کسب و کار ایرانیورزشی

معرفی بهترین مدل لباس دوچرخه سواری در بازار ایران

دوچرخه سواری نیز مانند هر فعالیت دیگری لباس خاص خود را دارد. البته، قرار نیست برای هر سواری شهری مانند شرکت کنندگان تور دو فرانس لباس بپوشید. به خصوص که لباس های دوچرخه سواری معمولا پر از نوشته و براق هستند. دلیل این لباس بلند این است که رانندگان دیگر سوار را بهتر ببینند. از لباس هایی که در اینجا ذکر شد، کلاه 100% اجباری است و من شخصا همیشه دستکش می پوشم، بقیه به ترجیح شخصی شما بستگی دارد.

برای دیدن قیمت لباس دوچرخه سواری به سایت دوچرخستان سر بزنید.

تاپی

همانطور که در قسمت های دیگر قسمت اشاره کردم. که باید با دوچرخه بخریم یکی از مهم ترین چیزهایی که هرگز نباید بدون کلاه ایمنی با دوچرخه رفت. کلاه استاندارد بین 10 تا 50 دلار متغیر است و باید متناسب با سر شما باشد. حتی اگر خالی باشد، باید هر سه تا پنج سال یکبار تعویض شود. هنگام خرید کلاه به راحتی، اندازه و قابلیت تنفس توجه کنید.

دستکش

دستکش ها می توانند بدون انگشت یا بدون انگشت باشند. دستکش ها سه عملکرد مهم را هنگام دوچرخه سواری انجام می دهند: 1. دستکش در هوای سرد دستان شما را گرم نگه می دارد. به خصوص که به لنت ترمز نیاز دارید! در هوای سرد دستکش هایی با دست های نسبتا گرم بسیار مفید خواهند بود. 2. ابرها (پدها) تعبیه شده در قسمت پایین دستکش به توزیع بهتر سرعت خودرو کمک می کنند. فقدان دستکش نقاط استرس را کاهش می دهد. 3. اگر زمین بخورید، یکی از اولین جاهایی که با زمین برخورد می کنید و سعی می کنید بدن خود را متوقف کنید، کف دست شماست. دستکش از بریدگی و کبودی جلوگیری می کند.

قیمت دستکش ها بین 10 تا 30 دلار است و باید مراقب باشید که راحت باشند و به خوبی در کف دست قرار بگیرند.

شلوار

دوچرخه زنجیر و شلوار دارد! این دو بسیار مستعد به هم چسبیدن هستند که می تواند باعث جدا شدن آنها و آسیب به شلوار شما شود. برای حل این مشکل، برخی از افراد از یک تکه پلاستیک / فلز برای نگه داشتن شلوار خود استفاده می کنند، رنگ روشن نیز یکی دیگر از مواردی است که به دوچرخه سوار در هنگام شب کمک می کند. گران ترین مدل ها ممکن است چراغ داشته باشند، اما بسیاری از افراد چنین چیزی ندارند و با شلوار در جوراب خود، روی دوچرخه می پرند. مراقب باشید کفش یا کت یا پاهایتان در زنجیر گیر نکند! شما می توانید به هر چیزی و همه چیز فکر کنید.

پیراهن

پیراهن‌های دوچرخه‌سواری شبیه به تی‌شرت‌های معمولی با دو تفاوت هستند: یک بند کمی سنگین‌تر در پایین برای مرتب نگه داشتن پیراهن و جیب‌هایی در پشت برای غذا یا آب. این جیب ها به شما این امکان را می دهند که بدون توقف وسایل مورد نیاز خود را از جیب خود بیرون بیاورید. این پیراهن ها معمولاً خیلی روشن هستند که در شب خوب به نظر نمی رسند. برای ورزش‌های مسابقه‌ای یا حرفه‌ای، پیراهن دوچرخه‌سواری باید تنگ باشد تا مقاومت بیشتری در برابر باد ایجاد نشود، اما شخصاً پیراهن کمی گشادتر را ترجیح می‌دهم.

