اقتصادیعمومیکسب و کار ایرانی

آیا گانودرما برای افرادی که دچار چاقی بیش از حد هستند، مناسب است؟

گانودرما و لاغری

خواص گانودرما: متاسفانه گانودرما قارچی نیست که بتوان از آن به صورت جدی در کاهش وزن استفاده کرد، اما می تواند به صورت غیر مستقیم روی روند کاهش وزن اثر بگذارد؛

اگر شما بیماری لوپوس یا سایر بیماری های خود ایمنی را دارید، ممکن است با گذر زمان به دلیل مصرف استروئید ها دچار بیشتری شوید. در این حالت قارچ گانودرما می تواند به تنظیم سیستم ایمنی شما کمک کند و در نتیجه به روند بهبود شما کمک کند. و زمانی که بیماری خود ایمنی شما بهبود می یابد، پزشک شما دوز استروئید کمتری برای شما تجویز می نماید و وزن شما کمتر افزایش خواهد یافت.

از طرفی وزن شما زمانی که هورمون هایتان نامنظم است نیز افزایش می یابد. در واقع بیماری های تیروئیدی از جمله در افزایش وزن و پرکاری تیروئید در کاهش وزن وزن موثر بوده و شما با مصرف قارچ گانودرما می تواند با بهبود وضعیت هورمونهایتان به روند تنظیم آن ها کمک کرده و از افزایش و یا کاهش وزن بیش از حد جلوگیری کنید.

مقدار مصرف قهوه گانودرما در روز: گاهی اوقات پیش می آید که دلیل چاقی احتباس آب می باشد. دراین حالت بدن شما آب بیشتری از حالت عادی در خود نگه می دارد. معمولا هم دلیل آن نارسایی کلیوی و یا مشکلات قلبی است. برای اینکه مشکلات کلیوی خود را برطرف کنید می توانید از انواع هایی که به بهبود وضعیت کلیه کمک می کند استفاده کنید. برای قلب نیز می تواند از قارچ گانودرما برای بهتر کردن وضعیت قلب خود استفاده کرده و همچنین با بهبود گردش خون به راحتی آب اضافه را از بدن خود خارج کنید.

البته لازم به ذکر است که اگر هیچ یک از بیماری های بالا را ندارید مصرف قارچ گانودرما می تواند به اضافه وزن شما کمک کرده و روند کاهش وزن را تسریع بخشد با این کار شما می توانید از مشکلاتی که در صورت اضافه وزن به آن دچار می شود جلوگیری کنید.

گانودرما به تنهایی لاغر می کند؟

طریقه مصرف قهوه گانودرما برای زگیل تناسلی: خیر برای اینکه قارچ گانودرما بتواند به روند کاهش وزن شما کمک کند، شما می بایست از سالم درستی پیروی کنید تا به مقدار زیاد غذا نخورید و زمانی که 70 درصد احساس سیری کردید دست از غذا خوردن بردارید. قبل از خواب غذا نخورید، از مصرف مواد غذایی پر پرهیز کنید. بیشتر ورزش کنید.

برای داشتن وزنی سالم و بهبود سلامتی ورزشهای هوازی می تواند موثر باشد. البته یادتان باشد که مصرف گانودرما برای کاهش وزن روند بسیار کندی داردو ممکن است بین 0 تا 1 کیلوگرم در ماه وزن کم کنید ولی مساله مهم تر این است که مصرف این قارچ عوارضی به همراه ندارد

قارچ گانودرما چگونه باعث لاغری و کاهش وزن می‌شود؟ در این ویدئو توضیح داده‌ایم

قارچ گانودرما گیاهی با فواید و خواص درمانی بی شماری می‌باشد که به علت تاثیرات بسیار خوبی که داشته مورد توجه مردم قرار گرفته. در این ویدئو توضیح داده ایم که قارچ گانودرما چگونه باعث کاهش وزن و لاغری می‌شود و نحوه مصرف اون به چه صورت است.

