اقتصادیکسب و کار ایرانی

مهاجرت از طریق دوره زبان فرانسه

معرفی دوره های زبان در کشور فرانسه

از متداولترین روش های است. با ، متقاضیان میتوانند در فرانسه زبان یاد بگیردند و پس از دریافت مدرک وارد دانشگاه شوند. شایان ذکر است تحصیل در است. اما جهت ادامه تحصیل در این کشور نیاز به ارائه مدرک معتبر زبان فرانسه است.

موسسه حقوقی علم افروز برای تمامی متقاضیان اخذ می نماید، ضمن اینکه تمامی فرآیند انجام کار از جمله اخذ پذیرش، اجاره ی خوابگاه، اخذ ویزای تحصیلی توسط موسسه به طور مستقیم و بدون هیچ واسطه ای انجام میگیرد و متقاضیان تمامی هزینه ها را پس از انجام کار پرداخت می نمایند.

از این دوره ها می توان به عنوان یک فرصت طلایی برای افرادی که قصد ادامه ی تحصیل در فرانسه و یا کار کردن در خارج کشور را دارند اشاره کرد، این موسسه با توجه به علاقه روزافزون متقاضیان شرایط رفاهی همچون اخذ خوابگاه و منزل، ترنسفر فرودگاهی و آشنا کردن متقاضیان با محیط شهر و دانشگاه و خوابگاه را برای متقاضیان به محض ورود به کشور فرانسه باتوجه به درخواست متقاضی می تواند فراهم نماید تا متقاضیان با خیال راحت عازم سفر خود شوند.از آنجاکه هدف موسسه علم افروز فقط اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی برای متقاضیان نمی باشد، برخود واجب می داند اطلاعات کامل، صحیح و واقع بینانه به دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در خارج از کشور ارائه دهد. خواهشمند است قبل از تماس با گروه مهاجرتی علم افروز با موسسات دیگر صحبت نمایید تا تفاوت و کیفیت ارائه خدمات مشاوران و کارشناسان ما مشخص شود.

از این رو متقاضیان ترجیح می دهند تا جهت تقویت زبان خود در دوره های زبان در فرانسه شرکت کنند تا ضمن تقویت زبان در این کشور با فرهنگ غنی فرانسه و فرصت های تحصیلی پیش رو از نزدیک آشنا شده و بتوانند تصمیم صحیحی جهت انتخاب مسیر زندگی و شغلی خود بگیرند. دوره های زبان در کشور فرانسه در دانشگاه ها و کالج های دولتی یا خصوصی برگزار می شود. به صورت کلی این دوره ها به صورت ترمیک برگزار می شود و است. دوره ها از سطح مبتدی (A1) آغاز شده و تا سطح حرفه ای (C2) ادامه پیدا می کند. با توجه به شرایط متقاضی امکان ثبت نام در دوره های مختلف وجود دارد.

مطابق با تجربیات پرونده های اقدام شده جهت اخذ پذیرش دوره های زبان فرانسه پیشنهاد می گردد که متقاضیان پس از ثبت نام اولیه در دوره ها برای اقدام کنند.

آشنایی با زبان فرانسه و شرایط عمومی دوره ها

بیش از 260 میلیون نفر در پنج قاره به صحبت می کنند. در حدود 70 کشور در جهان ز زبان رسمی یا یکی از زبان های رسمی است. اجتماعات گویش کننده به فرانسوی در 57 کشور و قلمرو حضور دارند. اکثر گویش کنندگان بومی این زبان در کشور فرانسه اند. بقیه گویش کنندگان به طور عمده در کانادا، به ویژه کبک، نیو برانزویک و اونتاریو و نیز بلژیک، سوییس، لوکزامبورگ و مناطقی در ایالت مین آمریکا و لوییزیانا حضور دارند. ، به شکلی غیر رسمی، زبان رسمی سیاست است. این زبان، یکی از زبان های رسمی سازمان ملل متحد، دادگاه بین المللی لاهه، شورای اروپا، ناتو، صلیب سرخ، عفو بین الملل، پزشکان بدون مرز، کمیسیون اروپا و بسیاری دیگر از سازمان ها و مراکز بین المللی جهان است. تکلم به امتیاز خوبی برای است حتی اگر برای ادامه تحصیلات عالی در این کشور لزوما به تسلط به این زبان نیاز نباشد. بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق برنامه نیروی متخصص کبک را دارند بایستی را اخذ نمایند. همچنین دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در کشور فرانسه به زبان فرانسوی را دارند می بایست مدارک لازمه را اخذ نمایند.

