عمومیکسب و کار ایرانی

ساخت سوله در سال 1403 چقدر زمان می برد؟

سوله ها در محیط امروزی اهمیت فزاینده ای پیدا می کنند تا اطمینان حاصل شود که مشتریان به آنچه می خواهند می رسند. هنگامی که تشخیص می دهید که ساخت انبار به نفع شماست، درک تمام مراحل دخیل در فرآیند ساخت سوله بسیار مهم است. مدت زمانی که طول می کشد بسته به پیچیدگی و اندازه سازه متفاوت خواهد بود، اما متغیرهای اساسی خاصی وجود دارد که باید هنگام تصمیم گیری در مورد ساخت یا عدم ساخت انباری برای برآورده ساختن خواسته های شرکت در نظر بگیرید.

مقاله زیر نه تنها به شما پاسخ می دهد که چقدر طول می کشد تا یک سوله بسازید، بلکه مشکلات بزرگی را نیز نشان می دهد که پروژه را به عقب می اندازد. همین الان بخونیمش!

چرا انبارها برای عملیات تجاری حیاتی هستند؟ 

انبارها به دلایل مختلف نقش مهمی ایفا می کنند و ساخت سوله را به یک جنبه حیاتی تبدیل می کنند. در دنیای پرشتاب امروز، داشتن محصولاتی که هر زمان که مصرف کنندگان آن را بخواهند به آسانی در دسترس قرار دهند، بسیار ضروری است. این اغلب به این معنی است که مقدار محصولات مورد نیاز از فضای موجود در ویترین فروشگاه ها بیشتر است.

برای رقابتی ماندن، به ویژه در برابر غول هایی مانند آمازون، کسب و کارهای در حال رشد به فضای کافی برای ذخیره محصولات کافی و تضمین عرضه ثابت برای مصرف کنندگان نیاز دارند.

مدت زمان ساخت سوله چقدر است؟

میانگین زمان برای سوله یک انبار

در سال 1403، چقدر طول می کشد تا یک انبار ساخته شود؟ برای ساخت یک انبار، زمان صرف شده به عوامل مختلفی بستگی دارد. هر بخش از این روش بسته به پیچیدگی کار، در دسترس بودن لوازم و حتی آب و هوا، زمان متفاوتی برای تکمیل خواهد داشت.

معمولاً دریافت مظنه برای یک پروژه پایه 48 ساعت و برای یک پروژه بزرگ 3 هفته است .

مصالح ساختمانی سوله

ساختمان های فلزی بهترین مصالح مورد استفاده در ساخت سوله هستند. آنها نسبت به انواع دیگر ساختمان ها کمتر دچار مشکلات لوله کشی، برق، تهویه مطبوع و سایر مشکلات هستند. با این حال، مصالح خاص به نیازهای ساختمان بستگی دارد. به عنوان مثال، ساختمانی که نیاز به کنترل آب و هوا دارد ممکن است به عایق بیشتر و مواد دیگر نیاز داشته باشد. مواد مقدار قابل توجهی از کل هزینه پروژه را تشکیل می دهند.

علاوه بر این، ما همچنین باید بررسی کنیم که آیا مواد به راحتی برای فرآیند ساخت و ساز در دسترس هستند یا خیر. اگر مصالح در دسترس نباشد، روند ساخت و هزینه ها تقریباً به طور قطع افزایش می یابد.

طراحی ساختمان سوله

هدف انبارها طراحی سوله را تعیین می کند. ساختار باید اندازه مناسب برای محصولاتی که ذخیره می کند داشته باشد. سایر الزامات نیز ممکن است ارزش در نظر گرفتن را داشته باشد. اگر در مورد نیازها و طرح مورد نظر خود دقیق تر باشید، فرآیند طراحی سریع تر و پربارتر خواهد بود.

عوامل دیگری که باید در مورد آنها فکر کنید می توانند به شما در صرفه جویی زیادی در پول کمک کنند. بیایید مثالی بزنیم، یک ساختمان کوچک هزینه شروع ارزان تری خواهد داشت، اما سازه بزرگتر مقرون به صرفه تر خواهد بود. این نشان می دهد که هزینه هر فوت مربع یک انبار بزرگ کمتر از یک انبار کوچکتر خواهد بود. برخی ملاحظات می تواند به به حداقل رساندن هزینه کلی ساخت یک انبار کمک کند.

از آنجایی که اتصال لوله کشی و اتصالات برق در زمانی که ساختمان نزدیک به خیابان است آسان تر است، می تواند به صرفه جویی در هزینه کمک کند. همچنین باید مطمئن شوید که مکانی که برای انبار خود انتخاب می کنید تا حدودی صاف باشد. این می تواند به کاهش مقدار خاکی مورد نیاز کمک کند که می تواند در هزینه های ساختمان صرفه جویی کند. به حداقل رساندن مقدار فولاد لازم همچنین می تواند به کاهش هزینه های کل کمک کند، زیرا فولاد می تواند نسبتاً پرهزینه باشد.

بخوانید: ساخت سوله کشاورزی در کمترین زمان

فرآیند ساخت سوله

فرآیند ساخت انبار شامل پنج بخش است. دریافت پیشنهاد برای پروژه اولین قدم است. این فرآیند برای کارهای کوچک و بدون عارضه ممکن است 48 ساعت طول بکشد.

