عمومیکسب و کار ایرانی

چرا لباس شویی خاموش نمیشه

سالیان سال است که ماشین لباسشویی یک ضرورت مدرن و  ارزشمند است؛ ممکن است ظاهر فریبنده ای نداشته باشد، اما فوق العاده مفید است. در حقیقت، شما اغلب متوجه نمی شوید که ماشین لباسشویی تا چه حد کارآمد است تا وقتی که به طور ناگهانی خراب شود. ماشین های لباسشویی قطعا دستگاه های بسیار پیچیده هستند، و مانند تمام وسایل دارای تکنولوژی، آنها از عیب ها مصون نیستند و در طولانی مدت ممکن شما به تعمیر ماشین لباسشویی نیاز داشته باشید یکی از این عیب ها این اسنت که چرا لباسشویی خاموش نمی شود.

از آنجا که هر دستگاه ماشین لباسشویی با ویژگی های خاص و منحصر به فرد خود طراحی شده است، اما بعضی از اجزا آن ها یکسان می باشد که در اینجا به اختصار درباره آن ها توضیح می دهیم و بعد در مورد اینکه چرا ماشین لباسشویی خاموش نمی شود می گوییم:

شیر برقی ورودی آب:

در ابتدای ورودی لوله آب شستشو، شیر برقی ورودی آب وجود دارد. هنگامی که لباس ها را در ماشین لباسشویی بار گذاری می کنید، این دریچه به طور خودکار باز می شود و بسته به مقدار آب مورد نیاز، آب وارد می کند و سپس به طور خودکار بسته می شود. در واقع دریچه ی کنترل یک شیر الکتریکی است.

پمپ تخلیه آب:

پمپ تخلیه آب،  آب را از ماشـین لباسـشویی تخلیه می کند و در دو مرحله ی شستشو و مرحله ی آب گیری کار می کند.

دیگ شستشو:

دو نوع دیگ شستشو در ماشین لباسشویی وجود دارد: داخلی و بیرونی. لباس ها در داخل دیگ شستشوی داخلی قرار می گیرند، جایی که لباس ها شسته و خشک می شوند.

موتور ماشین لباسشویی:

موتور به فولی یا دیسک چرخشی وصل شده و باعث حرکت چرخشی می شود. در واقع سرعت حرکت موتور ها چند مرحله ای است و با توجه به نیاز سرعت آن ها کم و زیاد می شود.

تایمر یا برد :

در مدل های قدیمی تایمر و در مدل های جدید برد الکنرونیکی تنظیم کننده زمان و میزان عملکرد ماشین لباسشویی است به زبان عامیانه کنترل کننده یا همان مغز لباسشویی می باشد.

لوله تخلیه:

لوله تخلیه باعث می شود آب کثیف حاصل از شستشو لباس را از ماشین لباسشویی خارج کند.

چرا ماشین لباسشویی در دقایق پایانی گیر کرده و  خاموش نمی شود ؟

گیر کردن ماشین لباسشویی در یک مرحله یا خاموش نشدن لباسشوی میتواند چند دلیل داشته باشد که ما آنها را برای شما توضیح می دهیم.

۱_ پمپ تخلیه

اگر ماشین لباسشویی به درستی نتواند آب را از مخزن شستشو تخلیه کند روی این مرحله گیر میکند و مدام تخلیه می کند و به جلو نمی رود .

۲_ موتور لباسشویی

اگر موتور لباسشویی به هر دلیلی مانند خرابی ذغال ها، سیم پیچ و یا خازن راه انداز کار را نتواند درست انجام دهد برد تایمر در همان وضعیت متوقف و یا به اصطلاح گیر خواهد کرد.

۳_ تایمر یا برد

تایمر یا برد ماشین لباسشویی شما به عنوان مغز دستگاه عمل می کند و تمام عملکردهای آن را کنترل می کند. تمام عملکرد ها، از تخلیه آب تا چرخش، توسط یک جعبه کنترل برای زمان بندی درست در طول فرایند شستشو کنترل می شود، اگر برد تایمر معیوب باشد. ماشین لباسشویی به درستی کار نخواهد کرد و در یک تایم ثابت می ماند.