موزه لوور بزرگترین موزه جهان در شهر پاریس

دوره های یادگیری زبان فرانسه

جزو محبوب ترین دوره های خارج از کشور می باشد که برای متقاضیان مزایای زیادی دارد که از آنجمله می توان به یادگیری زبان فرانسه در محیطی فرانسوی زبان، بهره مندی از اساتید زبان فرانسوی، یادگیری با لهجه صحیح بدون ریسک در یادگیری آوا، اصوات و تلفظ، بهره مندی از بهترین متدهای آموزشی و معتبرترین منابع آموزشی، استفاده از همایش ها و سمینارهای محلی و یادگیری فرهنگ همگام با آموزش زبان فرانسه اشاره کرد.

از ویژگی منحصر بفرد کورس زبان فرانسه در کشور فرانسه که برای متقاضیان جذابیت بسیار بالایی ایجاد کرده هست اینست که امکان اخذ پذیرش در هر مقطع زمانی وجود دارد و متقاضی پس از تکمیل مدارک می تواند حضور داشته باشد و پروسه آموزش زبان فرانسه را آغاز نماید. که متقاضی می تواند با توجه به نیاز خود دوره ی متناسب را انتخاب نماید. البته مشاوران موسسه در این زمینه راهنمایی های لازم را به متقاضی ارائه می دهند، تا متقاضی بهترین و صحیح ترین انتخاب را داشته باشد.

دوره زبان فرانسه با حضور دانشجویان بین المللی

دوره زبان فرانسه در دانشگاه های کشور فرانسه که با حضور دانشجویان بین المللی برگزار میشود.

پیش نیازهای اخذ پذیرش در دوره های زبان فرانسه

جهت ثبت نام و اخذ پذیرش در دوره های زبان فرانسه در دانشگاه و یا کالج های معتبر کشور فرانسه و همچنین اخذ ویزای دانشجویی شرایط خاصی وجود دارد.

متقاضیان دارنده مدرک پیش دانشگاهی یا دیپلم نظام جدید (پایان تحصیلات 12 ساله): حداکثر سن 24 سال تمام متقاضیان دارنده مدرک کاردانی: حداکثر سن 26 سال تمام متقاضیان دارنده مدرک کارشناسی : حداکثر سن 32 سال تمام متقاضیان دارنده مدرک کارشناسی ارشد: حداکثر سن 39 سال تمام میزان گپ تحصیلی از تاریخ اخذ آخرین مدرک تحصیلی حداکثر 6 سال (در صورتی که گپ تحصیلی بیشتر است باید با سابقه کار پوشش داده شود.) اثبات تمکن مالی حداقل 7000 یورو بر اساس نرخ ارز در بازار آزاد جهت اخذ ویزای دوره زبان فرانسه ارائه مدرک زبان الزامی نیست. اما جهت افزایش شانس ویزا می بایست متقاضیان با زبان فرانسه در سطح A2 آشنایی داشته باشند.

مراحل پذیرش از کالج زبان فرانسه جهت شرکت در دوره زبان فرانسه

اخد پذیرش از دانشگاه ها و کالج های زبان در کشور فرانسه چند مرحله ظاهراً ساده دارد که البته ممکن است چالش هایی را بر سر راه شما قرار دهد. بنابراین می توانید از اولین مرحله تا زمانی که مجوز شرکت در کلاس های زبان فرانسه را دریافت کردید، از یک کمک بگیرید. اما به طور معمول مراحل در این کشور عبارتنداز:

** جهت آشنایی با کالج های زیان در کشور فرانسه مقاله را بخوانید در این مقاله لیستی از کالج ها ارائه شده است.

محوطه خوابگاه در دوره زبان فرانسه، فرصتی برای گسترش تعاملات بین المللی

هزینه ثبت نام کورس های زبان فرانسه

هزینه ی شرکت در بین می باشد که نسبت به مدت دوره و شهر و دانشگاه متغیر می باشد، بعد از پایان کورس زبان فرانسه و با توجه به سطح زبان دانشجو، متقاضیان می توانند به صورت رایگان در دانشگاه های این کشور ادامه ی تحصیل بدهند و یا در صورت تمایل جذب بازار کار شوند.

