عمومیکسب و کار ایرانی

معرفی پارکینگ‌های دبی

دبی کلان شهر امارات، به دلیل تفریحات منحصر به فردش معمولا شلوغ است. گردشگران برای رفت و آمد در شهر از خدمات اجاره خودرو در دبی را انتخاب می‌کنند چرا که هم از نظر هزینه بسیار به صرفه‌تر خواهد بود هم تفریحی هیجان انگیز را با خودروهای لوکس تجربه می‌کنند.

با وجود شلوغی خیابان‌های دبی، پیدا کردن پارکینگ های دبی برای وسیله نقلیه‌ی اجاره‌ای در این شهر ممکن است چالشی مهم به نظر برسد؛ اما خوشبختانه، دبی مکان‌های زیادی را برای پارک خودرو ارائه می‌دهد، از جمله زمین‌های خالی، پارکینگ چند طبقه در خیابان و برخی مکان‌های رایگان! این بخش از سعادت رنت تمام اطلاعات در زمینه‌ی پارکینگ های دبی را بررسی می‌کنیم تا با سفر به این شهر زیبا به راحتی مکان مناسبی برای پارک وسیله‌ی نقلیه‌ی خود پیدا کنید.

انواع پارکینگ های دبی

دبی دارای سیستم پارکینگ جامع برای اهداف مختلف است. سه نوع از اصلی‌ترین پارکینگ های دبی عبارتند از: مناطق تجاری، غیر تجاری و ویژه.

پارکینگ تجاری دبی

همینطور که از نام آن مشخص است این پارکینگ‌ها در مراکز تجاری و خرید قرار دارند. به دلیل بالا بودن این مراکز در سطح شهر، این نوع پارکینگ‌ها نیز رایج‌ترین نوع پارکینگ هستند و در سطح شهر بیشتر یافت می‌شوند.

هزینه پارکینگ‌های تجاری دبی

از سوالاتی که ممکن از در زمان اجاره خودرو در دبی با آن مواجه شوید این است که هزینه و قیمت استفاده از پارکینگ‌های دبی چقدر است؟ در ادامه به این موضوع می‌پردازیم:

هزینه‌ی نیم ساعت استفاده از این نوع پارکینگ 2 درهم است. 8 درهم برای مدت 2 ساعت و 12 درهم برای مدت 3 ساعت و 16 درهم برای مدت 4 ساعت از شما دریافت می‌شود.

پارکینگ Zone B

قیمت پارکینگ نوع B سه درهم برای هر ساعت، 6 درهم به مدت دو ساعت، 9 درهم به مدت سه ساعت، 12 درهم به مدت چهار ساعت، 15 درهم به مدت پنج ساعت، 20 درهم به مدت 24 ساعت است.

پارکینگ غیر تجاری در دبی

این نوع پارکینگ عمدتاً در مناطق مسکونی استفاده می‌شوند. این پارکینگ‌ها شامل دو نوع C و D است که می‌توان آن را در جاده‌ها، سواحل عمومی و جاذبه‌های گردشگری محبوب مانند برج خلیفه یافت.

برای پارک در جاده‌ها توجه به علائم برای هرگونه محدودیت ضروری است. قیمت این پارکینگ های مراکز تفریحی دبی نسبت به پارکینگ‌های تجاری پایین‌تر است؛ به همین دلیل بیشتر مورد استقبال عموم قرار می‌گیرد. ساعت کاری پارکینگ‌های غیر تجاری دبی بین 8 صبح تا 10 شب بوده و در تمام طول هفته یکسان است.

هزینه پارکینگ‌های غیر تجاری دبی

برای استفاده از پارکینگ‌های غیر تجاری در دبی نیز لازم است با قیمت آنها آشنایی داشته باشید، با سعادت رنت همراه باشید.

قیمت استفاده از پارکینگ Zone C در دبی

برای هر ساعت 2 درهم، 2 ساعت 5 درهم، 3 ساعت 8 درهم، 4 ساعت 11 درهم باید پرداخت کنید.

قیمت پارکینگ Zone D در دبی

مناطق مسکونی از جمله القصیص و النهضه در منطقه D قرار دارند و شامل این نوع پارکینگ می‌شوند.

برای استفاده از پارکینگ‌های نوع دی 2 درهم در ساعت، 4 درهم به مدت دو ساعت، 5 درهم به مدت سه ساعت، 7 درهم به مدت چهار ساعت، 10 درهم به مدت 24 ساعت باید پرداخت شود.

