فرهنگ و هنرکسب و کار ایرانی

مش تبلیغاتی چه کاربردی دارد؟

چاپ مش چیست

چاپ مش ابزاری تبلیغاتی است که کاربردی همانند استیکر دارد. چاپ مش چیست و چاپ استیکر از موارد تبلیغاتی جمعی به حساب می آید. چاپ مش برای مکان های خاصی بکار می رود که نیاز به حفظ نور محیط دارد زیرا که چاپ مش سوراخدار بوده که این امر باعث عبور نور و حفظ روشنایی محیط می شود. در ادامه مطلب به بررسی این سوال که مش تبلیغاتی چیست می پردازیم. با ما همراه باشید.

چاپ مش چیست و تفاوت آن با استیکر

چاپ مش همانند استیکر اتفاده تبلیغاتی داشته که برای حفظ روشنایی و نور محیط استفاده از چاپ مش چیست مناسب تر است. سوراخدار بودن مش از نقاط تمایز بین استیکر و مش محسوب می شود. کاربرد هر دو تقریبا یکسان است ولی فرض کنید می خواهید بر روی شیشه چاپ و طرحی را نصب کنید. اگر از استیکر استفاده کنید مطمئنا بایستی بدانید مانع از عبور نور می شود، این در حالی است که چاپ مش سوراخدار بوده و این مشکل را ندارد. پس با چاپ مش هم می توانید کارکرد تبلیغاتی اثر چاپی را حفظ کرد و هم روشنایی و نور محیط را حفظ کرد.

چاپ مش چیست و انواع آن

جنس و انواع مش همانند استیکر متنوع است ولی از نظر قیمت بایستی بدانید قیمت چاپ مش چیست بمراتب بالاتر از استیکر است که این امر بخاطر عملیات تکمیلی آن است. مات و یا براق بودن را می توان بر روی چاپ مش انجام داد و به بهترین نحو اقدام به استفاده از مش نمود.

چاپ مش توسط دستگاه های خاص و با دقت و کیفیت بالا و در اسرع وقت انجام می شود. برای چاپ مش بایستی طرح مناسبی داشته باشید که این امر بایستی متناسب با موضوع مورد استفاده تبلیغاتی صورت گیرد. اگر برای چاپ مش طرح ندارید نگران نباشید، زیرا ما از مشاوران زبده تبلیغاتی بهره برده ایم که این امر باعث می شود طرحی مناسب برای چاپ مش داشته باشید. ابعاد مختلف چاپ و بدست آوردن ابعاد متناسب یکی از نقاط قوت مرکز چاپی محسوب می شود. مرکز چاپ مش با کیفیت مرکزی است که بتواند انواع ابعاد و طرح و رزولیشن چاپی را برای مشتریان فراهم نماید.

بایستی توجه نمود که بعد از چاپ مش بایستی نصب مناسب صورت گیرد. مش را می توان بر روی انواع شیشه ها نصب نمود. همچنین بر روی شیشه های اتوبوس ها و غیره می توان چاپ مش را نصب نمود. نکته ی مهم در این امر آن است که موضع مناسب و تمیز باشد و مکانی صاف برای نصب چاپ مش مورد استفاده قرار گیرد. بایستی بدانید که در چاپ استیکر و نصب آن ممکن است حباب هایی در موضع نصب ایجاد شود که ظاهر چاپی را دچار خدشه نماید.

ولی در نصب چاپ مش به سبب سوراخدار بودن این امر وجود ندارد و هیچ گونه حبابی زیر موضع چاپ ایجاد نخواهد شد و به بهترین نحو ممکن می توان به نصب چاپ مش پرداخت. از مهمترین کاربردهای چاپ مش نصب آن بر روی انواع شیشه است که این امر به خاطر سوراخدار بودن چاپ مش است. چاپ مش با سوراخ هایی که متریال دارد بخوبی انتقال نور را انجام داده و مانع از روشنایی محیط نمی شود. لذا چاپ مش کاندیدی مناسب برای نصب بر روی انواع شیشه است.

