عمومیکسب و کار ایرانی

علت اینکه یخچال روشن است اما سرما ندارد چیست؟

تنظیم نبودن دمای یخچال

اولین علت سرد نکردن یخچال می تواند مربوط به دما باشد.

چنانچه دمای یخچال به خوبی تنظیم نشود باعث سرد نکردن یخچال می گردد . یکی از محصولات پر فروش سایت آزمایش است با سر زدن به آن یک خریدبا کیفیت را تجربه کنید.

همه یخچال ها در شرایط تابستانه و زمستانه نیازمند دمای متفاوتی هستند که باید آن را در نظر گرفت.

برای تعمیر یخچال در اکباتان کلیک کنید .معمولاً در فصل تابستان دمای یخچال باید بر رویی 1 یا 2 درجه و در فصل زمستان بر روی 3 تا 4 درجه باید تنظیم شود که در یک مقاله جامع و کامل از شرکت آزمایش به این موضوع پرداخته ایم.

ولی بعضی از افراد فارغ از این اطلاعات اصلاً دمای یخچال را چک نمی کنند. این امر باعث می شود که در بعضی اوقات یخچال بر روی دمای 56 درجه هم تنظیم شود که به طور طبیعی خنک کنندگی یخچال پایین است.

 وجود مواد غذایی بیش از اندازه

دومین علت سرد نکردن یخچال می تواند وجود مواد غذایی بیش از اندازه درون یخچال باشد که از سرد نکردن یخچال جلوگیری شود. زیرا در درجه اول میزان هوای بسیار کمی در یخچال به وجود می آید و هر باری که درب یخچال باز و بسته می شود این میزان هوا هم با باز و بسته شدن درب خارج می شود دلیل دیگر اینکه بعضی از مواد غذایی و خوراکی باعث مسدود شدن سرماسازهای یخچال می شوند مثلاً بسته های بزرگ را هرگز در انتهای یخچال و هواسازها نباید قرار دهید. البته ممکن است دلیل مهم دیگری هم داشته باشد.

وجود یک مانع برای گردش هوا

سومین علت سرد نکردن یخچال امکان وجود یک مانع در گردش هوای داخل یخچال است. معمولاً در پشت یخچال ، که انواع مختلفی دارد قرار دارد و برای اینکه فن بتواند خنک سازی را انجام دهد به جریان هوا نیاز دارد.

چنانچه یخچال در قسمتی قرار گیرد که جریان هوا کم باشد و یا اینکه محکم به دیوار چسبانده شود و یا استفاده از روکش پلاستیکی استفاده شود باعث می شود که جریان هوا کم شود و باعث داغ شدن موتور یخچال شود و قدرت سرد و خنک کنندگی موتور کم شود.

  8 علت فنی سرد نکردن یخچال

دلایل دیگری مانند کارکردن زیاد یخچال فرسودگی و یا خراب شدن و یا دلایل دیگری وجود دارد که باعث می شود از خنک کنندگی یخچال جلوگیری شود عوامل زیادی در این کار دخالت دارند که می توان تقریباً گفت که به دلیل این که تمامی قطعات یخچال می توانند بر روی آن تاثیر داشته باشند و خراب شدن حتی یک قطعه کوچک می تواند باعث کم شدن سرما و عدم سرد شدن یخچال باشد.

ما برای سهولت شما مشتریان عزیز محصولی با کیفیت تر و قیمت مناسب تر تولید کردیم بنام تا بتوانید خرید کنید.

 خرابی لاستیک دور درب یخچال

اولین علت سرد نکردن یخچال چنانچه به خوبی درب یخچال باز و بسته نشود در اثر گذشت زمان باعث می شود که برودت از بین برود و در نتیجه سرمای خوبی نخواهیم داشت.

چنانچه لاستیک درب یخچال خراب شده باشد درب به خوبی بسته نمی شود و باعث می شود که با مشکل سرد نکردن یخچال روبرو شوید حتماً باید لاستیک درب را به خوبی بررسی نمایید.

 خراب بودن کمپرسور و رله اورلود

دومین علت سرد نکردن یخچال خراب بودن است. کار کمپرسور یخچال تبدیل گاز به مایع است و بعد از آن گاز مایع را به اواپراتور پمپاژ می کند و باعث سرد شدن یخچال می شود.

چنانچه کمپرسور یخچال یا رله به هر دلیلی آسیب ببیند یا خراب شود فرایند خنک کنندگی یخچال انجام نمی گردد. برای برطرف کردن عیب یخچال اول کمپرسور را چک کرد تا از سلامت آن مطمئن شوید.چنانچه رله کمپرسور خراب باشد موتور قادر نیست به خوبی کار کند باعث شود و باعث خنک نکردن یخچال شود

کمبود گاز یخچال

سومین علت سرد نکردن یخچال کمبود گاز یخچال فریزر است. چنانچه به هر دلیلی گاز یخچال شما کم شود باعث می شود که برودت هوا در یخچال پایین آید در نظر داشته باشید هنگامی که گاز یخچال کم می شود باعث می شود که کمپرسور یخچال به صورت یکسره کار کند و باگذشت زمان باعث سوختن کمپرسور یخچال می شود.

