حوادثکسب و کار ایرانی

چرا باید ماشین را با قیمت روز بیمه بدنه کرد؟

صفر تا صد بیمه بدنه خودروی صفر و بیمه شخص ثالث

همه رانندگان دوست دارند که خودروی صفر کیلومتر سوار شوند. این تمایل کاهش هزینه‌های آن‌ها در زمینه نگه‌داری و تعمیر خودرو یا عدم نیاز به خرید قطعات یدکی برای تعویض قطعات قدیمی و مستهلک را به دنبال دارد.ولی خودروهای صفر هم باز در رانندگی در معرض خطرات مختلفی هستند. پس باید به فکر بیمه‌ای برای آن‌ها بود. بیمه خودروهایی از این دست شامل بیمه بدنه خودرو صفر کیلومتر و بیمه شخص ثالث است. در این مقاله می‌خواهیم راهنمای کاملی درباره صفر تا صد بیمه بدنه خودروی صفر ارائه کنیم. اگر شما هم در این بازار تورمی، با کلی پس انداز و خرید خودروی صفر کیلومتر، به فکر بیمه آن با کد تخفیف ازکی هستید، با ما همراه باشید.

خودرو صفر چیست؟

برای این‌که برداشت یکسانی از مفهوم خودروی صفر داشته باشیم، نگاهی به تعریف آن در صنعت بیمه داریم: خودروی داخلی یا وارداتی که از زمان تاریخ تحویل شرکت و شماره‌گذاری آن کمتر از سه ماه باشد، خودروی صفر کیلومتر نامیده می‌شود. البته شرکت‌های بیمه در معیار تعیین خودروی صفر کیلومتر توافق نظر ندارند. بنابراین تخفیف بیمه بدنه ماشین صفر هم مانند سایر خودروها محاسبه می‌شود.

بیمه بدنه ماشین صفر از این نظر اهمیت دارد که در صورت بروز خسارت در سریع‌ترین زمان ممکن می‌توان نسبت به تعمیر و بازسازی آسیب اقدام کرد. تخفیف بیمه بدنه خودرو صفر را هم در ادامه این مقاله شرح می‌دهیم. قبل از آن باید بدانید که شرکت‌های بیمه‌گر معمولا معیارهای زیر را در ارائه بیمه بدنه خودروی صفر لحاظ می‌کنند:

 • میزان زمان گذشته از شماره‌گذاری خودرو
 • زمان گذشته از پلاک کردن خودرو
 • مسیر طی شده با خودرو برحسب کیلومتر
 • میزان زمان سپری شده از تاریخ ساخت اتومبیل

هر چقدر که شما راننده خوبی باشید و خودروی‌تان نیز صفر و بدون هیچ گونه ایراد باشد، باز هم حادثه در کمین است. برای کاهش ریسک‌ خسارات تصادفات یا انواع حوادث، بیمه خودروی صفر را پیشنهاد می‌‌شود.

بیمه بدنه خودرو صفر راهکاری برای آسودگی خاطر

یکی از انواع بیمه‌هایی که برای رانندگان و وسایل نقلیه بسیار مفید واقع می‌شود؛ بیمه بدنه اتومبیل است. این بیمه اختیاری بوده و پوشش‌هایی مشابه همان بیمه بدنه سایر خودروها ارائه می‌کند. بیمه خودروها، برای تضمین خسارت‌های احتمالی حوادث امری لازم و ضروری است. بیمه گزار با پرداخت مبلغ مشخص حق‌بیمه به شرکت بیمه‌گر و خرید بیمه بدنه، وسیله‌نقلیه خود را در برابر خطرات و حوادث احتمالی خودرو بیمه میکند. شرکت بیمه، طبق بیمه بدنه ماشین، درصورت بروزحادثه، خسارت وارده را براساس شرایط بیمه‌نامه پرداخت نماید.
با توجه به گران بودن خودرو و قطعات یدکی از یک طرف و اجتناب ناپذیر بودن حوادث رانندگی، اهمیت بیمه بدنه به شدت پررنگ می‌شود. کارشناسان بیمه تخفیف ازکی، خرید بیمه بدنه را به همه دارندگان خودرو توصیه می کنند.

