ورزشی

شکست ناپذیری ۲۸ ساله تیم ملی فوتبال ایران در مرحله گروهی آسیا – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، تیم ملی فوتبال ایران شامگاه یکشنبه از ساعت ۲۱ در نخستین دیدار خود در جام ملت‌های آسیا در ورزشگاه «اجوکیشن سیتی» قطر به مصاف فلسطین خواهد رفت.

آخرین باری که تیم ملی فوتبال ایران در یک دیدار مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا شکست خورده است به ۲۸ سال قبل و جام ملت‌های ۱۹۹۶ برمی‌گردد. در آن سال ملی پوشان فوتبال ایران در ۱۵ آذر ۱۳۷۵ در ورزشگاه ورزشگاه آل مکتوم امارات در نخستین دیدار مرحله گروهی به مصاف عراق رفتند و با نتیجه ۲ بر یک تن به شکست دادند. هدایت تیم ملی ایران در این مسابقات را محمد مایلی کهن برعهده داشت.

شاگردان مایلی کهن در این مسابقات عنوان سومی را کسب کردند. از سال ۱۹۹۶ تاکنون تیم ملی فوتبال ایران در هیچ دیدار مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا تن به شکست نداده است. این رکورد برای تیم ملی فوتبال ژاپن ۳۶ سال است و این تیم از سال ۱۹۸۸ در مرحله گروهی شکست نخورده است.

گروه تحریریه مقالات ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با انگیزه‌ای برای به اشتراک گذاری آگاهی خود از دنیای ورزش. با استفاده از تحلیل‌های دقیق و روند داستان‌سازی شیوا، من سعی می‌کنم خوانندگان را در دنیای ورزشی همراهی کنم و آن‌ها را به سمت تجربه‌ی هیجان‌انگیز ورزش ببرم.