می تواند ترکیب بسیار جذابی با سایر المان های تزیینی باشد.

نمای آجری تجملاتی و کلاسیک

 1. نمای آجری تجملاتی و کلاسیک

نمای آجری ساختمان ویلایی را در نظر بگیرید که از آجرهای کلاسیک برای ساخت آن استفاده شده، به عنوان مثال نماهای رومی که بسیار پرزرق وبرق و تجملاتی هستند، از ترکیب آجر نما با سنگ تشکیل می شوند. همین هم باعث می شود تا نمای آجری ساختمان ویلایی بسیار چشمگیر و جذاب باشد. آجرهای کلاسیک که جزو آجرهای نسوز هستند، دارای طیف های رنگی متنوعی مانند قرمز، خاکستری و نخودی رنگ هستند. البته نمونه های قرمزرنگ آن ها طرفداران بیشتری دارند. این آجرها دارای پلاک های ال، پلاک ساده انگلیسی، پلاک مناسب کف و … هستند که هر یک قیمت های گوناگونی دارند.

یکی از نمونه های معروف آجر کلاسیک، آجر انگلیسی است که از خاک قرمز نسوز تولید می شود و به خاطر دارا بودن آلومینیوم، اکسید آهن و سیلیس به هیچ وجه شوره نمی زند. همین هم باعث می شود تا در نمای ساختمان ها مورداستفاده قرار بگیرد.

هزینه نگهداری از این نوع آجر نما بسیار پایین است؛ زیرا همیشه براق و تمیز هستند. در بسیاری از ساختمان های ویلایی برای ساخت شومینه، باربکیو یا دیوارهای ویلا از آن استفاده می شود. این آجرها برای کف و نمای ساختمان هم مناسب هستند و قابلیت ترکیب با نماهای دیگر مانند سنگ را هم دارند.

 1. نمای آجری خشک

نمای آجری خشک نام یک نوع آجر نمای ویژه نیست. درواقع این نوع از نما برگرفته از روش نصب انواع آجر نما می باشد؛ یعنی بعضی از آجر نماهایی که تا حالا به آن ها اشاره کردیم می توانند با استفاده از روش خشک اجرا شوند. اجرای این نوع از نماها بسیار سریع و ساده است. چراکه نیاز به تهیه ملات و چیدن آجرها روی ملات ندارد.

در این روش گیره ها، اتصالات و یراق آلات مخصوصی استفاده می شود که نقش اصلی را ایفا می کنند. در این نوع از نماکاری از آجرهای سبک استفاده می شود که توسط پیچ و مهره، فریم های نگهدارنده و … نصب می شوند. این نوع از نماهای آجری در برابر زلزله مقاومت خوبی دارند و اجرای آن ها نیاز به نیروهای متخصص ندارد. فرقی نمی کند برای نمای اجری ساختمان یک طبقه قصد استفاده از آجرهای خشک را داشته باشید یا برای اجرای نمای ساختمان های تجاری و اداری از آن استفاده کنید، این روش دارای مزایای زیادی مانند عدم ضایعات ساختمانی، اجرای ساده و عدم نیاز به نیروی ماهر است. البته به خاطر پتانسیل بالای نمای خشک می توان آن را با سایر نماها ترکیب کرد و از ایده های جذاب و جدید برای طراحی نمای ساختمان با این نوع آجرها استفاده نمود.

نمای آجری ساختمان ویلایی

 1. نمای آجری ساختمان ویلایی

نمای آجری ساختمان ویلایی یکی دیگر از نمونه های آجرنما است که برای ساختمان های ویلایی بسیار پرطرفدار است. این آجر نماها در مناطق پربارش و مرطوب بیشتر استفاده می شوند. یکی از معروف ترین آجرنماهای ویلایی، آجر شاموتی است. این آجر نسوز کاملاً ضد شوره است و استحکام و مقاومت بالایی در برابر رطوبت و شوره دارد.

انواع آجر شاموتی با قیمت های گوناگون برای اجرای پروژه های مدرن، کلاسیک و ویلایی قابل استفاده هستند. برخی از این پلاک ها کامل و برخی دیگر به صورت نیمه هستند. پلاک های شاموتی مناسب کف و نما با رنگ های متنوع، دست شما را برای اجرای نماهای ویلایی باز می گذارند. رنگ های پرتقالی، زرد و خردلی جزو نمونه های پرطرفدار هستند که به صورت نسوز تولید می شوند. این آجرها از جنس بنتونیت، خاک رس نسوز، خاک رس معمولی و کائولن تولید می شوند. آجر شاموتی مخصوص نماهای ساختمان با انواع آجرها یا نماهای دیگر هم ترکیب می شود.