پارکینگ مناطق ویژه در دبی

پارکینگ مناطق ویژه مکان مناسبی برای پارک ماشین یا موتور سیکلت است: این نوع پارکینگ شامل مناطق E تا K می‌شود برای آشنایی با آنها با ما همراه باشید.

منطقه E در دبی

در منطقه Zone E بسیاری از مراکز خرید و مراکز تفریحی قرار دارند. این منطقه با فضاهای پارک فراوان در دسترس است. منطقه E هم پارکینگ‌های زیرزمینی و هم پارکینگ‌های عمومی بازار ساحلی را پوشش می‌دهد. خوب است بدانید که پارکینگ‌های زیرزمینی رایگان هستند.

هزینه پارکینگ Zone E در دبی

یک ساعت 4 درهم، 8 درهم به مدت دو ساعت، 12 درهم به مدت سه ساعت، 16 درهم به مدت چهار ساعت

منطقه F در دبی

منطقه‌یZone F‌ پارکینگ اختصاصی برای تمام مناطق Tecom (هتل دهکده دانش، مدیا سیتی دبی و شهر اینترنتی دبی) است.

هزینه‌ی پارکینگ Zone F:

هر ساعت 2 درهم، 5 درهم به مدت دو ساعت، 8 درهم به مدت سه ساعت، 11 درهم به مدت چهار ساعت

پارکینگ در منطقه‌ی G

منطقه‌ی G برای کسانی که به دنبال کشف فرهنگ و میراث تاریخی دبی هستند ایده آل است. موارد زیادی برای کاوش در این منطقه وجود دارد، از بازارها و بازارهای سنتی آن گرفته تا مکان‌ها و بناهای تاریخی، با گزینه‌های آسان پارکینگ خودرو در این منطقه پیدا خواهید کرد.

هزینه‌ی پارک در منطقه G:

4 درهم در ساعت، 8 درهم به مدت دو ساعت، 12 درهم به مدت سه ساعت، 16 درهم به مدت چهار ساعت

پارک در منطقه‌ی H دبی

Zone H دارای چندین پارک سرسبز، باغ است و یک گزینه عالی برای دوستداران طبیعت به حساب می‌آید. این پارکینگ شامل تمام پارکینگ های دبی سیلیکون واحه می‌شود.

تعرفه‌ی پارکینگ Zone H در دبی:

2 درهم به مدت نیم ساعت، 4 درهم در ساعت، 8 درهم به مدت دو ساعت، 12 درهم به مدت سه ساعت، 16 درهم به مدت چهار ساعت

پارک در منطقه I دبی

منطقه I دبی میزبان چند هتل و استراحتگاه لوکس است که می‌توانید با دقت بیشتر پارکینگ‌ های دبی را پیدا کنید. پارکینگ‌های این منطقه مکان مناسبی برای پارک ماشین یا موتور در این منطقه است.

تعرفه‌ی پارک در ZONE I:

یک ساعت 10 درهم در ساعت، 20 درهم به مدت دو ساعت، 30 درهم به مدت سه ساعت، 40 درهم به مدت چهار ساعت

پارک در منطقه J دبی

Zone J دارای چند مرکز خرید، مکان‌ تفریحی و حتی یک پارک موضوعی است. انتخاب‌های متعددی برای پارک خودرو یا دوچرخه در این منطقه وجود دارد و لازم نیست نگران این موضوه باشید. پارکینگ‌های Zone J در منطقه JLT (آپارتمان هایی در برج های دریاچه های جمیرا) امکان پارک کوتاه مدت با حداکثر سه ساعت را دارند.

تعرفه‌ی پارک در ZONE J دبی:

2 درهم به مدت نیم ساعت، 4 درهم یک ساعت، 8 درهم به مدت دو ساعت، 12 درهم به مدت سه ساعت، 22 درهم به مدت چهار ساعت

پارک در منطقه K دبی

Zone K به‌خاطر تفریحات شبانه و شب‌های پرجنب‌وجوش و بارها و کلوب‌های متعدد معروف است. چه به باشگاه بروید و چه صرفاً برای شام بیرون بروید، به راحتی می‌توانید یک پارکینگ در این منطقه پیدا کنید. پارکینگ‌های منطقه K به وسایل نقلیه برای پارک کوتاه‌تر با حداکثر چهار ساعت اختصاص داده شده است.

