عمومیکسب و کار ایرانی

معرفی انواع پکیج و بهترین نوع پکیج

از جمله وسایل گرمایشی که این روزها در خانه ها و ساختمان های مسکونی و… استفاده می شود، پکیج دیواری است. پکیج های دیواری در برند های مختلف و مدل های مختلفی تولید شده اند که انتخاب آن ها برای افراد سخت است، چرا که برندهای مطرح در بازار اقدام به عرضه پکیج های دیواری در مدل ها و ظرفیت های گوناگون کرده‌ اند و هرکدام دارای قیمت مختلفی هستند. دو نمونه از این پکیج های معروف شامل برند بوتان و برند ایران رادیاتور است. نکات مهم برای خرید پکیج دیواری برای ساختمان های مسکونی ارائه می دهیم.

در نظر گرفتن متراژ فضا

در انتخاب پکیج دیواری باید ابعاد و متراژ فضا را مد نظر قرار دهید. اهمیت اندازه گیری دقیق متراژ ساختمان بسیار بالا است، چرا که باید برای هر ساختمانی متناسب با متراژ سیستمی گرمایشی با توان و ظرفیت مناسب انتخاب کرد. هرچقدر متراژ ساختمان شما بیشتر باشد باید پکیج هایی با توان و ظرفیت بیشتر انتخاب نمایید. میزان ارتفاع ساختمان و طبقات آن را باید از سطح دریا در نظر بگیرید. توجه کنید که در هر منطقه جغرافیایی چگالی هوا متفاوت است و هرچه ارتفاع از سطح دریا بیشتر و بالاتر باشد چگالی هوا کاهش پیدا می کند و نیاز به سیستم گرمایشی با توان بالا دارید تا گرمایش مورد نیاز تامین شود.

توجه به نوع دودکش خانه

از دیگر نکاتی که باید در انتخاب این سیستم های گرمایشی در نظر بگیرید نوع دستگاه می باشد. نوع نصب دودکش و طول آن  در انتخاب نوع سیستم گرمایشی تاثیرگذار است. به طور مثال اگر طول افقی دودکش از ۳۰ سانتی متر کمتر است باید بدون فن را انتخاب نمایید. اگر به ظرفیت حرارتی بیشتری احتیاج دارید باید سیستم گرمایشی مخزن دار انتخاب کنید که دوام زیادی دارند. این پکیج های مخزن دار در مقایسه با موتور خانه های سابق گاز کمتری مصرف می کنند و باید در انتخاب پکیج به این پکیج توجه شود. اهمیت توجه به ظرفیت حرارتی بسیار بالا بوده، چرا که بسیاری از پکیج های موجود در بازار نمی تواند نیاز شما را به ظرفیت حرارتی بالا مرتفع سازند. اگر به دنبال تعمیر سیستم های گرمایشی هستید می توانید به سایت تهران سرویس کاران مراجعه کنید.

توجه به نوع مبدل حرارتی و میزان آب گرم مصرفی ساختمان

از نکات دیگری که باید در خرید پکیج دیواری برای خانه های مسکونی به آن توجه شود نوع مبدل حرارتی دستگاه است. پکیج های دیواری در مدل دو مبدل و تک مبدل وارد بازار شده‌ اند و وظیفه پکیج تک مبدل این است که آب گرم و گرمایش خانه را تامین کند اما در پکیج دو مبدله دو مدل وظیفه ای جداگانه داشته و یکی از آن ها آب گرم را و دیگری گرمایش خانه را تامین می کند.

اگر خانه شما گرمایش از کف یا از طریق فن کویل گرمایشی دارد باید سیستم گرمایشی که قدرت بالاتری دارند استفاده شود. همچنین میزان آب گرم مصرفی ساختمان مسکونی باید در نظر گرفته شود، به طور مثال اگر در ساختمان مسکونی شما آبگرم مصرفی زیاد است یا واحد هایی از ساختمان دارای چند حمام می باشند نباید از پکیج بدون مخزن استفاده کرد. البته توجه کنید به دلیل اینکه در آب کشور املاح زیادی وجود دارد استفاده از پکیج های دو مبدل بهتر از تک مبادله است.

پکیج ایران رادیاتور

با وجود این که در بازار برندهای ایرانی و خارجی پکیج های دیواری دیده می شود باز هم بسیاری از افراد می پرسند که بهترین برند پکیج دیواری کدام برند است ؟ برندهای ایرانی پکیج ایران رادیاتور و بوتان شهرت و معروفیت زیادی دارند. پکیج های ایران رادیاتور از دسته محصولاتی هستند که با بهترین قطعات و استاندارد CE و استاندارد ملی کشور ما تولید شده‌ اند که در نوع خود بهترین پکیج گرمایشی بوده و راندمان حرارتی بالایی دارند. همچنین از پکیج های این برند خوشنام جهت تامین آب گرم بهداشتی ساختمان و نیاز به گرمایشی ساختمان ها استفاده می شود و مطابق با استانداردهای روز دنیا طراحی شده است. پکیج های این برند در ظرفیت های گوناگون طراحی و تولید شده که مناسب ساختمان های مسکونی و اداری و… است.

ایران رادیاتور از لحاظ حرارتی و نوع مبدل و همچنین نوع دودکش انواع مختلفی دارد و در دو مبدل و تک مبدل تولید شده است. در صورت مشاهده مشکل در پکیج های این برند و بوتان می توانید به سایت تهران سرویس کاران مراجعه کنید.

پکیج بوتان

پکیج های دیواری بوتان از دیگر سیستم های گرمایشی است که قیمت مناسب و مقرون به صرفه ای دارد و یک برند ایرانی بوده و به نوبه خود از بهترین برند های سیستم گرمایشی در خاورمیانه می باشد. همچنین پکیج دیواری این برند مدل های مختلفی دارد و در ظرفیت های گوناگونی تولید شده است که شما می توانید متناسب با متراژ ساختمان و سایر عوامل مذکور در این مقاله یکی از ظرفیت های این برند مطرح و خوشنام را خریداری نمایید و با نصب جایگاه مناسب از آن استفاده کنید.

پکیج های دیواری این برند کاملاً مطابق استاندارد تولید شده اند و امنیت لازم را دارند. پکیج های دیواری این برند در چهار مدل بیتا، پرلا پرو، پارما و پاویا در بازار موجود است که هر کدام دارای قیمت و ظرفیت های گوناگونی می باشند به طور مثال پکیج دیواری بیتا در ظرفیت ۲۲ و ۲۴ کیلو واتی تولید شده و پکیج دیواری پرلا پرو در ظرفیت ،۲۴،۲۸، ۳۲ کیلوواتی تولید شده است. پکیج دیواری مدل بیتا از ارزانترین پکیج های تولید شده توسط این برند خوشنام است که در بازار ایران طرفداران بیشماری دارد. همچنین پکیج دیواری پرلا پرو از بهترین پکیج های دیواری این برند است که دارای نمایشگر دیجیتال می باشد و قطعات آن در ایتالیا تولید شده‌ اند.

جمع بندی

مقاله راهنمای انتخاب پکیج دیواری برای ساختمان های مسکونی  را ارائه دادیم و دو برند معروف را معرفی کردیم.

برای خرید پکیج دیواری برای یک ساختمان مسکونی لازم است فاکتورهای بیان شده در این مطلب را بخوانید تا در هنگام انتخاب پکیج دچار اشتباه نشوید و بتوانید سیستم گرمایشی با عملکرد مناسب برای خانه خود خریداری کنید. تهران سرویس کاران ارائه دهنده خدمات مربوط به تعمیر انواع سیستم های گرمایشی است.