اقتصادی

جلوگیری از خروج ارز با کسب دانش فنی تولید مکمل غذای دام

محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان با دستیابی به دانش فنی تولید مکمل خوراک دام که تاکنون وارداتی بوده است، از خروج ارز از کشور جلوگیری کردند.

زهرا سلطانی، مدیرعامل این شرکت در گفت‌وگو با گیلونا، با بیان اینکه این شرکت در حوزه‌های تولید مواد شیمیایی و پلیمری فعالیت دارد، گفت: از سال ۹۷ این شرکت دانش‌بنیان شده و در حال حاضر ۳ محصول این شرکت دارای تاییدیه دانش‌بنیانی هستند که از این تعداد ۲ محصول به مرحله تولید انبوه رسیده و یکی دیگر در فاز تولید پایلوت قرار دارد.

وی یکی از محصولات تولیدی این شرکت را مکمل انواع خوراک دام دانست و اظهار کرد: این محصول در فاز پایلوت است که به‌زودی وارد فاز تولید انبوه می‌شود.

سلطانی ادامه داد: این مکمل غذایی که حاوی بخشی از ویتامین‌های گروه B است، از جمله اقلام وارداتی از چین و هند به کشور است و ما با مطالعاتی که انجام دادیم، به دانش فنی تولید این نوع مکمل‌های دامی دست یافتیم.

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان با بیان اینکه این محصول به صورت مایع تولید شده و به غذای دام اضافه می‌شود، خاطر نشان کرد: این مایع بر روی پودر ذرت اسپری می‌شود و به خوراک دام می‌رسد.  

وی با بیان اینکه این محصول در کشور دارای بازار خوبی است، یادآور شد: محصول دیگر ما در زمینه تصفیه آب است. این محصول یک ماده شیمیایی است که در آخرین مرحله شیرین‌سازی آب بر روی فیلترینگ شیرین‌سازی آب مورد استقاده قرار می گیرد.

سلطانی خاطرنشان کرد: این محصول در بازارهای جهانی به فروش رسیده است.

انتهای پیام