 مشکل در لوله کندانسور

چهارمین علت سرد نکردن یخچال فریزر مشکل در لوله کندانسور  یا مشکل دیگر است. هنگامی که کندانسور گرم باشد یعنی موتور به خوبی کار می کند و این خود نشان دهنده سالم بودن یخچال فریزر است. چنانچه کمپرسور به خوبی کار می کند ولی کندانسور گرم نمی باشد برای یخچال شما مشکلی به وجود آمده است و طبیعتاً یخچال به خوبی کار نمی کند و سرد نمی شود.

 خراب شدن فن اپراتور

پنجمین علت سرد نکردن یخچال ممکن است خراب بودن فن اپراتور باشد. در قسمت فریزر فن اپراتور قرار گرفته است که وظیفه این دستگاه رساندن سرما از فریزر به یخچال است. چنانچه مشکلی برای فن به وجود آید و خراب شود باعث می شود که یخچال به خوبی سرد نشود.

 خراب شدن فن کمپرسور

ششمین علت سرد نکردن یخچال خراب بودن فن کمپرسور است که در کنار موتور یخچال و در پشت یخچال قرار گرفته است و کار این فن خنک کنندگی موتور یخچال است. اگر این فن خراب شود باعث می شود که کمپرسور داغ شود و در نتیجه یخچال فریزر شما سرمایه خود را از دست بدهد.

برای خرید تنها لازم است به سایت آزمایش سر بزنید.

 خراب شدن دمپر هوای یخچال

هفتمین علت سرد نکردن یخچال خرابی دمپر هوای یخچال است. کار دمپر هوا یخچال مثل شبکه کولر بوده و چنانچه که دریچه آن خراب گردد باعث می شود که سرما و برودت وارد یخچال نشود باید درجه دمپر را روی مینیمم تنظیم نمایید.

 خراب شدن ترموستات

هشتمین علت سرد نکردن یخچال است در یخچال هایی که قدیمی هستند داخل یخچال این کلید وجود دارد ولی در یخچال های هوشمند و جدید این کلید بر روی درب یخچال و بر روی صفحه نمایش گر یخچال نصب شده است.

هنگامی که این کلید دقت خود را از دست بدهد و خراب شود باعث می شود که دمای یخچال به خوبی تنظیم نشود و یخچال بیش از اندازه سرد و یا گرم شود. چنانچه ترموستات یخچال خراب شود این خرابی باعث می شود که نتواند موتور یخچال فرمان بدهد و در نتیجه یخچال کار نمی کند و به خوبی سرد نمی شود.

در بعضی مواقع خراب شدن ترموستات باعث می شود که موتور یخچال به صورت یکسره کار کند و این یکسره کارکردن باعث سوختن کمپرسور می شود.

در بعضی مواقع حتی ممکن است خرابی موتور و کمپرسور یخچال باعث به وجود آمدن شود که مقاله ی مربوط به آن را قبلا برایتان بارگذاری کردیم برای رفع این مشکل می توانید مطالعه کنید.

علت سرد نکردن یخچال الکترونیک

در یخچال های الکترونیکی جدید به جای استفاده از ترموستات از سنسور استفاده می شود همچنین برد الکترونیکی به جای تایمر قرار دارد و همچنین قطعاتی مانند: المنت، به این یخچال ها اضافه شده است و چنانچه یخچال فریزر شما سرد نمی شود؛ در این نوع از یخچال ها که به نام نو فراست شناخته می شوند باید قطعات دیگر را بررسی نمود.

باید به این نکته توجه داشته باشید که هرکدام از قطعات المنت، برد الکترونیکی، ترموفیوز و ترمودیسک هرکدام از آنها به هر دلیلی آسیب ببیند یخچال شما دیگر سرمای لازم را نخواهد داشت.

 علت سرد نکردن یخچال و یخ نزدن فریزر

یخ زدن فریزر در نگهداری و مراقبت از مواد غذایی که به دمای بسیار پایینی نیاز دارند برای بعضی از مواد باعث می شود که ماندگاری بیشتری را به وجود آورد ولی باید بدانید که دلیل اصلی یخ نزدن فریزر چه چیزی است؟

ساده ترین پاسخ این سوال می تواند درست تنظیم نکردن دمای یخچال فریزر باشد و یا ممکن است که پریز یا برق محل شما دچار مشکل شده باشد و یخچال نتواند عمل یخ زدگی را به خوبی انجام دهد.به این نکته توجه داشته باشید که با تغییر کردن فصل باید دمای یخچال را هم تغییر دهید.

 نظر تعمیرکاران درباره سرد نشدن یخچال فریزر

برای رفاه حال شما عزیزان تعمیرکاران یک جمع بندی جامع و کاملی را در این مقاله برای شما آورده اند. در ادامه برای شما توضیح می دهیم که چرا یخچال سایدبای ساید، فریزر، یخچال تک و فریزر تک به خوبی سرد نمی شود. قبل از اینکه بفهمید چرا یخچال شما به خوبی سرد نمی کند باید اولین مدل یخچال خود را مشخص کنید.