تفاوت بنر، مش و استیکر چیست؟

بنر، مش و استیکر سه متریال پرکاربرد در دنیای چاپ می باشد. اما سوال اصلی اینجاست که این سه متریال چه تفاوتی با هم دارند؟ چه زمانی از کدام متریال باید استفاده شود؟ مزایا و معایب هر یک چیست؟ چاپ عکس روی پلکسی چه مزایایی دارد؟ و به طور کلی آشنایی جامع با هر سه متریال مش، استیکر و بنر با ما همراه باشید. ما به شما می گوییم در چه شرایطی از کدام متریال استفاده کنید. تا بتوانید بهترین کارایی را دریافت نمایید. اکنون با ما همراه باشید تا شما را با متریال های چاپ بیشتر آشنا کنیم.

رول بنر چیست و چه کاربردی دارد؟

بنر(Banner) در واقع یکی از مهمترین بخش های طراحی گرافیکی و چاپ دیجیتال محسوب می شود. استفاده از بنر یک روش انتقال پیام به مخاطب می باشد. بنر روشی جذاب برای ارائه پیام تبلیغاتی در قالب تصویر ، متن و یا تلفیقی از هر دو می باشد.

امروزه استفاده از بنرهای تبلیغاتی یکی از پرکاربرد ترین و موثرترین روش ‌های بازاریابی و تبلیغات در دنیای امروزی می باشد. که پیام درج شده بر روی بنر بنا بر سلیقه شما می تواند کوتاه یا طولانی باشد. بر عکس تابلوهای تبلیغاتی که فقط چند کلمه یا متن کلیدی نمایش داده می شوند. بنر ها می توانند محتوای بیشتری را شامل شوند.

از بنرها علاوه بر تبلیغات می توان در عرصه اطلاع رسانی های عمومی نیز استفاده کرد. البته با در نظر داشته باشید که زاویه طرح به صورت عمودی بهتر است و یا افقی را ترجیح می دهید. که این امر به زیبایی بصری و تاثیرگذاری پیامتان می افزاید. از جمله کاربرد های بنر می توان به استفاده در اماکن مذهبی، کسب و کارها، اتحادیه های صنفی، همایش ها، کنفرانس ها و اجلاس های مختلف نیز اشاره داشت. بنرها در جنس، سایز و ابعاد مختلفی در بازار وجود دارند. شما می‌توانید با توجه به نوع مراسم و فضای تعبیه ‌شده بهترین انتخاب خودر را داشته باشید.

رول مش چیست و چه کاربردی دارد؟

مش که به انگلیسی mesh تلفط می شود. همان‌طور که از نام این متریال مشخص است، مش حالتی توری شکل دارد. با چاپ و نصب مش بر روی هر سطحی موجب می‌شود که درصدی از میزان دید آن قسمت پوشانده شود. ساختار توری شکل این متریال باعث می‌شود تا پشت سطح مشخص نشود. البته لازم به ذکر است که از میان چاپ مش نور به راحتی عبور می‌کند. و با توجه به میزان نور تابیده شده تصویر پشت سطح نیز دیده می شود.

چاپ روی رول مش در چه مکان هایی کاربرد دارد؟

در صورتی که نگاهی به اتوبوس ‌هایی که در خیابان تردد می‌کنند داشته باشید. می بینید که روی شیشه آن‌ ها و یا حتی در برخی موارد کل اتوبوس از مش پوشیده شده است.یکی از نمونه کاربردهای مش بر روی اتوبوس ‌ها می باشد. نکته مهم در مورد چسباندن مش به اتوبوس ‌ها این است که از داخل اتوبوس منظره بیرون را می‌توان مشاهده کرد.

یکی دیگر از کاربردهای چاپ مش می ‌توان به پارتیشن بندی اشاره کرد. از پارتیشن بندی ها در دفاتر کار استفاده می‌شود. به منظور مشاهده نشدن کامل طرفین از این مدل چاپ اشتفاده می شود. دلیلش ادین است که نور از میان آن عبور می‌کند اما مشاهده طرفین به وضوح امکان‌پذیر نمی باشد. در برخی از مغازه‌ ها هم از چاپ مش به منظور دید نداشتن داخل مغازه نیز استفاده می شود. از این مدل چاپ بیشتر در رستوران‌ ها و کافه‌ ها برای آسایش بیشتر مشتریان استفاده می شود تا افراد در حال غذا خوردن راحت باشند.

