عمومیکسب و کار ایرانی

انتخاب روکش صندلی خودرو : نکات مهمی که نمی دانستید!

راهنمای انتخاب رنگ روکش صندلی خودرو را با هم در فروشگاه جهان کاور مطالعه میکنیم انتخاب رنگ روکش صندلی سلیقه ای است، اما در ادامه نکاتی وجود دارد که به شما کمک می کند انتخابی اساسی و ساده تر داشته باشید. باید بگوییم که رنگ بدنه خودرو و رنگ فضای داخلی خودرو از عواملی هستند که در انتخاب رنگ تاثیرگذار هستند که با استفاده از آن ها می توانید انتخاب خوبی داشته باشید و یک ست خوب و هماهنگ با داشبورد داشته باشید تطبیق رنگ: یکی از ساده‌ترین راه‌ها استفاده از رنگ‌های همخوان، با تطبیق رنگ صندلی با رنگ بدنه یا رنگ کابین خودرو ست کردن آن است.

شاید این روش ساده باشد، اما در همه موارد صحیح نباشد، مثلاً این روش در بیشتر موارد با خودروهایی با رنگ قرمز زیاد به درد نمی خورد یا حداقل باید با رنگ های دیگر مانند مشکی ترکیب شود تا بهتر شود رنگ روکش خود را با توجه به رنگ تریم ( تریم: به مجموعه ادوات کابین داخلی خودرو اعم از داشبورد، تزئینات و تودوزی صندلی گفته می شود.) انتخاب کرد عالی میشود رنگ متضاد: روش بعدی استفاده از متضاد است. در این روش می توانید با استفاده از رنگ های متضاد، پوشش مناسبی را انتخاب کنید، مثلاً شما یک ماشین مشکی دارید، اگرچه استفاده از رنگ مشکی ممکن است برای ماشین شما مناسب باشد، اما می توانید با استفاده از رنگ قرمز، ظاهر بهتری به خودروی خود بدهید.

همچنین می توانید از ترکیب این دو رنگ استفاده کنید که بارها و بارها ثابت شده است که یک ترکیب برنده است. طرح روکش: به یاد داشته باشید که طرح پارچه یا چرم نیز مهم است، استفاده از طرح های شلوغ برای خودروهای رسمی توصیه نمی شود، شاید استفاده از طرح های شلوغ یا بزرگ برای خودروهای اسپرت مناسب باشد، اما به عنوان مثال استفاده از این طرح ها برای پوشش صندلی مناسب نیست برای مثال خودروهای دولتی یا رسمی شغل خود را در نظر بگیرید: نکته بعدی کسب و کار شماست که یک عامل تعیین کننده در انتخاب رنگ است

اگر ماشین شما شخصی است و نیازی نیست نگران جابجایی ماشین و تمیز نگه داشتن آن باشید، می توانید رنگ های مختلف را انتخاب کنید. اما اگر به عنوان مثال شغل شما راننده تاکسی است، استفاده از رنگهای روشن برای شما دردسر ساز خواهد شد و مجبور خواهید بود هر روز ماشین را تمیز کنید، بنابراین شغل شما ارتباط مستقیمی با انتخاب آن دارد رنگ و حتی جنس روکش صندلی که ما به آن ادامه خواهیم داد

مناسب ترین رنگ روکش صندلی ماشین

آب و هوا را در نظر بگیرید: اگر در منطقه ای زندگی می کنید که بیشتر اوقات با نور خورشید مواجه هستید، به شما توصیه می کنیم هرگز به سراغ پوشش های تیره نروید، همانطور که می دانید رنگ های تیره نور بیشتری جذب می کنند و گرمای بیشتری را ذخیره می کنند بنابراین، اگر در مناطق گرم یا با نور شدید آفتاب زندگی می کنید، توصیه می کنیم از رنگ های روشن برای روکش صندلی استفاده کنید