مزایای استفاده از نمای آجری

مزایای استفاده از نمای آجری

شاید تصور کنید در زندگی مدرن امروزی المان های سنتی جایی ندارند، اما هنوز هم افرادی هستند که بخواهند خاطرات گذشته خود را با استفاده از نماهای سنتی ساختمان به یاد بیاورند. اگرچه صنعت تولید آجر نما پیشرفت زیادی داشته و توانسته با استفاده از تجهیزات مدرن و متریال باکیفیت انواع آجر نماهای جدید و باکیفیتی را تولید کند که دوام و ماندگاری بالایی دارند، اما درعین حال ویژگی های ظاهری آجرهای سنتی را داشته باشند.

آجر نماهای سنتی به خاطر دارا بودن قیمت مناسب و راحتی دسترسی به آن ها بسیار موردتوجه معماران و فعالان حوزه ساخت وساز قرار می گیرند. البته بسیاری از افراد هم ترجیح می دهند به خاطر اجرای آسان و مقاومت بالایی که آجر نما در برابر تغییرات دمایی دارد، هنگام ساختمان سازی از این نوع نما استفاده کنند.

کلام پایانی

 • نمای آجری ساختمان دارای انواع مختلف سنتی، مدرن، کلاسیک یا نمونه های ویلایی هستند. البته آجرنمای خشک هم یک نمونه نمای آجری جدید است که به خاطر داشتن روش اجرای متفاوت موردتوجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. مجموعه آجر وندا برای اینکه مشتریان بتوانند تصور درستی از ایده های نماکاری مطالبی پیرامون ویژگی های مثبت آجر قزاقی

یکی از انواع مصالح ساختمانی که با توجه به کیفیت بسیار بالا و همچنین زیبایی چشم نواز تبدیل به پرفروش ترین مصالح برای نما ساختمان شده، است. برای شناخت بیشتر آجر نسوز و همچنین کسب اطلاعات از برترین مرکز فروش آجر نما قزاقی تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

معرفی انواع آجر نسوز مناسب نما ساختمان

در گذشته تنها آجری که تولید و در ساخت بنا ها استفاده می شد، آجر نسوز بود. این آجر بدون طراحی خاص و رنگ بندی متنوع در استحکام سازه و همچنین دیوار چینی کاربرد داشته است.

امروز و با پیشرفت صنعت ساختمان سازی، بسیاری از تولیدکنندگان آجر نسوز اقدام به تولید آجر های متنوع و زیبا نموده اند.

آجر ها با استفاده از خاک نسوز یا چینی تولید می شوند. برای تولید آجر نسوز ابتدا خاک چینی را با مواد معدنی و ترکیبات شیمیایی خاص ترکیب می کنند و پس از قالب زدن در کوره ها بزرگ و مخصوصی پخته و خشک می شوند.

جنس کوره و همچنین نوع سوخت استفاده شده در کوره تاثیر بالایی بر کیفیت و حتی رنگ آجر ها دارد.

شناخت انواع آجر باعث می شود تا تصمیم گیری برای خرید و استفاده از آجر ها بسیار آسان تر شود.

انواع آجر نما عبارتند از:

هر کدام از مدل های انواع آجر نما، کیفیت و ساختاری متفاوت دارند و برای فضاهای خاصی مورد استفاده قرار می گیرند.

بهترین آجر تولید شده آجر نما قزاقی است. این آجر علاوه بر ویژگی های منحصر به فرد و خاص، قیمت بالاتری نیز نسبت به دیگر تولیدات دارد.

آجر قزاقی چیست؟

در ساخت آجر نما قزاقی از خاک رس همراه با مواد معدنی خاص استفاده می شود.

ساخت آجر قزاقی با روش کاملا سنتی صورت میگیرد و در این روش و با ترکیب درصد متفاوت مواد معدنی و فلزات و همچنین حرارت های متفاوت، آجر قزاقی در رنگ های زرد، صورتی، قرمز و قهوه ای تولید و روانه بازار می شود.

آجر قزاقی در سایز ها متنوع برای کاربرد های گوناگون تولید می شود که معمول ترین سایز آجر نما قزاقی عبارتست از:

 • 20*2.5*10
 • 20*2.5*5.5
 • 20*5.5*3.5
 • 20*20*4.5

علاوه بر این سایز ها، آجر قزاقی در مدل های نیمه، ال لب گرد، ال لب تیز و پلاک نیز تولید می شود که این تنوع، اجرا و طراحی را بسیار آسان و زیبا تر می کند.

انتخاب آجر نسوز در نمای ساختمان ها علاوه بر اینکه با محیط زیست هماهنگ است می تواند معماری سنتی و اصیل ایرانی را نیز یادآوری نماید. نباید از یاد برد که ترکیب آجر قزاقی با دیگر اجزا مانند چوب و سنگ می توان ظاهری مدرن و در عین خال خیره کننده را ایجاد نماید.