تاثیر چاقی در ابتلا به انواع بیماری ها

چاقی به عنوان یک بیماری همراه با مشکلات بهداشتی بی‌شمار و کاهش امید به زندگی تعریف شده است. شواهد در حال پیشرفت نشان می‌دهد که چاقی ارتباط نزدیکی با التهاب مزمن و اختلال در روده دارد ، که می‌تواند منجر به مقاومت نسبت به انسولین ، دیابت نوع ۲ ، بیماری کبد چرب ، بیماری قلبی و عروقی ، بی‌خوابی و سرطان شود. شیوع بالای چاقی در حال حاضر یک تهدید بزرگ برای سلامت عمومی است. بنابراین پیشگیری از چاقی یک چالش بزرگ برای جوامع مدرن است.

مطالعات جدید نشان می‌دهد که تغییرات در ترکیب میکروبی روده با توسعه چاقی و اختلالات متابولیک متعاقب آن، مرتبط است. میکروبیوتای روده‌ی انسان شامل میلیون‌ها باکتری است که به جذب مواد مغذی و تنظیم انرژی در بدن کمک می‌کند. بهم خوردن توازن این باکتری‌ها در بدن باعث ایجاد بیماری‌هایی مانند بیماری التهابی روده، سرطان و التهاب روده‌ی بزرگ(Colit) می‌شود. به این آشفتگی دیس‌بیوز می‌گویند. چاقی یکی از عوامل دیس‌بیوز روده است که موجب ایجاد اختلال در یکپارچگی روده می‌شود. این فرآیند منجر به رهاسازی اندوتوکسین لیپوپلی ساکارید (LPS) از باکتری‌های گرم منفی روده به جریان خون می‌شود که به نوبه‌ی خود، منجر به التهاب متابولیک و مقاومت به انسولین در بدن می‌گردد.

درمان‌های دارویی از جمله برخی آنتی بیوتیک‌ها و پربیوتیک‌ها، برای مدیریت چاقی و اختلالات متابولیکی مرتبط با آن اجرا شده است که نتیجه‌ی چندان مطلوبی نداشته‌اند. زیرا باکتری‌های گرم منفی نسبت به آنتی است. در این بین قارچ‌ها به دلیل فیبر بالایی که دارند بیشتر مورد توجه هستند.

قارچ گانودرما و تاثیر آن بر لاغری

از محصولاتی است که با مصرف منظم آن می توان به لاغری و تناسب اندام دست یافت و از اندامی زیبا لذت برد. قارچ گانودرما لوسیدوم از قارچ های بسیار شگفت انگیز و معجزه آسایی محسوب می شود که در رنگ های مختلفی همچون قرمز، سفید و زرد روشن در طبیعت یافت می شود. این قارچ گیاهی یکساله است که در مناطق جنگلی رشد می کند و دارای بافتی چوبین است. قارچ گانودرما دارای گونه های مختلفی است که هر گونه متناسب با شرایط خاص به وجود می آید. این قارچ از داروهای گیاهی بسیار تاثیرگذاری است که در طب سنتی چینی بسیار مورد استفاده قرار می گرفته است و در حال حاضر نیز مورد توجه افراد بی شماری می باشد. گانودرما از داروهای گیاهی به شمار می آید که با مصرف آن می توان سلامتی و تندرستی را برای خود به ارمغان آورد.

قارچ گانودرما با توجه به ترکیبات و خواصی که دارد، بر لاغری و تناسب اندام تاثیر بسیار شگفت انگیزی دارد و موجب افزایش سوخت و ساز در بدن می شود. با استفاده از این قارچ می توان به اندارمی زیبا دست یافت و سلامتی را برای خود به ارمغان آورد. قارچ گانودرما لوسیدوم توسط تولیدکنندگان این گیاه دارویی به شکل پودر، قرص، کپسول و عصاره مایع در دسترس مصرف کنندگان قرار می گیرد و هر فرد می تواند با توجه به شرایط خود برای تهیه این محصول اقدام کند.