پوشش‌های بیمه بدنه خودرو صفر کیلومتر چیست؟

بیمه بدنه خودرو نو شامل دو دسته پوشش‌های اصلی و تبعی(اضافی) است. پوشش‌های اصلی بیمه بدنه این نوع اتومبیل‌ها نیز مانند سایر وسایل نقلیه دربرگیرنده جبران ریسک‌های زیر است:

 • سرقت کلی
 • خساراتی که حین نجات و انتقال خودرو به آن وارد می‌شود
 • رخ دادن حادثه برای اتومبیل مانند
 • خساراتی که با رخ دادن حوادث آتش‌سوزی، انفجار، صاعقه (آصا) به وسیله‌‌نقلیه بیمه‌شده و یا وسایل یدکی همراه آن ها وارد می‌شود.
 • خسارت‌های وارده به لاستیک و چرخ‌های موضوع بیمه‌شده بیمه‌گر تعهد به پرداخت خسارت باتری خودرو و لاستیک ها تا مبلغی معادل ۵۰ درصد مبلغ نوی آن‌ها می دهد.

دارنده خودروی نو می‌تواند از هریک از پوشش‌های اضافی بیمه بدنه زیر به دلخواه با پرداخت حق بیمه بیشتر برخوردار شود:

 • دزدی در جای لوازم خودرو از قبیل رادیو پخش ، رینگ ، لاستیک ، آینه ها و سایر لوازم خودرو
 • شکستن شیشه به علتی غیر از خطرات اصلی
 • غرامت عدم استفاده از خودرو درهنگام تعمیرات
 • حوادث طبیعی شامل: سیل، زلزله، آتشفشان
 • حوادث ناشی از پاشیدن مواد شیمیایی نظیر اسید و رنگ

البته شرکت‌های بیمه، پوشش‌های اضافی متنوعی برای بیمه بدنه ارائه می‌دهند و در هنگام خرید بیمه بدنه خودروی صفر باید به این مساله توجه نمود و بیمه بدنه شرکت بیمه‌گری را انتخاب کرد که پوشش مدنظر شما را برای اتومبیل نوی‌تان ارائه کرده باشد. حال که با کلیات بیمه بدنه خودروی صفر کیلومتر آشنا شدیم، شاید مایل به خرید این بیمه کاربردی برای اتومبیل خود باشید. به همین دلیل در ادامه مدارک، شرایط و شیوه‌های خرید این بیمه‌نامه را بررسی می‌کنیم.

آیا راهی برای کاهش قیمت بیمه بدنه خودرو صفر کیلومتر وجود دارد؟

با توجه به رشد قیمت بیمه بدنه در سال ۱۴۰۱، همه رانندگان خودروی صفر در صدد جستجوی راهی برای کاهش اتومبیل خود هستند:

بهره‌مندی از انتقال تخفیفات بیمه بدنه خودروی قبلی

اگر در مدت اعتبار بیمه‌نامه بدنه خودروی قبلی خود، خسارتی از شرکت بیمه دریافت نکرده باشید، می‌توانید تخفیفات عدم خسارت بیمه بدنه قبلی را به خودروی جدید منتقل کرده و از تخفیفات عدم خسارت بیمه بدنه استفاده نمایید.

بهره مندی از تخفیف بیمه بدنه خودرو صفر کیلومتر

هر یک از شرکت‌های بیمه برای بیمه‌نامه بدنه‌ای که برای اتومبیل‌ها نو خریداری می‌شود، تخفیف‌های ویژه‌ای در نظر می‌گیرند. این نوع برای خودروهای صفر کیلومتر چه وارداتی چه تولید داخل صدق می‌کند.درصد تخفیفات خودروی صفر کیلومتر هنگام خرید بیمه بدنه متفاوت است. شرکت‌های بیمه برای ارائه این تخفیف به مالکان خودروی صفر کیلومتر، از بیمه‌‌گزار اراده تصویر برگه سبز یا کارت مالکیت خودرو را می‌‌خواهند تا بتوانند تاریخ شماره گذاری خودرو را بررسی نمایند. بیمه بدنه خودرو صفر شامل تخفیف می‌شود. به علاوه موارد مذکور باید گفت که تخفیفات در محاسبه قیمت بیمه بدنه شامل تخفیف های عدم خسارت، تخفیف خودروی صفر،تخفیف خرید نقدی بیمه بدنه اتومبیل، تخفیف ارزش خودرو هستند.

