عمومیکسب و کار ایرانی

چجوری یه آقای کارمند شیک پوش باشم؟

توجه به لباس و پوشش نه تنها در مهمانی ها لازم و واجب است بلکه داشتن ظاهری مرتب و شیک در محیط کار اهمیت فراوانی دارد. رعایت اصول شیک پوشی در محیط کار سبب ایجاد حس خوشایندی در خود فرد و اطرافیان او می شود پس اگر دوست دارید شخصیت مثبتی در محیط کار داشته باشید، کاری کنید که ظاهرتان به بیننده اطمینان لازم را بدهد. در این بخش از دنیای مد اصول شیک پوشی آقایان در محل کار را به شما می گوییم تا راز کارکنان مرد شیک پوش را بدانید.

How can I be a stylish employee?

اصول شیک پوشی آقایان در محل کار

برای اینکه در محل کار ظاهری مرتب و شیک داشته باشید، با راه و رسم لباس پوشیدن در محیط های اداری آشنا شوید:

لباس تمیز بپوشید:

اولین نکته ای که توجه به آن بسیار مهم است، پوشیدن لباس تمیز می باشد. اگر لباس تان لکه دار و کثیف شده است، حتما آن را بشویید و یا لباس دیگری در محل کار بپوشید و با لباس کثیف در محل کار حضور نیابید.

چروک نپوشید:

حتما هر روز چروک بودن لباس خود را چک کنید و اگر لباس شما نیاز به اتو نمودن دارد قبل از حضور در محل کار لباس خود را اتو کنید. اگر لباستان زیبا اما چروک باشد، فایده ای ندارد.

لباس هایتان را جور کنید:

قبل از رفتن به محل کارتان لباس هایتان را با هم جور کنید. لباس هایی را بپوشید که هماهنگی بیشتری با هم دارند، اینگونه شما خوش تیپ تر به نظر خواهید رسید.

در انتخاب رنگ دقت کنید:

رنگ های تیره نماد جدیت هستند، می توانید در محل کار لباس هایی با رنگ تیره بپوشید. بهتر است هیچ گاه به سراغ رنگ های جیغ نروید. اگر همیشه عادت دارید یک رنگ پیراهن را با یک رنگ شلوار بپوشید، اندکی با رنگ ها بازی کنید. پیراهن سفید و یا آبی کم رنگ و راه راه برای محیط کار مناسب است.

از پوشیدن برخی شلوارها اجتناب کنید:

برای شیک پوش و خوش لباس به نظر رسیدن شلوار مناسبی در محل کار خود بپوشید و پوشیدن شلوار جین، شلوارهای ارتشی به رنگ خاکی و یا سبز، شلوارهای پیلی دار را کنار بگذارید.

خیلی غیر رسمی نپوشید:

در محیط کار هم نباید خیلی اسپرت پوشید زیرا روی شخصیت شما و نگاه دیگران تاثیر منفی می گذارد پس کفش ورزشی و یا تی شرت و صندل و دم پایی در محیط کار نپوشید.

به سایزتان توجه کنید:

بسیاری از آقایان شلوارهایی می پوشند که یا کوتاه است یا خیلی تنگ یا خیلی گشاد روی پایشان می نشیند. اول ببینید سایز شما چند است و با کمک خیاطی زبردست شلواری مناسب اندامتان بدوزید.

به کفش خود توجه کنید:

در محل کار حتما کفش تمیز بپوشید و با یک واکس ساده ظاهر کفش خود را به روز و نونوار کنید. کفش ها و جوراب هایی به رنگ تیره انتخاب کنید زیرا کفش ها و جوراب های تیره برای محیط کار رسمی مناسب ترند.صندل به هیچ وجه مناسب پوشیدن در محل کار نیست.

به کفش و کمربندتان نگاه کنید:

چند جفت کفش و چند عدد کمربند داشته باشید و آن را با لباس های گوناگون بپوشید.هرگز کفش یا کمربند کهنه خود را در محل کار استفاده نکنید.