رنگ های کاورای صندل به دو صوشاید شما هم یکی از آن دسته افرادی باشید که تمیزی خودرو برایتان به اندازه پر بودن باک بنزین اهمیت دارد. شاید هم ‌بخواهید با تغییری کوچک و کم هزینه خودرویتان را نو کنید.  انتخاب روکش صندلی خودرو پاسخ هر دو مشکل است. انتخاب روکش صندلی خودرو کار آسانی نیست. جنس مناسب، رنگ مناسب، مدل مناسب و… همگی در کنار هزینه برای رانندگان تبدیل به مشکل شده است. در این مقاله از باران کاور به شما در انتخاب بهتر روکش صندلی مناسب خودروی خود راهنمایی خواهیم کرد. به طور کلی روکش صندلی را می‌توان به دو دسته کلی تقسیم کرد:

 1. روکش های پارچه‌ای
 2. روکش های چرمی
 3. روکش های ترکیبی

هر یک از این جنس ها علاوه بر اختلاف قیمت های فاحش، مزایا  معایب ویژه خودشان را دارند. به علاوه انتخاب آن ها وابسته به کاربرد خودرو و رنگ  خودرو می‌باشد.

روکش صندلی پارچه‌ای

یکی از رایجترین انتخاب روکش صندلی خودرو از جنس پارچه است. علت این محبوبیت را هم می‌توان در مزیت های ویژه‌اش دانست. جنس این پارچه ها عموما کتانی، برزنت، کنف و مخمل های ساده است. از مزیت های روکش های پارچه‌ای به این چند مورد می‌توان اشاره داشت:

 • تنوع در رنگ
 • تنوع در طرح
 • قابلیت شست و شو آسان
 • مقرون به صرفه
 • ضریب هدایت حرارتی بالا

شاید یکی از بزرگترین مزیت هایش که آن را درست در نقطه مقابل روکش های چرمی قرار می‌دهد، همین گزینه آخر است. روکش های چرم در تابستان بر اثر جذب حرارت احساس گرما و تعریق سرنشینان را بوجود می‌آورند. حتی در زمستان هم کمتر کاهش دما باعث ناراحتی سرنشینان خواهد شد. یکی دیگر از ویژگی های مثبت جنس پارچه‌ای برای روکش صندلی، دوام بیشتر آن ها است. پارچه نسبت به چرم در مقابل تغییرات دمایی حساسیت کمتری دارد و در مقابل خراشیدگی و ساییدگی ها مقاومتر می‌باشد.

معایب روکش های پارچه‌ای اما روکش های پارچه معایبی هم دارند. یکی از این عیب ها تمیز کردن سخت آن ها است. در حالیکه اغلب شستن آن ها در ماشین لباس‌شویی امکان پذیر است ولی لکه به سرعت در آن نفوذ می‌کنند. خدمات مشاوره و پشتیبانی مشتریان سایتamazon  به شما در هر مرحله از خرید کمک خواهد کرد . از طرفی درست است دوام آن به دلیل مقاومت به تغییرات دمایی بیشتر است؛ اما، پارچه همیشه در معرض پوسیدگی و پارگی قرار دارد. به علاوه جنس برزنتی آن سبب عرق کردن و مخمل هم در معرض ساییدگی است. بهتر است در هنگام خرید و انتخاب روکش صندلی خودرو این موارد را بررسی کنید، سپس روکش مناسب را بخرید:

 • در هم تنیدگی بافت پارچه : هر چه بافت پارچه پیچیده‌تر و محکمتر باشد در برابر پوسیدگی مقاومت بیشتر دارد.
 • روکش سنگینتر بهتر است.
 • روش شست و شو درست : دما آب و نوع شوینده را باید بدانید تا عمر روکش کوتاه نشود.