این مشکل بیشتر در ماشین لباسشویی هایی مانند دوو، ال جی و سامسونگ پیش می آید به این شکل که در یک تایم مانند ۱۱ دقیقه و یا دقیقه های پایانی دیگر گیر می کنند.

استفاده از خدمات ما:

به منظور ، ، تعمیر ماشین لباسشویی ال جی، تعمیر ماشین لباسشویی پاناسونیک، تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ و غیره در کرج می توانید از طریق راه های ارتباطی با گروه ایران سرویس تماس حاصل فرمایید و از خدمات نمایندگی مجاز تعمیر لباسشویی در اصفهان در این مقاله قصد داریم علت های خاموش نشدن ماشین لباسشویی را بررسی کنیم .ماشین لباسشویی یک دستگاه پرکاربرد و پر میباشد.کار ماشین لباسشویی اینگونه می باشد که عمل شست و شوی لباس های کثیف شما به عهده میگیرد و آن ها را پاکیزه به شما تحویل میدهد.اما گاهی عملکرد ماشین های لباسشویی دچار اختلال میشود و به درستی نمی توانند کار کنند.و به تعمیر نیاز پیدا میکند.برای تعمیرات لوازم خانگیتان از جمله ماشین لباسشویی میتوانید با مجموعه فناوران سرویس تماس حاصل فرمایید تا همکاران ما در سریعترین زمان ممکن اقدام به حل مشکل شما کنند.

تعمیر برد اصلی چگونه انجام میشود؟

برد الکتریکی ماشین لباسشویی مهمترین قطعه میباشد که اگر خراب شود دیگر قادر به کار کردن نمیباشد.کار برد اصلی فرمان دادن به کل قطعات دستگاه میباشد.و برای تعمیر حتما باید یک تکنسین کار بلد آن را تعمیر کند.برای تعمیر برد دستگاه خود با شرکت فناوران سرویس تماس حاصل فرمایید.

چگونه پمپ تخلیه را تعویض کنیم؟

پمپ تخلیه ماشین لباسشویی یکی دیگر از قطعاتی میباشد که نقش خیلی بزرگی در لباسشویی دارد.کار پمپ تخلیه این است که زمانی که کار دستگاه به پایان برسد.تمام آب داخل مخزن را تخلیه کند.اگر خراب شود آب را تخلیه نمیکند یا مداوم درحال کار کردن می باشد و باعث خاموش نشدن دستگاه میشود.

تعمیر تایمر چگونه صورت میگیرد؟

تابحال اسم تایمر ماشین لباس شویی به گوشتان برخورده.تایمر ها بیشتر در لباسشویی های قدیمی یافت میشود.کار تایمر هم مانند برد میباشد. برای تعمیر یک تکنسین ماهر نیاز دارد تعمیر تایمر کار هرکسی نیست.که شرکت فناوران سرویس با داشتن تکنیسن ها کار بلد میتواند این مشکل برای شما حل کند.تایمر در ماشین لباسشویی های قدیمی نقش مغز و کنترل کننده دستگاه را بر عهده دارد.

خرابی میکروسوییچ درب لباسشویی را چگونه تعمیر کنیم

میکروسوییچ ماشین لباس شویی یک قطعه خیلی مهمی میباشد.کار میکرو سوییچ قفل کردن و بسته نگه داشتن درب ماشین لباسشویی در زمان کار میباشد. اگر میکرو سوییچ خراب شود درب دستگاه بسته میشود ولی قفل نمیشود و حتما باید تعویض شود.همچنین در صورت خرابی میکروسوییچ برق لازم برای ماشین لباسشویی به آن نمی رسد و دستگاه خاموش نمی گردد.همچنین در این موارد حتما سیم کشی ها را چک نمایید.

