عمومیکسب و کار ایرانی

سوالات متداول پاسپورت دومینیکا

سوالات متداول پاسپورت دومینیکا

سوالات متداول دومینیکا در زیر آورده شده است. لطفا ابتدا جواب سوالات خود را در این صفحه بیابید و چنانچه نیاز به مشاوره بیشتر و رایگان داشتید حتما با ما تماس بگیرید.

دومینیکا جزیره ای در دریای کارائیب است. مشترک المنافع دومنیکا جمهوری با دموکراسی پارلمانی است و رئیس جمهور آن با رای مستقیم مردم برگزیده میشود و ریاست کشور را بعهده دارد و دولت نیز توسط نخست وزیر اداره میشود. پایتخت دومینیکا شهر روسو است و جمعیت آن تقریباً ۷۳،۵۰۰ نفر است. زبان رسمی دومینیکا انگلیسی است اگرچه فرانسوی نیز صحبت می شود. واحد پول محلی دلار کارائیب شرقی است که به دلار ایالات متحده متصل است. دومینیکا سابقا جزو مستعمرات بریتانیا در کارائیب بوده که از سال ۱۹۷۸ استقلال یافته است.

برنامه اعطای شهروندی از طریق سرمایه گذاری به سرمایه گذاران معتبر و اعضای خانواده واجد شرایط آنها اجازه می دهد تا در ازای سرمایه گذاری قابل توجه در دومینیکا، همانطور که طبق مقررات سرمایه گذاری دومینیکا تعیین شده است تابعیت را به طور قانونی دریافت کنند. در حال حاضر دو روش سرمایه گذاری جهت واجد شرایط شدن وجود دارد:

۱- کمک بلاعوض به دولت که به عنوان کمک به صندوق تنوع اقتصادی (EDF) شناخته می شود و شروع آن از ۱۰۰،۰۰۰ دلار آمریکا برای یک متقاضی است.

۲- سرمایه گذاری در املاک و مستغلات از پیش تأیید شده توسط دولت با حداقل ارزش ۲۰۰،۰۰۰ دلار آمریکا.

لطفا صورت هزینه های شهروندی و پاسپورت دومینیکا با توجه به تعداد خانواده خود را در ملاحظه کنید.

به همسر و فرزندان تا ۳۰ سال، والدین شما و والدین همسرتان که بالای ۵۵ سال سن داشته باشند، خواهر و برادر خودتان و همچنین خواهر و برادر همسرتان تا سن ۲۵ سالگی که وابسته به شما باشند تعلق میگیرد. هزینه ها با توجه به تعداد اعضای خانواده ای که در درخواست شما وجود دارد متفاوت است.

متقاضی اصلی باید دارای حداقل ۱۸ سال سن، دارای مدارک شغلی، بدون سوء پیشینه کیفری، دارای گواهی تمکن مالی از بانک، دارای مدارک اثبات محل سکونت در کشور محل اقامت، دارای کارت خاتمه خدمت یا معافیت خدمت سربازی، آزمایشات پزشکی و دارای گواهی سلامت باشد و بتواند کمک بلاعوض به دولت را بپردازد.

با شهروندی دومینیکا شما دارای تابعیت دوم مادام العمرخواهید بود که در صورت تمایل میتوانید در آن کشور کار، زندگی و تحصیل کنید. با پاسپورت دومینیکا می توانید بدون ویزا، یا با ویزای هنگام ورود به حدود ۱۴۰ کشور بمنظور سیاحت و امور تجاری و ….. سفر کنید و همچنین با دارا بودن پاسپورت دومینیکا اخذ اقامت کشور انگلستان امکان پذیر است. اطلاعات بیشتر در خصوص مزایای شهروندی و پاسپورت دومینیکا را در ملاحظه کنید.

در دومینیکا مالیات بر ثروت، هدیه، ارث، درآمد خارجی یا سود سرمایه وجود ندارد. در صورت اقامت در دومینیکا، به عنوان یک شهروند شما ملزم به پرداخت مالیات شخصی خواهید بود.