روکش صندلی چرمی

اگر فرزند خردسال دارید و یا اینکه دوست دارید همیشه خودرو شما برق بزند بهترین انتخاب روکش چرمی است. روکش های چرمی در دو دسته تولید می‌شوند:

 • چرم طبیعی: این نوع چرم اگر چه قیمت بسیار بالا و کیفیت ویژه‌ای دارد. اما طبیعی بودن به منزله عمر طولانی‌تر نیست.
 • چرم‌های صنعتی: این نوع چرم به مراتب قیمت کمتری نسبت به چرم طبیعی دارد. به علاوه عمر آن از طبیعی بیشتر هم هست.
 • چرم‌های نایلونی: بدترین انتخاب روکش صندلی خودرو همین جنس می‌باشد. به شدت طول عمر کمی دارند.

ویژگی های برجسته این روکش عبارتند از:

 • سهولت در تمیز کردن
 • لک نشدن
 • شیک و زیبا
 • دوام بالا

توصیه ما به شما اینست که اگر زیاد مسافر جابه‌جا می‌کنید و یا اینکه به تناسب کارتان امکان کثیف شدن خودرو شما وجود دارد، روکش صندلی چرمی انتخاب کنید. به علاوه اگر طرفدار خودرو های اسپرت و به‌روز هستید، استایل خودرو شما به سادگی با تغییر یک روکش صندلی تغییر خواهد کرد. همچینی با گذشت زمان تغییر رنگ کمتری می‌دهد. به همین دلایل شرکت ‌های خودرو سازی همیشه برای خودرو‌ های خاص این نوع روکش صندلی را به کار می‌برند.

انتخاب روکش صندلی خودرو

با تمام این محاسنی که دارد اما یک عیب بزرگ هم هست. در تابستان با جذب گرمای بیشتر باعث عرق کردن می‌شود و در زمستان موجب می شوند داخل خودرو دیرتر گرم خواهد شد. در هنگام خرید روکش چرمی بهتر است به موارد زیر دقت کنید:

 • نوع چرم
 • شوینده و اسپری های تمییز کننده مناسب

روکش صندلی ترکیبی تولید کنندگان هدفی به جز جلب رضایت مصرف کنندگان را ندارند. در نتیجه برای حل مشکلات روکش ها، نوعی ترکیبی را ارئه دادند. در واقع این گونه روکش‌ها سعی دراند تا به یک نسبت معایب روکش‌های پارچه‌ای و روکش‌های چرمی را برطرف کنند. به طور مثال با انتخاب روکش صندلی خودرو از نوع ترکیبی، در حالیکه شما زیبایی و اسپرت بودن را از چرم روی روکش را می‌بینید، دیگر نگران قیمت گزاف یا جذب گرما به واسطه حضور پارچه نخواهید بود. در بیشتر موارد تولید شده، قسمت نشیمن و تکیه گاه روکش از جنس پارچه با کیفیت و کناره ‌ها از جنس چرم طراحی شدند. این طراحی علاوه بر حفظ ظرافت، سهولت در تمیز کردن را هم به همراه دارد.

روکش صندلی ماساژور یکی از مدل های جدید و پرفروش روکش صندلی با خاصیت ماساژور بودن است. این محصول برای رانندگانی که مدت طولانی پشت فرمان می‌نشینند بسیار کاربردی است. این روکش صندلی در قسمت گودی کمر و گردن دارای ویبراتور هستند به علاوه لایه های میانی آن طوری طراحی شدند که کمر درد را شدت نخواهند داد. بدین ترتیب سبب افزایش گردش خون شده و از بروز درد های عضلانی جلوگیری خواهند کرد.