مراحل صدور بیمه بدنه برای اتومبیل صفر کیلومتر چیست؟

مراحل صدور بیمه بدنه برای اتومبیل صفر کیلومتر به شرح زیر است:

 1. هنگام خرید بیمه بدنه خودروی صفر ارائه کارت مالکیت خودرو و برگ سبز الزامی است. اگر هنوز خودروی شما پلاک گذاری نشده بود، ارائه برگ سبز کفایت می‌کند.
 2. هنگام مراجعه حضوری یا خرید آنلاین بیمه بدنه خودرو صفر کیلومتر، بعد از تحویل مدارک، کارشناس بیمه از اتومبیل بازدید خواهد کرد. او به تایید سلامت خودرو طبق آیین‌نامه‌های شرکت بیمه مدنظر می‌پردازد. بازدید کارشناس بیمه از خودرو ضروری است. (بیمه مرکزی ارسال عکس به جای بازدید حضوری از خودرو را برای صدور بیمه بدنه غیرقانونی تلقی می‌کند.) بازدید اولیه بیمه بدنه با هدف تعیین اصالت و سلامت، قیمت گذاری خودرو صورت می‌گیرد.
 3. پس از تعیین ارزش  و سلامت خودرو از سوی کارشناس،  نرخ بدنه ماشین صفر مشخص خواهد شد.
 4. شرکت بیمه بعد از اعمال تخفیفات حق بیمه بیمه بدنه خودرو صفر و دریافت مبلغ از بیمه‌گزار، بیمه‌نامه را صادر خواهد نمود.

بیمه بدنه ماشین صفر سایپا

آیا ماشین صفر سایپا بیمه بدنه دارد؟ شرکت خودروسازی سایپا، به تازگی خودروهای صفر کیلومتر خود را به مدت 15 روز بیمه بدنه می‌کند و بعد در اختیار مالک آن قرار می‌دهد. این خدمت جدید، یعنی بیمه بدنه خودرو صفر سایپا، باعث می‌شود افراد بدون استرس و با آرامش خیال، شرکت بیمه‌گر مناسبی برای بیمه بدنه خودرو صفر خود پیدا کنند. مالک خودرو در صورت تمایل می‌تواند تا مدت یک سال این بیمه‌نامه را تمدید کند.

بیمه ماشین صفر ایران خودرو

بر خلاف سایپا، ایران خودرو طرح بیمه ماشین صفر را ارائه نمی‌دهد و اگر کسی به فکر هزینه‌های احتمالی است، باید خود ماشین جدیدش را بیمه بدنه کند. اما به جای بیمه خودرو صفر ایران خودرو طرحی را تحت عنوان کارت طلایی ارائه می‌دهد که پوشش‌های مختلفی نظیر ایاب و ذهاب امداد سیار، حمل خودرو، سرویس در محل، تعمیرات فنی، سرقت جزئی، تعویض لاستیک، سرویس دوره‌ای، حوادث طبیعی و پشتیبانی تلفنی را به صورت رایگان یا با هزینه خیلی کم ارائه می‌دهد.

چگونه بهترین بیمه بدنه را برای اتومبیل صفر کیلومتر بخریم؟

همیشه راه‌های مختلفی برای خرید بیمه به ذهن بیمه‌گزاران می‌رسد اما بهترین بیمه بدنه خودرو صفر کدام است و باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ برای خرید بیمه بدنه اتومبیل نو باید حضور شرکت‌های خودروساز را در ابتدای امر به عنوان یکی از علل تاثیرگذار بر شیوه‌‌های خرید بیمه بدنه جدی دانست:

عوامل مختلفی نظیر ویژگی‌های خودرو، ، پوشش‌های بیمه بدنه، میزان پرداخت خسارت، تخفیفات بیمه بدنه در تعیین بهترین بیمه برای خودرو صفر کیلومتر تاثیرگذار هستند. شما می‌توانید با مراجعه به سایت بیمه تخفیف ازکی، با وارد کردن اطلاعات درخواستی برای خودرو، بهترین بیمه بدنه اتومبیل صفر خود  را با توجه به شرایط خود و عوامل یاد شده انتخاب و خریداری نمایید.