شلوار / شورت

شلوار دوچرخه سواری بلند یا کوتاه برای مسابقه یا فعالیت های جدی تر مورد استفاده قرار می گیرد، چه کوتاه و چه بلند، شلوار معمولاً دارای بالشتک در باسن است تا نشستن روی زین راحت تر شود. من شخصاً هرگز از این شلوار استفاده نکردم و هرگز نیازی به آن احساس نکردم، اما ظاهراً افرادی هستند که بدون شلوار زین دوچرخه کاملاً ناراحت هستند. گاهی اوقات شلوار دوچرخه سواری دارای بند شانه ای است تا شلوار را بهتر بپوشاند.

کفش

از کفش های دوچرخه سواری برای ورزش های حرفه ای نیز استفاده می شود این کفش مکانیزمی در زیر پا دارد که به کفش اجازه می دهد به پدال بچسبد حتی زمانی که پا بلند می شود روی پدال ها اعمال می شود و در نتیجه عملکرد پدال زدن به میزان قابل توجهی بهبود می یابد. بدون این کفش ها، شما فقط با فشار دادن به پدال ها قدرت را به پدال ها منتقل می کنید و در نتیجه تنها یک پا می تواند در هر بار فشار وارد کند.

در دوچرخه سواری تفریحی یا شهری، نه تنها به این کفش ها و پدال های همسان نیاز دارید، حتی بهتر است از آن ها اجتناب کنید. دلیل این مشکل این است که راه رفتن با کفش های دوچرخه سواری سخت تر است و ثانیاً خطرناک تر است زیرا جدا کردن پا از بند دشوارتر است. همچنین شایان ذکر است که هر استیل به هر کفشی نمی خورد و اگر علاقه مند به استفاده از کفش ها و استیل های خاص هستید، بهتر است از انواع سازگار استفاده کنید.

اهمیت و مزایای خرید لباس دوچرخه سواری

باید بدانید که لباس های دوچرخه سواری نیز مانند سایر لباس های ورزشی برای این ورزش ساخته شده اند، یعنی این لباس به شما آزادی عمل بیشتری می دهد. حد خود باشید؛ یا زمانی که تعداد دوچرخه هایی که می روید زیاد باشد باعث ایجاد مشکل می شود در حالی که شما با ساخت لباس دوچرخه سواری این مشکل را به طور کامل حل می کنید.

شورت و شورت دوچرخه سواری

یکی از مهم ترین لباس های دوچرخه سواری شلوارک و شلوارک است، زیرا شما با پاهای خود سوار می شوید و بیشترین فشار را به پاهای شما وارد می کند، بنابراین در ساخت شورت یا شلوار سواری باید به چند نکته توجه کنید:

مراقب کشسانی شلوارک باشید. این نوع شورت ها باید کشسانی کافی داشته باشند تا در هنگام راه رفتن راحت باشید.

پدهای مخصوصی وجود دارد که در برابر تعریق مقاومت می کنند و رطوبت را جذب نمی کنند تا روی زین اصطکاک ایجاد کنند.

هنگام خرید به استایل و سایز خود توجه کنید.

ویژگی های لباس دوچرخه سواری

لباس های دوچرخه سواری به گونه ای طراحی شده اند که تنگ و متناسب با بدن باشند و تناسب آن ها باعث می شود که در حین فعالیت احساس تنگی نفس نکنید! در عوض لباس دوچرخه سواری پس از پوشیدن با فرم بدن انسان مطابقت دارد و در حین حرکت با حداکثر آزادی حرکت احساس راحتی می کند و حتی پس از چند ساعت به سرعت خسته نمی شود.

لباس های دوچرخه سواری علاوه بر راحتی از پارچه ای ساخته شده اند که خاصیت عرق گیری دارد. به عنوان مثال، اگر چندین ساعت با یک تی شرت معمولی راه بروید، قطعاً زیاد عرق خواهید کرد، سپس سرد و خیس خواهید شد. لباس های دوچرخه سواری سرد دارای قابلیت تنفس و قابلیت حمل و نقل بالایی هستند.

بعد از چندین ساعت سواری دمای بدن شما افزایش می یابد و شروع به عرق کردن می کنید. در حالی که شما لایه های بیشتری دارید، لباس دوچرخه سواری تنفس و تبادل هوا بهتری را ارائه می دهد و عرق را در طول سواری های طولانی و سخت کاهش می دهد. مزیت لباس تنفس این است که وقتی خیس می شود با گرمای بدن به سرعت خشک می شود و فرد را از سرما محافظت می کند.