شرکت ما کارگزار رسمیِ نماینده مجاز دولتی در ایران میباشد. این شرکت در این مدت تعداد قابل توجهی پاسپورت دومینیکا را با برنامه های سرمایه گذاری پردازش کرده است و با مقامات محلی در دومینیکا رابطه کاری عالی برقرار کرده است و همچنین شبکه گسترده ای را با مشتریان و متخصصان تجاری در سطح بین المللی دارد.

خیر. طبق قانون دولت دومینیکا کلیه درخواستهای شهروندی یا تابعیت بایستی از طریق یک نماینده مجاز ارسال شود و فقط به این روش توسط دولت پذیرفته می شوند.

برنامه شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه گذاری در سال ۱۹۹۳ آغاز شد و به روشی کارآمد، تنظیم شده و ایمن برای تابعیت دوم تبدیل شد. در سالهای ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸، از بین ۱۳ کشور توسط شاخص شهروندی از طریق سرمایه گذاری مجله فایننشیال تایمز (Financial Times) در رتبه اول قرار گرفت. به همین ترتیب، Russian Global Citizen Awards بابت بهترین برنامه شهروندی کارائیب در سال ۲۰۱۶ را به دومینیکا اعطا کرد.

خیر. روند درخواست بصورت صد در صد از راه دور است، کلیه مدارک و مکاتبات تابعیت و پاسپورت دومینیکا از طریق نماینده مجازمستقیما با مقامات مربوطه رسیدگی میشود. لذا شما هیچ تعهدی برای سفر به دومینیکا به منظور درخواست شهروندی خود ندارید. اما اگر می خواهید بروید و دومینیکا را ببینید، به شما خوش آمد میگویند و ما مطمئن هستیم که اقامت دلپذیری خواهید داشت.

CBIU (Citizenship by Investment Unit) به شهروندی توسط واحد سرمایه گذاری اشاره دارد. CBIU توسط قانون پارلمان در سال ۲۰۱۵ تحت قوانین و دستورالعمل های شماره ۳۷ سال ۲۰۱۴ تاسیس شد. جهت مشاهده سایت دولتی و رسمی دولت دومینیکا جهت برنامه اعطای شهروندی در قبال سرمایه گذاری (CBIU) را کلیک کنید.

صندوق تنوع اقتصادی (EDF) صندوقی است که توسط دولت جهت توسعه کشور از جمله راه ها، پل ها، مدارس و خدمات بهداشتی اداره می شود. معمولاً از EDF به عنوان کمک مالی به دولت تحت تابعیت توسط برنامه سرمایه گذاری یاد می شود.

بله، دولت هزینه های اضافی را برای ثبت درخواست و بررسی امنیتی دقیق و پردازش آن با توجه به تعداد اعضای خانواده شما دریافت می کند. لطفاً صورت ریز هزینه ها را بر اساس تعداد افراد خانواده در ملاحظه کنید.

در زمان ثبت اپلیکیشن دولتی هزینه های ثبت اپلیکیشن و بررسی امنیتی بایستی به دولت پرداخت شود.

پس از اینکه درخواست شهروندی شما به تایید دولت دومینیکا رسید، یک نامه رسمی موافقت با شهروندی توسط CBIU دولت صادر و مهر می شود. در این نامه همچنین مبلغی را که باید منتقل شود را تأیید می کند که آن موقع، زمان پرداخت مبلغ اهدایی شما به دولت است.

فرم های برنامه تابعیت دومنیکا را فقط می توان از نمایندگان مجاز دریافت کرد و به صورت آنلاین بارگیری نمی شود.

زندگی، اقامت مداوم و یا کار در بیش از یک کشور، بر توانایی فرد برای درخواست تابعیت دومنیکا از طریق برنامه سرمایه گذاری تأثیر مثبت دارد. با این حال اگر در ۵ سال گذشته به غیر از کشور دارای تابعیت فعلی خود، بیش از ۶ ماه به صورت قانونی در هر کشوری اقامت داشته اید، لازم است اسناد اضافی را از کشورهایی که در ۵ سال گذشته اقامت دائم داشته اید را ارائه دهید. ما به شما راهنمایی خواهیم کرد که چگونه و از کجا این اسناد را تهیه کنید و چگونه آنها را به تایید برسانید.

