عمومیکسب و کار ایرانی

سرم هیالورونیک اسید برای چی خوبه

یکی از سخت ترین اتفاق ها برای خانم ها، رویارویی با خطوط پیشانی و صورت است که نشان از بالاتر رفتن سن میدهد و هیچ راه فراری هم از آن نیست. در چنین حالتی حتما به خاطر میاورید که استفاده از کرم ها و محصولات مراقبت از پوست میتوانست باعث پیشگیری از این اتفاق بشود. با این حال هنوز هم برای استفاده از محصولات مراقبت پوستی دیر نشده و با به کارگیری تکنیک های متعدد میتوان از ایجاد چین و چروک های عمیق تر بر سطح پوست جلوگیری کرد. یکی از این راه ها استفاده از سرم طلا بیز  است . جهت خرید و اطلاع از قیمت سرم لاکچری کوین به سایت معتبر آقای بیز مراجعه کنید. در ادامه به بررسی یکی از بهترین و موثر ترین محصولات مراقبت پوستی یعنی و همچنین فواید استفاده از آن پرداخته خواهد شد.

سرم هیالورونیک اسید چیست؟

هیالورونیک اسید یکی از مواد معدنی موجود در سطح پوست و بدن است که توانایی ذخیره کردن 1000 برابر وزن خود، آب را دارد. به همین دلیل میتواند بسیاری از بیماری ها را درمان کرده و از ایجاد چین و چروک و خط خنده در صورت جلوگیری نماید. از آنجایی که هیالورونیک اسید به طور طبیعی در سطح پوست یافت میشود، عوارض جانبی خاصی با خود به همراه ندارد و میتواند توسط افراد با نوع پوست های متنوع مورد استفاده قرار گیرد. اما توصیه میشود به منظور جلوگیری از ایجاد تورم و قرمزی، پیش از استفاده از محصول بر روی پوست دست تست شود و یا ترکیبات محصول به دقت بررسی شود.

استفاده از هیالورونیک اسید به دلیل ویژگی‌های خاصی که مولکول‌های سازنده آن دارند، میتواند یکی از بهترین انتخاب‌ها برای استفاده در محصولات مراقبت پوستی به شمار برود. کارکرد هیالورونیک اسید به این صورت است که با ذخیره 1000 برابر حجم مولکول آّب در خود میتواند یکی از بهترین مواد آبرسان برای تامین رطوبت مورد نیاز پوست به شمار برود. این سرم‌ها با ذخیره سازی میزان زیادی از مولکول‌های آب و ایجاد یک سد محافظ بر روی سطح پوست، از دست دادن رطوبت پوست را غیر ممکن کرده و برای مدت طولانی میتواند پوست را هیدراته نگه دارد.

هیالورونیک اسید چیست؟

فواید استفاده از هیالورونیک اسید بر پوست صورت

با اینکه اکثرا هیالورونیک اسید را به عنوان یک محصول پوستی میشناسند اما جالب است بدانید که سرم حاوی هیالورونیک اسید لاکچری کوین تنها برای پوست کاربرد ندارند. در ادامه به معرفی پرداخته میشود.

 • تامین رطوبت پوست

یکی از راهکارهایی که میتواند به درخشندگی و شادابی پوست کمک کند، تامین رطوبت پوست است. بدون شک با استفاده از سرم های هیالورونیک اسید به صورت موضعی، علاوه بر تامین هیالورونیک اسید به صورت عمقی و در پوست، هیالورونیک اسید در لایه ها و سطح های خارجی پوست نیز تامین میشود.

 • جلوگیری از ایجاد خطوط در صورت

وجود هیالورونیک اسید در عمق پوست میتواند به خاصیت ارتجاعی پوست کمک کند که این موضوع به تنهایی میتواند از ایجاد خط و خطوط و همچنین گودی در سطح پوست، جلوگیری کند.

 • تسریع در ترمیم زخم

یکی دیگر از خواص استفاده از هیالورونیک اسید در طولانی مدت، بالا بردن سرعت ترمیم نواحی آسیب دیده پوست است. به کمک سرم ها و محصولات حاوی هیالورونیک اسید، زخم ها و جای جوش ها با سرعت بالاتری بهبود میابند که این میتواند خبر خوبی برای خانم ها محسوب شود.

هیالورونیک اسید به چه روش هایی مورد استفاده قرار میگیرد؟

این روزها از هیالورونیک اسید به اشکال گوناگونی استفاده میشود. فرقی نمیکند بخواهید سرم هیالورونیک اسید را به عنوان یکی از محصولات روتین پوستی به صورت روزانه استفاده کنید و یا مصرف مکمل های غذایی به صورت قرص و کپسول را ترجیح دهید. در هر صورت استفاده از هیالورونیک اسید هیچ ضرری به پوست وارد نمیکند. هیالورونیک اسید به روش های مختلفی مانند سرم های موضعی، کپسول و مکمل خوراکی، پماد و کرم و یا ترکیب اصلی محصولات مراقبت پوستی مانند کرم های مرطوب کننده پوست، مورد استفاده قرار میگیرد.

