اقتصادیکسب و کار ایرانی

ارور e6 کولر گازی ایران رادیاتور

ارور کد یا کد خطا چیست؟

دستگاه‌ها دارای چندین سنسور و برد الکترونیکی جهت بررسی عملکرد صحیح و درست دستگاه می‌باشد و در صورت بروز مشکل در کارکرد و یا خرابی سنسورها یک مشخصه توسط برد دستگاه این موضوع را نمایان می‌کند، به این مشخصه که ممکن است به‌صورت چراغ در رنگ مختلف و یا اعداد بر روی نمایشگر باشد را ارور کد و یا کد خطا گوییم.

ارور کدهای کولرگازی ایران رادیاتور

به عنوان کولرهای ساخت ایرانی دارای نمایشگر جهت‌نمایش دما و کد خطا می‌باشد، این خطاها به‌صورت E2 – E3 – E4 – E5 – E7 – E8 بر روی نمایشگر ظاهر می‌شود و بعد از عیب‌یابی و برطرف کردن آن بهتر است دستگاه را خاموش و روشن نماییم.

کد خطای (ارور) E2 کولرگازی ایران رادیاتور

این خطا مربوط به سنسور محیطی بر روی پنل داخلی می‌باشد.

وظیفه این سنسور اندازه‌گیری میزان دمای محیط پنل داخلی می‌باشد و محل نصب آن بالای پنل و اغلب به‌صورت سیاه رنگ می‌باشد.

کد خطای (ارور) E3 کولرگازی ایران رادیاتور

این خطا مربوط به سنسور پایپ پنل داخلی می‌باشد.

وظیفه این سنسور اندازه‌گیری میزان دمای لوله‌های مسی پنل داخل می‌باشد و محل نصب آن نزدیک برد بر روی لوله مسی  اواپراتور و به رنگ مسی می‌باشد.

کد خطای (ارور) E4 کولرگازی ایران رادیاتور

این خطا مربوط به سنسور پایپ پنل بیرونی می‌باشد.

وظیفه این سنسور اندازه‌گیری میزان دمای لوله‌های مسی پنل بیرونی (کندانسور) می‌باشد و محل نصب آن روی لوله مسی کندانسور و به رنگ مسی می‌باشد.

کد خطای (ارور) E5 کولرگازی ایران رادیاتور

این خطا مربوط به فن پنل داخلی می‌باشد.

فن بلوور فن یا همان فن داخلی اواپراتور جهت گردش هوای داخل و تبادل دما در پنل تعبیه شده است و اگر به هر عنوان دچار عدم کارکرد و یا کارکرد ضعیف گردد، بعد از چند دقیقه این ارور کد بر روی نمایشگر ظاهر می‌شود. برای آگاهی از ارور ۴۰۶۰۸۰ ایران رادیاتور روی لینک ضربه بزنید.

کد خطای (ارور) E7 کولرگازی ایران رادیاتور

این خطا عدم ارتباط بین پنل داخل و بیرون را نشان می‌دهد.

کولرهای گازی ایران رادیاتور دارای دو پنل بیرونی و داخلی هستند که این دو پنل توسط چند کابل با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند و در صورت قطع یکی از این کابل‌ها این ارور بر روی نمایشگر ظاهر می‌شود.

کد خطای (ارور) E8 کولرگازی ایران رادیاتور

این خطا دمای بالای پنل بیرونی (کندانسور) را نشان می‌دهد.

در صورت کثیفی کندانسور پنل خارجی، ،  و یا عدم تخلیه گرمای کندانسور سنسور دما، دمای بالاتری را به برد اعلام می‌کند و در نهایت ارور مربوطه بر روی نمایشگر ظاهر می‌شود.

آیدا چم سورکی

آیدا چم سورکی هستم متولد 1381 تحصیل کرده در رشته علوم تربیتی و علاقمند به نویسندگی و فعال در شبکه های اجتماعی