معرفی پوشاک دوچرخه سواری

تیشرت های بلند و کوتاه

تی‌شرت‌های دوچرخه‌سواری آستین‌های بلند و یقه دارند زیرا بدن شما باید در برابر نور خورشید محافظت شود. یک جیب کیسه مانند در پشت پیراهن دوچرخه سواری وجود دارد که مکان مناسبی برای حمل شتر، تلفن همراه، دستکش، چکمه و تنقلات سبک است.

شلوار / شورت / شورت

شلوار، شورت، شورت دوچرخه سواری دارای فوم مخصوص در پشت کمر و نشیمنگاه می باشد که از آسیب و التهاب پوست انسان جلوگیری کرده و ضربه احتمالی را کاهش می دهد. اکثر شورت های دوچرخه سواری با لاکرای کششی برای رکاب زدن آسان طراحی شده اند.

دستکش

دستگیره های دوچرخه به شکل نیم انگشت طراحی شده و از پارچه نرم و صاف مانند چرم ساخته شده است. دستکش های الاستیک موتور سیکلت دارای پارچه یا پشم ضخیم در قسمت بالایی هستند تا به راحتی عرق پیشانی و صورت را جذب کنند.

نکات مهم برای انتخاب و خرید لباس دوچرخه سواری

برای خرید لباس دوچرخه سواری گوش دادن به عوامل مهم بسیار مهم است و به هیچ وجه نباید از آنها غافل شوید. لباس شما به نوع مکان و فصلی که در آن هستید بستگی دارد. به همین دلیل باید همه متغیرها را کنار هم قرار دهید تا بهترین تصمیم را بگیرید.

پیراهن؛ یکی از مهم ترین اقلام لباس روی دوچرخه

می‌توانیم پیراهن را جزو لباس‌های مهمی قرار دهیم که هنگام دوچرخه‌سواری باید پوشیده شوند. البته لازم نیست فقط به فکر خرید باشید. بلکه باید توجه داشته باشید که کدام پیراهن مناسب است. در اینجا ما یک سری از مهم ترین نکات در هنگام خرید پیراهن دوچرخه سواری را به شما می گوییم:

اگر در تابستان دوچرخه سواری می کنید پیراهن آستین بلند بپوش زیرا از شما در برابر نور و گرما محافظت می کند.

سعی کنید از لباس هایی استفاده کنید که جلوی زیپ دارند. زیرا هر لحظه می توانید آن را باز کنید تا نفس خوبی از بدن داشته باشید

همچنین، از آنجایی که هنگام دوچرخه سواری به جلو خم شده اید، پشت پیراهن شما باید بالاتر از جلو باشد.

پس هنگام خرید لباس دوچرخه سواری این نکات مهم را در نظر داشته باشید.

شورت دوچرخه سواری

لباس دوچرخه سواری انواع مختلفی دارد که مهم ترین آنها شورت است. شورت هایی که برای دوچرخه سواری انتخاب می کنید باید کشش بالایی داشته باشد و بتواند رطوبت را به خوبی جذب کند. همچنین شورت مناسبی است که اصطکاک کمتری روی زین دوچرخه دارد.

ژاکت دوچرخه سواری

ژاکت در فصل زمستان استفاده می شود. اما این دلیلی برای استفاده از نمونه های بسیار داغ نیست. زیرا فعالیت بدنی و تعریق بالایی را تجربه می کنید. به همین دلیل، اگر کت خیلی گرم باشد، هنگام دوچرخه سواری بسیار ناراحت کننده خواهد بود. همچنین کاپشن دوچرخه سواری باید ضد آب باشد تا حتی در زیر باران نیز کاملا ضد آب باشد.

نکات دیگر برای خرید لباس دوچرخه سواری

لباس های خاصی برای پوشیدن در حین دوچرخه سواری وجود دارد، از جمله دستکش، کلاه، جوراب، دامن و غیره. هر کدام از این موارد نکات خاص خود را دارد. همه اینها باید اندازه شما باشد تا راحت باشید.