در هنگام خرید سرم هیالورونیک اسید به چه نکاتی توجه کنیم؟

بدون شک خرید یک محصول با کیفیت که تمامی نیاز کاربر را تامین میکند اهمیت بالایی دارد، چرا که میتواند در هزینه های خرید کالا و همچنین زمان نتیجه گیری برای استفاده از محصول موثر باشد. سرم هیالورونیک اسید نیز از این قاعده مستثنی نیست و بهتر است با در نظر گرفتن تمامی نیاز کاربران، نسبت به انتخاب و استفاده از سرم هیالورونیک اسید اقدام شود. به همین جهت در ادامه به مهمترین نکاتی که پیشنهاد میشود پیش از خرید سرم هیالورونیک اسید مورد توجه قرار گیرد، پرداخته خواهد شد:

 • اگر هدفتان از خرید سرم هیالورونیک اسید، تنها حفظ رطوبت پوست است باید این نکته را بدانید که محصولاتی که بدون نسخه به فروش میرسند بر پایه آب بوده و تنها 2% هیالورونیک اسید در ترکیبات خود دارند.
 • اگر به منظور تقویت پوست و جلوگیری از ایجاد خطوط صورت میخواهید از سرم هیالورونیک اسید استفاده کنید، توصیه میشود از محصولاتی استفاده کنید که علاوه بر هیالورونیک اسید دارای ترکیبات مفید دیگر مانند ویتامین E ،C و B هم باشند که به درخشندگی پوست کمک زیادی میکنند.
 • توجه به کیفیت سرمی که میخواهید بخرید یکی دیگر از مهمترین نکاتی است که باید بدانید. خرید از برندهای مطرح این امکان را به شما میدهد تا تنها با بررسی و چک کردن نظرات و پیشنهادات پزشکان و متخصصان فعال در زمینه خدمات پوستی، بتوانید تصمیم گیری کنید که محصول نیازهای شما را برآورده میکند یا خیر.
 • نمیشود از قیمت محصولات آرایشی و مراقبت پوستی چشم پوشی کرد. اما متاسفانه به دلیل واراداتی بودن این محصولات و نوسانات بازار ارز، قیمت سرم های هیالورونیک اسید تقریبا بالاست. نکته ای که در این خصوص نباید از آن چشم پوشی کرد کیفیت بالای این محصولات است.
 • توجه به تاریخ تولید و تاریخ انقضای محصول نه تنها در هنگام خرید سرم های هیالورونیک اسید، بلکه در تمامی محصولات پوستی یکی از مهمترین نکاتی است که باید به دقت مورد توجه قرار گیرد. البته این مورد نباید تنها معیار استفاده از محصولات پوستی قرار بگیرد، چرا که بر روی بسته بندی محصول بهترین زمان استفاده از آن با نماد یک درب باز شده نشان داده شده است و میتواند راهنمایی کند محصول تا چه بازه زمانی باید مورد استفاده قرار بگیرد.

کاربرد هیالورونیک اسید

یکی از مهمترین مواردی که در زمان استفاده از هیالورونیک اسید به روش‌های گوناگون باید مورد توجه قرار بگیرد، توجه به مکمل‌ها و داروهایی است که مصرف میکنید. این موضوع میتواند به انتخاب صحیح محصولات بهداشتی مصرفی، کمک کند.

هیالورونیک اسید به اشکال مختلفی این روزها مورد استفاده قرار میگیرد و عموما به دلیل کاربرد کم خطری که دارد، میتواند بدون نیاز با مشورت پزشک مورد استفاده قرار بگیرد. این روزها استفاده از هیالورونیک اسید به روش‌های مختلفی از جمله خوراکی، موضعی و تزریقی مورد استفاده قرار بگیرد. یکی از پرکاربرد ترین روش‌های استفاده از هیالورونیک اسید، مصرف به صورت خوراکی و به صورت مکمل‌های غذایی و قرص‌های تقویتی است که علاوه بر سلامت پوست و زیبایی، خواص درمانی مانند بهبود بیماری‌هایی همچون آرتریت را با خود به همراه دارد.

همانطور که اشاره شد هیالورونیک اسید به دلیل ویژگی‌های مفیدی که با خود به همراه دارد میتواند یکی از ترکیبات اصلی در کرم‌ها، پمادها، ژل‌های دست و صورت به شمار برود. استفاده از هیالورونیک اسید به این شیوه در طولانی مدت میتواند تا حد زیادی از پیری و ایجاد چین و چروک‌های پوستی جلوگیری نماید.