از ساعت های فلزی استفاده نمایید:

  • در محل کار برای رسمیت بخشیدن به تیپ خود از ساعت های فلزی استفاده کنید و اگر علاقه زیادی به ساعت های چرمی دارید، یک ساعت بند چرمی با طچجوری یه آقای کارمند شیک پوش باشم؟
  •  کمد لباس‌هایتان را بررسی کنید
  • کیف پول‌ های باریک:

چجوری یه آقای کارمند شیک پوش باشم؟

به گزارش اقتصاد آنلاین،در اولین گام و قبل از بیرون رفتن برای خرید لباس جدید، باید لباس‌های داخل کمدتان را بررسی و از میان آنها انتخاب کنید. اگر شما یک فرد بالغ و شاغل هستید، حداقل برای ۳ موقعیت مختلف باید لباس داشته باشید: کار، مناسبت‌های اجتماعی و لباس راحتی برای خانه. بعضی از لباس‌هایتان ممکن است برای بیش از یک موقعیت مناسب باشند.

مثلا شلوار جینی که با آن بیرون می‌روید شاید آن‌قدر راحت باشد که در خانه، هنگام تماشای تلویزیون هم آن ‌را بپوشید.خوش‌لباس بودن با آمادگی داشتن برای مناسبت‌های خاص آغاز می‌شود. تعداد افرادی که درست قبل از حضورشان در یک مراسم، لباس می‌خرند و در عین حال عالی به‌نظر می‌رسند، انگشت‌شمار است.

لباس‌هایتان را بررسی کنید و از خود بپرسید که آیا در حال حاضر برای موقعیت‌های مختلفی همچون مراسم عروسی، ختم، مصاحبه‌ی کاری، مناسبت‌های رسمی، جشن تولد، فارغ‌التحصیلی و سالگرد، لباس مناسب دارید؟ به این نکته دقت داشته باشید که این فهرست به هیچ وجه جامع و کامل نیست و ممکن است حتی بعضی از این موقعیت‌ها، به این زودی‌ها هم برای‌تان پیش نیاید؛ ولی شما به‌ عنوان یک فرد بالغ (به خصوص اگر جوان هستید)، حتما باید انتظار داشته باشید که در طول یک سال، به حداقل دو تا سه مورد اشاره شده در لیست دعوت شوید.

آیا برای تمام این مراسم‌ها لباس مناسب دارید؟ اگر نه، نوع لباس‌هایی که نیاز دارید را مشخص کنید و برای خرید آنها دست به‌کار شوید. کمد لباس‌هایتان را بررسی کنید.برای هر موقعیتی قواعد و اصول معینی وجود دارد. اگر همیشه حواس‌تان به موقعیت باشد، می‌توانید بهترین لباس‌ها را انتخاب کنید. در این قسمت به برخی از این اصول اشاره می‌شود:

همیشه لباسی بپوشید که کاملا اندازه‌ی بدن‌تان است. پوشیدن لباس‌های آزاد حس خوبی دارد، ولی اگر سایز شلوار شما ۳۶ است و سایز ۳۸ بخرید، شلخته به ‌نظر می‌رسید. اکثر مردم در انتخاب لباسی که مناسب جثه‌‌ی آنها باشد، دچار سردرگمی می‌شوند. هوشمندانه و با‌ دقت انتخاب کنید؛ لباس‌ باید درست هم‌سایز خودتان باشد.لباس‌هایی بپوشید که در آنها احساس راحتی می‌کنید.

اگر از شکلی که به‌ نظر می‌رسید یا از لباس‌هایی که پوشیده‌اید راضی نباشید، حالت طبیعی نخواهید داشت و دائما احساس ناآرامی و بی‌قراری می‌کنید. ضعف ظاهری که فکر شما را مشغول کند، دشمن اعتمادبه‌نفس‌تان است؛ پس همیشه سعی کنید لباسی بپوشید که از آن لذت ببرید و آن را دوست داشته باشید.دقت کنید که لباس‌هایتان را اصولی و نه بر پایه‌ی حدس و گمان انتخاب کنید. به خودتان فشار نیاورید و پول زیادی صرف خرید لباس برای مراسمی که از برگزار شدن آن مطمئن نیستید، نکنید. برای مهمانی شامی که هفته‌ی آینده پیش رو دارید به دنبال لباس باشید، یا برای کفشی که هر روز در محل کار باید بپوشید، هزینه کنید.

