عمومیکسب و کار ایرانی

مقایسه fc 24 با fifa 23 (نکات مثبت fc 24)

بازی محبوب FIFA در نسخه جدید تحت عنوان EA Sports FC عرضه شده است؛ یکی از سوالاتی که برای گیمرهای علاقه‌مند به این بازی وجود دارد، تغییراتی است که در نسخه جدید اعمال شده است. سازندگان این بازی بهبودهای قابل توجه را برای این بازی اعمال کرده‌اند تا یک تجربه‌ روان‌تر و واقعی‌تر را برای مخاطب به همراه داشته باشد. در ادامه قصد داریم به مقایسه fc 24 با  fifa 23 بپردازیم و به تغییرات قابل توجهی که در بازیFC 24  نسبت بهFIFA 23  اعمال شده است، اشاره کنیم. برای اطلاع از قیمت اکانت ظرفیتی fc 24 با کارشناسان مجموعه  گیم پردایس در ارتباط باشید.

مقایسه fc 24 با  fifa 23

تغییر نام دادن بازی فیفا به FC 24  تغییری در تیم‌ها و بازیکنان این بازی ایجاد نکرده است. به طوری که بازی FC 24 نیز مشابه به بازیFIFA 23  دارای تمامی لیگ‌های اصلی شامل لیگ برتر، لالیگا، بوندسلیگا، سریA  و … است. در ادامه به مقایسه fc 24 با  fifa 23 پرداخته‌ایم و به مهم‌ترین تغییراتی که در بازی fc 24 اعمال شده است، اشاره خواهیم کرد.

انیمیشن‌های بازیکن واقعی‌‌تر درFC 24

یکی از بزرگ‌ترین بروزرسانی‌هایی که درFC 24  وجود دارد، استفاده از فناوری جدید HyperMotionV می‌باشد. این فناوری از داده‌های حجمی مرتبط با 180 مسابقه فوتبال حرفه‌ای مردان و زنان استفاده می‌کند تا بازیکنانی که در بازی حضور دارند را به بهترین شکل ممکن شبیه سازی کند.

بر اساس ادعای EA که سازنده این بازی است، بیش از 1200 سبک متفاوت اجرا در نسخه جدیدتر وجود دارد. به طوری که این سبک‌ها زمینه‌ای را ایجاد می‌کنند تا هر یک از بازیکنان ظاهر و احساس منحصر به فردی را داشته باشند. برای مثال در این بازی، از داده‌های دنیای واقعی در مسابقات فوتبال حرفه‌ای استفاده می‌شود تا نحوه دویدن بازیکنان مشابه با آنچه که هست، شبیه سازی شود. در حقیقت در این بازی تلاش بر این است که بازیکنان مشابه با همتایان واقعی خود به نظر برسند.

در مقایسه fc 24 با  fifa 23باید اشاره کنیم که در نسخه fc 24  مدل‌های بازیکنان حداقل ده برابر دقیق‌تر و واقعی‌تر از fifa 23 به نظر می‌رسند. در این نسخه حتی پیراهن‌های فوتبال برای جلوه‌های بصری کشیده‌ نیز می‌شوند و موج می‌زنند.

مقایسه fc 24 با  fifa 23از نظر سبک‌های بازی

Playstyles در بازی fc 24 در مقایسه با fifa 23 تغییرات چندانی نداشته است و به سیستم قدیمی Traits شبیه است. در حالی که EA در نسخه جدید، این سیستم را تغییر نام داده است و آن را با 34 سبک بازی کاملا جدید نیز بهبود بخشیده است. در مقایسه fc 24 با  fifa 23قابل ذکر است وجود سیستم ردیفی با Playstyles Plus منجر به تقویت توانمندی‌های بازیکنان با استعداد نیز شده است. درحقیقت در نسخه جدیدتر مهارت‌هایی به بازیکنان با استعداد داده شده است که به واسطه آن بتوانند توانایی‌های جدیدی را داشته باشند. توانایی‌هایی که مختص به یک بازیکن است و یک احساس منحصر به فرد را به او می‌دهد.

برای مثال، برای بازیکنانی که در سبک بازی دفاعی انتخاب می‌شوند، یک تکل استاپ‌بال در نظر گرفته شود؛ به طوری که با این ویژگی بازیکن بلافاصله بعد از تکل، کنترل توب را در اختیار بگیرد. اینگونه امکان انجام یک ضد حمله سریع وجود خواهد داشت. از سویی دیگر با در نظر گرفتن ضربات قدرتی برای بازیکنان، سرعت ضربه‌هایی که به توپ وارد می‌شود، بیشتر خواهد بود و توپ با سرعت بالاتری به سمت دروازه فرستاده می‌شود.

