عمومیکسب و کار ایرانی

ابزارتراشکاری چه کاربردی دارند؟

ابزارهای تراشکاری ابزارهای تراشکاری برای برش یا تکمیل قطر خارجی قطعه کار بر روی ماشین تراش استفاده می شوند. برای تولید قطعات استوانه ای می توان از ابزار تراش استفاده کرد. تراشکاری در شکل اصلی خود را می توان به عنوان ماشینکاری یک سطح خارجی با چرخش قطعه کار یا با ابزار برش تک نقطه ای تعریف کرد.

انواع ابزار تراش

انواع مختلفی از ابزار تراشکاری وجود دارد. به عنوان مثال می توان به ابزارهای تراش فلزو ابزار برش تراش اشاره کرد. ابزار تراش فلز برای ماشینکاری فلز استفاده می شود و برای رفع نیازهای فلز تراش استفاده می شود. ابزار تراش فلز می تواند انواع مختلفی داشته باشد مانند:

  • روتراشی
  • داخل تراشی
  • برش
  • رزوه زنی
  • شیارزنی
  • خار زنی
  • سوراخکاری

ابزار برش تراش توسط یک نگهدارنده ابزار نگه داشته می شود. یک نگهدارنده ابزار با استفاده از یک اهرم آزادسازی سریع به یک پست ابزار محکم می شود. به منظور جابجایی ابزار برش تراش، زین تراش و کشویی متقاطع را می توان با دست جابجا کرد. سایر ابزارهای تراش معمولاً در دسترس هستند.

مشخصات فنی

ابزار تراش معمولاً از فولاد، فولاد کربنی، فولاد پرسرعت و کارباید ساخته می‌شوند. برای استفاده از ابزارهای تراشکاری برای عملیات تراشکاری، سه عامل اصلی باید در نظر گرفته شود: سرعت، تغذیه و عمق برش. عوامل دیگری مانند مواد و نوع ابزار نیز تأثیر زیادی دارند.

سرعت به دوک و قطعه کار اشاره دارد.

خوراک به ابزار برش اشاره دارد و سرعتی است که ابزار در طول مسیر برش پیشروی می کند.

عمق برش عبارت است از ضخامت لایه برداشته شده از قطعه کار یا فاصله سطح بریده نشده کار تا سطح برش.

امکانات

ابزارهای تراشکاری برای مقابله با مشکل گشتاور که معمولاً هنگام استفاده از ابزارهای ساده و خم شده برای توخالی کردن فلز در ماشین تراش مشاهده می شود، طراحی شده اند. بهترین ابزار برش تراش از پودر کارباید با سرعت بالا ساخته شده است. هنگامی که یک ابزار برش تراش فلز را جدا می کند، نیروی مماسی قابل توجهی به قطعه کار وارد می کند. برای انجام ایمن عملیات روکشی با ابزار برش تراش، انتهای قطعه کار باید تا حد امکان به فک های یک چاک نزدیک باشد. در ماشینکاری مواد کار سخت، زاویه چنگک پشت باید کوچک باشد،

حتی برای ابزار کاربید و الماس تراشکاری منفی. برای فولادهای پرسرعت، معمولاً زاویه پشتی در محدوده مثبت انتخاب می‌شود. طیف ابزارهای تراشکاری شامل میله‌های حفاری است که می‌توان از آن‌ها برای شانه‌زنی داخلی، شیارکاری و پروفیل برای تولید پروفیل‌های پیچیده در یک چرخه پیوسته استفاده کرد. حفاری معمولاً برای بزرگ کردن یک سوراخ موجود استفاده می شود. برای تیز کردن ابزار تراش، می توان از سیستم تیزکن برقی یا سیستم تیز کردن دستی استفاده کرد.

 ابزار تراشکاری نیز می تواند دست ساز باشد و برای سهولت استفاده و بهره وری از آنها استفاده شود. ابزارهای تراشکاری به گونه ای طراحی و ساخته می شوند که اکثر مشخصات صنعتی را برآورده کنند.

برنامه های کاربردی

ابزارهای تراشکاری در کاربردهای مختلف قابل استفاده هستند. به عنوان مثال ابزار روتراشی  برای تراش سریع مواد طراحی شده است. داخل تراش ها برای تکمیل یک سطح یا تمیز کردن توخالی ها و نقاط مشابهی که در آن کج ها کار نمی کنند مفید هستند. از ابزار تراش برای ساخت قطعات فلزی صنعتی و خودرو سازی و تعدادی وسایل دیگر استفاده می شود.

تامین ابزارتراشکاری و ماشینکاری

عوامل زیادی در تامین ابزار تراشکاری دخیل هستند.کیفیت,تنوع,قیمت,پشتیبانی ….فروشگاه انلاین و حضوری ابزار شریف یکی از برترین تامین کننده های ابزار در سطح کشور است این مجموعه به واسطه تامین ابزار ماشینکاری ازبهترین برند ها و توزیع آنها با بهترین قیمت میتواند آنچه که شما نیاز دارید را درکمترین زمان ممکن تامین و درب منزل یا محل کار شما تحویل بدهد.