عمومیکسب و کار ایرانی

دلایل خرابی ماکروفر

با در نظر گرفتن نشانه ها و نوع خرابی ماکروفر، دلایل آن با یکدیگر تفاوت داشته و شیوه تعمیرات ماکروفر نیز برای هر کدام متفاوت می باشد. به همین خاطر لازم است علت خراب شدن مایکروفر تشخیص داده شود و سپس با انجام عیب یابی این دستگاه، ایراد ایجاد شده برطرف گردد. بر اساس تحلیل های تکنسین های نمایندگی تعمیرات ماکروفر در تهران، رایج ترین نوع خرابی های دستگاه ماکروفر در تمامی مدل ها و برند ها، شامل چند مورد می شود که در ادامه تمامی آن ها را مورد بررسی قرار داده ایم.

نکات ایمنی را برای تعمیر ماکروفر رعایت کنید

دستگاه ماکروفر از ساختار پیچیده و منحصر به فردی برخوردار شده است که بدون مهارت و دانش فنی، تعمیر آن توسط افراد عادی غیر ممکن می باشد. متخصصین تعمیرات مایکروفر به دلیل داشتن آشنایی با این ساختار، نکاتی را پیش از آغاز مراحل عیب یابی و تعمیرات این دستگاه، اقداماتی را در جهت رعایت ایمنی انجام می دهند.

همان طور که می دانید در زمان تعمیرات لوازم خانگی برقی، اتصال سیم و دو شاخه آن ها به منظور جلوگیری از برق گرفتگی، از پریز جدا می شود. اما پس از قطع کردن جریان برق دستگاه ماکروفر، همچنان مقدار زیادی ولتاژ داخل خازن و دیگر قطعات وجود دارد که توجه نکردن به آن ها باعث برق گرفتگی و حتی مرگ می شود. از این رو توصیه می کنیم حتما در صورت نداشتن مهارت و توانمندی کافی در رابطه با عیب یابی و تعمیرات ماکروفر، هیچ گونه اقدامی در این مورد انجام ندهید.

چرا ماکروفر خراب می شود؟

برای این که به درستی دلایل خراب شدن ماکروفر تشخیص داده شود، لازم است بدانید بی توجهی به رعایت برخی از نکات مراقبت و نگهداری این دستگاه، می تواند منجر به معیوب شدن آن شود. البته با گذشت زمان، از عمر مفید دستگاه کم شده و استفاده مداوم از آن می تواند در عملکرد آن اخلال ایجاد کند. هم چنین برخی از قطعات و بخش های این وسیله کارآمد، عمر مشخصی دارند که با تمام شدن این مدت زمان، ممکن است ماکروفر خراب شود.

نحوه عیب یابی مشکل گرم نکردن ماکروفر

این امکان وجود دارد که حتی با انجام تنظیمات صحیح ماکروفر، مواد غذایی به خوبی در آن گرم نشوند. این مشکل می تواند از خرابی دیود و خازن نشات بگیرد. لازم است آن ها را عیب یابی نموده و با مشاهده خرابی در هر کدام، با نمونه ای سالم جایگزین شوند. فراموش نکنید که خازن ماکروفر دارای ولتاژ بوده و برای تخلیه آن باید از مهارت کافی برخوردار شده باشید.

علت کار نکردن لامپ ماکروفر چیست؟

ممکن است یکی از مهم ترین دلایل کار نکردن لامپ ماکروفر، معیوب شدن و سوختن لامپ باشد. دقت کنید که مشکل لامپ چشمک زدن مداوم آن می باشد یا نور آن ضعیف و کم شده است. چرا که با کم شدن نور لامپ ماکروفر، باید تنظیمات دستگاه مجدد صورت پذیرد. اما در زمان مشاهده چشمک از لامپ، حتما لامپ را با نمونه های سالم جایگزین کنید.