پروژه های بزرگتر و چند واحدی که ممکن است به مواد منحصر به فرد نیاز داشته باشند، ممکن است تا سه هفته طول بکشد. تصویب نقشه ها مرحله بعدی است. این مستلزم ترسیم نقشه ای برای ساخت و ساز ساختمان است. ممکن است از یک هفته تا یک ماه طول بکشد تا انجام شود.

جزئیات مرحله بعدی در فرآیند ساخت انبار است. بسته به پیچیدگی پروژه، این ممکن است یک تا هشت هفته طول بکشد. مرحله تولید و ارسال مرحله چهارم است و مستلزم سفارش و جمع آوری تمامی لوازم مورد نیاز برای اجرای موفقیت آمیز پروژه می باشد. این فرآیند معمولاً 3 هفته طول می کشد، اما بسته به در دسترس بودن منابع ممکن است طولانی تر یا کوتاه تر طول بکشد. ساختمان فیزیکی پروژه در مرحله زیر اتفاق می افتد.

پیش‌بینی این مرحله دشوار است زیرا می‌تواند به دلیل مشکلات، آب و هوای بد و دلایل مختلف دیگر در نوسان باشد.

چرا زمان ساخت از برنامه عقب است؟

مشکلات ارتباطی دولت

یکی از دلایل اصلی دشوار بودن ارائه یک جدول زمانی دقیق پروژه، فرکانسی است که گاهی اوقات باید با آژانس های دولتی محلی، ایالتی و فدرال تماس بگیرید. ارتباط نادرست میان کارمندان دولتی شاغل در همان اداره ممکن است. اگر به لوله کش خود بگویید که باید سیاه باشد، او به شما خواهد گفت که باید سفید باشد. این گیجی این پتانسیل را دارد که برای شما هزینه داشته باشد.

می تواند سیاسی شود

این به ویژه زمانی که پروژه شما در اندازه بزرگ می شود صادق است. انبارهای صنعتی بر زیبایی شهر، درآمدهای مالیاتی، جمعیت شناسی، زیرساخت ها و هزاران چیز دیگر تأثیر می گذارند. این موارد در نحوه رأی دادن افراد تأثیر دارد. افرادی که در موقعیت‌های قدرت قرار دارند – یا کسانی که می‌خواهند در موقعیت‌های قدرت باشند – به آنچه رأی دهندگان فکر می‌کنند اهمیت می‌دهند. این ممکن است کار کند یا حتی علیه شما.

در نهایت، سیاست‌های محلی می‌تواند بین عدم توانایی شما در ساخت و ساز یا دریافت فرش قرمز تفاوت ایجاد کند، که هر دو تاثیر بسزایی در هزینه نهایی شما دارند.

شما می توانید در بازرسی شکست بخورید

ناگفته نماند که شما به مجوزها و بازرسی ها نیاز دارید، که اغلب با سرعت های دولتی انجام می شود (که در صورتی که لحن ما آشکار نباشد، به معنای تنبلی طاقت فرسا است).

علاوه بر این، اینکه کدام بازرس را دریافت می‌کنید، زمانی که آنها بیرون می‌آیند، و حتی اینکه چقدر با آنها کنار می‌آیید، همگی می‌توانند در عبور یا خرابی انبار شما تأثیر بگذارند. یک بازرسی ناموفق می تواند پروژه شما را چند ساعت، هفته یا ماه عقب بیاندازد، بسته به دلیل شکست شما.

این تاخیرها می توانند تاثیر جزئی یا بزرگی بر هزینه نهایی پروژه شما داشته باشند.

چگونه کارها را سریعتر کنیم 

شما می توانید این مشکلات را با:

یک مطالعه امکان سنجی قوی 

اهداف یک مطالعه امکان سنجی به شرح زیر است:

  • برای به دست آوردن درک جامع از پروژه
  • برای شناسایی هرگونه مشکل احتمالی
  • قابلیت حیات محدوده، بودجه، ROI و برنامه پروژه را تعیین کنید

ارتباط خوب با افرادی که ساختار شما را بررسی و تایید می کنند

برای شناسایی هرگونه نگرانی که ممکن است در طول ساخت و ساز ایجاد شود، پروژه خود را در اسرع وقت با بازرسان، پرسنل، مدیریت یا بخش ساختمان در میان بگذارید. اگر تا حد امکان با افراد بیشتری ملاقات کنید و با آنها ارتباط برقرار کنید، پروژه ساختمان شما موفقیت بیشتری خواهد داشت.

ساخت یک انبار ممکن است پروژه ای طاقت فرسا به نظر برسد، اما این مقاله به نوعی می تواند اطلاعاتی را که برای پاسخگویی موفقیت آمیز به این سوال نیاز دارید که چقدر طول می کشد تا یک انبار بسازید و به طور موثر کار را تکمیل کنید، ارائه دهد.

در نتیجه

امیدواریم اطلاعات بالا به شما کمک کند تا پاسخ خود را در مورد مدت زمان ساخت یک سوله بیابید . همانطور که این مقاله تشریح می کند، ساخت انبار شخصی شما در محیط آشفته سال 1403یک تلاش پیچیده، وقت گیر و پرخطر است.