مدارک موردنیاز برای پذیرش دوره زبان فرانسه

یکی از مراحل شرکت در دوره زبان فرانسه در کشور فراسه، گردآوری و ارسال مدارک به سازمان مهاجرت و سفارت فرانسه  است. هر کالجی در فرانسه ممکن است مدارک متفاوتی را جهت شرکت در کورس زبان فرانسه از شما درخواست کند. اما به طور معمول مدارکی که در   مورد نیاز است عبارتنداز:

مزایای یادگیری زبان در دانشگاه ها و کالج های فرانسه

در خارج یک فرصت طلائی برای افرادی می باشد که از پروسه ی یادگیری زبان در ایران خسته شده اند و قصد دارند با ورود به محیطی تازه پروسه یادگیری زبان را ادامه دهند و زندگی جدیدی را آغاز نمایند. از دیگر مخاطبان این دوره افرادی هستند که تمایل دارند از شرایطی خوبی برای زندگی در خارج از کشور برخوردار باشند و به دنبال پیشرفت تحصیلی و کاری در خارج کشور می باشند. مزایای اصلی این دوره ها عبارتند از:

 شرایط شرکت در دورهها در فرانسه در مقایسه با کانادا

بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق نیروی کار متخصص بر اساس سیستم امتیازدهی اکسپرس انتری (EXPRESS ENTRY) را دارند از این سیستم امتیازدهی اطلاع کامل دارند.

مطابق با آخرین سیستم امتیاز دهی اکسپرس انتری کانادا متقاضیانی که زبان فرانسه زبان اول آنهاست در صورت متاهل بودن دریافت میکنند. این در حالی است که با توجه به رقابت شدید در سیستم مهاجرتی اکسپرس انتری بسیاری از ایرانیان زبان فرانسه را به عنوان زبان دوم ارائه میکنند. مطابق با آخرین روش امتیازدهی در این حالت متقاضیانی که زبان فرانسه زبان دوم آنهاست در صورت متاهل بودن امتیاز دریافت میکنند.

با این توضیح متقاضیانی که شرایط مطلوبی دارند و جهت مهاجرت به کانادا مصمم هستند به دنبال تقویت مهارت های مختلف زبان فرانسه و کسب امتیاز زبان فرانسه به عنوان زبان دوم هستند. در این میان افراد مختلف بنا به دلایل متعدد به دنبال گذراندن دوره زبان فرانسه در کشورهای کانادا یا فرانسه هستند. در ادامه اهم سوالات این افراد پاسخ داده میشود تا بتوانند تصمیم گیری صحیحی جهت شرکت در دوره های زبان فرانسه داشته باشند.

جامعه فرانسوی زبان فرانسه در مقایسه با کانادا

زبان فرانسوی به همراه زبان انگلیسی، دو زبان رسمی در کشور کانادا محسوب می شوند. زبان فرانسه، زبان مادری حدود 6٫6 میلیون کانادایی است. و اکثر فرانسوی زبانان کشور کانادا در استان کبک زندگی می کنند. با این توضیح و مطابق با سرشماری 2019 در کشور کانادا که جمعیت این کشور حدود 37 میلیون نفر است میتوان گفت زبان فرانوسوی زبان مادری حدود 18% از مردمان کاناداست.

زبان فرانسه، زبان مادری و رسمی در کشور فرانسه است و در نتیجه تمام جمعیت 67 میلیونی کشور فرانسه به آن مسلط هستند. این درحالی است که زبان فرانسه زبان مادری تنها از مردم کانادا است. شایان ذکر است اغلب این افراد در زندگی میکنند.