انتخاب رنگ روکش صندلی خودرو

فکر نکنید هر رنگی که بگیرید خوب است. انتخاب رنگ روکش فقط قرار نیست نمایانگر سلیقه یا علاقه شما باشد. گاهی ساعت ها باید رانندگی کنید و در فضای کوچک کابین خودرو محبوس هستید. همین روکش ساده و رنگش به شما انرژی خواهد داد و چشم شما را نباید اذیت کند. از طرفی شاید شما خاص پسند باشید یا به دنبال استایل خاصی مانند اسپرت باشید. پیشنهاد ما به شما رنگ های زیر است: به هر حال انتخاب رنگ روکش را بهتر است با توجه به رنگ بدنه انجام دهید. برای یک انتخاب روکش صندلی خودرو مناسب و چشم نواز اصول ساده‌ای وجود دارد:

از روش های مرسوم و همیشگی انتخاب رنگ یکسان روکش یا در طیف رنگی مشابه با بدنه و یا کابین خودرو است. عموما هم پیدا کردن نمونه رنگ مشابه کار سختی نیست. به خصوص در خورو هایی با رنگ خاص، انتخاب روکش هم رنگ بدنه یا کابین زیبایی خاصی می‌بخشد. یا اینکه اگر کابین کرم رنگ است انتخاب روکش کرم هم مناسب است. اما ساده‌ترین روش همیشه بهترین روش نیست. با استفاده از اصل تضاد رنگ‌ های در روکش با کابین یا بدنه فضای انرژی بخش بسازید. به طور مثال اگر بدنه مشکی باشد و روکش مشکی جذبه خودرو کم خواهد شد. توصیه می‌شود با رنگ قرمز ست کنید.

دقت کنید انتخاب روکش های طرح‌دار شاید در روز های اول شاد و جذا باشد اما به همان اندازه که در چشم هستند، زود هم خسته کننده خواهند بود. به خصوص اگر خودرو شما کاربری رسمی دارد، به طور مثال در سازمان های دولتی، بهتر است از روکش های چرم ساده با رنگ های همسان با بدنه یا کابین استفاده کنید. انتخاب روکش صندلی خودرو دیگر اصل مهم برای انتخاب روکش صندلی خودرو شغل شما است. اگر خودرو شما شخصی است و هر وقت که بخواهید می‌توانید آن را تمیز کنید، رنگ مورد علاقه‌تان را در صدر فهرست بگذارید.

در مقابل اگر شغلی مانند رانندگی تاکسی دارید، رنگ‌ های روشن انتخاب درستی نیست. حتی رنگ های مشکی و جاذب نور هم درست نیست. بهتر است از رنگ های تیره مانند قهوه‎‌ای یا زرشکی استفاده کنید. یک راه ساده برای انتخاب بهترین رنگ، رنگ کمر بند ایمنی است. کمر بند ایمنی جز کوچکی از کابین است که اغلب رنگ نوار آن با صندلی ها متفاوت می‎‌باشد. در حقیقت انتخاب رنگ آن در راستا تکامل زیبایی کابین بوده است. پس اگر رنگ روکش دقیقا به همان رنگ یا اینکه در طیف رنگی مشابه آن انتخاب کنید، خودرو شما زیباتر خواهد شد.

خرید روکش صندلی خودرو

تنها چیزی که همه افراد با سلیقه های مختلف را خوشحال می‌کند، رضایت از کیفیت محصول است. برای تشخیص کیفیت حتما که نباید اشتباه کرد و درس گرفت! یک روکش با کیفیت نباید در برابر نور خورشید به راحتی رنگ خود را از دست بدهد. از طرفی اثر ساییدگی روی آن باید کم باشد. اگر جنس آن از پارچه رنگی است، نباید هنگام شست و شو رنگ پس دهد. چرم آن باید مرغوب باشد و پوسته پوسته و لک نشود. پوست روی آن کمتر عرق کند.

جهت آگهی از قیمت و خرید انواع روکش صندلی و کفی خودرو از بازار بزرگ تهران (قیمت مناسب) با شماره 09307021220 تماس بگیرید.

لیلا بنی نعمتی

من لیلا هستم، خبرنگاری که با نگاهی به آینده، مسائل امروز را تحلیل می‌کنم. در این سایت، با بررسی روندهای اجتماعی و اقتصادی، به دنبال درک بهتر چالش‌ها و فرصت‌های پیش روی جامعه در آینده هستم.