عمومیکسب و کار ایرانی

چرا خانم ها از لوازم آرایش استفاده می کنند؟

چرا خانم ها به ارایش کردن تمایل دارند ؟

کاری لذت بخش برای بیشتر خانم ها می باشد اما آیا می دانید چرا زنان به این اندازه و آرایش کردن علاقه مند هستند و از نظر مردان را در مورد آرایش کردن می‌داند بد نیست در ادامه با ما همراه باشید تا جواب این پاسخ سوال ها را بدانید. برای خرید عطر، ادکلن و اسپری به سایت مراجعه کنید.

امروز آرایش کردن بخش جدایی ناپذیر زندگی بعضی از زنان و دختر های جوان ایران باشد و بی جهت نیست که ایران مقام هفتم در مصرف لوازم آرایشی را دارد آرایش بعضی از همین زنان و دختران و قدرتمند و غلیظ می شود که از میان رنگهای مختلف به سختی می‌توان چهره خود فرد را در ذهن خود تصور کرد اگر از هر یک بپرسید چرا آرایش می کند دلایل خاص خودشان را دارند یکی  عاشق آرایش کردن و دیگری دوست دارد زیباتر دیده شود یکی هم به توصیه دیگران و برای اینکه مانند دیگران باشد آرایش می کند صرفاً هر کسی طلایی را خواست خود را برای آرایش کردن دارد

جذب جنس مخالف

در بریتانیا گفته می‌شود که ۴۰ درصد از زنانی که آرایش می کند آن هم از نوع غلیظ  نیاز به جلب توجه جنس مخالف دارند این ارقام در کشورهای مختلف متفاوت است در نظرسنجی های بعدی گفته شده که از هر هزار زن ۵۵۰ مرد این نتیجه به دست آمده است که هر ۱۰ با یکی برای جلب توجه مرد آرایش خانم می‌کند که این ارقام برای هر کشور و حتی برای هر شهر مختلف است جالب است بدانید که ۲۸ درصد از زنان هم برای داشتن آرایش احساس خوب نسبت به خودشان دست به آرایش و به سراغ آرایش می‌روند ۱۷ درصد از زنان در این نظرسنجی گفتند که اگر آرایش نداشته باشند قرارها را کنسل می کند ۱۴ درصد از زنان نیز حتی جرات بیرون آمدن از خانه بدون آرایش و کیف لوازم آرایش ششان را ندارد آرایش کردن و پیراستن جزو جدایی ناپذیر خانم های ایرانی می باشد و خانمی را به ندرت می توان پیدا کرد که در صورت و یا در کیف خود لوازم آرایشی و همراه نداشته باشد

نظر مردان درباره ی ارایش زنان ؟

مردان  زنانی را که آرایش کمتری دارند را بیشتر می‌پسندند و مردان زنانی که با چهره طبیعی شان در جامعه هستند را بیشتر  می پسندند و اینگونه مردان  ۳۳ درصد بیشتر از مردانی که زنان را با ارایش می پسندند است همانطور که گفتیم این اعداد و ارقام برای هر کشور مربوط به خودت است و این ارقام اینکه گفته می‌شود توسط تحقیقاتی در کشورهای اروپایی به دست آمده است که در کشورهای اروپایی محتوا هستند زنانی که با چهره طبیعی تر و زیباتر و جذاب تر زیبا تر است

زیبایی و اراستن سر لوحه زندگی

از گذشته و در طول تاریخ زنان و مردان آرایش می کردند و زیور  آلاتی برای زیبایی خود به خود آویزان کرده و یا از آن استفاده می‌کردند

ارایش کردن برای جلب توجه

وقتی از یک دختر ۱۷ ساله به نام طلا در مورد آرایش کردن سوال شد گفته است که وقتی با آرایش درامه حضور پیدا می‌کند احساس می‌کنند که دیگران بیشتر به او توجه می کند انگار همه توجه را روی من است و من را بزرگ می‌کنند و دیگر به چشم کودک مرا نمی‌بیند و این مسئله باعث می‌شود تا آرایش کرده و سپس به بیرون می آیم

البته شاید جلب توجه دیگران تا اندازه‌ای خوب باشد ولی اگر از اندازه از خارج شود دچار اختلالات روحی و روانی خواهد بود چنین فردی می‌خواهد به نحوی خودش را به مردم نشان داد تا به او بگویید که چقدر زیبا و قشنگ است از نظر روانشناسی چنین خانم هایی از مکانیسم های دفاعی به نام جبران استفاده می‌کند تا کمبودهایشان را از طریق آرایش کردن از بین ببرند خانم‌هایی که آرایش غلیظ میکند به هیچ وجه به بعد منفی ماجرا نگاه نمی‌کنند و به این فکر نمی‌کنند که ممکن است دیگران تصور کنند که او مشکل خاصی دارد خانم ها می تواند در منزل خود برای شوهرشان هر مدل که دوستان آرایش کنند و این در جامعه هم دچار مشکلی نخواهند شد اما آرایش بیش از حد یعنی اینکه آن خانم متعلق به دیگران است و این قشنگ و جالب نخواهد بود اینکه آقای اجازه می‌دهد خانمی آرایش بیش از حد کند و در محفل بیابد و میان چند زن و مرد دیگر هم دیده شود چه تصوری در مورد آن خانم و آقا در ذهن دیگران به وجود می‌آید یا مرد بی غیرت است یا می‌خواهد نشان بدهد که فرهنگ بالاست البته آرایش بیش از حد و غریب مشکلات خاص خودش را در پی خواهد داشت برای یک مدت کوتاه برای خانمی که آرایش بیش از حد را انجام می‌دهد خوشایند باشد اما در دراز مدت تبعات منفی دارد صورتی که مردم درباره او خواهند داشت مطلوب نخواهد بود خانمی که همیشه در حال آرایش کردن است و فقط آرایش را ندارد درست مثل این است که چیزی گم کرده است و این قشنگ نمیباشد و اگاه نیستند که با ارایش کردن زیاد چه اثرات منفی دارند ارایش زیاد از حد به معنی تن فروشی است

