فرهنگ و هنرکسب و کار ایرانی

فرش ۷۰۰ شانه با کیفیت

فرش ۷۰۰شانه با کیفیت  درجه یک با طرح های خاص و جدید در کارخانه شادرخ کویر کاشان تولید می گردد که به آسانی توانسته است با تحت پوشش قرار دادن سلیقه بسیاری از افراد و توجه به وضعیت مالی خریداران آن بخش زیادی از بازار را به خود اختصاص دهد. مجموعه فرش شادرخ در این حوزه به صورت حرفه‌ ای عمل کرده و انواع مختلف فرش را با قیمتی مقرون به صرفه به بازار ارائه کرده است.

فرش های ماشینی را بر اساس تعداد شانه و تعداد تراکم طبقه بندی می کنند که یکی از گروه های پرطرفدار آن فرش ماشینی ۷۰۰ شانه است. از لحاظ زیبایی و طول عمر  و مواد اولیه به کار رفته در آن در دسته خرثید مناسب قرار می گیرد.

تراکم و شانه در فرش های ماشینی

برای شناخت دقیق و بهترین فرش ماشینی لازم است، ابتدا با تعداد شانه و تعداد تراکم در فرش آشنا شوید:

تعریف شانه در فرش ماشینی

شانه در فرش ماشینی به معنای تعداد گره هایی است که در یک متر از عرض فرش بافته شده اند. اگر به پشت فرش دقت کنید، در هر ردیف گره های بی شماری می بینید که هرچه تعداد گره ها بیشتر باشد، نقش روی فرش زیباتر نشان داده می شود.

تعریف تراکم فرش

تراکم فرش که به آن تراکم طولی فرش هم گفته می ‌شود، به معنی گره هایی است که در یک متر از طول فرش بافته شده است. البته در اغلب مواقع تراکم فرش در فروشگاه ها دو برابر تراکم اصلی آن اعلام می شود.

محاسبه تراکم واقعی فرش برای خریداران اهمیت زیادی دارد و نحوه محاسبه آن هم بسیار ساده است. کافیست تعداد گره هایی که در ردیف طولی فرش قرار دارند، به اندازه ۱۰ سانتی متر را محاسبه کنید و در عدد ۲۰ ضرب نمایید. اگر با مقداری که بر روی برچسب فرش درج شده یکسان بود، فرش شما کاملا اصل می باشد.

بررسی مشخصات فرش ۷۰۰ شانه با کیفیت

در گذشته فرش ها بر اساس طرح و نقش آن گروه بندی می کردند و فقط فرش ها به صورت ۳۵۰ شانه بافته می‌ شد. اما در حال حاضر شرکت‌ های تولید‌کننده فرش تمرکز ویژه تری بر روی تنوع بالای فرش ها گذاشته اند و معیار دسته بندی فرش ها نیز تغییر پیدا کرده است.

انواع فرش ماشینی درجه یک را بر اساس تراکم و شانه آن تقسیم بندی می کنند که بررسی دقیق هر کدام از آنها موجب می شود، تا در هنگام انتخاب فرش در بازار می توانید تصمیمات بهتری اتخاذ کنید.

در این بخش به بررسی مشخصات فرش ۷۰۰ شانه درجه یک به طور دقیق و کامل می‌ پردازیم:

رنگ بندی فرش ۷۰۰ شانه

فرش ۷۰۰ شانه درجه ۱ در رنگ بندی های مختلف تولید می ‌شود و به طور معمول دارای ۸ رنگ، ۱۰ رنگ و ۱۲ رنگ متفاوت است.

طرح و نقشه

طرح ها و نقشه های فرش ۷۰۰ شانه به دلیل استقبال زیادی که از این فرش شده و دائماً در حال افزایش است. طراحان فرش به دنبال ایجاد طرح های خلاقانه می باشند، تا بتوانند جزء پرفروش ترین محصولات در سال قرار بگیرند.

الیاف فرش

الیافی که در روند بافت فرش ۷۰۰ شانه مورد استفاده قرار می گیرد، از گروه الیاف اکریلیک هیت ست شده بوده که جزء بهترین الیاف و نخ های موجود می باشد، این الیاف عمر طولانی داشته و با عدم پرز دهی و عدم ایجاد حساسیت قابلیت استفاده برای همه افراد را دارد.

