عمومیکسب و کار ایرانی

6 نکته مهم در نگهداری از مبل استیل

مبل استیل با منبت کاری یکی از زیباترین و باشکوه ترین انواع مبلمان است که نشان دهنده هنر و ذوق ایرانی است. این نوع مبلمان نیاز به مراقبت و نگهداری ویژه ای دارد تا بتواند طول عمر بالایی داشته باشد. برای این منظور، به شما چند نکته مهم را می گویم:

– از تمیز کردن مبل با مواد شیمیایی و همچنین اجسام تیز خودداری کنید. این مواد ممکن است رنگ و لعاب چوب را خراب کنند یا منبت کاری را آسیب بزنند. بهتر است از یک پارچه نرم و خشک یا مرطوب برای گردگیری و پاک کردن مبل استفاده کنید.

– از قرار دادن مبل در معرض نور مستقیم خورشید یا حرارت زیاد (کنار شوفاژ و… ) اجتناب کنید. این عوامل می توانند باعث رنگ پریدگس، ترکیدگی یا تغییر شکل چوب شوند. بهتر است مبل را در مکانی خنک و تاریک نگه دارید یا از پرده های مناسب برای محافظت از آن استفاده کنید.

– از قرار دادن ظروف پر از آب یا گلدان های گل روی مبل خودداری کنید. این ظروف ممکن است آب چکه کند و به چوب آسیب برسانند. اگر چنین اتفاقی افتاد، بلافاصله آب را با یک پارچه خشک خشک کنید.

– از قرار دادن اجسام سنگین یا تیز روی مبل خودداری کنید. این اجسام ممکن است به چوب یا منبت کاری خط و خش بزنند یا آن ها را شکسته یا فرو ریزند. بهتر است از میزهای عسلی یا جلومبلی برای قرار دادن این اجسام استفاده کنید.

 همچنین برای نگهداری بهتر میتوانید از انواع کاور مبل استفاده کنید. استفاده از کاور مبل می تواند مزایای زیادی داشته باشد. برخی از این مزایا عبارتند از:

– محافظت از مبل در برابر کثیفی، لکه، خط و خش، نور خورشید و حیوان خانگی

– افزایش دوام و طول عمر مبل

– راحتی بیشتر در هنگام استفاده از مبل

– تغییر ظاهر مبل با رنگ و طرح های مختلف

– شستشوی آسان و سریع کاور مبل

با توجه به سلیقه شما انواع کاور مبل در بازار وجود دارد. میتوانید سری به وبسایت هایی چون ایران تی اس ام، خدمت از ما، آچاره و … بزنید و با بهترین دوزندگان کاور مبل در شهر خود آشنا شوید.

شستشوی منظم و هرساله مبل میتواند تاثیر بسازایی در افزایش طول عمر آن و جلوگیری از چرک مرده شدن پارچه داشته باشد. شستشوی هر ساله مبل توسط تکنسین های مبل شویی با دستگاه یکی از بهترین روش ها برای نگهداری و تمیز کردن مبل است. این روش دارای مزایای زیادی است که برخی از آن ها عبارتند از:

– شستشوی عمیق و کامل مبل با استفاده از مواد شوینده مخصوص و دستگاه مکنده و پاشنده

– خشک شدن فوری مبل بدون نیاز به خشک کردن در معرض خورشید یا حرارت

– افزایش طول عمر مبل با جلوگیری از ترکیدگی، پژمردگی یا زشت شدن پارچه

– ضدعفونی کردن مبل و از بین بردن باکتری ها، ویروس ها، گرد و خاک و حشرات

– از بین بردن لکه های سرسخت و بوی بد مبل

– عدم نیاز به جابجایی مبل و انجام خدمات در محل

– هزینه مناسب و ارزان نسبت به خدمات دیگر

بنابراین، اگر می خواهید مبل خود را همیشه تمیز، سالم و زیبا نگه دارید، پیشنهاد می کنیم حداقل یک بار در سال از خدمات مبل شویی با دستگاه استفاده کنید

میتوانید در مجموعه هایی مانند ایران تی اس ام با مبل شویی های منتخب شهر خود طبق نظرات مشتریان آنها آشنا شوید.

در این مطلب تلاش کردیم تا مهمترین نکات نگهداری بهتر از مبلمان استیل و افزایش طول عمر آنها را بیان کنیم. همانطور که میدانید مبلمان استیل و سلطنتی با منبت کاری های زیاد قیمت بالایی دارند. بهتر است با استفاده از مطالاب ذکر شده در نگهداری بهتر آنها کوشش کنید.

اگر شما هم تجربه و یا نظری درباره نگهداری بهتر از این نوع مبلمان دارید خوشحال خواهیم شد در بخش نظرات آن را با ما و سایر خوانندگان این مطلب در اشتراک بگزارید.