عمومیکسب و کار ایرانی

کلید قطع و وصل کنترل از راه دور سیم کارتی

کنترل از راه دور به وسیله سیم کارت

دستگاه های کنترل از راه دور سیم کارتی یا گیرنده 8 کانال؛ برای بسیاری از صنایع نقشی کاربردی و اساسی را ایفا می کند. با استفاده از دستگاه های کنترل از راه دور سیم کارتی و دستگاه های کنترل از راه دور اینترنتی می توان انواع تجهیزات صنعتی را از راه دور کنترل و مدیریت نمود و همچنین بر روی کلیه ی دستگاه ها و تجهیزات اشراف کامل ایجاد کرد. با استفاده از کنترل از راه دور سیم کارتی میتوان در هر دستگاه های الکترونیکی را از سراسر نقاط کشور یا حتی جهان و از طریق یک نرم افزار بسیار ساده در تلفن همراه یا به وسیله اینترنت و یا توسط ارسال پیام کوتاه خاموش و روشن کرد.

شیوه ی کاری این ریموت کنترل 8 کانال به این صورت است که کاربر در ابتدا می بایست یک سیم کارت (همراه اول ، ایرانسل و یا رایتل ) را در داخل دستگاه قرار دهد. ارتباط کاربر و دستگاه از این پس از طریق این سیم کارت انجام می پذیرد و کاربر می تواند دستورات لازم را از طریق پیامک ساده و یا اپلیکیشن اندرویدی هوشمند کنترل برای دستگاه ارسال نماید. برخی از مدل های دستگاه های سیم کارتی امکان پشتیبانی و کنترل از طریق اینترنت سیم کارت و وای فای را نیز دارند و اینترنت مورد نیاز خود را از طریق اینترنت سیم کارت و یا از طریق شبکه ی وای فای موجود در محیط تامین می کنند.

با سیستم کنترل از راه دور به وسیله سیم کارت، بدون نیاز به رفتن به محل مورد نظر به راحتی دستگاه ها را خاموش و یا روشن خواهید کرد. حتی برای مواردی که نیازمند کنترل به صورت همزمان هستید می توانید آن ها را به صورت کلی و یا تک به تک کنترل نمایید. برای ایجاد اطمینان خاطر از اجرای دستورات ارسالی توسط کاربر دستگاه های سیم کارتی به صورت تعاملی طراحی شده اند منظور از تعاملی بودن دستگاه ها ی کنترل از راه دور به وسیله سیم کارت این است که هنگامی که کاربر دستوری را از طریق پیامک و یا اپ اندرویدی برای دستگاه ارسال میکند دستگاه بعد از اجرای فرمان ارسالی توسط کاربر پیامکی مبنی بر اجرای صحیح و یا عدم اجرای دستور کاربر برای کاربر ارسال می نماید و به این صورت کاربر اطمینان خاطر می یابد که دستور ارسالی انجام شده و یا انجام نشده است.

کاربرد سیستم های کنترل از راه دور سیم کارتی

دستگاه های کنترل از راه دور 8 کانال مهراد کیت کاربردهای بسیار گسترده ای دارند برای نمونه این دستگاه ها با ارسال پیامک یا یک دستور ساده در اپلیکیشن مخصوص به دستگاه می توانند سیستم آبیاری، پمپ، کولر و یا دستگاه های تصفیه را به راحتی کنترل کنند. این وسایل هوشمند امروزه برای صنایع مختلف و گسترده استفاده می شوند. هنگامی که این سیستم ها را برای کار خود راه اندازی می کنید دیگر نیازی به حضور شخص در محل برای نگهداری و یا خاموش کردن انواع وسایل برقی را نخواهید داشت.

از جمله ویژگی های مثبتی که این سیستم دارد، توانایی پشتیبانی از اینترنت سیم کارت وای فای می باشد که این قابلیت را به کاربر می دهد که علاوه بر کنترل دستگاه های از طریق پیامک و تک زنگ کاربر میتواند دستگاه خود را از طریق اینترنت کنترل نمایید و به صورت آنی بر روی تجهیزات خود کنترل داشته باشد.

علاوه بر قابلیت های گفته شده در بالا دستگاه های کنترل از راه دور سیم کارتی دارای چندین ورودی میباشند که بوسیله آنها میتوان سنسور ها و حسگر های مختلفی را به دستگاه متصل نمود . یکی از این سنسور های پرکاربرد سنسور دما و رطوبت میباشد که به طور لحظه ای میزان دما و رطوبت محیط را با دقت بسیار بالا به کاربر نمایش میدهد.

کاربرد کنترلر های سیم کارتی در کشاورزی

امروزه به دلیل فاصله زیاد زمین های کشاورزی از شهرها ، کشاورزان دچار مشکلات زیادی نظیر اتلاف وقت، صرف انرژی، مشقت زیاد و… میشوند .همچنین سیستم های آبیاری قطره ای به گونه ایست که به راحتی میتوان با زدن یک دکمه آبیاری را به صورت خودکار انجام داد لذا چه بهتر میشود که بتوان از راه دور و در منزل با ارسال یک پیام کوتاه سیستم آبیاری را به راحتی روشن و خاموش نمود.