افزایش سوخت و ساز بدن با قارچ گانودرما

 

قارچ گانودرما حاوی ترکیبات فعالی است که موجب تاثیرگذاری بر روی سوخت و ساز بدن می شود. با افزایش سوخت و ساز بدن انرژی بیشتری مصرف می شود که مانع تجمع چربی و چاقی می شود. در صورتی که سوخت و ساز بدن به اندازه مطلوبی افزایش داشته باشد، منجر به لاغری خواهد شد. گانودرما موجب می شود تا اکسیژن رسانی بیشتری از طریق خون به سلول های بدن انجام شود و همین امر افزایش سوخت و ساز را در بدن به همراه خواهد داشت.

قارچ گانودرما یک عامل جدید پری‌بیوتیک برای لاغری است

قارچ گانودرما با نام علمی Ganoderma lucidum یک قارچ دارویی است که در طب سنتی چین دارای اثرات درمانی در انواع بیماری‌ها از جمله چاقی قلمداد می‌شود.

تحقیقات گسترده در این مورد نشان داده که عصاره میسلیوم قارچ گانودرما باعث کاهش وزن بدن، التهاب و مقاومت به انسولین در موش‌هایی که رژیم غذایی پرچرب (HFD) تغذیه دارند، می‌شوند. طبق نتایج به دست آمده این عصاره نه تنها دیس‌بیوز روده ناشی از HFD را معکوس می‌کند، بلکه یکپارچگی روده را حفظ کرده و سندروم متابولیک را نیز کاهش می‌دهد.

طبق این تحقیقات پلی‌ساکاریدهای با وزن مولکولی بالای (> 300 کیلو دالتون) جدا شده از عصاره میسلیوم قارچ گانودرما، اثرات ضد چاقی و تعدیل میکروبی مشابه دارند. نتایج حاصل از این آزمایش‌ها نشان می‌دهد که این عصاره می‌تواند به عنوان داروی پربیوتیک به منظور جلوگیری از دیس‌بیوز روده و اختلالات متابولیکی مرتبط با چاقی در افراد دارای اضافه وزن مورد استفاده قرار گیرند.

گانودرما با تعدیل ترکیب میکروبیوتای چه تاثیری در لاغری و کاهش وزن دارد؟

قارچ گانودرما با تعدیل ترکیب میکروبیوتای روده باعث کاهش چاقی در موش‌ها می‌شود. گانودرما دارای طیف گسترده‌ای از ترکیبات تقویت‌کننده‌ی سیستم ایمنی و تعدیل‌کننده و فعال زیستی است. طبق مطالعات انجام شده، تری‌ترپن‌ها و پلی‌ساکاریدهای جدا شده از قارچ گانودرما لوسیدوم سلول‌های چربی را مهار می‌کنند و اثرات هیپوگلیسمی در موش‌های دیابتی دارند. علاوه بر این، پروتئوگلیکان‌های جدا شده از میسلیوم قارچ گانودرما باعث ایجاد فعالیت‌های ضد دیابتی، آنتی هیپرلیپیدمی و آنتی‌اکسیدان می‌شوند.

مهارکننده‌های ACE به عنوان یک داروی موثر برای مهار و درمان بیماری های مرتبط با فشار خون بالا استفاده می‌شوند. اما استفاده از این داروهای شیمیایی دارای عوارض جانبی مانند سرفه ، دیسژوزی(احساس مزه فلز در دهان) و واکنش‌های حساسیتی مختلف است. بنابراین استفاده از مهارکننده‌های بی‌خطر و نسبتا کم هزینه با منشا طبیعی مفید خواهد بود. گزارشاتی که از تحقیقات انجام شده روی انواع قارچ  به دست آمده است نشان می‌دهد که قارچ گانودرما یک مهارکننده‌ی طبیعی ACE است که فشار خون را کاهش می‌دهند.

طبق تحقیقاتی که اخیرا بر روی عصاره‌ی قارچ گانودرما انجام شد، محققان به این نتیجه رسیدند که قارچ گانودرما بر روی کسانی که رژیم غذایی پرچرب دارند بسیار موثر است و به کاهش وزن و چربی، کاهش التهاب و بهبود سطح باکتری‌های خوب روده کمک می‌کند و خطر مقاومت به انسولین را کاهش می‌دهد