ویژگی های آجر نما مرغوب 

در استفاده از آجر قزاقی برای نمای داخلی یا بیرونی ساختمان، شناخت ویژگی های آن می تواند کمک بزرگی به ما باشد تا زیبا ترین بنا را با بالاترین استحکام داشته باشیم.

از ویژگی های آجر نما قزاقی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آجر نسوز عایق بسیار خوبی در برابر سرما و گرما است و این مهم باعث می شود تا اتلاف انرژی در ساختمان به حداقل برسد.
 • آجر نسوز عایق بسیار خوبی برای صداست و استفاده از این آجر در نمای ساختمان باعث می شود تا صدای محیط بیرون به داخل خانه نیاید و آرامش خوبی را در خانه ایجاد می کند.
 • نگهداری از آجر نسوز بسیار ساده و بوده و نیازی به تمیز کردن یا رنگ زدن های دوره ای ندارد.
 • وزن سبک و استحکام بالای آجر نما از دیگر ویژگی های این مصالح می باشد.
 • آجر نما در برابر خراشیدگی مقاومت بالایی دارد و به آسانی آسیب نمی بیند.
 • سهولت نصب و اجرای آجر نسوز از دیگر عوامل استقبال از آن در ساخت و ساز های جدید است.
 • آجر نسوز مقاومت بسیار خوبی در برابر ضربه و فشار دارد.
 • مقاومت بسیار بالای آجر های قزاقی در برابر تغییرات آب و هوایی و تحمل دماهای خیلی بالا یا خیلی پایین باعث شده تا از این مصالح در تمام نواحی کشور استفاده شود.
 • آجر نسوز در برابر حوادث طبیعی مانند زلزله و آتش سوزی مقاومت بالایی دارد.
 • قیمت مناسب آجر قزاقی در برابر دیگر مصالح باعث استقبال بالا از این مصالح کاربردی شده است.

باید ها و نباید در انتخاب آجر قزاقی

در هنگام خرید آجر قزاقی دقت به برخی نکات باعث می شود تا محصولی مرغوب و درجه یک را خریداری کنید و در نتیجه ساختمانی زیبا و مستحکم بسازید.

در هنگام خرید آجر نما دقت داشته باشید که همه آجر ها هم اندازه، بدون شکستگی، با زوایای قائم و بدون خراش یا سوراخ باشند.

استفاده از مواد اولیه مرغوب در تولید آجر نما باعث می شود تا محصول نهایی کیفیتی بسیار بالا داشته باشد و این مهم زمانی میسر می شود که از مرکزی معتبر خرید خود را انجام دهد.

آجر قزاقی در مدل های متنوع و برای کاربرد های متفاوتی تولید و عرضه می شود که عبارتند از:

 • آجر قزاقی به عنوان پوشش دور ستون

دقت داشته باشید که آجر نسوز مرغوب باید در برابر جذب آب بسیار مقاوم باشد زیرا در صورت جذب رطوبت، می شکند یا شوره میزند. آجر نما مرغوب باید کمتر از 10 درصد جذب آب داشته باشد.

از آجر قزاقی در نمای ساختمان ها بسیار استفاده می شود و به همین دلیل ثبات رنگ آجر اهمیت بسیار بالایی دارد. زیرا آجر نامرغوب در مقابل نور خورشید تغییر رنگ خواهد داد.

لازم به ذکر است که استفاده از آجر قزاقی در نمای داخلی یا بیرونی ساختمان می تواند تاثیر بالایی در ارزش مادی بنا بگذارد، به گونه ای که ساختمان هایی که در طراحی و زیبایی ظاهری آن ها از آجر نما استفاده شده است، قیمت بالاتری نسبت به دیگر بنا ها خواهند داشت.

بهتر است بدانید که انتخاب بندکشی زیبا و مناسب می تواند نمای ساختمان را بسیار زیباتر جلوه دهد.

از آجر قزاقی علاوه بر نمای بیرونی ساختمان، می توانید در ساخت دیوار کانونی در خانه ها نیز استفاده نمایید. استحکام بالا و همچنین زیبایی چشم نواز باعث می شود تا آجر قزاقی گزینه بسیار خوبی برای دیوار پشت تلویزیون یا بین کابینت ها باشد.

بهترین مرکز فروش آجر مرغوب 

در خرید مصالح، انتخاب مرکزی معتبر برای خرید محصولی با کیفیت اهمیت بسیار بالایی دارد.

با خرید از تولید کنندگان برتر شما خیالی آسوده از بابت کیفیت مواد اولیه و همچنین ساخت خواهید داشت.