گروه فنی مهندسی مهراد کیت به حل این مساله پرداخته و دستگاه را به شما کاربر عزیز ارائه میدهد. همچنین این دستگاه دارای قابلیت ارسال هشدارهای متنوع میباشد که برای مثال در صورت خاموش شدن پمپ چاه یا مشکلی در فرایند ابیاری و همچنین خطر دزدیده شدن تجهیزات کشاورز را مطلع میکند. علاوه بر هشدارهای گفته شده در بالا امکان ارسال قطع و وصل جریان برق توسط دستگاه کنترل از راه دور سیم کارتی نیز وجود دارد.

کنترلر پیامکی سیم کارتخور جهت قطع و وصل برق از راه دور بوسیله پیامک

دستگاه قطع و وصل برق از راه دور و از هر جای دنیا بوسیله ارسال SMS از طریق گوشی موبایل مشمول یکسال گارانتی خدمات با راهنمای فارسی و دارای خروجی جهت وصل کردن وسایل برقی که می خواهید آنرا خاموش یا روشن کنید. این دستگاه کنترل لوازم برقی را از طریق پیامکهای متنی (طبق راهنما) امکان پذیر میسازد بدین ترتیب که کاربر با ارسال دستور به این دستگاه می تواند از وضعیت ورودی ها و خروجی ها اطلاع داشته یا آنها را تغییر دهد یعنی بوسیله قطع یا وصل برق خروجی دستگاه آنها را خاموش یا روشن کند.

تنها چیزی که نیاز دارید یک عدد سیم کارت و کمی تجربه در زمینه برق و سیم کشی میباشد. (دارای راهنمای کامل جهت نصب و برنامه دهی و تنظیمات) در مدلهای مختلف

  • مدل SC21 با 2 ورودی 1 خروجی
  • مدل SC62 با 6 ورودی 2 خروجی
  • مدل SC44 با 4 ورودی 4 خروجی
  • مدل SC35 با 3 ورودی 5 خروجی

خصوصیات دستگاه جی اس ام کنترلر برق پیامکی :

دارای ورودی و خروجی های دیجیتال

قابلیت اتصال انواع آژیر و آلارمها و هشدار دهنده های دیجیتال به ورودیهای دستگاه و اطلاع از وضعیت آنها با پیامک فارسی

کنترل دستگاه های برقی از راه دور با پیامهای ساده و پاسخ دستگاه توسط پیامک فارسی و اطلاع از وضعیت کل خروجی ها به منظور حصول اطمینان از عملکرد دستگاههای برقی

قابلیت تعریف 5 شماره تلفن به دستگاه و امنیت بالای دستگاه به علت استفاده از5  رمز عبور10  رقمی جداگانه به عنوان رمز عبور و شماره تلفن افراد به عنوان اسم عبور

تنظیم همزمان هر یک از ورودی ها در حالت دزدگیر ، کلید و معمولی به صورت جداگانه

قابلیت اتصال به کلید و عملکرد همزمان و بدون تداخل کلید برق و پیامک برای کنترل وسایل برقی

قابلیت اتصال به سیستمهای ریموت کنترل استاندارد موجود در بازار در حالت دزدگیر مانند بتا

عملکرد به حالت دزدگیر و کنترل زمان آژیر از 1 ثانیه تا 250 ثانیه

قابلیت انجام تماس تلفنی با شماره های مورد نظر (تلفن همراه و ثابت) جهت هشدار در حالت دزدگیر

قابلیت تغییر پیامکهای پیش فرض دستگاه  به پیامک فارسی مورد نظر تا 20 کاراکتر

کنترل زمان دار خروجی تا 999 دقیقه

روشن و خاموش کردن لحظه ای خروجی با یک دستور

اعلام وصل برق با یک پیامک

اعلام وضعیت آنتن دهی

کارکرد با سیم کارتهای همراه اول، ایرانسل و تالیا

مشخصات اس ام اس کنترلر:

باند و فرکانس: 900 و 1800 مگاهرتز

برق ورودی: 12 ولت

برق مصرفی: 500 میلی آمپر

نوع سیم کارت: 3 ولت

نوع آنتن: آنتن داخلی SMA

نوع ورودی ها: NC و NO

نوع خروجی ها: رله 7 آمپر 250 ولت AC

دمای مناسب محیط کارکرد: 20- الی 60+ درجه سانتیگراد

رطوبت مناسب محیط کارکرد: 20 الی 95 درصد

وزن دستگاه : حدود 800 گرم

مناسب برای مدیریت و کنترل وضعیت:

سیستم های محافظتی و امنیتی مثل دزدگیر

سیستم های نظارتی و مراقبتی و مدیریتی

سیستم های مانیتورینگ هوشمند و اتوماتیک

ماشین های فروش خودکار و دستگاههای آ تی ام ATM بانکی

سطح مایعات مخزن و پمپ های آب و نفت و گاز

کنترل لوازم برقی ، روشنایی ، موتور آب ، موتورخانه شوفاژ

کنترل دمای محیط

سیستم های آبیاری ، کشاورزی ، باغبانی ، گلخانه و مرغداری

ساختمان و املاک

ایستگاه هواشناسی

روشنایی معابر و مسیرها و کاهش مصرف برق آنها

سیستم های دسترسی و ورود و گیت ها

و هزاران سیستم دیگر که می توانید بوسیله این دستگاه معرفی شده و قطع یا وصل برق خروجی آن سیستمها را کنترل یا مدیریت کنید و یا از وضعیت آنها باخبر شوید.

SC SMS SIM Wireless Remote Control GSM RELAY Dual Band Smart Switch Controller