نمایی از شهر کبک کانادا با بیشترین اجتماعات فرانسوی زبان

هزینه دوره های زبان فرانسه در فرانسه در مقایسه با کانادا

هزینه شرکت در دوره های زبان فرانسه بسته به شهر و آموزشگاه زبان فرانسه متفاوت است. در جدول زیر هزینه دوره های یکساله مقایسه شده است:

 ویزای دورهای زبان فرانسه در کشور فرانسه در مقایسه با کانادا

با توجه به اینکه جهت شرکت در این دوره های بایستی ویزای تحصیلی دریافت کرد. و افرادی که ویزای دانشجویی (تحصیلی) دارند امکان استفاده از برخی از کمک هزینه های تحصیلی را دارند. به متقاضیان توصیه میشود جهت اطمینان از دریافت ویزا در دوره های حداقل یکساله ثبت نام نمایند.

شایان ذکر است اما متقاضیان دوره های زبان فرانسه در کانادا باید جهت اخذ ویزا به سفارت کانادا در یکی از کشورهای همسایه مراجعه نمایند.

هزینه های زندگی در فرانسه در مقایسه با کانادا

هزینه زندگی در کشورهای مختلف بسته به سبک زندگی افراد و شهر محل اقامت متفاوت است. اما هزینه های زیر جهت آگاهی از میانگین هزینه های اقامت در دو کشور فرانسه و کانادا با فرض زندگی در خوابگاه است. شایان ذکر است این هزینه های شامل هزینه خوابگاه، هزینه غذا و حمل و نقل با استفاده از سرویس های حمل و نقل درون شهری است.

هزینه زندگی در اغلب شهرهای فرانسه به جز پاریس و لیون در است این در حالی است که هزینه زندگی در استان کبک کانادا که اغلب دوره های زبان فرانسه در آنجا ارائه میگردد در حدود بسته به سبک زندگی افراد است

کمک هزینه دولتی در فرانسه در مقایسه با کانادا

فرانسه تنها کشور اروپایی است که در آن کلیه دانشجویان با هر ملیتی، می توانند از کمک های ویژه دولت برای هزینه مسکن بهره مند شوند. این کمک ها توسط توسط صندوق کمک هزینه خانواده (CAF) ارائه میگردد و میزان این کمک ها در حدود میباشد.

با توجه به اینکه متقاضیان دوره های زبان در کشور فرانسه ویزای دانشجویی دریافت میکنند .

استراسبورگ دومین شهر توریستی فرانسه

خدمات گروه مهاجرتی علم افروز جهت اخذ پذیرش در دوره های یادگیری زبان فرانسه

جهت مشاوره و اخذ راهنمایی فرم درخواست مشاوره رایگان امور مهاجرتی را تکمیل و ارسال نمایید.

درخواست مشاوره رایگان مهاجرتی

با تکمیل فرم زیر مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس میگیرند. ()

“*” قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

اخذ ویزای دوره زبان فرانسه از لحظه شروع فرآیند ثبت نام و ارسال مدارک تا اخذ ویزا بین 3 تا 6 ماه زمان نیاز دارد. متقاضیان در پایان ویزای دانشجویی کشور فرانسه را دریافت می کنند. با ویزای دانشجویی تمامی حمایت دولتی کشور فرانسه به متقاضیان تعلق می گیرد.

مطابق با تجربیات پرونده های قبلی موسسه حقوقی علم افروز، متقاضیانی که آخرین مدرک تحصیلی آن ها کارشناسی (لیسانس) است با  حداکثر 32 سال سن و متقاضیانی که آخرین مدرک تحصیلی آن ها فوق لیسانس (کارشناسی ارشد) است با حداکثر 39 سال می توانند برای ثبت نام و اخذ ویزای دوره زبان فرانسه اقدام نمایند.

هزینه ی شرکت در  بین  می باشد که نسبت به مدت دوره و دانشگاه متغیر می باشد. شایان ذکر است تنها بخشی از این هزینه به عنوان بیعانه () پرداخت میشود و مابقی پس از اخذ ویزا و ورود به فرانسه پرداخت میشود.

دوره زبان در فرانسه بدون نیاز به مدرک زبان میباشد.  تمامی پروسه مهاجرت به فرانسه از طریق دوره زبان در مدت زمان حداکثر 6 ماه انجام میشود.

بله. موسسه حقوقی علم افروز با رعایت شرایط خاصی پرونده های متقاضیان دوره زبان فرانسه را به صورت تضمینی انجام می دهد. تمامی هزینه ها در این پرونده ها پس از اخذ ویزا از متقاضی دریافت می گردد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با موسسه  تماس بگیرید