رابطه زیبایی و آرایش

وقتی نام لوازم آرایشی می‌آید ذهنمان به سمت محصولاتی می‌رود که هدف از تولید آنها افزایش زیبایی فیزیکی است اما سوال اینجاست که مفهوم زیبایی چیست؟ تحقیقات در فرهنگ های گوناگون تعاریف بسیار مختلف و گسترده ای از جذابیت فیزیکی ارائه داده اند.

 

به عنوان مثال لاغری در همه دنیا نشانه جذابیت نیست. در این مجله نوشته شده بود که اگر افراد جذاب امروز در روم و یا یونان باستان زندگی می‌کردند احتمالا فردی نازیبا تلقی می‌شدند.

با وجود تفاوت‌های فرهنگی گوناگون، برخی ویژگی‌های فیزیکی در همه جای دنیا نشانه‌ای از جذابیت محسوب می‌شود. سلایق ‌انسانی در میلیون‌ها سال حیات بشر به تکامل رسیده است تا به عنوان مثال ویژگی‌های فیزیکی گوناگون را عاملی برای تناسب اندام در نظر بگیرد. به عنوان مثال ویژگی جوانی نشانه ای قابل اعتماد برای میزان خلاقیت افراد است و از این رو، برای دیگران جذاب به شمار می‌آید. همچنین یکنواختی پوست و تناسب چهره نشانه‌هایی از سلامتی هستند که مسبب جذابیت بیشتر خانم‌ها می‌شوند.

امروزه چیزهایی که بر مبنای علم روانشناسی در مورد استفاده از لوازم آرایشی می‌دانیم عبارتند از:

روانشناسی چهره زنان با رژ لب قرمز

زنانی که دارای لب‌های قرمز رنگ هستند جذاب‌تر به نظر می‌رسند. تحقیقی نشان می‌دهد که رژ لب قرمز، مجذوب شدن مردان به زنان را در مکان‌هایی مانند کافی‌شاپ و یا رستوران تسریع می‌کند. در این تحقیق محققان به این نتیجه رسیدند خانم‌هایی که از رژ لب قرمز استفاده می‌کنند نسبت به کسانی که رژ لب استفاده نمی‌کنند و یا از رژ قهوه‌ای و یا صورتی استفاده می‌کنند بیشتر می‌توانند آقایان را جذب کنند.

 

فونداسیون‌ها اساسی به نظر می‌رسند

شاید دلیل اهمیت فونداسیون‌ها این باشد که این مواد پوست صورت زنان را صاف می‌کنند و از این رو، باعث می‌شوند افراد دیگر احساس کنند این خانم‌ها  شاداب هستند. فونداسیون ها در بهبود زیبایی خانم‌ها نقش مهمی ایفا می‌کنند و تحقیقات نشان می‌دهد این مواد بیشترین تغییر را در چهره زنان ایجاد می‌کنند. در این تحقیق از مردان خواسته شده بود که جذابیت زنان را بر مبنای سطوح مختلف استفاده از لوازم آرایشی از صفر تا صد قضاوت کنند که در این تحقیق ثابت شد کسانی که از فونداسیون‌ها استفاده می‌کنند جذابیت بیشتری برای مردان دارند.

تمرکز بر روی چشم‌ها

اخیرا در تحقیقی از خانم‌ها خواسته شده بود که مهم‌ترین بخش آرایش صورت را در زنان دیگر انتخاب کنند که آنها آرایش چشم را به عنوان مهم‌ترین بخش آرایشی زنان انتخاب کردند. خط چشم، سایه چشم و ریمل‌ها زیبایی چهره را بیش از هرچیز دیگری افزایش داده و آن ها را جوان‌تر نشان می‌دهند. به عبارت دیگر بزرگسالان زمانی که دارای ویژگی‌هایی هستند که عموما در جوانان یافت می‌شود، جذاب‌تر به نظر می‌رسند. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به چشمان درشت اشاره کرد.

آرایش به طور کلی شما را سالم تر نشان می‌دهد

به طور کلی  آرایشی که امروزه شاهد آن هستیم حاصل یک دیدگاه تکاملی است. از آنجایی که عملکرد زنان در زندگی وابسته به جوانی و شادابی آنهاست، روانشناسی چهره زنان می گوید آنان از لوازم آرایشی برای نشان دادن شادابی و سلامتی خود استفاده می‌کنند تا نشان دهند هنوز هم طراوت قبلی خود را دارا هستند.

چرا مردان کمتر از لوازم آرایشی استفاده می کنند؟

همچنین سوالی در بین افراد وجود دارد که چرا اکثر مردان از لوازم آرایشی استفاده نمی‌کنند. روانشناسان بر این باورند که مردان نیازهای دیگری دارند. آنها به جای آنکه بخواهند جوانی و شادابیشان را بزرگنمایی کنند بیشتر به فکر ثروت و موفقیتند. آنان تلاش برای رسیدن به موفقیت و ثروت را در انتخاب شدنشان به عنوان شریک زندگی برای خانم‌ها مهم می دانند و ثروت و موفقیت برای آنان از اهمیت بالایی برخوردار است. این است که می‌گویند زنان و مردان مکمل یکدیگرند.