جهت تعمیر لوازم خانگی خود از طریق شما تماس های زیر با ما در ارتباط باشید.فناوران سرویس بهترین مرکز تعمیر لوازم خانگی و دارای زبده ترین متخصص مربوط به مارک و نوع وسیله شما میباشد

نوسانات برق

یکی از دلایل خاموش نشدن ماشین لباسشویی میتواند نوسانات برق باشد.در فصول تابستان بخاطر کمبود برق کشور و قطعی های فراوان برق باعث خرابی برد دستگاه میشود و باعث خاموش نشدن دستگاه میشود.در صورت مواجهه با این مشکل تنها راه کشیدن پریز برق و ریست کردن فرآیند شستشو می باشد.دراین اختلال حتما جعبه فیوز را چک نمایید.

خرابی هیدروستات

هیدروستات ماشین لباسشویی نقش خیلی مهمی در ماشین لباسشویی دارد.کار هیدروستات تنظیم کردن آب داخل دیگ را بر عهده دارد.بدین معنی که کنترل شیر ورودی را عهده دار است.اگر خراب شود دستگاه پشت سرهم آبگیری میکند و در در آخر باعث خرابی دستگاه میشود.هیدروستات و سیم های مربوط به آن را چک نمایید.

تعمیر ولوم دستگاه چگونه انجام میشود؟

ولوم دستگاه یکی دیگر از قطعات مهم میباشد.کار ولوم دستگاه این است با چرخاندن آن میتوانید تنظیمات دلخواهتان را وارد کنید.اگر خراب شود تاثیر مستقیم روی دستگاه دارد.و تعمیر آن کار هرکسی نیست باید به دست یک تعمیر کار ماهر انجام شود.خرابی ولوم تاثیر مستقیمی با تایمر دارد و خرابی آن باعث خاموش نشدن ماشین لباسشویی می گردد.

تمیز کردن فیلتر شیر برقی

شیر برقی یک قطع مهم در آبگیری دستگاه میباشد.وظیفه شیر برقی رساندن آب کافی به داخل دیگ ماشین لباسشویی میباشد.گاهی ممکن است کثیفی آب. منجر به کثیفی فیلتر شود و باید تمیز شود.این عامل باعث می گردد که دستگاه در فرآیند آب گیری متوقف شود و خاموش نگردد.در این موارد شلنگ و فیلتر ورودی را چک نمایید. برای تمیزی فیلتر حتما باید یک سرویس کار ماهر این کار را انجام دهد.

تعمیر شکستگی دیگ چگونه صورت میگیرد؟

لباسشویی ها بخاطر کار کرد زیاد در طی سال ها باعث فرسودگی قطعات میشود.اگر دیگ شکسته باشد قادر به چرخیدن نیست و باید تعمیر شود.و حتما باید یک تعمیر کار آن را مشاهده کند.هیچ وقت بدون اطلاعات قبلی دست به تعمیر دستگاه نکنید.

در صورتی که علت خاموش نشدن ماشین لباسشویی را پیدا کرده ولی توانایی تعمیر را نداریدشما میتوانید با شرکت فناوران سرویس برای حل مشکلات ماشین لباسشویی و دیگر لازم خانگیتان تماس حاصل فرمایید. شرکت فناوران سرویس با بهترین تکنسین ها به کمک شما عزیزان حاضر میشوند. و اگر لوازم خانگی شما دچار خرابی بشود میتوانیم آن را تعمیر کنیم.و امیداوارم این مقاله برایتان مفید بوده باشد.

به صورت کلی خاموش نشدن ماشین لباسشویی می تواند علل متفاوتی داشته باشد که در هر یک از این موارد بایستی با تکنسین حرفه ای تماس حاصل فرمایید.به وجود آمدن مشکل در ماشین لباسشویی پس از مدتی کاملا منطقی می باشد .خاموش نشدن ماشین لباسشویی از متداول ترین مشکلات ماشین لباسشویی می باشد که با حضور تکنسین حرفه ای این مشکل حل می گردد. همچنین تماس با تعمیر کار حرفه ای  شما را ار پرداخت هزینه های گزاف محفوظ می دارد و امر شمارا به عهده مبگبرد.