رول استیکر چیست و چه کاربردی دارد؟

چاپ استیکر همان چاپ وینیل می باشد. این مدل متریال در دو مدل شیشه ‌ای یا شیری در بازار موجود می باشد. چاپ استیکر ضد آب می باشد. و در مقابل پارگی مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می دهد. نام اصلی و تجاری استیکر وینیل (vinyl) می باشد. این متریال چاپ در ایران با نام استیکر شناخته شده است.

خوب است بدانید که استیکر در تبلیغات کاربردهای بسیار زیادی دارد. از جمله کاربرهای استیکر می توان به تزئینات و دکوراسیون داخلی و بیرونی ساختمان اشاره کرد. و یا نصب تبلیغات بر روی وسایل نقلیه عمومی مانند: اتوبوس ها و وسایل نقلیه باربری که یک روش ایده آل برای تبلیغات می باشد.

مقایسه بنر، مش و استیکر

استیکر یا وینیل یکی از انواع متریال قابل چاپ بصورت رول است که در دو نوع شیری و شیشه ای در بازار موجود است و در پشت قسمت چاپی دارای یک لایه چسب قوی جهت نصب بر روی سطوح صاف و صیقلی است. مش هم دقیقا متریال استیکر شیری است فقط با این تفاوت که بر روی سطح مش سوراخ هایی وجود دارد که بعد از نصب روی شیشه نور از آنها عبور کرده و از سمتی که نور کمتری در محیط هست تا حدودی امکان مشاهده سمت دیگر وجود دارد.

چاپ مش واستیکر چه کاربردی دارد؟

مش متریالی است که سوراخهای ریزی روی خود دارد و برای مصارف خاص استفاده میشود ، در دو نوع پشت چسب دار و معمولی موجود است و میتوانید عکس نوع پشت چسبدار آنرا در پایین همین مطلب مشاهده فرمایید ، نوع پشت چسبدار آن معمولا برای روی شیشه ها استفاده میشود ، چرا که این امکان را میدهد که شیشه به طور کامل پوشیده نشود و دید آن از بین نرود ، شما در عین حالی که کار چاپی خود را روی شیشه چسبانده اید تمامی فضای شیشه را نپوشانده اید و دید خود را از بین نبرده اید در ضمن نور داخل را نیز تا حدودی حفظ کرده اید ، نوع بدون چسب مش معمولا برای مصارفی همچون تبلیغات روی استند برای محصولات ویژه چاپ میشود ، برای استفاده از چاپ مش کوثر پرینت میتوانید به لینک قبل مراجعه کنید.

زمانی که شما نیاز به کار خاص دارید و میخواهید محصولی را با تبلیغات خاص چاپ نمایید میتوانید از مش استفاده کنید.طریقه نصب مش پشت چسبدار تقریبا همانند استیکر است و حتی میتوان گفت که کمی از آن راحتتر است ، چرا که به دلیل وجود سوراخهای متعدد روی آن هنگام چسباندن روی شیشه ، دیوار یا سطوح مختلف معمولا بدون حباب چسبیده میشود ولی با وجود این توصیه میشود که این متریال را نیز همانند استیکر با آب بچسبانید تا در صورتی که نیاز به جابجایی آن داشتید بتوانید آنرا به راحتی جابجا کنید.

چاپ مش و استیکر را می‌توان هم برای فضای داخلی و هم فضای خارجی استفاده کرد، جنس خاص استیکر و مش باعث ایجاد قابلیت نصب آسان چاپ استیکر و مش شده است. چاپ مش و استیکر دارای انواع مختلفی است که قابیلت استفاده از آنها را در مکان‌های مختلف فراهم کرده است. چاپ های براق و یا مات می تواند بسته به میزان نور محیط مختلف انتخاب شوند.