بله، ما به عنوان نماینده مجاز، از نظر قانونی ملزم به محرمانه نگه داشتن اطلاعات هر متقاضی هستیم. به همین ترتیب واحد شهروندی از طریق سرمایه گذاری (CBIU) اطلاعات متقاضیان را با اشخاص ثالث به اشتراک نمی گذارد. نه دولت دومینیکا و نه نمایندگان مجاز در طی مراحل درخواست و پس از دریافت تابعیت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری، تابعیت را به اطلاع عموم نمی رسانند و کشور فعلی شما را مطلع نمی سازند.

فقط برای فرزندان ۱۶ سال به بالا ارائه گواهی عدم سوء پیشینه کیفری الزامی است.

خیر، سابقا مصاحبه ها اجباری بودند. با این حال، در حال حاضر مصاحبه در برنامه تابعیت دومینیکا اجباری نیست و فقط به صورت موردی و در شرایطی خاص درخواست می شود.

خیر. دولت دومینیکا اجازه تغییر تاریخ و محل تولد در شناسنامه و پاسپورت اخذ شده توسط برنامه سرمایه گذاری را نمی دهد.

بله، سوگند دادن با امضای سوگندنامه بخشی حیاتی از روند شهروندی است که پس از تأیید درخواست تابعیت دومنیکا از طریق سرمایه گذاری انجام میشود. با سوگند، این کشور یقین پیدا میکند که تابعیت خود را به شخصی اعطا می کند که با کشورش بیعت و وفاداری داشته باشد. بدون دریافت سوگند نامه بیعت، گواهینامه شهروندی توسط دولت صادر نخواهد شد. این سوگند نامه در حضور نماینده مجاز دولت امضا و تایید میشود.

برای فرزندان ۱۶ سال به بالا بایستی خودشان سوگند نامه را امضا کنند. برای فرزندان ۱۶ سال به پایین پدر و مادر هر دو بایستی سوگند نامه فرزندان را امضا کنند.

برای صلاحیت تابعیت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری هیچ الزام زبانی وجود ندارد.

بله، شما می توانید والدین خود یا والدین همسرتان را با درخواست شهروندی از طریق سرمایه گذاری خود در یک اپلیکیشن قرار دهید به شرط اینکه والدین شما ۵۵ سال یا بیشتر سن داشته باشند. هزینه مربوط به اضافه کردن والدین را در ملاحظه بفرمایید.

بله، شما میتوانید برای خواهر و برادر خود و همچنین خواهر و برادر همسر خود درخواست دهید بشرطی که مجرد و زیر ۲۵ سال سن داشته باشند. هزینه اضافه کردن برادر و خواهر را در ملاحظه بفرمایید.

خیر. تابعیت دومینیکا صرف نظر از اینکه متقاضی تابعیت دیگری داشته باشد، اعطا می شود. متقاضیان هیچ تعهدی برای انصراف از تابعیت (های) خود قبل یا بعد از اخذ تابعیت دومینیکا ندارند و کاملا یک تصمیم شخصی است. مقررات مربوط به انصراف از تابعیت در بخش ۱۵ قانون تابعیت دومینیکا موجود است.

در صورت گم شدن، از بین رفتن یا سرقت پاسپورت، گذرنامه جدید صادر می شود و با در دست داشتن گواهی شهروندی خود میتوانید از هر یک از سفارتهای دومینیکا اقدام کنید.

پاسپورت دومینیکا تا ۱۰ سال و برای فرزندان زیر ۱۶ سال تا ۵ سال اعتبار دارد که پس از گذشت این زمان میتوانید پاسپورت خود را در دومینیکا یا هر یک از سفارتهای دومینیکا تمدید نمایید.

منبع: youtube.com

منبع : crossborderfreedom.com