چگونه بیمه بدنه ماشین صفر کیلومتر بخریم؟

همیشه راه‌های مختلفی برای خرید بیمه به ذهن بیمه‌گزاران می‌رسد ولی برای خرید بیمه بدنه اتومبیل نو باید حضور شرکت‌های خودروساز را در ابتدای امر را نیز به عنوان یکی از علل تاثیرگذار بر شیوه‌‌های خرید بیمه بدنه جدی دانست:

الف) شرکت‌های اتومبیل‌سازی جهت پیشبرد اهداف پروموشن و فروش هرچه بیشتر خودروی خود در صدد جلب هرچه بیشتر خریداران خودرو هستند لذا امتیازات مختلفی را هنگام فروش خودرو ارائه خواهند داد؛ یکی از این امتیازات، ارائه بیمه بدنه برای خودروهای نو است. این نوع بیمه بدنه ارائه شده روی خودرو از طرف شرکت‌‌های خودروساز اصولا با قیمت پایین یا رایگان ارائه می‌شوند. همین میل به کاهش قیمت بیمه بدنه، سبب می‌شود که برخی پوشش‌های بیمه بدنه در آن‌ها لحاظ نشود. لذا توصیه می‌شود که حتما بهترین بیمه بدنه با پوشش‌های مناسب را برای ماشین خود خریداری نمایید.

ب) خرید حضوری از نمایندگی‌های شرکت‌های بیمه: بیمه‌گزار می‌تواند برای تهیه بیمه بدنه خودروی خود به صورت حضوری به نمایندگی‌‌های شرکت‌های مختلف بیمه‌ای رجوع نموده و بیمه‌نامه مناسب را خریداری نماید.

ج) خرید آنلاین بیمه بدنه ماشین صفر کیلومتر: یکی از شیوه‌های خرید بیمه بدنه نیز خرید اینترنتی آن از سامانه‌های فروش آنلاین بیمه بدنه است. این گزینه خرید امتیازهای: کاهش هزینه‌های ترافیک ،کاهش آلودگی هوا، صرفه جویی زمانی و هزینه‌ را به دنبال دارد.

آیا ماشین صفر بیمه شخص ثالث دارد؟

لازم به ذکر است که تمام خودروهای صفر با بیمه نامه شخص ثالث ارائه می‌شوند. چرا که بیمه شخص ثالث اجباری است، ولی در مورد بیمه بدنه ماشین باید بدانید که برای ماشین‌های صفر که به صورت نقدی از کارخانه خریداری می‌شوند بیمه بدنه اجباری نیست و مالک خودرو می‌تواند بر حسب تمایل خود به صورت مجزا اقدام به خرید بیمه نامه بدنه کند. اما ماشین‌های صفر که به صورت لیزینگی به فروش می‌رسند، علاوه بر بیمه شخص ثالث ماشین صفر، بیمه بدنه هم به صورت اجباری دارند.

خودروهای لیزینگی، مانند ماشین هایی که با شرایط اقساطی از سوی شرکت مدیران خودرو به فروش می‌رسند، همراه با بیمه بدنه اجباری هستند. در این حالت که خودرو تا پایان زمان پرداخت اقساط از سوی خریدار در رهن شرکت سازنده است، بیمه بدنه به نام شرکت خودروساز صادر می‌شود و در شرایط بیمه نامه نام خریدار هم قید می شود و کلیه تخفیفات به نام خریدار خواهد بود.

خرید آنلاین بیمه بدنه خودرو صفر کیلومتر از تخفیف ازکی

کارگزاری آنلاین بیمه تخفیف ازکی، سامانه استعلام، مقایسه و خرید آنلاین بیمه از جمله اتومبیل صفر است. شما به راحتی می‌توانید با ورود به این سایت، انواع بیمه‌نامه‌های شرکت‌‌های بیمه‌ای مجاز بیمه مرکزی را استعلام و مقایسه نمایید. اگر برای خرید این بیمه باز هم نیاز به راهنمایی دارید، مقاله را مطالعه کنید.

ضمنا، امکان تماس تلفنی و دریافت راهنمایی‌های رایگان و کاملا بیطرفانه و اطلاعات تخصصی بیمه از کارشناسان متخصص بیمه تخفیف ازکی برای انتخاب بهترین بیمه فراهم شده است. شما پس از دریافت اطلاعات بیمه‌ای، بررسی و خرید ارزان‌ترین بیمه بدنه خودرو صفر کیلومتر از بیمه دات کام؛ مناسب شرایط خود در کمترین زمان ممکن، بیمه‌نامه خود را به صورت رایگان درب منزل دریافت می‌نمایید.