یکی دیگر از کاربردهای هیالورونیک اسید، استفاده از آن به صورت فیلر برای تزریق زیر پوست و پر کردن نواحی مختلف صورت است. از آنجایی که ترکیبات کلاژن و هیالورونیک اسید به طور طبیعی در بدن وجود دارد، استفاده از این مواد به عنوان فیلر هیچ آسیب جدی به بدن وارد نمیکند و میتواند به عنوان یک حجم دهنده طبیعی برای درمان اسکار آکنه، زخم و همچنین پر کردن لب‌ها به شمار برود.

مزایای استفاده از هیالورونیک اسید

همانطور که اشاره شد، هیالورونیک اسید یکی از مواد طبیعی در بدن است که استفاده از آن اگر کنترل شده باشد، هیچ عوارض جانبی جدی با خود به همراه ندارد. از مزایای اصلی هیالورونیک اسید میتوان به بالا بردن سلامت پوست، جلوگیری از ایجاد چین و چروک، جلوگیری از خشکی بیش از حد پوست، از بین بردن جای زخم و فرورفتگی ناشی از ایجاد جوش و درمان بیماری‌های پوستی مانند اسکلرودرمی اشاره کرد. هیالورونیک اسید علاوه بر درمان بیماری‌های پوستی، میتواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای درمان خشکی چشم، درمان بیماری‌های مفصلی مانند آرتروز، درمان درد مثانه، بیماری‌های تنفسی مانند آسم، به شمار برود.

استفاده از هیالورونیک اسید، به صورت سرم میتواند به طرز موثری در درمان مشکلات پوستی موثر باشد. همچنین استفاده از سرم‌های هیالورونیک اسید میتواند یکی از ترکیبات اصلی در محصولات مراقبت پوستی و روتین‌های پوستی به شمار برود. برخی از مهمترین عبارتند از:

 • کاربرد گسترده هیالورونیک اسید برای تمامی انواع پوست
 • آبرسانی و مرطوب کردن پوست
 • از بین بردن چین و چروک صورت و جلوگیری از پیری زودرس پوست
 • اصلاح و بهبود رنگ پوست
 • جلوگیری از آسیب دیدن پوست در صورتی که در معرض خورشید قرار دارند
 • اصلاح مشکلات پوستی مانند از بین بردن جای زخم و استرچ مارک

با در نظر گرفتن تمامی مزیت‌های استفاده از سرم‌های هیالورونیک اسید و یا استفاده از سایر ترکیباتی که در ساختار خود از هیالورونیک اسید استفاده میکنند، توجه به این نکته ضروری است که استفاده بیش از حد از هیالورونیک اسید به خصوص به صورت تزریق این ماده در عمق پوست، میتواند مشکلاتی همچون تورم، التهاب و سوزش را با خود به همراه داشته باشد. در چنین حالتی توصیه میشود مصرف این ترکیبات را متوقف کنید تا به طور کامل نسبت به درمان پوست اقدام شود.

نحوه استفاده از سرم هیالورونیک اسید

یکی از اولین نکاتی که باید قبل از استفاده از سرم‌های هیالورونیک اسید بدانید این است که این مدل از سرم‌های پوستی مانند بسیاری از مکمل‌ها و ویتامین‌ها مانند ویتامین سی، بی خطر هستند و میتوانند در کنار این محصولات مورد استفاده قرار بگیرند.توصیه میشود از سرم هیالورونیک اسید بر روی پوست پاکیزه و مرطوب استفاده شود. بنابراین اولین مرحله در استفاده از این محصول شستشوی صورت و پاک کردن آن از هرگونه آلودگی محیطی است. همچنین میتوانید از تونر نیز برای پاکسازی عمقی پوست استفاده کنید.

در مرحله بعد بر اساس نیاز مقداری از سرم را بر روی سطح پوست ریخته و به صورت دورانی بر روی پوست ماساژ دهید. یکی از مهمترین نکاتی که در این مرحله باید مورد توجه قرار دهید این است که به هیچ عنوان در ماساژ، پوست را به سمت پایین نکشید چرا که در طولانی مدت باعث افتادگی پوست میشود. توصیه میشود در طول مدت درمان و استفاده از این سرم، از کرم‌های مراقبت پوستی و کرم‌های ضد آفتاب به منظور بالا بردن اثربخشی کرم، استفاده نمایید. برای بالا بردن سطح اثر بخشی سرم هیالورونیک اسید، پیشنهاد میشود روزانه دو بار در صبح و شب از این روتین پوستی استفاده شود.