برای بازیکنان مختلف قابلیت‌های متعددی نیز در نظر گرفته شده است؛ برای مثال برای ترنت الکساندر آرنولد، مهارتی تحت عنوان ” Whipped Cross ” برای هالند قابلیت‌های ” Power Header “، ” Acrobatic Shot ” و ” Power Shot ” و برای وینیسیوس جونیور ” دریبل سریع ” در نظر گرفته شده است.

زنان فوتبالیست در تیم نهایی

در ادامه بررسی مقایسه fc 24 با  fifa 23باید به زنان فوتبالیست در این بازی اشاره کنیم. در fifa 23 شاهد معرفی فوتبال زنان نیز بودیم اما در این بازی فوتبال زنان هیچ تلاقی با فوتبال مردان نداشت. در نسخه fc 24 امکان ساخت تیم ترکیبی از زنان و مردان فوتبالیست وجود دارد. از سویی دیگر سازندگان این بازی در بازی fc 24  شش رقابت جدید فوتبال زنان شامل لیگ قهرمانان زنان یوفا، سوپر لیگ زنان بارکلیز، لیگ ملی فوتبال زنان، D1 Arkema، Google Pixel Frauen-Bundesliga  و لیگ F را نیز معرفی کرده‌اند.

تکامل تیم نهایی

در بازی بازی اف سی 24 جایگزین بازی فیفا، زمان دریافت کارت بازیکن، تمامی رتبه‌بندی‌های عددی در جای خود ثابت می‌شوند؛ این درحالی است که این رتبه بندی‌ها در بازی FC 24 تغییر پیدا می‌کند چراکه گیمرها می‌توانند بازیکنان انتخابی خود را آموزش دهند و رتبه بندی خود را بهبود ببخشند.

به طوری که سازندگان اینطور می‌گویند که گیمرها می‌توانند برای بهبود مهارت‌های فردی خود مجموعه‌ای از اهداف را برای بازیکنان انتخابی خود تکمیل کنند. گیمرها می‌توانند حتی ظاهر کارت‌های مرتبط با یک بازیکن را با اضافه کردن طرح‌های جدید و پس زمینه‌های متحرک متمایز کنند؛ به گونه‌ای که نشان دهنده یک بازیکن در باشگاهی که در آن بازی می‌کند، باشد.

نقل و انتقالات بازیکنان

در بازی FC 24 برای نقل و انتقالات نیز برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته است؛ به طوری که تمامی فرآیند و امور نقل و انتقالات بر عهده گیمر نیست و نمایندگان EA یا به عبارتی دیگر مدیر برنامه‌های گیمر، برای مراحل بعدی حرفه‌ای فوتبال او، مشاوره می‌دهند. در حقیقت اهداف جدید Career Path راه‌های جدیدی را نیز باز خواهد کرد؛ به طوری که می‌توانید بر باشگا‌ه‌های خارجی تاثیر بگذارید تا پیشنهاد انتقال را ارائه دهند و حتی برای دریافت یک بازیکن رقابت نیز کنند.

استخدام کارکنان پشتیبان در FC 24

در ادامه بررسی و مقایسه fc 24 با  fifa 23 باید اشاره کنیم که در بازی FC 24  در برخی قسمت‌ها از بازی Football Manager الگوبرداری شده است؛ به طوری که کنترل برخی قسمت‌های باشگاه را به بازیکنان می‌دهد. بر اساس گفته‌های EA در این بازی، ضمن اینکه ویژگی‌های جدیدی برای تمرین تیم اضافه می‌شود، بازیکنان نیز بر روی مربی‌ها و تاکتیک تیم کنترل بیشتری را خواهند داشت. درحقیقت حالت Manager Mode محدود به کنترل تیم مورد علاقه و بازی کردن در طی هر هفته از مسابقات نمی‌باشد، به طوری که بازیکنان در امور مدیریتی در پشت صحنه دخالت بیشتری را خواهند داشت.

سخن آخر

هر ساله در گیم پلی این بازی، تغییراتی رخ می‌دهد و تغییر نام دادن FIFA 23 به بازی FC 24 سبب نمی‌شود که لیگ‌ها، تیم‌ها، استادیوم و یا بازیکنان مشابه با گذشته نباشند. بنابراین با توجه به بهبودها و تغییرات مثبتی که در بازی FC 24 اعمال شده است، علاقه‌مندان به بازی FIFA 23 از بازی نسخه جدید نیز احساس خوبی را خواهند داشت.

امیدواریم مطالعه این محتوا در زمینه مقایسه fc 24 با  fifa 23 برای شما مفید واقع شود و بتوانید از اطلاعات آن استفاده کنید. در مجموعه گیم پردایس شما می‌توانید اکانت قانونی بازی FC 24 را خریداری کنید. در صورتی که به دنبال خرید اکانتی ظرفیتی هستید، باید اشاره کنیم مجموعه gpgaming.ir ارائه دهنده اکانت ظرفیتی با ویژگی‌های متفاوت است