تعرفه پارک در ZONE K دبی:

2 درهم به مدت نیم ساعت، 4 درهم در ساعت، 8 درهم به مدت دو ساعت، 12 درهم به مدت سه ساعت، 16 درهم به مدت چهار ساعت

نحوه پرداخت هزینه پارکینگ در دبی

پرداخت از طریق سکه

روش سنتی پرداخت هزینه‌ی پارکینگ های دبی از طریق سکه است. پارکومترها سکه درهم را می‌پذیرند و می‌توان از آن برای پرداخت هزینه‌ی پارکینگ نیز استفاده کرد. مقدار سکه بسته به مدت زمان و مکان پارکینگ از 2 تا 10 درهم متغیر است.

نحوه پرداخت هزینه پارکینگ خودرو از طریق واتس اپ

پرداخت هزینه‌ی پارکینگ با NFC در گوشی‌های هوشمند

کسانی که گوشی‌های هوشمند مجهز به NFC دارند، می توانند از آن برای پرداخت هزینه پارکینگ در برخی مناطق دبی استفاده کنند. برای انجام این کار، روی خواننده نصب شده در نزدیکی محل پارک گوشی خود ضربه بزنید و دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید تا پرداخت تکمیل شود.

پرداخت با کارت های بانکی دارای RFID

اگر کارت بانکی با تراشه‌ی RFID دارید، می‌توانید از آن برای پرداخت هزینه پارکینگ در دبی نیز استفاده کنید. فرآیند پرداخت شبیه به استفاده از NFC است. روی کارت خوان نصب شده در نزدیکی محل پارک بارکدی نصب شده است که با ضربه زدن و طی کردن دستورالعمل‌های یادداشت شده تراکنش تکمیل خواهد شد.

جریمه پارک ماشین در دبی

دبی به عنوان یک مرکز حمل و نقل بزرگ شناخته شده است؛ پس نیاز به پارکینگ کارآمد و قابل اعتماد در آن امری غیر قابل انکار است. با این حال، قوانین زیادی در دبی در مورد پارکینگ خودرو وجود دارد که رعایت نکردن آنها می‌تواند جریمه‌های قابل توجهی را در پی داشته باشد. در ادامه برخی از این جریمه‌ها را نام می‌بریم:

  • 100-500 درهم جریمه اگر تعرفه مخصوص پارکینگ های دبی را پرداخت نکنید یا بلیت پارکینگ را به همراه نداشته باشید.
  • 400 درهم جریمه پارک خودرو بیش از زمان مشخص شده
  • جریمه 200 درهمی در صورتی که خودرو را در پیاده‌رو پارک کنید.
  • 500 درهم بابت پارک خودرو در جای ممنوعه
  • 500 درهم بابت پارک دوبل
  • 500-1000 درهم اگر در جای اشتباهی پارک کنید

سخن آخر

یافتن پارکینگ های دبی دغدغه عمده کسانی‌ست که از سعادت رنت اقدام به اجاره خودرو در دبی می‌کنند، با مطالعه متن بالا به راحتی می‌توانید پارکینگ مورد نظر را پیدا کنید و بدون مشکلی ماشین را پارک کنید. اگر به فکر اجاره خودرو در دبی هستید، دانستن قوانین و مراکزی که می‌تواند شما را کمک کند تا به درستی محل مورد نظر را پیدا کنید. سعادت رنت برای راحتی شما عزیزان فردی فارسی زبان استخدام کرده است تا در صورت داشتن هرگونه سوال یا بروز مشکل بتوانید به راحتی با وی ارتباط بگیرید.

در سعادت رنت نیاز نیست خودرو را بیمه کنید. برای اجاره خودرو در دبی از سعادت رنت کافیست به صورت آنلاین با مشخص کردن سرویس مورد نظر، ماشین را انتخاب کنید و طی مراحل لازم، ماشین را در زمان و مکان مشخص در دبی تحویل بگیرید و سفر هیجان انگیزی را تجربه کنید.

سوالات متداول

آیا پارکینگ رایگان در روزهای جمعه در دبی وجود دارد؟

چطور مناطق مختلف پارکینگ در دبی را تشخیص بدهیم؟

تعرفه پارکینگ

وجود جای پارک معلولان

ساعات کار برای هر منطقه

هزینه پارکینگ دبی مال چقدر است؟

پارکینگ دبی مال جزو پارکینگ تجاری دبی است که بسته به ساعت قیمت آن متفاوت خواهد بود.