ضخامت یا ارتفاع خواب فرش

ضخامت فرش ۷۰۰ شانه درجه یک جزء مهمترین بخش ‌های آن است که نرم بودن و ارتفاع خواب زیاد آنها موجب شده، تا افراد بیشتری به این فرش علاقه پیدا کرده و آنرا در بین فرش های مختلف انتخاب کنند. معمولاً بهترین ارتفاع حدود ۱۱ میلیمتر است، به همین جهت برای افرادی که بیشتر بر روی زمین می نشیند مناسب است.

معرفی انواع فرش ۷۰۰ شانه

انواع مختلف فرش ۷۰۰ شانه با طرح های فوق العاده زیبا و جدید در مراکز عرضه و فروش ارائه می گردد که شناخت این فرش ها کمک می کند تا انتخاب های بهتری داشته باشید.

در حال حاضر کارخانجات با دستگاه های مختلف اقدام به بافت این فرش ها می کنند که نوع دستگاه ها نیز سبب وجود تنوع در فرش ها می شود.

در این بخش به معرفی برخی از فرش های ۷۰۰ شانه می پردازیم:

فرش ۷۰۰ شانه تبدیلی

فرش های تبدیلی به محصولاتی گفته می ‌شود که با کمک دستگاه های ۵۰۰ شانه بافته شده؛ اما با ایجاد تغییراتی در تنظیمات دستگاه بافت آن، با تعداد گره ۷۰۰ انجام می شود. در فرش های تبدیلی از یک نخ کمتر استفاده می کنند، به همین دلیل فرش های خروجی آنها تا حدود هفت رنگ است.

فرش طرح ۷۰۰ شانه

فرش طرح ۷۰۰ شانه از لحاظ فنی شباهت زیادی به فرش تبدیلی پیدا می ‌کند، اما نقش و نگارهای ظاهری آن به فرش های ۷۰۰ شانه تراکم بالا شبیه است.

فرش ۷۰۰ شانه اصل یا اورجینال

فرش ۷۰۰ شانه اصلی و اورجینال دارای تراکم عرضی ۷۰۰ گره و تراکم طولی بین ۲۱۰۰ تا ۳۰۰۰ گره هست. اما معروفترین و پرطرفدارترین آنها تراکم ۲۵۵۰ می باشد و معمولاً بین ۸ تا ۱۰ رنگ دارد و در سال‌ های اخیر امکان بافت تا ۱۴ رنگ نیز فراهم شده است که از دستگاه های مدرن و درجه یک برای تولید این فرش ها استفاده می شود.

قیمت فرش ۷۰۰ شانه

قیمت فرش ۷۰۰ شانه درجه یک بر اساس موارد مختلف و تأثیر گذار بر روی کیفیت نهایی فرش و بافت فرش مشخص می شود که شناخت این عوامل در هنگام خرید آنها اهمیت زیادی دارد.

از آنجایی که در کنار کیفیت مناسب هزینه این فرش ها به نسبت فرش های دیگر مناسب تر است، افراد بیشتری خواهان خرید این فرش ها می باشند که بررسی عوامل موثر بر قیمت آنها اهمیت پیدا می کند. در این بخش به آنها می پردازیم:

  • قیمت فرش بر اساس شانه و تراکم آن
  • قیمت فرش بر اساس دستگاه مورد استفاده در روند بافت
  • قیمت فرش بر اساس نوع الیاف به کار رفته
  • قیمت فرش بر اساس کارخانجات تولید کننده فرش

بهترین مرکز خرید فرش ۷۰۰ شانه درجه یک

فروش مستقیم از درب کارخانه سبب کاهش چشمگیر قیمت فرش ماشینی ۷۰۰ شانه می شود؛ به همین جهت خریداران از این روش فروش استقبال زیادی می کنند.

شرکت فرش شادرخ مجموعه گسترده و نام آشنایی است که در صنعت بافت فرش های با کیفیت ایرانی فعالیت می کند. این شرکت با کمک هنر و تکنولوژی های جدید توانسته است محصولاتی مرغوب و باکیفیت بالا را به بازار ارائه دهد.

پس از تماس با کارشناسان فروش این شرکت می توانید فرش ۷۰۰ شانه درجه یک را به آسانی ثبت سفارش کنید. چرا که در این مجموعه و فروشگاه اینترنتی فرش آن انواع طرح ها و رنگ های متفاوت از این فرش ها ارائه می گردد.

اگر هم تمایل به خرید اقساطی فرش دارید شرکت شادرخ کویر شرایط وبژه ای برای فروش قسطی فرش دارد.