یکی از شرکت های مطرح و بزرگ در زمینه فروش آجر قزاقی، شرکت امیران نما می باشد. شما با این شرکت بهترین محصول را با مناسب ترین قیمت در کوتاه ترین زمان تحویل میگیرید.  قیمت آجر قزاقی سنتی در سایت ما مشخص شد

حال که بحث از قیمت آجر نما شد بهتر است عوامل موثر بر را بشناسید.

 • کیفیت مواد اولیه مورد استفاده در ساخت آجر قزاقی
 • ترکیب درصد مواد معدنی و فلزات
 • جنس کوره و نوع سوخت مورد استفاده در کوره

 

قزاقی، یکی از بهترین انواع آجر سنتی

آجر یکی از مصالح قدیمی که از دیرباز تا کنون موردتوجه است؛ آجر از استحکام بیشتری نسبت به مصالح دیگر برخوردار بوده و دارای دوام بسیار طولانی است. به نحوی که تا صدها سال نیز دوام خواهد آورد. بدون اینکه دچار ذره ای از تغییرات منفی گردد. اما یکی از انواع آجرهای سنتی که امروزه موردتوجه بسیار قرار گرفته، است. این محصول دارای طرح قدیمی بوده و به عنوان آجر نما سنتی شناخته شده است. ظاهر این آجر به قدری زیباست که نمی توانید نسبت به آن بی تفاوت باشید. در این مورد مقاله دیگری با نام است که خواندن آن هم خالی از لطف نیست.

آجر قزاقی زیباترین آجر ایرانی

همچنین در خصوص تولید این محصول باید بگوییم فرایند پخت و آماده سازی آجر قزاقی، داخل کوره و تحت حرارت زیاد صورت می گیرد. به همین دلیل بیشترین استحکام را از این آجر شاهد خواهیم بود. همچنین این آجر با ظاهر زیبا و سنتی خود، یک نمای خاص و جذاب را شکل داده و نتیجه ای کاملاً متفاوت را به دنبال دارد.

آجر قزاقی بادوام، زیبا و ماندگار

با ویژگی های مثبت آجر قزاقی، بیشتر آشنا شوید

آجر قزاقی در آجرکاری های سنتی و البته مدرن، موردتوجه و استفاده قرار گرفته است. این آجر، نمای بی نظیری از ساختمان را رقم زده و نگاه های بسیاری را به خود خیره نموده است. در ادامه به ویژگی های مثبت و قابل توجه این آجر اشاره خواهیم کرد:

 • این آجر از مدل های متنوع مثل آجر گرد قزاقی و آجر طرح دار برخوردار است.
 • با رنگ های زیبایی مثل آجر حنایی، آجر آتشی، آجر قرمز اخرایی، زرد، گلبهی، ابلق و پوست پیازی همراه است. هرکدام از این رنگ ها، تغییرات دل انگیزی را در فضای داخلی به دنبال خواهند داشت.
 • این آجر دچار واکنش های منفی مثل هوازدگی نخواهد شد.
 • بر خلاف سایر آجرهای سنتی، اثری از شوره در آن پیدا نشده و لذا ازاین حیث دارای مزیت است.
 • به عنوان یک عایق قوی در برابر سرما و گرما عمل می کند. به همین دلیل منجر به جلوگیری از مصرف بی رویه انرژی خواهد شد.
 • دارای ثبات رنگ بالایی است. یعنی حتی باگذشت مدت زمان زیاد هم این آجر، کم رنگ نشده و ظاهر زیبایش را از دست نخواهد داد.
 • در ضمن این آجر، هم نماهای جدید ساختمانی را با زیبایی هر چه بیشتر شکل خواهد داد. هم جهت انجام امور دیگر مثل مرمت و بازسازی، به ویژه مرمت ابنیه مذهبی و تاریخی نیز استفاده می گردد.

ویژگی های آجر قزاقی

فروشگاه آجر وندا، برترین فروشگاه فروش آجر

اگر به دنبال بهترین مرکز فروش آجر هستید، اگر محصولاتی با نهایت کیفیت و زیبایی را انتظار دارید؛ به فروشگاه آجر وندا مراجعه نمایید. این فروشگاه، تنوع بالایی از آجر را در اختیار داشته و آجر قزاقی درجه یک، متنوع و قیمت مناسب را آماده ارائه به شما هموطنان گرامی نموده است.

ساختمان مسکونی یا ویلا داشته باشند، مقالاتی را آماده کرده تا اطلاعات کافی در اختیار آن ها قرار بدهد و بتوانند قبل از خرید آجر نما، اطلاعات کافی در این زمینه به دست بیاورند.

مطالب برتر: آپارات