شیوه تعمیر خرابی خاموش شدن ناگهانی ماکروفر

یکی از رایج ترین خرابی های دستگاه ماکروفر، خاموش شدن ناگهانی آن در حین کار می باشد. برای عیب یابی این مشکل، بررسی مراحل زیر ضروری است:

  • معیوب بودن میکروسوئیچ درب، مانع از تشخیص بسته بودن آن شده و این ایراد به وجود می آید.
  • خرابی برد اصلی نیز عملکرد ماکروفر را دچار اختلال می کند.
  • صفحه لمسی و کلید های ماکروفر را بررسی کرده و با مشاهده ایراد در هر کدام، آن ها را تعویض نمایید.
  • برای بررسی ایرادات برد الکترونیکی می توانید از تکنسین ماکروفر کمک بگیرید.

چرا سینی گردان ماکروفر نمی چرخد؟

نچرخیدن سینی گردان می تواند از پخت یکدست مواد غذایی جلوگیری کند. به همین خاطر از مهم ترین خرابی های ماکروفر به حساب می آید و باید دلیل آن در موتور گردان جستجو شود. در صورتی که موتور گردان معیوب شود، سینی نمی چرخد. حتما عیب یابی این قسمت را انجام داده و در صورت نیاز یک موتور گردان سالم را جایگزین کنید.

اگر ماکروفر روشن نشد، چه کاری انجام دهیم؟

یکی دیگر از مشکلات مهم ماکروفر، روشن نشدن این وسیله می باشد. در ادامه دلایل کار نکردن ماکروفر را بررسی کرده ایم:

  1. ممکن است برق رسانی به دستگاه ایراد داشته باشد. باید برق منزل را چک کنید.
  2. با خراب شدن برد الکترونیکی، دستگاه ماکروفر روشن نمی شود.
  3. از تعمیرکار ماکروفر بخواهید تا برد اصلی را برای شما بررسی نموده و آن را تعمیر کند.

عیب یابی و تعمیرات خرابی جرقه زدن ماکروفر

بروز این ایراد، ارتباط  مستقیمی با شیوه استفاده شما با این دستگاه دارد. توجه نمایید که جرقه های متوالی در داخل ماکروفر اگر ادامه پیدا کنند، منجر به آتش سوزی و خسارات جانی و مالی فراوانی می شوند. از این رو مطمئن شوید که هیچ فلزی هم چون آلومینیوم در دستگاه نباشد. جنس ظرف غذا نیز نباید فلزی باشد. چرا که ظروف فلزی در ماکروفر جرقه می زنند.

اگر از وجود نداشتن هیچ گونه فلزی در دستگاه و همراه با غذا مطمئن شدید، توصیه می کنیم عیب یابی خازن، مگنترون و پایه فلزی ماکروفر را انجام دهید. خرابی هر کدام باعث ایجاد جرقه ماکروفر می شود که باید برای بازیابی عملکرد مفید و مثمر ثمر این وسیله، حتما قطعات معیوب تعمیر و یا تعویض شوند.

علت سوختن مداوم فیوز مایکروفر چیست؟

خرابی رایج دیگری که در بسیاری از مدل های دستگاه ماکروفر دیده می شود، سوختن مداوم فیوز این وسیله می باشد. دیود و خازن را مورد بررسی قرار دهید. هر کدام که خراب شده اند را تعویض نمایید. اگر ایرادی در آن ها وجود نداشت، باید حتما عیب یابی مگنترون را نیز انجام دهید.

چگونه علت خرابی ماکروفر را تشخیص دهیم؟

همان طور که گفته شد، هر یک از خرابی ها و ایرادات ایجاد شده در عملکرد ماکروفر، از قطعات مختلفی نشات می گیرند. به همین خاطر باید برای تشخیص علت خراب شدن ماکروفر، به درستی با تمامی بخش های این دستگاه آشنا باشید.

از آن جایی که تنوع قطعات در مایکروفر بالا بوده و ساختار این دستگاه به طور کلی منحصر به فرد می باشد، بهتر است برای تعمیر خرابی های آن با نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در تهران تماس بگیرید. تکنسین های متخصص ماکروفر این مرکز با مراجعه حضوری به منزل دارندگان ماکروفر، عیب یابی و تعمیرات آن را در حضور مشتریان انجام می دهند. برای بهره مند شدن از این مزایا، توصیه می کنیم حتما از خدمات تعمیر ماکروفر در محل استفاده نمایید.