چه کنیم تا در زمان چاپ تخته شاسی کیفیت کم نشود؟

تخته شاسی، یک بستر مستحکم برای چسباندن هر نوع تصویر و عکس و آویزان کردن آن روی دیوار است. تفاوت چاپ تخته شاسی وقاب چوبی در این است که قاب تنها دور تا دور عکس را پوشش می دهد و روی قاب برای افزایش استحکام و ماندگاری شیشه نصب می شود ولی در تخته شاسی عکس کاملا روی شاسی می چسبد و بستری بسیار مستحکم برای عکس محسوب می شود. برای افزایش ماندگاری عکس روی شاسی از پوشش مستحکم لمینت استفاده می شود. لمینت گرم، سرد، براق و یا مات متناسب با تصویر و سلیقه شما. تخته شاسی در انواع سایز از کوچک تا بسیار بزرگ تولید و چاپ می شود و از نظر ضخامت نیز در سه سایز ۸ میلی متری، ۱۵ میلی متری و ۳۰ میلی متری عرضه می گردد.

چاپ عکس روی شاسی نیز همانند چاپ روی چرم یکی از پر کاربرد ترین استفاده های تخته شاسی است. شما می توانید در صفحه چاپ عکس خانه چاپ و گرافیک عکس های خود را با کاغذ مخصوص عکس چاپ و روی شاسی نصب کنید. ولی در صورتی که قیمت مناسب تری مد نظر شماست می توانید در همین صفحه عکس خود را روی کاغذ معمولی چاپ کرده و با پوشش لمینت مات یا براق آن را مستحکم و زیبا کرده سپس روی تخته شاسی نصب کنید. این کار باعث می شود هزینه نهایی شما به میزان چشمگیری کاهش می یابد و محصول نهایی تفاوت چندانی با چاپ عکس فوری نخواهد داشت و به دلیل پوشش لمینت استحکام بیشتری نیز خواهد داشت.

یقینا برای اینکه طرح دلخواه خودتان را روی تخته شاسی چاپ کنید، باید عکس مورد نظرتان را بفرستید. البته زمانی که این عکس در حالت عادی ارسال می‌شود، کیفیت آن تا مقدار زیادی کاهش می‌یابد که یک نکته منفی برای تخته شاسی شما خواهد بود. به همین دلیل توصیه می‌کنیم طرح مورد نظرتان را در قالب فایل به مسئول چاپخانه ارسال کنید تا کیفیت آن حفظ شود و با وضوحی قابل تشخیص در روی تخته شاسی چاپ بیفتد. با این کار، زیبایی و جذابیت طرح نیز حفظ می‌شود و اقدامی ساده و در عین حال بسیار ارزشمند است.

انواع طرح ها برای چاپ نایلون تبلیغاتی جذاب

امروزه هر فروشگاهی جهت ارائه و فروش محصولات خود نیاز به یک نایلون فروشگاهی دارد که علاوه بر اینکه محصولات فروخته شده را در آن قرار میدهد، لوگو و مشخصات فروشگاه خود را بر روی نایلون چاپ کند تا از یک تبلیغات روان و رایگان در سطح شهر استفاده کند. چاپ نایلون با توجه به تعداد آن به شیوه های متفاوتی چاپ میشود.برای چاپ نایلون با کیفیت به لینک قبل مراجعه کنید.

. نایلون ها در ۳ مدل مختلف موجود می باشد. نایلون دسته موزی و تقویت ، نایلون دسته بندی و نایلون دسته رکابی. ضخامت نایلون های موزی و دسته بندی ۱۴۰ میکرون بوده و ضخامت دسته رکابی ها ۷۰ الی ۸۰ میکرون است که برای سوپرمارکت ها، سوپر پروتئین، میوه فورشی ها و … مناسب است.

نایلون‌ها و پلاستیک‌ها یکی از ابزارهای پرکاربرد در زندگی امروزی انسان‌ها است. ما برای حمل کالا و اجناسی که از فروشگاه‌ها، عمده‌فروشی‌ها و خرده‌فروشی‌ها خریداری می‌کنیم، نیاز داریم. همچنین برای بسته‌بندی مواد غذایی، خوراکی و غیره برای حفاظت و نگهداری از آن‌ها از نایلون‌ها استفاده فروانی می‌شود. نایلون‌ها و پلاستیک عمل چاپ روی آن‌ها به خوبی صورت می‌گیرد. به همین دلیل این وسیله ابزاری مهم برای جلب‌توجه مشتریان و مخاطبان برای بازاریابی شرکت‌ها می‌باشند.