قرار نیست شما یک کفش و یا کمربند را آن قدر استفاده کنید تا پاره شود. بهتر است چند جفت‌ کفش و چند عدد کمربند داشته باشید و آن را با لباس های گوناگون بپوشید. وقتی کفش یا کمربند شما کهنه باشد، دیگر آن را در محل کار استفاده نکنید بلکه آن را برای مهمانی ها و گردش‌ های خانوادگی غیر رسمی کنار بگذارید.برای رسمیت بخشیدن به تیپ خود در محل کار، ساعت‌ هایی با بند نقره و یا استیل بپوشید اما اگر حاضر نیستید علاقه قدیمی‌ تان را به ساعت‌ های بند چرمی کنار بگذارید، یک ساعت بند چرمی با طرحی محکم و مردانه برگزینید.

کیف پول‌ های باریک:

یک آقای شیک‌ پوش در محل کارش، کیف پول بزرگ و حجیمی‌ را در جیب پشت شلوارش نمی چپاند، به جای آن کیف پول‌ های باریک و قدی برای محل کار مناسب ترند، برای مدارکتان هم می توانید یک کیف مخصوص کارت‌ ها و مدارک تهیه کنید و آن را در کیف دستی‌ تان بگذارید.

کیف پول تان را در جیب شلوار نگذارید:

در محیط کار کیف پول های باریک و قدی و کیف مخصوص کارت ها و مدارک خود را در کیف دستی تان بگذارید و هرگز کیف پول بزرگ و حجیمی انتخاب نکنید و کیف پولتان را در جیب پشت شلوار خود نگذارید.

عطر بزنید:

برای تکمیل ظاهر خود از عطری استفاده کنید که بسیار ملایم باشد. مراقب باشید که در فصل گرم عطر خنک بزنید و برعکس. یک کارمند خوب را نه تنها می توان از روی کارها و نظم و انضباطش شناخت بلکه می توان حتی از ظاهرش هم خواند.

مجموعه:

پیراهن خود را تنها یک بار پیش از شستشو به تن کنید.همیشه با نزدیک شدن به عید نوروز که چند ماهی بیشتر به آن نمانده است تصمیم گیری‌های سال جدید بخشی از مشغله ذهنی هر فردی است، البته تصمیم‎گیری بخش آسان قضیه است و بخش مهم‌تر عملی کردن این تصمیمات است. از منظر مد و لباس، تصمیم گیری معمولا هر شش ماه یک بار یا هر وقت که برندها تحفیف‌های ویژه داشته باشند به سراغ ما می‎آیند، پس بهتر است این بار اشتباهات گذشته را تکرار نکنیم و با هوشمندی بیشتر برای پوشاک خود هزینه کنیم. در اینجا پیشنهاداتی را مطرح می‌کنیم که شاید برای شما هم مفید باشد.

خرید کمتر اما هوشمندانه

یک شلوار مشکی و پیراهن آکسفورد بخرید زیرا با تمامی لباس‌های شما هماهنگ می‌شودتصمیم اول پیشنهادی ما خیلی دُر و گوهر نیست و بیشتر یک درک عمومی و مطابق با عقل سلیم است. پیش از اینکه در آخرین گرایش‌های رو به رشد سال سرمایه گذاری کنید به این نکته فکر کنید که ابتدا باید پوشاک کلاسیک و اصلی کمد لباس خود را تهیه کنید. یک شلوار مشکی و پیراهن آکسفورد بخرید و از ولخرجی در این زمینه اصلا نترسید زیرا آنها همیشه و در تمام سبک‌های رسمی و غیررسمی همراه شما خواهند بود و به راحتی با تمامی لباس‌های شما هماهنگ می‌شود.

ویژگی‌های لباس کار تبلیغاتی

لباس کار تبلیغاتی، در درجه اول لباس کار است، در نتیجه باید به نحوی طراحی شود که کارکنان در استفاده از آن احساس راحتی داشته باشند و دست‌وپاگیر نباشد. پارچه‌های مخصوص این لباس‌ها، با توجه به شرایط محیط کار انتخاب می‌شوند و خصوصیات متفاوتی مانند ضدآب بودن، عایق الکتریسیته، نسوز بودن و … دارند. اما در تمام این لباس‌ها از پارچه باکیفیت استفاده می‌شود که خصوصیت تمام آن‌ها ثبات رنگ پارچه و عدم رنگ‌دهی، آب نرفتن آن، چروک نشدن و … است. همچنین لباس کار تبلیغاتی برای دوام بیشتر باید دارای دوخت محکمی باشد. استفاده از الیاف مناسب در این لباس می‌تواند خطرات ناشی از بروز حوادث را کاهش دهد.